UV sterilizátor vs. Ozonizér



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod papar » 15 Jan 2012 22:34 pm

Chcem založiť novú tému. Dúfam že sú tu akvaristi ktorí môžu pozitívne prispieť k téme.
Ja sám sa rozhodujem medzi UV lampou a Ozonizérom. Ide mi hlavne o obmedzenie rias a zlepšenie kvality vody pre budúci možný odchov tetier a skalárov.
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Reklama

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod Knisa » 13 Mar 2012 22:36 pm

UV-C lampa neničí účinne riasy. Ale ozonizér je omnoho lepšie riešenie za tie peniaze.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod jarque » 14 Mar 2012 00:50 am

Ja pouzivam ozonizator nieco vyse roka, som snim uplne spokojny. Co sa tyka rias, osobne si myslim ze je to mytus. Nemam vela rias, ale ozon nici spory rias a nie uz riasu samotnu. Takze ak to nepustas kazdy den tak boj s riasov len vdaka ozonu nevyhras. Voda je po davke ozonu kristalovo cista, nici to vsetky bakterie co mozes vyuzit proti zaplesneniu ikier a priprave vody na trenie samozrejme ze aj pri liecbe koznych parazitov, ci pri krmeni dakym zivim "bordelom"
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod Knisa » 18 Mar 2012 20:54 pm

Ahoj Jarque viem, že si bojoval kedysi s krupičkou. Chem sa Ťa spítať, či ti ozonizér na túto chorobu pomohol. Ako je podľa teba správne postupovať z ozónom na liečbu proti krupičke. Aj keď som čítal, že si používal aj soľ. Chel by som sa spýtať do koľko l akvária si dávkoval tu dávku, ktorú si udal na fore krupička a aký typ ozonizátora máš. ďakujem za odpoveď.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod Knisa » 18 Mar 2012 21:26 pm

Ahoj Papar dobrá téma založená. Tento týždeň som si kúpil ozonizér Hailea 810 a mám aj UV lampu 5 W od JBL. UV lampu som používal ale nebol som spokojný s účinkom. Na choroby bola dosť nedostačujúca lebo zabyla len to čo ňou prešlo. V živote som použil 3 krát ozonizér ktorí som mal použičaný od kamaráta. Bol som s ním spokojní vyčírilo mi to a vysterilizovalo vodu. Ten 3 kyslík má niečo do seba na rýchlejší rozklad NO3 na NO2 ale aj ničenie choroboplodných zárodkov a zákalov. Nevýhodou je na ňom, že ničí aj užitočné baktérie v akváriu ktoré sú potrebné k rovnováhe v akváriu. Uvoľnuje sa z vody pričom je to jed je potrebné ho vetrať a mať odkryté akvárium, aby sa ryby neotrávili. Ozonizér nemôže používať len tak hocikto na blik bez oboznámenia sa o použití ozónu, sú tu rizika. Momentálne sa chystám bojovať s ozonizátorom proti krupičke uvidíme, čo sa dosiahne. A potom ti odpíšem ak, by bol uspešní a ti sa môžeš lepšie rozhoduť, čo si kúpiť za tie peniaze.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod papar » 18 Mar 2012 22:39 pm

Knisa > dik,,budem rad ked napises svoju skusenost
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod papar » 19 Mar 2012 18:38 pm

Kladiem otázku: Je Ozonizér lepší na hubenie rias ako UV-C lampa?
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod Knisa » 21 Mar 2012 17:04 pm

ano.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod martin_s » 21 Mar 2012 17:27 pm

Knisa napísal:Ten 3 kyslík má niečo do seba na rýchlejší rozklad NO3 na NO2 ale aj ničenie choroboplodných zárodkov a zákalov.

Ja ti neviem, ale podla mna ten ozon posobi skor na NO2 jeho dalsou oxidaciou na NO3, nie naopak... Navyse redukovat NO3 na NO2 by nebolo priliz ziaduce...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod papar » 29 Mar 2012 19:39 pm

dnes mi prisiel OZONIZÉR RESUN RSO-35, predal mi ho jeden pán z pezinku,,,uvidim aké budu vysledky
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce

Re: UV sterilizátor vs. Ozonizér

Odoslaťod papar » 27 Apr 2012 14:28 pm

približne po mesiaci môžem povedať že kúpou ozonizéra RESUN RSO-35 som urobil dobre,,už len čo sa týka spotreby elektr.energie,,nemusí mi isť 24h ako 11W UV-lampa,,efekt je viditelný,,priezračna voda,,nevýhodou je že ked ho zapnem musím byť pri tom a prevetrať hladinu a to odfuknutím prebytočneho ozonu,,vymyšlal som dať aj ventilaciu sučasne s ozonizerom ale to možem mať len pri odkrytom akva,,kedže mam slimaky Neritina natalensis tak musim mať akva prikryté aby mi neušli,,je ťažke urobiť kompromis tak aby som nemusel do toho zasahovať a všetko islo same na digit.spínacie hodiny a zaroven neotravil ryby či nespalil hladinovú rastlinu Pistia stratiotes---už sa mi to stalo :-))))
Obrázok používateľa
papar
 
Príspevky: 237
Obrázky: 24
Založený: 12 Sep 2006 03:58 am
Bydlisko: Kežmarok - Huncovce


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.