Filtracna Vata



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod luko36 » 11 Apr 2011 11:51 am

a pritom to je možno uplne obyčajna molitanova vata ktoru mame stocenu pod postelov doma a použivala sa namiesto perie do paplonov, premýšlal som ju vyskusat namiesto týchto naplní, nema s tým niekto skusenosti?

lebo podla mna toto je len oberanie o peniaze.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Reklama

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod Glitter » 11 Apr 2011 12:12 pm

No nad tým som premýšľal tiež, len ktovie aký by s tým bol prietok a či by to nepúšťalo tie "chuchvaľce" ako tu niekto písal.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod Sunkafit » 19 Mar 2012 11:03 am

Mám doma JBL symec micro 2 pakle a filter jbl e 700vku ako to mám vystrehnúť?? len tak aby bola ta vata na vrchu na volno alebo tak velku aby som jej rohy zahol vlastne okolo penovky?
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod trinitysk » 19 Mar 2012 11:11 am

zahni to okolo aby bola pekne napnuta, staci vystrihnut o cca 1,5-2cm vacsie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod Sunkafit » 19 Mar 2012 11:34 am

neviem či vieš ako má rozdelené koše........mám ju dať aj do pred filtru?? ja som ju dal len do stredovej prepážky
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod trinitysk » 19 Mar 2012 11:50 am

Ma sa dat bud uplne ako posledna vrstva pod hlavu filtra a vtedy ju zahnes dolu k molitanu. Mozes ju dat ale aj pod molitan ako predposlednu vsrtvu a prichytit ju tak ze ju zahnes zase dohora...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod DRAKO » 19 Mar 2012 18:59 pm

Zdravim ja by som sa chcel ohladom tohto spitať ja ked mam set: http://www.akva-tera.sk/akvaristika/akv ... 6-770.html a chcem do vonkajšieho filtra dať nejaku kvalitnejšiu vatu ako napr. prvu vrstvu- http://www.akva-tera.sk/akvaristika/jbl ... -3499.html ,druhu- http://www.akva-tera.sk/akvaristika/jbl ... -3490.html alebo XL a tretiu filtračný polyuretánová pena a na vrch keramické krúžky nespomali sa pretok vody alebo niečo podobne ? DAKUJEM :)
DRAKO
 
Príspevky: 44
Založený: 03 Mar 2012 09:37 am
Bydlisko: Čadca

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod dedojozef » 19 Mar 2012 21:32 pm

Ja som to akosi nepochopil.
Máš set s vnútorným filtrom a pÝtaš sa na náplne do vonkajšieho filtra. :?:
Chceš to vraziť do toho pôvodného filtra, ktorý je zabudovaný v kryte? Ak áno, tak je ťažko radiť, lebo aspoň ja netuším, akého typu náplne tam máš. Či je tá filtračná vložka hustejšia, alebo redšia, ako tá nová "plánovaná". Vo vate rozdiely nezbadáš. To moc neporiešiš. A keramické valčeky tam už predsa sú. Ak nieje spôsob, ako zväčšiť objem toho filtra, tak tam asi toho veľa nevylepšíš. No a aby som odpovedal na tvoju otázku. Ak vymeníš filtračnú vložku za hustejšiu, tak čiastočne spomalíš prietok filtra. A časom, až sa zanesie, čo bude rýchlejšie ako tá pôvodná, to bude ešte horšie. :wink:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod trinitysk » 20 Mar 2012 09:36 am

DRAKO napísal:Zdravim ja by som sa chcel ohladom tohto spitať ja ked mam set: http://www.akva-tera.sk/akvaristika/akv ... 6-770.html a chcem do vonkajšieho filtra dať nejaku kvalitnejšiu vatu ako napr. prvu vrstvu- http://www.akva-tera.sk/akvaristika/jbl ... -3499.html ,druhu- http://www.akva-tera.sk/akvaristika/jbl ... -3490.html alebo XL a tretiu filtračný polyuretánová pena a navrch keramické krúžky nespomali sa pretok vody alebo niečo podobne ? DAKUJEM :)

Ak mas ten set co je v linku tak peniaze radsej investuj do akva techniky...filter je ubohost, chcelo by to nejaky seriozny externy filtrik, kludne uz jazdeny, nieco na styl Eheimu 2211...skus na burze, inzeraty, ebay, pripadne priamo od niekoho kto to cez net predava. To iste plati o svetle.
Rozmery akva su pre dizajnove akva zle, akva je prilis vysoke a malo hlboke, zle sa riesi kompozicia, takze aj akva vymenit by sa zislo...
Dufam, ze som ta neodradil, ako cvicne akva je to fajn, vsetko ries pekne postupne tak ako bude smat peniaze a cas...s filtracnymi naplnami sa ale teraz neotravuj, tie co si si vybral su navyse dost drahe a kvalitne...asi ako ked si kupis na trabanta hlinikove elektrony...(v nicom ti nepomozu ked nevymenis auto...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod Giftzahn » 20 Mar 2012 09:57 am

@Drako: aha ... "stary dobry" ATMAN ... :lol: njn, akva ako take ...pokial sa ti paci a netecie, "pribalena" technika je hotovy des ... cize okrem filtra by som aj svetlo updatol, pripadne rovno predaj cely set / vrat a chod niekam smerom ku "overenej" klasike:

napr. 60x30x36 akva, filter napr. EHEIM 2211,2213 ako odporucal trinity , 2x24W T5 osvetlenie, Co2 plus nejaky dropchecker a difuzor ... s takouto "zostavou" si "good to go" ... cize bude urcite vhodnejsia pre zaciatocnika ako ten ATMAN set ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod trinitysk » 20 Mar 2012 10:10 am

Aby som bol kompletny, tak drako poprosim este s tym pravopisom nieco skusit urobit, tym by som zacal v prvom rade no a potom hned na to akva...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod DRAKO » 20 Mar 2012 16:58 pm

pre boha ty tu riešiš pravopis aby si sa nahodou no to :D sme nanejakom slovenčinarskom fore kde sa učime pravopis či sa tu radime o akvaristike ? :D :D ok idem ku teme : a ten set to už pochybujem že ho predam to asi už nie aj keby som chcel no :) a to svetlo myslite dať dole s toho čo je kutomu zabudovane ale to by potom vypadalo škarede nie keby že tam dam nejaky iny krit z inym osvetlenim.
DRAKO
 
Príspevky: 44
Založený: 03 Mar 2012 09:37 am
Bydlisko: Čadca

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod DRAKO » 20 Mar 2012 17:04 pm

[quote="dedojozef"]Ja som to akosi nepochopil.
Máš set s vnútorným filtrom a pÝtaš sa na náplne do vonkajšieho filtra. tak ked v obchode v tomto http://www.akva-tera.sk/akvaristika/fil ... vonkajsie/ je napisane ze naplne do vonkajšich filtrov ATMAN asik to je vonkajšie či ?? :) A DAKUJEM ZA RADY :)
DRAKO
 
Príspevky: 44
Založený: 03 Mar 2012 09:37 am
Bydlisko: Čadca

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod trinitysk » 20 Mar 2012 18:05 pm

DRAKO napísal:pre boha ty tu riešiš pravopis aby si sa nahodou no to :D sme nanejakom slovenčinarskom fore kde sa učime pravopis či sa tu radime o akvaristike ? :D :D ok idem ku teme : a ten set to už pochybujem že ho predam to asi už nie aj keby som chcel no :) a to svetlo myslite dať dole s toho čo je kutomu zabudovane ale to by potom vypadalo škarede nie keby že tam dam nejaky iny krit z inym osvetlenim.

Skor to vidim tak, ze prestanem riesit teba a tvoje prispevky ako take...nema to totiz vobec zmysel... :(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracna Vata

Odoslaťod DRAKO » 20 Mar 2012 18:07 pm

prečo ? :D
DRAKO
 
Príspevky: 44
Založený: 03 Mar 2012 09:37 am
Bydlisko: Čadca

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.