Ancistrus



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Ancistrus

Odoslaťod jacik » 14 Máj 2003 11:03 am

ancistrusy su super. mam 3. odkedy ich mam tak necistim predne sklo od rias. maximalne tak raz za mesiac-dva prebehnem s magnetickou skrabkou vsetky skla - lebo casom sa akoby 'zakalia'. ale riasy viditelne nie su. niekedy taka 1-2mm stetinkova ale klasicka povrchova zelena vobec. ani na kamenoch ani na dreve. hm. skoda ze nezjedia aj zelenu vlaknitu riasu a stetinkovu.

inac mam aj dvoch otociclus affinis (na 75L) takze aj oni nieco pocistia ....

s africkym drevom MOPANI mam velmi dobru skusenost. vyzera ako koren. mam ho uz asi rok ale vobec nehnije a ani neplava a vobec vyzera super. taky velky kusisko (30x20cm) ma stal okolo 300Sk. a vobec som ho nevyvaral. len som ho nechal 1den odstat vo vode vo vedre a potom sup s nim do akvaria.
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Reklama

Re: Ancistrus

Odoslaťod barky » 14 Máj 2003 12:34 pm

Co sa tyka dreva do akvaria, tak ja som si takmer vsetky kupil v obchodoch typu Baumax, Tesco a pod, kde ich maju nahadzene plno, boli to klasicke raselinove korene, doma som ich len ocisti, mierne prevaril a dal do akvaria ak aj trochu farbia vodu, tak mi to nevadi, pretoze latky co sa z nich uvolnuju su hlavne huminove kyseliny, ktore posobia priaznivo ako na ryby tak na rastliny.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Ancistrus

Odoslaťod milan » 16 Máj 2003 16:01 pm

astrid ja som tie korene kupil na hranicnej pri brite maju ich tam nazemi pri pulte a su super len ich trochu prevar v soly a nechaj namocene aspon 2/3 dni pekne nasiakne a nemusis ho zatazovat
a ked kupujes koren do akvarka musi byt totalne suchi a lahki ako uhlie potom je to oki 8)
hmm a pocuj tie black mole papkaju aj riasi ako zelene vlakienka a stetinki ?
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Ancistrus

Odoslaťod Astrid » 16 Máj 2003 16:12 pm

milan napísal:astrid ja som tie korene kupil na hranicnej pri brite ....
....hmm a pocuj tie black mole papkaju aj riasi ako zelene vlakienka a stetinki ?

Na Hranicnej myslis Biotop? Lebo tam sa zajtra chystame... A maju tam aj take mensie kusky?
No moje molly- väcsina ludi hovori, ze vlaknite riasy nezeru. Ja vsak neviem, kedze doteraz som sa s tymito riasami nestretla (nastastie, nechcem to zakriknut). Mam len klasicku zelenu riasu- vytvara take bodocky- ktoru som donedavna skoro vobec nemala (vsetko pozrali Ancistrusy a molly), ale teraz som ju prvykrat asi po dvoch rokoch zbadala na prednom skle aj na listoch rastlin( v dosledku zmeny osvetlenia- intenzivnejsie). Asi ju este nenasli- alebo ich pridobre krmim :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ancistrus

Odoslaťod tom » 16 Máj 2003 16:22 pm

Ano vola sa to Biotop. Maju tam celkom slusny vyber (myslim ze aj male). Inac potom sa chod pozried do Brita (hned nad Biotopom, v tom istom dome). Vo vnutry maje celkom zaujimave morske akva ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Ancistrus

Odoslaťod milan » 16 Máj 2003 16:31 pm

pocujte vadilo by ked vytiahnem rastlinku a ocistim v cistej vode a dam spet mam nanich nachitanu taku riasu s vody ci co ?sak tomasm vies
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Ancistrus

Odoslaťod Astrid » 17 Máj 2003 14:45 pm

Takze dnes som bola v Biotope a kupila som okrem ineho aj dva take mensie korene. Chystam sa riadit tvojimi pokynmi, milan. Pevne verim, ze potom nebudu farbit vodu alebo nebudu mat ine neziaduce ucinky. A hadam budu Ancistrusom chutit :)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Ancistrus

Odoslaťod tom » 19 Máj 2003 09:53 am

milan napísal:pocujte vadilo by ked vytiahnem rastlinku a ocistim v cistej vode a dam spet mam nanich nachitanu taku riasu s vody ci co ?sak tomasm vies


No nie som si isty, ale mas to v podstate to iste ako ked donesies nove domov ... Tiez ich najskor "dokladne" preplachnes vo vode a az potom ich das do akvarka ... Ale skus pouzit uz odstatu vodu, aby zase nemali az taky velky stres ...
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Ancistrus

Odoslaťod milan » 23 Máj 2003 22:30 pm

ten koren ti da vzdy taky hnedy nadich a zalezi kolko percent ti zabera koren v akvarku objemu podla toho mas zafarbenu vodu
mne zabera asi 40% a v pohode
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Ancistrus

Odoslaťod jacik » 27 Máj 2003 10:46 am

milan napísal:pocujte vadilo by ked vytiahnem rastlinku a ocistim v cistej vode a dam spet mam nanich nachitanu taku riasu s vody ci co ?sak tomasm vies

rastlinky od rias necistim. iba odstrihujem stare listy.

1. ak Vam v akva rastu riasy tak oplachovanie a opatovne presadzanie rastlinkam urcite nepomoze. na riasy pouzivam magneticku skrabku od HAGEN-u na sklo a spajlu na vlaknitu riasu - ked sa viac rozmnozi.... inac nic.

2. ak mate v akva 'idealne' podmienky tak rastliny nie su pokryvane riasami - iba velmi stare listy - a tzn. ze aj ked do akva vlozite zariasenu rastlinu tak jednak riasa odumiera a jednak ju zjedia aj rybky a slimacikovia. takze zasa netreba umyvat a robit drasticke zasahy.

chemia na riasy mi nahana hrozu. raz som pouzil STOPHYDRIN proti slimakom a zlikvidoval som si 2 druhy rastlin a bol som spokojny :?. to len tak mimo. chemia na riasy nie je systemovym riesenim.

co mi pomaha je experimentovanie. s hnojivom, s co2, s intenzitou osvetlenia, s dlzkou osvetlenia, s prerybnenim, s filtraciou, s vypustom z filtra a vzdy nechat akva cas (aspon 2 tyzdne). ak je zmena pozitivna tak sa prejavi.

ahojky
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ancistrus

Odoslaťod jacik » 27 Máj 2003 10:48 am

vcera som videl v KE na namesti osloboditelov troch najmenej 15cm ancistrusov albinov. super. len ci aj moji tak narastu .... :cool:
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Ancistrus

Odoslaťod gabriela » 27 Máj 2003 11:11 am

jacik napísal:vcera som videl v KE na namesti osloboditelov troch najmenej 15cm ancistrusov albinov. super. len ci aj moji tak narastu .... :cool:


Aj tak neverim ze to boli naozaj klasicky ancistrusy, mali telo mohutne ako moja dlan a plus chvost.
Vcera som si inak kupila rybku behaciu po dne "konsku hlavu" ACANTOPSIS, viete mi nieco o nej povedat?
Inak neviem ako to robim, vzdy si vyberiem tu poslednu :roll:
asi mi jej jej luto :lol:
A predavac mi povedal ze posledna sa vzdy tazko predava. Inak v Kosiciach na namesti maju dovozove rybky celkom casto.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Ancistrus

Odoslaťod milan » 27 Máj 2003 14:14 pm

no naskle riasy nemam ani na listoch nie ale na tahavich rastlinkach mam chlpocky hlavne pri vrchu napadnute rastlinky davam prec a Ancistrusy to nechcu papkat iba niektore vedsinou sede ale tieto vlaknite nie zevraj su nato dobre HYPOSTOMUS a GYRENOCHEILUS ale to som len cital tak nevmate niekto skusenosti snimi ?
Obrázok používateľa
milan
 
Príspevky: 135
Založený: 30 Mar 2003 19:50 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Ancistrus

Odoslaťod Peter » 05 Sep 2004 10:59 am

Mam taky zvlastny problem. Moj filter sa nachadza v samostatnej komore z plastu. Tato komora je rozdelena na dve casti. V prvej vecsej casti je molitan. V druhej cerpadlo a ohrievac. No a do tej druhej sa mi nastahoval ancistrus - samcek. Urobil to uz druhy raz. Vobec netusim ako sa tam vtrepal. Ked je kryt akva prikryty tak vylieza von a zivi sa tym, co vcucne filter. Prvy-krat som ho vystriehol a dvomi sietkami vratil do akvaria. Lenze je to hrozne... lebo je to maly priestor, lahko sa moze zranit... Je potrebne prikryt kryt, kukat cez taku malu dierku a striehnut kym vylezie. Potom urobit vypad, jednou sietkou zakryt unikovu cestu a druhou ho vhanat do tej prvej sietky. Lenze on uz ma takych 10cm (nemozem ho zmerat). Hysteria a panika. Teraz to urobil zase. Trci mu iba hlava a ked sa nastve tak sa schova. Ta komora ma 40 cm vysku, takze ma kam. Ak ho chcem dostat von mam len dve moznosti: 1. Striehnut, kym zase pojde vycistit molitan (to je vyhoda jeho "pobytu") a bat sa ze ho pri "vylove" zranim,
2. Rozbrat celu rohovu komoru a znova zlozit, co je dost roboty, lebo sa nou uz roky nehybalo, je uz tam taka usadena, zarastena riasami.

Evidentne to robi preto, lebo mu chyba vertikalna poloha. Koli tomu som kupil gycovu rurku tvaru korena, aj pre ostatne anc. Mam ho nechat zit vo filtri? Ci co mam robit? Sag mi tam bude unikat furt, ked budem cistit filter....

Mam este otazku. Je mozne, aby gycovitu rurku, dostatocne velku, obyvali viacere ancistrusy? Asi nie, ze? :? :?: :oops: :?:
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Ancistrus

Odoslaťod Ceco » 05 Sep 2004 20:31 pm

Peter, nechaj ho tak. On sam vie, co si moze dovolit...
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Ancistrus

Odoslaťod Peter » 08 Sep 2004 08:06 am

Skala, raviolka, maja... ostatni... sag som zvedavy... poradte co s nim... potvorou... je mu tam dobre, ale v takej izolacii... prosim...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Ancistrus

Odoslaťod gabriela » 08 Sep 2004 08:15 am

No neviem, skusala som si to predstavit :)
Mas dve moznosti: bud mu trvale zabranis aby tam vliezol, alebo sa s tym zmieris.
Moj tatko ancistrus je aj tak stale zalezeny a sam. Bud pod korenom alebo vo svojej ulite sedi na vajickach.
Su to mrzuti samotari. A vo svojom domceku znesu akurat tak samicku aj to iba na chvilu kym nakladie ikry. A samozrejme svoje deticky ;)
Zaujimave, kym nemal velke fuzy, tak nikdy nebyval skryty, ale okupoval cely predny spodok akvaria.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.