Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Knisa » 19 Mar 2012 17:00 pm

Dobrý deň prajem momentálne som zmenil akváriné rybky za cichlidy a to druhy neolamprologus tretocephalus 4 ks, brichardi 6 ks, lelelupi 8 ks a z malawi som si tam dal labodochromis caeruleus yellow 12 ks. Chcem sa spýtať na tento výber rýb, či by bol vhodný do 160 l akvária. Z labodochromisou budem redukovať počet a z tretocephalusov uvidíme či bude dáky párik, ked patria medzi agresivne ryby. Cichlidy kŕmim vločkovým krmivom od Tropici bio-vit od Dajana používam colour flakes a od Tetry Tetramin. Grnaulované krmivo dávam od Dajana Tropi gran mix a sera discus granules. Od dajany dávam aj tubifex cubes a tablets. Chcem sa spítať aké vhodné krmiva by som ešte mohol dokúpiť pre tieto cichlidy. Používal som kedysy hovedzie srdce. Momentálne Neolamprologus brichardi dáko nič im nechutí preto som zvolil túto tému.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Reklama

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Boris Bečár » 19 Mar 2012 17:22 pm

160l je pre tie cichlidy málo a kombinácia je nevhodná . Cichlidy z tanganiky a z malawi by sa nemali vôbec kombinovať . Najlepšie by bolo vybrať si buď tie alebo tie , a ostatné predať/podarovať . Na tvojom mieste by som skúsil nejaké mrazené krmivo , najlepšie artémiu alebo dafnie , cichlidám to veľmi chutí ;)
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Milan666 » 19 Mar 2012 17:24 pm

To sa treba pýtať pred kúpou rýb, zaradil si sa medzi držiteľov vodných koncentrákov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod larix » 19 Mar 2012 17:38 pm

Labidochromisy vyžadujú potravu s prevahou rastlinnej zložky (spirulina, šalát, špenát,...).
Rôzne potravné nároky sú tiež jeden z dôvodov, prečo nie je uvedená kombinácia rýb práve najvhodnejšia.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Richard Tokušev » 19 Mar 2012 17:46 pm

Máš doma na výber toľko druhov krmiva, že sám uvidíš, čo im najviac chutí. Osobne by som doplnil o nejakú spirulinu a samozrejme mrazenú artemiu.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Knisa » 19 Mar 2012 18:10 pm

Ďakujem za odpoveďe Dajana tablets obsahuje spirulinu aj šalát, skúsim kupiť mrazené srdce zo šalátom. Mám aj súšenú Daphniu mám aj artémiu na liahnutie skúsym vyskúšať. Ja viem, že tych rýb je tam veľa na 160 l. Zatial ich budem aj, tak chovať pokým sa ryby nezparikujú, sú zatial male a znášajú sa veľmi dobre, tak prečo ich neodchovať a potom vymeniť za krmivo. Ja viem, že malawi sa nemajú miešať s tanganikou ale yellow cichlida je mierumilovná len trošku raslinožravá. Jediný problém v mojej kombinácii vydím na neolamprologus tretocephalus, ktoré sú voči sebe len agresívne, aj keď sa píše, že sú agresívne voči iným rybám a možu zabiť aj rybu väčšiu ako sú oni. Všetký moje rybky sa zatial znášajú veľmi dobré bez výrazných napadnutí. Samozrejme je mi jasné, že si budú robiť teritoria a potom sa to ukáže. Ako vieme pri kúpe tanganiky je potrebné kúpiť viac kusov na vytvorenie párov.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Knisa » 19 Mar 2012 18:13 pm

Richard chcem sa spítať na tu mrazenú artémiu nekalí veľmi vodu. Ako často rybkám dávaš artémiu.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod kargen » 20 Mar 2012 10:37 am

hovadzie srdce by som rastlinozravym cichlidam nedaval.. je to pre ne neprirodzena strava.. kde v jazere malawi narazia ryby na kravu.. mozno na nejakeho byvola :) ale ich traviacemu ustrojenstvu to nerobi dobre.
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Richard Tokušev » 20 Mar 2012 10:52 am

Knisa napísal:Richard chcem sa spítať na tu mrazenú artémiu nekalí veľmi vodu. Ako často rybkám dávaš artémiu.


Mrazená artémia nie su nauplie, ale dospelé jedince. Kaliť vodu by nemala, ale samozrejme, že záleží na výrobcovi, skladovaní a pod. Dôležitým faktorom je aj voľba medzi tzv blistrom, kde sa jedná síce o praktické balenie, no artémia je v tomto prípade miešaná aj s vodou, aby sa políčka vyplnili. Lepšia je kúpa mrazenej artémie v pol kilových baleniach - tenké pláty mrazenej čistej artémie.
Táto potrava by mala byť tým hlavným chodom.

Na margo špeciálnych krmív, máme dnes na výber naozaj so širokej škály a rôznych výrobcov.
Prečo niektorého majiteľa červené zebry sú žlté a bledé a u iného sú krásne oranžové až do červena?

Ovovit, superzmes rozhodne na farbe nepridá.
Osobne vyberám iba to naj a potvrdí Vám to aj napr, známy chovateľ cichlíd Imro Fuljer.
Artemia, cyklop (ak nie živé, tak mrazené a krmivá s vysokým obsahom astaxantínu, betaglukánu, karoténu spiruliny podporujúcej uloženie vyfarbujúcich látok.
tzn. Z krmív bežne dostupných s vysokým obsaho vyfarbujúcich látok spomeniem napr. krmivo Tropical D-50 Plus, ktoré asi v tomto smere vedie. 36% spirulina forte od tropicalu, výborná je Sera flora, sera san a diskus granuláty od Sery a aj od Tetry.
Srdce, patentky, pstruhové granule typu dibak, perla screting a pod do jedálnička nepatria. Sami musite vedieť, či chcete ryby vykrmovať alebo vychovať ku kráse. Naviac - vykrmované ryby tzv. pstruhovými krmivami majú menšiu životnosť nakoľko svalová hmota rastlie rýchlejšie ako kostra.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod maxxx01 » 20 Mar 2012 12:47 pm

len by som doplnil, že tie tubifex cube, ktoré sa v otázke tiež spomínajú, by som tiež nepovažoval za najvhodnejšie kŕmenie pre ryby ako labidochromis careulus. Tieto ryby chovám, ale tubifexami ich nekŕmim.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Milan666 » 20 Mar 2012 15:54 pm

Jáájááááj, trochu menej reklamy, nemenujte značky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Knisa » 20 Mar 2012 16:51 pm

Milan666 mohol, by si aj ti niečo odbornejšie k tím krmivám mi napísať. Ďakujem Richrdovi za dobré rady.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Richard Tokušev » 20 Mar 2012 18:04 pm

Milan súťaží o najväčší počet príspevkov na fóre.
Musel niečo narýchlo dodať.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Knisa » 20 Mar 2012 18:33 pm

Jaj. No aj tak mohol dať trošku do toho viac svojich skúsenosti.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Milan666 » 21 Mar 2012 09:38 am

Knisa napísal:Milan666 mohol, by si aj ti niečo odbornejšie k tím krmivám mi napísať. Ďakujem Richrdovi za dobré rady.

Mohol by som, ale to by som musel mať obchod s najdrahšími krmivami na Slovensku.
Je veľa krmív pre cihlidy ktoré sa dajú vyrobiť upraviť aj doma, rozhodne by som neišiel do mrazených artémií, je to taký bordel z ktorého sa nasýti najviac filter, odporučané sú preto, lebo skúsený akvarista si ich nekúpi ( radšej si artémie naliahne živé) a v obchodoch stoja,( treba ich skoro, skoro, vypredať)
Skús po fóre viac pohľadať o živom krmive chovanom doma, skús pohľadať aj samostatnú sekciu krmivo pre cihlidy
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Milan666 » 21 Mar 2012 09:45 am

Richard Tokušev napísal:Milan súťaží o najväčší počet príspevkov na fóre.
Musel niečo narýchlo dodať.

Richard, nikdy som čo i len slovkom nazasahoval do tvojích príspevkov akurát posledný mi už smrdel za produktmi z tvojej predajne, no už si ma vyzval.
Za každú cenu tu presadzuješ to, čo ti buď stojí v kšefte, alebo je najdrahšie zo všetkých e-shopov a ešte viac ma hnevá to, že zneužívaš nevedomosť ľudí tu na fóre a si stále v pohotovosti, keď sa tu niekto pýta na radu a ty mu hneď ponúkneš výrobky, ktoré distribuuješ , je na čase prestať a držať sa len platenej reklamy.
Viem čo ma čaká, no som pripravený
Prepáčte za OT
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Richard Tokušev » 21 Mar 2012 12:39 pm

Milan666 napísal:
Richard Tokušev napísal:Milan súťaží o najväčší počet príspevkov na fóre.
Musel niečo narýchlo dodať.

Richard, nikdy som čo i len slovkom nazasahoval do tvojích príspevkov akurát posledný mi už smrdel za produktmi z tvojej predajne, no už si ma vyzval.
...


Nuž...nemyslíš, že tie krmivá, ktoré som spomenul nedostať v každej akvaristike?
Nespomenul som ani jednu značku, ktorú dovážam na Slovensko.

Alebo podla teba, by asi bolo najlepšie všetky akvaristiky zrušiť? Ty si neuvedomuješ, že akvaristika nie je žiaden biznis, ale záľuba. Keby som mal robiť biznis, tak rozhodne ním akvaristika nie je a ani nikdy nebude.
Spýtaj sa v hociktorom akvaristickom obchode. Sú všetci radi, že majú na nájom, energie a na nevyhnutné živobytie. Nič viac.
Ide z teba trochu závisť, no ver mi, že nie je na správnom mieste. Určite častejšie chodíš na dovolenky ako ja, možno nechodíš na 15 ročnom aute ako ja, hoci ho potrebujem k zariaďovaniu akvárií, alebo aby som mohol prísť za vami na burzy.
Je mi ľúto ak vyznievam na nete ako nejaký macher a pracháč. Hmm - realita je iná.

To čo som uviedol o krmivách, značky ktoré som spomenul, nemajú s biznisom, alebo ak chceš s predajom, nič spoločné. Sú to overené, špičkové krmivá. Artemia mrazená nie je bordel ale jedno z najlepších krmív, aké môžeš rybám ponúknuť. No, ako som spomenul...záleší od dodávateľa a skladovania.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Milan666 » 21 Mar 2012 15:34 pm

Ide z teba trochu závisť, no ver mi, že nie je na správnom mieste. Určite častejšie chodíš na dovolenky ako ja, možno nechodíš na 15 ročnom aute ako ja,

Boh daj by si mal pravdu, žijem len z invalidného dôchodku, to je to čo snáď môžem prezradiť a závisť? Som skromný človek, ktorý sa nemôže pozerať na tie ceny v akvaristikách všeobecne. Tí čo ma poznajú vedia, že si niektoré veci okolo akvárií viem vyrobiť aj sám, síce preto, že som nútený a možno je to aj takto dobre
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod Knisa » 21 Mar 2012 16:13 pm

Ako vydím máťe veľa pripomienok a skúsenosti, tak rozvynieme ďalšiu tému ktorej by som sa chel priblížiť. Tak Vás ešte potrápim, aj keď nie k téme. Je podľa Vás učinný ozonizér na choroby napr. kurpička. A ako ho používať na tuto chorobu, hlavne jej dobu dávkovania. Samozrejme je to drahá záležitosť, tak bez používania prístroja na menranie ORP. Momentálne som si kúpil ozonizér zančky hailea 810, ktorá ma kapacitu ozónu 200mg/h. Do rybyčkového akvária sa odporúča dávka ozónu 250 mg/h do 500 l akvária. Keď som si to prerátal, tak pre moje 160 l akvárium, by to vyšlo okolo 70mg ozónu za 15 max. 20 minut aplikácie. Nie je to veľká dávka ozónu tích 70 mg za 15 min. Chlapík z akvaristiky dávkuje tím istým typom ozonizátora do 50 l akvária 9 min, ale on má urobený rozvod pre ďalšie akvária čo je asi18 akvárii.
Knisa
 
Príspevky: 46
Obrázky: 0
Založený: 12 Mar 2012 19:35 pm

Re: Aké krmivá použiť pri chove mojích afrických cichlid

Odoslaťod martin_s » 21 Mar 2012 17:38 pm

Knisa, tato tema je venovana krmivam pre africke cichlidy (co by si mohol vediet kedze si ju zalozil). Tema o ozonizatore je niekde inde a navyse nemusis tu istu otazku (ozon vs. Ichthyophthirius multifiliis) pisat do X tem, aj takych ktore s tym nesuvisia!
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.