Finger Garden @chnuro



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 21 Mar 2012 12:33 pm

Caiman napísal:chnuro link na tu sietku nemam,pisal som si len spravy.
Ide o to,ze ak by si sa nahodou rozhodol neskor trosku pozmenit rastliny-posunut,vymenit a korenmi budu zamotane uz cez sietku tak je zle.
Napr. ten erectus ti hodi behom par dni korene az ku dnu.
Potom je jedina moznost odstrihnut rastlinku tesne pri substrate a zvysok zhnije v akvariu.

uz som vytrihaval cryptocoryne z vyhrievacieho kabla. Asi viem, o com hovoris ;-) Vdaka za info
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Reklama

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 21 Mar 2012 12:34 pm

Caiman napísal:chnuro link na tu sietku nemam,pisal som si len spravy.
Ide o to,ze ak by si sa nahodou rozhodol neskor trosku pozmenit rastliny-posunut,vymenit a korenmi budu zamotane uz cez sietku tak je zle.
Napr. ten erectus ti hodi behom par dni korene az ku dnu.
Potom je jedina moznost odstrihnut rastlinku tesne pri substrate a zvysok zhnije v akvariu.

Neviem s kym si hovoril, ale je to pravda, ja som to tu pisal pomerne nedavno, urcite nedoporucujem ziadne delenie vrstiev, je z toho viacej skody ako uzitku...Samozrejme ale, ze sa tu nasiel niekto kto mi musel za kazdu cenu zase oponovat..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 21 Mar 2012 12:49 pm

chnuro napísal:@trinitysk - prekvapuje ma, ze od teba prislo tak malo poznamok od teba :-), co ma zaroven aj teší.

ad 1) mozem svetlo nejakou tmavou tapetou dorobit do cierna, nech to neruší. Máš pravdu, nie je to zrovna designovy kusok, teraz by som uz robil to svetlo inak. Je to prototyp, na ktory sa zrodil napad v mojej hlave a prvoradu som riesil funkcnost. Pracovne to svetlo volam sendvič :-).
ad 2) dnes mam volno, tak skusim nad tym kamenom este popremylsat. Dufam, ze tomu neuskodim viac, ako vylepším. Ale neslubujem, ze tam na dalsej fotke bude kamen navyse.
ad 3) Eleo mi tam nesedi priliz sposobom rastu. Ale uznavam, ze ma ta rastlinka oslovila uz v minulosti. Ale ostrovček eleocharisu nikdy neostane ostrovčekom - to mam uz vyskusane.
ad 4) Do akvaria este pride urcite mini bolbitis, ale posledny kusok mi vyfukol giftzahn. Tak sme spravili dohodu a podelime sa.

btw: pocitam s tvojou pomocou a objednal som si JBL testy na NO3, PO4 a Fe :-). Este nie su doma ale snad buduci tyzden pridu.


Eleo sa da pekne udrzat na uzde, len treba vediet ako na to, nie je to nic zlozite ani casovo narocne, je ale pravda ze ked ho nemas tak nemusis robit any tolko...
myslim, ze moju pomoc nebudes vobec potrebovat, skusenosti mas uz dost...ak bude problem s ktorym si nebudes isty, tak ak budem vediet rad poradim...
chnuro tie kamene by to al efakt chcelo, cim viac na to pozeram tym viac sa v tom utvrdzujem...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Caiman » 21 Mar 2012 12:50 pm

Pisal som si s Volodusonom na rybickach,tiez som mal v tom bordel kedze tu na fore boli take aj take nazory.Jeho odpoved tak ako pise aj Trinitysk-v ziadnom pripade neoddelovat.

Chnuro to uz teraz nezmeni ale zase on nepatri do tej skupiny akvaristov ako ja co vydrzime pri jednom layoute par mesiacov a chceli by sme skusit nieco dalsie :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod fazyl » 21 Mar 2012 12:54 pm

chnuro napísal: Akvárium chcem udržiavať dovtedy, pokiaľ bude fungovať Amazonia, čiže pomerne dlhodobo - nie je to layout na pár mesiacov, jednu fotku a potom znova niečo nové.

:pivo:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2012 12:57 pm

njn, ono treba si najprv ujasnit aky ucel ma plnit ta sietka ktora je umiestnena medzi power sandom a Amazoniou ... istotne jej ucel nie je branit rastlinkam aby prerastli do sietky ... :wink:

ak je toto primarny ucel tak istotne sietka nie je to prave orechove ... lebo je vopred jasne ze tie korienky sa tam dostanu a nasledky su presne tie ako pise Caiman ...

takze preco ju pouzivam ja ... a.) layout menit nechcem a nicim v akva nechcem hybat b.) chcem "znovu-pouzit" Amazoniu co sa mi na 100% nepodari ked sa mi pri "rozoberani" dna Power Sand zmiesa s Amazoniou a Amazoniou powderom ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 21 Mar 2012 13:33 pm

Chlapi, ta sietka ma svoje pre a proti. S tym suhlasim.

Bol som vonku rozlomit jeden kamen, neviem, ci sa podarilo, ale viem, kam ho uz dam. Vecer dam foto. Dnes vymenim vodu asi 2x :-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2012 14:03 pm

@chnuro: jj,no vidim ze to beres od podlahy s vymenou vody .... aj raz by stacilo ale 2x istotne tiez neuskodi ... :lol: inak som zvedavy na tvoj nalamany kamienok ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 21 Mar 2012 14:58 pm

Kamen som nalamal, ale nic moc vysledok. Nakoniec som pouzil uplne iny, asi 3x vacsi :-). Mne sa to paci neporovnatelene viac. Foto hodim neskor, lebo sa mi tam odraza svetlo v miestnosti, neda sa to dobre odfotit. Navyse je tam teraz kalna voda.

Dost som si zvíril dno a aj som s tým počítal. Miestami som zmiešal amazoniu normal a powder. Mal som este trosku powder odlozeneho, tak som tam este prisypal. Vymenil som asi 35L-40L vody. Vecer vymenim znova, len aby sa stihol naplnit zasobnik RO. Po vyfiltrovaní asi zaroven aj preperiem filter. Bude tam aj tak este bordel z minicka a nechcem, aby sa vo vate usadzal bordel zo zvírenej amazonie. To by nemuselo dopadnut dobre.

Musím povedat, ze cerstva Amazonia nadherne vonia :-). Ked som to zakladal, citil som sa ako v lese na prechádzke.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 21 Mar 2012 15:05 pm

Vypni si uplne svetlo pokial ho mas zapnute a to az pokial nebude voda cista...zvyreny kal pri dne a na rastlinkach ci kamenoch odsat hned von...Som zvedavy na tu foto.. :roll:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 21 Mar 2012 15:12 pm

svetlo je vypnute. Ten usadeny bordel von este pred dnesnym svietenim? To je dobry napad... Foto bude okolo 20:00.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 21 Mar 2012 15:31 pm

Ano, musi to byt ciste tak, ako keby si tam ani nic nemenil, inak urcite nesvietit, osobne by som dnes vobec nesvietil...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 21 Mar 2012 16:22 pm

@chnuro: njn, s tou vymenou vody si daj zalezat vymen vodu este aj kludne 2 x dnes pokial sa ti zadari .. jj, pravda je ... vsetko zvirene t.j. cely ten bordel musi rozhodne von ... pripadne daj este zajtra dve vymeny vody ... pokial by trebalo ... len koli tomu ze planujes cez weekend byt mimo dosahu akva .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 21 Mar 2012 23:02 pm

Takze slubene foto s pridanym kameňom. Musím povedať, že aj mne sa to páči oveľa viac. Podúďte sami:
celok.jpg


Vdaka za tipy k svetlu a layoutu. Priznam sa, ze by ma akosi nebolo nepadlo upravit to svetlo tak, aby to bolo cele jednofarebne. Kedze jeden z viditelnych komponentov je chladič s čiernym eloxom, tak do strieborna to nepôjde, ale čierna bola hračka. Použil som modelarsku podložku, ktoru som nastrihal a nalepil chemoprenom. Bol som asi priliz zahladeny do funkčnosti, ze som zabudol na estetiku.
Svetlo.jpg

Svetlo som dal aj trošku nižšie, aby som sa vyhol zbytočnému osvetľovaniu miestnosti. Predsa, 30W nie je zasa až tak veľa, svietim teraz 5h denne (dnes vôbec, lebo som pridával koreň).

Posunutím svetla nižšie sa posunul aj tieň vrhaný hranou akvária. Je tam teraz za nádržou pokusne mliečne sklo (pod uhlom).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod fazyl » 22 Mar 2012 01:02 am

svetlo omnoho lepsie musim povedat, tvori to celok a nevzbudzuje zbytocnu pozornost.
ohlaom kamena, je to individualne asi, kazdy ma inu predstavu ale urcite pomohlo. najdolezitejsi je aj tak tvoj pocit z akva, aby bolo podla tvojich predstav a pacilos ahlavne tebe. drzim palec
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 22 Mar 2012 08:17 am

Svetlo ovela lepsie ako predtym, este ten oranzovy jack navrchu alebo co to je by som natrel na cierno (stetcekom a trochu syntetiky alebo ta mala modelarska farba z plechovcicky,nech je to vsetko v ciernej..)
Kamen urcite pomohol, aspon mne sa to paci viacej...kde by som si ja este vedel predstavit kamen je ten centralny koren..pod neho, abyto vyzeralo akoze ten koren ide cez/z kamene/a. Ale ako som uz pisal je to individualne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 22 Mar 2012 09:15 am

@chnuro: njn, som cakal ze bude vacsia "kamenna rosada" ale rozhodne kamienky "obcerstvili" tvoj layout .... cakal som ze budu fuzik vacsie nakolko si myslim ze ked sa ti rastlinky "rozbehnu" kamienky rychlo zaniknu v rastlinnej mase ....

podla mna je svetlo tip-top ... ako som ti uz pisal je to taky fesny "priemysleny-design" :lol: cize pokial to nie je rusivy faktor v tvojej obyvacke je to ok ... inak otazocka ako si riesil dimmer ? ... ked pises ze mozes reglovat tych 30W ...:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 22 Mar 2012 09:55 am

Zatial viem len výmenou drivera spravit 60W, alebo úpravou viem vyrobit cca 40W. Dimovanie bude, ale to az casom. Ido o to, ze dimovací driver nie je problém, ten si zadovazim aj dnes, horsie je to s riadením.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 22 Mar 2012 10:47 am

@chnuro: jj, ma to zaujimalo ci si sa aj do toho "sub-projektu" vyroby dimmera uz pustil ... njn, sak nezabudaj na mna ked bude dimmer vyrabat ... rad sa od odbornika poducim .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod chnuro » 22 Mar 2012 13:21 pm

Mna nenapada nic ine, ako si ho vyrobit sam, aby to splnalo vsetko, co od neho chcem. To chce cas a ten nemam. Existuju komerčné riešenia pre zbernicu DALI, ale to je skor pre osvetlovanie budov. Nechcel by som to takto komplikovat. Akvaristika je hobby a nic v hobby nebudem robit nasilu. Proste ked sa mi bude chciet, tak nieco spacham. Problem je to, ze musim robit to, co v praci - elektroniku. Napad by bol, dokonca som kedysi uz nieco podobne skusal, takze nejaky prototym a prvy softver uz je. Treba to prisposobit a dotiahnut do konca.

Ešte k layoutu: neviem, či je to dobre vidieť na posledných fotkách, ale ten pridaný kameň vytvoril akúsi stenu. Nad ním je cryprocoryne parva a v popredí je m. hirsuta. Nech to bude rásť akokoľvek, ten kameň bude vždy vidieť a dodalo to členitosti terénu. Pozeral som včera, ale už nemám taký pekný kameň, ktorý by som vedel použiť. Celkovo, skombinovať vhodne kamene a korene mi príde dosť náročné. Za kamene musím poďakovať Glitterovi.

Včera som po druhej výmene vody vyčistil aj filter. Mal som pravdu, vačšina toho kalu po prerábke bola vo vate. Až teraz ma napadlo, že som ju mal rovno vymeniť za čistú.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Giftzahn » 22 Mar 2012 14:08 pm

@chnuro: jj, jemna filtracna vata je spotrebny matierial cize .... sup do kosa .. a je fajn pocut ze filtrik a filtracna vata si splnili svoju ulahu na 1tku .... kal neostal v akva ale vo filtry a filtracnej vate ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 22 Mar 2012 14:39 pm

Tie uvolnene ziviny stale cirkuluju vo vode aj ked ich ty nevidis..Cielom cistenia je odstranit z vody vsetky tie rozvirene ziviny, ked je to vo filtry tak vatu poriadne preprat alebo rovno vyhodit, az tak draha polozka to nie je..;-) Inak riskujes riasu...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod Glitter » 22 Mar 2012 15:19 pm

chnuro napísal:Za kamene musím poďakovať Glitterovi.


Rado sa stalo, je ich ešte dosť doma .) Najbližšie idú do BA Giftovi. A ano, musím aj ja súhlasiť, spravil si tým pekný kontrast s Amazoniou, ešte jeden to tam chce určite.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Finger Garden @chnuro

Odoslaťod trinitysk » 22 Mar 2012 15:45 pm

Uz mi ho ale zacina byt luto ked do neho s tymi kamenami tolko sijeme..:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.