Filtracia



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 08 Mar 2012 12:22 pm

@trinity: :mrgreen: za malo rado sa stalo ..... :lol: .... njn, podla mna sa je nutne pozerat na vsetky "hodnotenia vhodne" parametre ... pokial sa niekto pozera len a len na cenu ... njn, sak aj tak sa da ... za dobru cenu aj rakovinu ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Filtracia

Odoslaťod trinitysk » 08 Mar 2012 12:29 pm

Tak si precitaj aj predosle prispevky a nereaguj vzdy len na posledny ako je u teba castym zvykom a nasledne zistis, ze si vybral naozaj spravne...;-)
Tvoje rady o komplexnosti parametrov pri vybere filtra su v tomto pripade len zbytocnym kopanim do otvorenych dveri...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 08 Mar 2012 12:37 pm

@trinty: njn, ja by som to asi takto povedal ... po x rokoch uvidim ci som si dobre vybral ... pri FULVAL 104 viem po vyse 22 rokoch ze som si dobre vybral ... po vyse piatich rokov pri Eheimoch tiez viem ze som si dobre vybral ... pri ucte za elektriku tiez vidim ze som si dobre vybral ... atd. atd. ... a iste uznas ze vyber filtra sa tu casto krat ... redukuje na velkost akva / prietok / cena ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod trinitysk » 08 Mar 2012 12:54 pm

:-) Este raz...obe tebou spominane znacky boli doporucene mirovi ako prve, mozes si to tu najst...
S tymto JBL filtrom chybu neurobi, na iny (Eheim) nema zrejme ani peniaze...Rozdiel v spotrebe JBL a Eheim je ten co som uz pisal, denne cca 1czk, mesacne cca 30czk, cize jedno pivo...rozdiel v obstaravacich nakladoch sa vrati za cca 5 a viac rokov...(podla druhu Eheim-u). Objem kanistra 12l je taktiez in line s Eheim-om...Zaruku ma JBL este dlhsiu...

Pokial nenatrafi na hlupy kus tak bude mat fajn filter a pokial by sa mu aj rotor do 4r pokazil, tak to ma stale v zaruke a keby to bolo neskor tak 25EUR investicia do noveho rotora po 4r cinnosti nie je pre mira problem...
Myslim, ze si miro naozaj dobre vybral...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracia

Odoslaťod Miro1972 » 09 Mar 2012 04:25 am

Opäť zdravím všetkých čo sa pridali k tejto téme poradiť my ohľadom filtrácie.Finančne by som si mohol dovoliť aj ten Eheim.Ja pracujem už dlhe roky v nemecku takže tie financie ma neako nebrzdia.Ale myslím si že ten JBL po preštudovaní my splní ten istý účel ako Eheim a za menej penazi v tej prvotnej investícii.Ako píše trinitysk,návratnosť je cez 5 rokov.A či ja teraz tie peniaze vrazim do drahšej filtrácie teraz,alebo sa na tu istú cenu dostanem po neakych rokoch tým že kúpim lacnejšiu a ten rozdiel ceny doplatím na spotrebe tak si myslím že je to jedno.Čo som si prečítal neaké články a recenzie na filtráciu od JBL tak my to potom neako nevyšlo že by to bolo až také neaké šuvixové stvorenie.Záruka je tam 4 roky takže asi nie je čo riešiť.Popri tomúto koníčku sa ešte venujem lietaniu s RC modelamy lietadiel.To je asi o trochu viac finančne náročnejšie ako akvaristika.Takže sa snažím to moje mesačné vreckové neako prerozdeliť medzi tieto dva koníčky.Takže na záver.Kúpime JBL,uvidíme ako sa mu bude dariť,ak nie tak si nekúpim nové lietadlo ale Eheim.
Miro1972
 
Príspevky: 15
Založený: 11 Feb 2011 00:50 am
Bydlisko: Dvorany nad Nitrou

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 09 Mar 2012 08:55 am

@Miro1972: pohodka sak co si si vybral to si aj kupis ... je to na tebe ..tu boli akurat prezentovane nazory z jedne, druhe strany ... cize preco nie JBL nie je ziadne "orezavatko" ... pokial sis si precital recenzie, presvedcila ta doba zaruk ...atd. tak nie je co riesit ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod Zaro » 23 Mar 2012 11:45 am

Prosil by som o radu.
Mam 200L akva, v ňom nič špeciálne, skôr tak zmiešane akva, snažím z neho spraviť začiatočnícke rastlinné akva.
Hľadám vhodný filter za rozumnú cenu. čítal som tu veľa o filtroch eheim a fuval, ale dať 90e za filter nato že nie som v akvaristike žiadny profesionál sa mi zdá veľa.
rozmýšlal som nad niečím takýmto http://www.shopakva.sk/fzn3-filter-vonk ... -1278.html
Filter by to mal byť buď vonkajší alebo závesný. Ak niekto vie poradiť iný sem sním.
Ďakujem za prípadne názory alebo kritiku :)
Zaro
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Apr 2011 18:29 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod Luker13 » 23 Mar 2012 12:09 pm

jednoznacne vonkajsi filter... na filtry by som nesetril, je to investicia do buducna
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Filtracia

Odoslaťod Milan666 » 23 Mar 2012 16:37 pm

Neviem aké máš finančné možnosti, no spomínaš, že chceš rastlinné akvárium a práve filter je veľmi dôležitý nielen kvôli filtrácií samotnej, filter musí mať dobrý prietok, aby dokázal rozháňať vodu po celom akváriu. Tu totiž ide o distribúciu živín po celom akváriu , neskôr pri rastlinnom akváriu sa nezaobídeš bez pridávania CO2 do vody a tu ti zase pomôže výkonný filter, aby znovu rozháňal plyn po celom akváriu.
Dá sa to pravdaže aj s vnútorným filtrom po uprave, rozstrekovacie rampa a pod.
Mám jedno akvárium kde mám po bokoch dva filtre ,( vnútorné ) a funguje to, no vonkajší má viacero výhôd
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filtracia

Odoslaťod tomas1 » 25 Mar 2012 19:37 pm

ahojte chcem rastline akvarium plne rastlin a len sem tam ryby akvarium bude 147x50x50-70cm vyska este neviem chcel by som diskusi ale aj travnicek takze este neviem zatial mam jbl e1501 rozmislam ci kupit este jeden alebo dat len cerpadlo mam v tom take mensie dilema :D co2 mam cez automatizer budem pustat cez bombu este neviem aku zozeniem ale vim vetsiu tim lepsiu :D bude riadena ph 201 controlerom hnojit by som chcel pmdd a easycarbom cez automaticku riadiacu jednotku ktoru staviam akurat takze moja otazka znie este jeden filter alebo staci cerpadlo? dakujem :)
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod trinitysk » 25 Mar 2012 19:56 pm

S CO2 rovnako ako aj s hnojenim u diskusov velmi, velmi opatrne...v podstate nie je ani jedno potrebne/nevyhnutne.
Mysliet si, ze pri diskusoch budes moct mat dlhodobo "travnicek" je dost silna utopia...Vzhladom na kvalitu prispevku (bez urazky, ja ti chcem len pomoct..;-) ) doporucujem najprv poriadne nastudovat problematiku chovu diskusov (hlavne zariadenie nadrze pokial ide o rastlinky a z toho vyplyvajuce ich naroky na osvetlenie a CO2 ci hnojenie), najlepsie najst si v okoli chovatela a pripadne otazky s nim prebrat a nakupit u neho rybky ktore pozna, vie cim a ako ich krmil ci liecil a v pripade problemov (ktore ta napoprve urcite neminu) ti aj pomoze...
Pokial si s JBL co uz mas spokojny, tak doporucujem dokupit este jeden kus...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracia

Odoslaťod Milan666 » 26 Mar 2012 08:21 am

No vidím, že financií máš dosť podľa tvojej predstavy. Tak ešte prihoď a daj to všetko zrobiť odborníkovi a máš to
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 26 Mar 2012 08:33 am

@tomas1: jj, jasnacka rastlinne akva s diskami ide dokopy ... na nete najdes kvanta nadhernych rastlinnych akvariek kde plavaju fesne disky ..to problem nebude .. co sa tyka Co2 mozno by si sa mal obzriet po In-Line atomizery ... ktory ti zabezpeci efektivnost pridavania Co2 + v kombinacii s ph controllerom a sondou ...problem mat nebudes... co sa tyka filtra nie som fanusikom zrovna JBL skor EHEIm a Fluva ..ale je to tvoje rozhodnutie a myslim si ze filtrik stihat bude .... dva su samozrejme ze lepsia volba ked uz koli nico inemu tak ked jeden vypadne fici druhy ... samozrejme je to vacsai cenova zataz ako kombinacia filter + nejaka ta Koralia ( "cerpadlo")... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod trinitysk » 26 Mar 2012 11:06 am

Rastlinne akva tak ako su prezentovane niekedy na nete spolu s diskami je robene ciste pre fotku. S dlhodobou udrzatelnostou spolu s diskami nema nic spolocne, nejde to proste dokopy. Mam samozrejme na mysli klasicke rastlinne akva s kobercovkami a nie klasicke diskusove akva ucelovo zalozene s par echacmi, korenmi a zhora jemne zatienene atd.
Giftzahn, kolko si mal ty a ako dlho diskusov ?..;-) Ja som ich mal cez 10r a dodnes som v kontakte s najlepsimi chovatelmi diskov v CR, takze viem o com pisem. Prestal som s diskusmi prave preto, ze to o com pises ze je mozne, mozne jednoducho nie je. Velke mnozstva krmiva, teplejsia voda, zvysena citlivost na kvalitu vody, nemoznost zvyseneho hnojenia, citlivost na CO2, agresivita starsich rybiek najma samcov medzi sebou, skor tmavsie akva ako presvetlene atd atd to su vsetko fakty ktore nepustia. V pripade, ze chce mat clovek naozaj pekne disky nemoze mat zaroven aj pekne rastlinne akva so stonkovkami, kobercovkami atd atd. Castokrat diskusy chovane v rastlinnych nadrziach kde v popredi zaujmu su kyticky a nie rybicky, maju sklon k chorobam, su zakrpatene ci sipovite, nemaju peknu farbu a celkovo posobia ako tien diskusa a nie ako pekny diskus (pre zaujemcov o com hovorim, pozrite si nadrz Pet-a na akvarko.cz...ukazkovy priklad o com tu pisem...)
Davat diskom do akva este aj koraliu tak to ich teda fakt lutujem, giftzahn ved to je absurdne, nemyslis?;-) Ved tercovec je pomala kludna ryba, stojate a mierne prudiace vody atd atd...
Diskusove akvarium musi byt stavane na poziadavky tejto rybky co je v hlavnom protipole s poziadavkami rastlinneho akvaria kde na prvom mieste su rastlinky. Kompromis v tomto pripade bohuzial neexistuje, to je ale este na ovela dlhsiu diskusiu...
Rozhodne nedoporucujem disky ako rybky do akva ktore ma byt klasicke rastlinne...bud budu trpiet rastlinkya leo disky, oboje dokopy nejde..;-)
Naposledy upravil trinitysk dňa 26 Mar 2012 11:14 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 26 Mar 2012 11:12 am

@ trinity: njn, sak porzi astrove akva ...ako najrychlejsi priklad "rastlinneho" akva a diskov :wink: pripadne "flowgrow" ze to ide ... :wink: ... hmm ... diskov to uz bolo hodne davno niekedy 80 - 90 roky minuleho storocia ... ale taky pol tucet mi v akva onehda u rodicov plaval ... a akvarko rozhodne nebolo sterilne hole ... ale ani "rastlinne" podla sucastneho ponimania rastlinneho akva ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod trinitysk » 26 Mar 2012 11:20 am

Astrove akva nie je rastlinne akva...dalej sa k tomu nevyjadrujem.

O holom akvarku nikto nic nepise, citaj si poriadne prispevky na ktore reagujes...;-) Ja pisem o akvariu, ktore je primarne prisposobene diskom, kde ako sortiment pouzitych rastlin tak aj prevadzka akvaria ma urcite zakonitosti a tieto su v rozpore s rastlinnym akvariom s kobercovkami...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 26 Mar 2012 12:10 pm

@trinity: njn, tak potom tu : http://www.flowgrow.de/aquarienvorstell ... uraquarium .... a ked toto uz nie je rastlinne tak teda ja nevim ... :lol:

Obrázok

... vsetko ide ... :mrgreen: netreba hadzat uz vopred flintu do zita ... resp. do akva ...:mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod trinitysk » 26 Mar 2012 15:44 pm

Toto nie su ryby, ktore tam vyrastli a dlhodobo budu aj umiestnene a to z tych dovodov co som spomenul vyssie. Ja ti doporucujem sa porozpravat so skusenymi chovatelmi tercovcov aby si sa vyliecil z tejto iluzie...;-)
Podobne foto mal niekde niekedy aj Amano a priznal to aj on...je to proste foto len na efekt...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Filtracia

Odoslaťod tomas1 » 26 Mar 2012 21:06 pm

dakujem za rady tak ale mislim si ze 2 diskusovia niaky fesny parik by bol dlhodobejsie udrzatelni ale sak ak by bolo treba spravil by som im niake 200l akva u rodicou. co by ste do nich dali? do toho z difuzerom som rozmislal len cisto keramiku a do druheho len molitan bola by to vhodna kombinacia? a giftzahn z jbl som absolutne spokojni eheim som natrafil na niaky zly kus a odvtedy ich nekupujem... takze kupim este jeden aspon budem mat niaku rezervu :)
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 27 Mar 2012 08:33 am

@tomas1: njn, sak ked si JBL spokojny nie je co riesit ze ano ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtracia

Odoslaťod Zaro » 27 Mar 2012 19:40 pm

Tak som sa rozhodol zainvestovat do filtra pravdepodobne eheim externy nakolko som sa dozvedel ze su lepsie. viete mi poradit co je vyhodne? akva 200l planujem rastlinne, ale nic specialne
Dakujem
Zaro
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Apr 2011 18:29 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod Luker13 » 27 Mar 2012 21:04 pm

Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/eheim-professional-3-2073-p-651.html?cPath=138_19_21
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Filtracia

Odoslaťod Zaro » 27 Mar 2012 21:08 pm

rad by som sa zmestil do 100e preto som rozmyslal medzi
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/tetratec-ex-700-p-1009.html a http://www.shopakva.sk/eheim-ecco-pro-200-2034-filter-vonkajsi-p-2307.html

len nemam ziadne skusenosti s externymi filtrami tak to neviem posudit
Zaro
 
Príspevky: 35
Založený: 02 Apr 2011 18:29 pm

Re: Filtracia

Odoslaťod Luker13 » 27 Mar 2012 21:16 pm

ak sa chces do 100€ zmestit na eheim zabudni
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.