nove akvarium - manipulacna vyska nad akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod jyoe94 » 28 Mar 2012 16:16 pm

dobry den vsetci

mal by som jeden dotaz

uvazujem o novom akva - klasika spolocenske(cca 140 litrov) len som limitovany manipulacnou vyskou nad akvariom, pretoze je v podstate vsadene mezdi polickami (vaha nebude problem)
moj problem je ci bude stacit cca 5-6 cm pre pristup do akva (najvacsie obavy mam z osvetlenia reps. ako to tam vtesnat a pripadne prehrievanie>>>ventilacia??)
osvetlenie LED?
alebo na tym nemam ani uvazovat pretoze priestor je nevhodny...
dakujem za vsetky negativne/pozitivne rady
krmenie mi az take starosti nerobi kedze bude cast krycieho skla odrezana, taktiez si myslim ze odsavanie necistot nebude problem resp. menenie vody
filter uvazujem jednoznacne externy
jyoe94
 
Príspevky: 9
Založený: 28 Mar 2012 16:02 pm
Bydlisko: NR

Reklama

Re: nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod Luker13 » 28 Mar 2012 16:27 pm

a co mensie akva? vyskovo....podla mna by bolo lepsie mat priestor, pretoze clovek nikdy nevie
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod jyoe94 » 28 Mar 2012 16:39 pm

no vysku uvazujem 40 cm pod toto by som asi velmi nechcel ist pri takej litrazi
(inak v krajnej nudzi by sa dalo vytiahnut pre manipulaciu kezde lezi na policke ktora nieje spojena s polickou na akva)
aby som to lepsie popisal pre predstavivost skrinka je polozena na podlahe a nad nou je zavesna skrinka, cize takto vznikol hluchy priestor ktory by som chcel vyplnit akvariom
jyoe94
 
Príspevky: 9
Založený: 28 Mar 2012 16:02 pm
Bydlisko: NR

Re: nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod Milan666 » 28 Mar 2012 20:59 pm

5-6 cm je žalostne málo, to bude veľmi, ale veľmi nepraktické, ani by som neuvažoval
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod Jedou » 28 Mar 2012 21:44 pm

a hornu skrinku nieje možná zavesit o niečo vyššie ? či je až po strop?
Jedou
 
Príspevky: 88
Obrázky: 10
Založený: 24 Jan 2012 21:49 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod L@ci » 31 Mar 2012 09:59 am

Len tak zdravým sedliackym rozumom si skús sám seba predstaviť ako každý týždeň / 2 týždne odčerpávaš cca 50% vody, aby si mohol ako tak akvarium odsunuť, prestrihať rastlinky, očistiť vnutorné steny od riasy, odstrániť nejaké nečistoty z dna, lebo tých 5-6 cm ak tam chceš dať ešte aj nejaké osvetlenie tak tam ruku alebo nejaku hadicu na odsanie proste nevopchás. + častou manipuláciou s akvarkom si koleduješ minimalne o nejaké ryhy na podlahe - ak nie puknutiu skla(zálezi od sikovnosti odsuvania)

na tvojom mieste by som volil buď menšie akva čo by sa tam sprehladom zmestilo, alebo ak chces tých 140 L tak najst nejaké vhodnejsie miesto , poprípade tú poličku nad akvarkom kde ho chces umiestniť by som dal minimalne 40 cm nad akva az mas k tomu ako tak vhodný pristup a vzniknutú dieru vyplnit nejakou vhodnou krycou doskou alebo len takou poličkou, ktoru by si mohol vklude odložiť a zas vrátiť po údržbe :pivo:
Obrázok používateľa
L@ci
 
Príspevky: 15
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2010 11:49 am
Bydlisko: Bytča

Re: nove akvarium - manipulacna vyska nad akva

Odoslaťod kingIPS » 04 Apr 2012 09:55 am

ja som mal 616L akvárium a malo výšku len 40 cm, plocha dna 220x70 cm, takže pri 140 L kľudne zníž výšku. Mal som v ňom africké cichlidy, aj veľké Frontosy a boli spokojné, mal som to nízke kvôli váhe, aby som sa neprepadol dole k susedom.
kingIPS
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 03 Jan 2012 16:39 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.