612l trapenia



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 29 Mar 2012 15:17 pm

Ahojte,
uz treti rok ma trapi moje akvarium, ktore som zalozil povodne pre tercovce. Zial pretrvavajuce problemy zo sinicov vpustenie tercovcov stale oddaluju.

V skratke, z povodneho stavu pri zalozeni som najprv vymyl bielu raselinu z dna, ktora tam bola za ucelom podpory rastu rastlin, kym je akva bez vacsej osadky, ktora by produkovala detrit. To neprinieslo ziaden badatelny rozdiel. Neskor som vymenil cerpadlo za silnejsie ktore mam doteraz. Aktualne namerany prietok filtrom je 350l/h z povodnych asi 250l/h (objem vody v akvariu odhadujem na cca 500l). Tu sa stav v akva trochu polepsil, no nijako vyraznejsie. Sinica nadalej kraluje. Pravidelnym rucnym odstranovanim sinice z listov, asi kazde 2 max 3 dni, sa mi darilo za ucasti CO2 z kvasiniek a hnojenia PMDD dosiahnut celkom schopny stav. Starsie listy vsetkych rastliniek stale lahko podliehali sinici. Macat sa hodinu v akvariu kazdy druhy den ale nie je ziadna radost. Neskor som sa rozhodol pre kompletnu vymenu strku. Povodne bol riecny strk zo strko-pieskov o zrnitosti 4-8mm. Novy je kremicity do bazenovych filtrov so zrnitostou 1- 4mm. Po tejto vymene sa prestala riasit hladina a situacia so sinicou sa polepsila no nevyriesila. Vymena strku je posledna zasadnejsia zmena ktoru som urobil. Bolo to niekedy koncom leta 2011. Rastlinkam sa odvtedy dari akoby horsie za rovnakych podmienok hnojenia a CO2 a teda opat sa dostava k slovu sinica a pravidelne cistenie rastlin od nej (ak ich chcem udrzat pri zivote). Pricinu som najprv videl v novom dne ktore sa potrebuje zabehnut. No uz uplynula nejaka doba a veci sa velmi nezlepsili.

Asi pred troma tyzdnami som si zadovazil CO2 set pre eliminovanie kolisania pH. Predsa len CO2 je dost nepredvidatelne. Niekedy bublalo pomalsie niekedy rychlejsie a to pri rovnakych davkach ingrediencii. Zrejeme to dost zavisi od kvality drozdia a teploty prostredia. Ale to uz neriesim. Davkovanie CO2 sa zapina 2hod pred rozsvietenim a vypina 1/2 hod po zhasnuti.

Aktualny popis akvaria:
Rozmery: 1700x600x600; Od jedineho okna v miestnosti orientovaneho na vychod je vzdialene 4m. Teda v rannych hodinach, hlavne v lete asi na hodinu dopada na cast akvaria priame svetlo.
Osvetlenie: 4x58W T8 philips TLD 865 napajane cez el. predradniky. Kryt osvetlenia je z vnutra kompletne olepeny zrkadlovou foliou (aj bocne steny). Svietim od 11:00 (50%) - 11:30 - 20:30 (100%) - 21:30 (50%). Teda 10.5h
Filtracia: prepadovy filter umiestneny v skrinke pod akva. Filtracne media biomolitan s odstupnovanou zrnitostou v 10>20>20>30 (4 komory) s celkovym objemom molitanov cca 35l. Medzi komoramy 2,3,4 su prevzdusnovacie komory so sirkou 1.5cm
Voda: (testy rataj) UT: 3.5, pH 6.9, NO3 - 0*, teplota ~27°C, PO4 (momentalne nemam test)

*-s NO3 je to v akvariu velmi divne. Aby test nieco nameral musel som kazdy den pridat do akva priblizne 1g KNO3 (2mg/l obejmu). Asi pred tyzdnom som zvysil prudenie vody v akvariu vlozenim slabsieho cerpadla (nasmerovanim prudu napriec akvariom v dolnej tretine vodneho stlpca). Udajne tak ma dochadzat lepsie k latkovej vymene na povrchu rastlin. Sinica sa rozmohla po 2 dnoch tak, ze takmer nevidiet do akvaria a co je zvlastne NO3 je zrazu na hodnotach cca 40 - 50mg/l aj bez pridavania KNO3. Neviem ci je moj odhad spravny, ale mohlo by to znamenat vyssie prekyslicenie vody (hladina sa uviedla do lahkeho pohybu po celej ploche), tym padom vyssiu aktivitu bakterii produkujucich NO3 (alebo jednoducho prud v dolnej tretine vodneho nejako roznasal skodlive latky z dna? Detritu tam zatial stale nieto, tak neviem).
To by ale znamenalo, ze v akvariu bez toho cerpadla je nedostatok ktyslika (350l/h). Co mi v porovnai s prosperujucimi akvariami rovnakych velkosti a nizsim prietokom velmi nejde do hlavy.

Rybky:
3x Botia M. (cca 8-9 cm)
10x Pterphyllum S.
13xHemigrammus bleheri
3xSAE
2xGyrinocheilus aymonieri gold
2xPlatydoras costatus
2xTrichogaster leeri
3xTrichogaster trichopterus gold

Rastlinky:
Hygrophila polysperma
Heteranthera zosterifolia
Echinodorus XX
Hygrophila difformis
Hygrophila siamensis
Rotala rotundifolia
Microsorum pteropus Windeløv
Anubias barteri var. nana


Budem vdacny, ak mi niekto pomoze dostat toto akvarium do kolaji nejakym systematickym pristupom. Myslim, ze je uz len potrebne to vsetko vyladit. Nie som si isty ohladom hnojenia s KNO3 a nutnosti este zvysit prietok filtra (vykon cerpadla). Fotku aktualneho stavu doplnim este dnes. Vcera som vypol pridavne cerpadlo a ocistil celne sklo, tak snad dnes vecer este bude vidno aj do vnutra ;)
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Reklama

Re: 612l trapenia

Odoslaťod trinitysk » 29 Mar 2012 15:35 pm

Ja by som ti aj poradil, ale od ratajovych testov by som sa nerad odpichoval a nieco ti radil, pretoze im sam neverim. Potreboval by som preto vediet cez seriozny test (tetra, sera,jbl) ake mas hodnoty NO3 a PO4 v akvariu a vo vodovodnej vode ktoru pouzivas pri vymene vody v akvariu, to je nevyhnutne minimum + niekolko foto akvaria aj v detaile...
Nic nepises o tom ako casto a ci hlbkovo odkalujes dno (iba ze odstranujes sinicu..)..a ci este nejako a niecim hnojis (predpokladam, ze dno je len cisty strk..)
Vacsi vykon cerpadla by bol fajn, aspon tych 500-700l realneho vykonu...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 29 Mar 2012 17:13 pm

S vymenou vody tazko povedad. Skusal som uz aj pravidelne kazdy tyzden 1/3 alebo raz za dva tyzdne. Teraz je to druhy tyzden od posldnej vymeny 1/3. Predtym viac ako mesiac som nemenil, To tam ale este nebolo tych 10 skalarov a NO3 som piebezne meral. Chcel som ho zvysit na vacsiu ustalenu hodnotu ale nebol to dobry pristup.

Ok zajtra nakupim nejake ine NO3 PO4 testy. Pomeriam, vymenim 1/3 opat pomeriam a dam vediet.

Zopar fotiek som hodil do galerie. Zelena je trosku zltsia ako real. Ako vidiet, vsetky nove listy na rastlinkach su bez sinice, teda rastlinky rastu. Echinodor, ten stagnuje. Pritok z filtra a CO2 difuzor su na lavej strane akvaria. Prepad pochopitelne vpravo.

Zatial dakujem!
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod triscene » 29 Mar 2012 17:46 pm

burciak je isto nevhodny na taky velky rozmer akva...tam jedine flasu aby mala efekt.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 612l trapenia

Odoslaťod prasan » 29 Mar 2012 18:00 pm

612L a také jednoduché rastlinky,to musí fungovať samo.Ja by som asi tiež riešil výkonnejší filter a dáku coraliu k tomu.Tieto rastlinky nie sú náročné na množstvo živín.CO2-svetlo-polovičné hnojenie postačí a malo by sa to dať do poriadku.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 612l trapenia

Odoslaťod trinitysk » 29 Mar 2012 19:23 pm

Je to hruza, zacneme hned s odstranovanim nasledkov (bohuzial este nie priciny..)
1. den

1. Prestat s CO2
2. Komplet precistit filter a hadice/trubky
3. Poriadne odkalit akvarium najprv zvrchu sinicu a potom hlbkovo substrat, sinicu dat dolu z rastlin, poodkalovat kludne aj so strkom, minimalne 80% vody musi ist von!
4. Zavedies do akva silne vzduchovanie cez vzduch. kamen
5. Vypnes svetlo a akva prikryjes plachtou cele ako je...zatemnit na 4 dni, rybky nekrmit, nechat zapnuty len filter...
6. Ziadne hnojenie, ak mas aktivne uhlie ci zeolit vo filtry tak von!
7. Znizis teplotu vody na 25st. max.

2. den:
1. zopakovat bod c.3 (to cistenie budes opakovat KAZDY den az do 4. dna vratane...)
2. vsetky predchadzajuce body ostavaju v platnosti
3. Kupis si/objednas silnejsie cerpadlo do filtra, nieco s vykonom okolo 1200l/h
4. Zacnes si studovat/pozerat rastlinky ktore sa ti pacia, nastudujes ich potreby (je tu toho ako aj na inych portaloch dost, nie je potrebne sa opakovat) a das zoznam toho co si si vybral do tekto temy, nasledne ti poradim co ma zmysel, chcem ale vidiet aj tvoju iniciativu ak mi rozumies..;-) Zufalo ale potrebujes viacej rastlin...
5. Objednas si makroprvky: KNO3,KH2PO4,K2SO4, MGSO4 a mikrohnojiva bud Sera Florena, JBL Ferropol alebo Tetra Plantamin (ake dostanes kupit je nateraz jedno, ale aspon jedno 500ml balenie). Kde si mas objednat makrohnojiva si najdi tu na strankach v teme PMDD...Jedno z mikroprvkovych hnojiv si najdi a kup bud cez net shop alebo v kamennej predajni...

Na 5. den
1. Odkryjes akva od plachty a das tu na forum nove foto a dalsie info...
2. Uz budes mat testy na NO3 a PO4, zmeras vodu v akvariu a vodu z vodovodu, hodnoty sem napises v vsetko jednom prispevku
3. Najneskor na 5. den si objednas rastlinky tak, aby si ich mal, ked skoncis so zatemnenim (to znamena ze dovtedy bude jasny zoznam a pocet rastlin co si objednas, je dolezite ich tam dostat co najskor...)

V pribehu celej tejto slamastiky skusis zistit:
a) ci mas moznost zohnat ozonizator (staci od niekoho na par dni pozicat),
b) zohnat Peroxid vodika H2O2 35% roztok - bacha silne to lepta a blbo sa to zhana (najlepsie cez znamych, labaky, lab. potreby a pod.)
c) zakupit si Easylife Blue Exit http://www.ebay.de/itm/Easy-Life-Blue-E ... 5d32db078a (neviem ake mas fin. moznosti, staci 500ml balenie...)

Vysledok mi das vediet na 5. den..., rad by som mal aspon jednu z tych 3 moznosti uvedenych hore ako poistku keby sa chcela sinica vratit a nemusel zase cakat kym sa nieco zozenie...

Poprosim dodrzovat VSETKY body tak ako som pisal, inak nema zmysel v tom dalej pokracovat. Ak nieco konkretne nahodou nie je jasne tak daj vediet cez SS...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 612l trapenia

Odoslaťod prasan » 29 Mar 2012 23:39 pm

Drž sa návodu od trinitysk a dá sa to do laty.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 612l trapenia

Odoslaťod petersmann » 30 Mar 2012 20:22 pm

Ako tu mas prosim ta vyriesenu vec s ohrevom vody?Mam presne take iste akva a vobec netusim ako efektivne a rovnomerne vyhriat take mnozstvo vody.Dik za typ
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 30 Mar 2012 20:32 pm

No najprv bol ohrievac v poslednej komore. Ale bol tam uhlopriecne v priestore a ked klesla hladina v tej komore pri mensom upchati prepadu, hrozilo poskodenie ohrievaca. Tak som ho neskor presunul do akva pod pritok z filtra. Inac od hladiny hreje dost aj osvetlenie. Teplota vo vodnom stlpci sa nelisi viac ako o 1st.
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 30 Mar 2012 20:57 pm

OK, testy sera a cerpadlo su doma. Pomeral som vodu v akva, pre zaujimavost:

gH - 10
kH - 3 (3,5 rataj)
NO3 ~25 - 40 mg/l, nie som si isty, ked troksu podvihned skumavku tak, ze sa dostane svetlo pod dno je farba uplne identicka ako pre 25. Ak ju polozim je takmer o odtien tmavsia teda skoro 50
PO4 - 0

Rastlinky som presiel na troch miestach. Vo vseobecnosti velmi nechcem kryptocoriny a ani valisnerie. Echinodor mi staci ten co mam. Mam radsej rastlinky s mensimi listami. Takze moj zoznam ratlin ktore ma zaujali

Hygrophyla Corymbosa Mini
Hottonia inflata
Eleocharis - bola ale dost malicka, nie som si isty ci sa da dlhodobejsie pestovat submerzne
Eustralis sp.
Rotala wallichii
Ludwiga Repens
Microsorum pteropus narrow
Ammania gracilis
Nesaea crassicaulis
Mayaca versch (neviem ci je to dobry nazov, vyzerala takto nejako http://www.aquaterratreff.de/index.php? ... ge&pID=465)
Alternanthera reineckii
Myriophyllum matogrossense
Hygrphyla stricta
Hygrphyla difformis

Ako tak pozeram vybral som prevazne cervene rastlinky, teda narocnejsie. Z nich chcem vsak max 2-3 druhy. Na zaciatok ai bude vela aj jeden.

z tych co mam (s vinimkou Hyg. Diff.), zial nebolo nic alebo len max jedna stonka.
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod prasan » 30 Mar 2012 23:34 pm

NO3 dáko veľa(ja sa v mojom cez 5mg/l nedostanem).Koľko máš NO2?To si asi nemeral.Predpokladám,že aj NO2 bude dosť hore.
Momentálne asi najpotrebnejšia častejšia výmena vody a vzduchovanie.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 612l trapenia

Odoslaťod trinitysk » 31 Mar 2012 08:22 am

Z tych rastlin hore doggy co si dal tak v tomto stadiu akvaria doporucujem:
a) hygrophila..akakolvek, velmi dobra pre teba bude najma difformis a polysperma, niceo z nich uz aj mas.. (ale nie pinnnat.!)
b) hottonia inflata - bude rast ale mas na nu slabe svetlo takzenebude velmi pekna...
c) mayaca fluv. - podoben ako hottonia
d) Mirioph. mat.
e) Ludwigia rep.

Ostatne rastlinky by v tejto faze neplnili svoju funkciu vobec takze az neskor, za 2-3M...

Dalej si dokup :

a) nieco plavajuce - salvinia, limnobium, pistia - nico z nich pripadne z kazdej z nich, podla vkusu
b) Ceratophyllum demersum
c) Ceratopteris - akykolvek, kludne aj viacej druhov a v dostatocnom mnozstve (aspon 5 kosikov)
d) Echinodorus (horemanii alebo nadherny red indian, pripadne kludne oba) - su to nadherne rastliny a akvarium ti s nimi odpusti tvoje mozne chyby do buducna...
e) Bacopa carol. alebo monnieri

Vyber si teda rastlinky z tychto 2 zoznamov, je toho dost lebo su aj vo viacerych druhoch, toto su vsetko myslim si pekne aj vdacne a relativne nenarocne rastlinky...z kazdeho druhu co si vyberies aspon 4 kosicky a aspon 5 druhov minimum...osobne by som bol rad keby si tam dal aj aspon jeden z tych echacov...(aj ked ja echace nemusim ale tieto su nadherne a vhodne pre tych co est elen budu zbierat skusenosti...)

Objednaj si cez net alebo priamo u teba v obchode...rataj, aqua-daho,tokusev (tropica)..rad by som bol keby si ich mal do tyzdna najneskor...
Do buducna ked chces pestovat to co mas vypisane na zozoname, tak okrem stabilneho a cisteho akva s CO2 a vyladenym hnojenim budes potrebovat aj viacej svetla, aspon o 2x58W navyse, idealne by bolo mat T5...zamysli sa nad tym...Inak pri vysokej vyske akvaria ktoru mas a mensej ucinnosti T8 (este enej svetla ako keby si mal napr. T5) budu rastlinky len vytahane cverny s riedkymi zastupmi listov, takze stonkovky budu vypadat ako nevzhladne spagety...toto sa neda nicim inym len silnejsim svetlom vyriesit...

Zacni teda s procedurami ako som ti uz hore pisal, kedze uz mas cerpadlo tak si ho hned pred zatemnenim namontuj...
Poprosim a opakujem sa, testy rataj na cokolvek pre mna nepouzivat, neverim im a neberiem do uvahy...
Odcitanie hodnot sa robi tak, ze si polozis nadobku s testovanou vodou na biely podklad a porovnas farbu so stupnicou pricom sa pozeras na vodu zvrchu...Doleizte je odcitat hodnoty hned po uplynuti limitu na reakcie latok v testovanej vode a nie neskor, testovany roztok zvykne totiz dalej reagovat a tmavne ..a teda straca uz vyopovedaciu schopnost...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 612l trapenia

Odoslaťod petersmann » 31 Mar 2012 11:02 am

Doggy napísal:No najprv bol ohrievac v poslednej komore. Ale bol tam uhlopriecne v priestore a ked klesla hladina v tej komore pri mensom upchati prepadu, hrozilo poskodenie ohrievaca. Tak som ho neskor presunul do akva pod pritok z filtra. Inac od hladiny hreje dost aj osvetlenie. Teplota vo vodnom stlpci sa nelisi viac ako o 1st.



Skor by ma zaujimalko aky ohrievac mas pouzity na take mnozstvo vody.Co som sa stretol v roznych obchodoch aspon teda tu u nas v Cadci tak mali ohrievace tak do 300 l vody.Co je dost malo
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: 612l trapenia

Odoslaťod trinitysk » 31 Mar 2012 15:06 pm

300W Jäger a nemas problem...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 31 Mar 2012 16:04 pm

ohrievac ma vykon ma 300W
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 31 Mar 2012 20:32 pm

Tak dnes prva vymena vody 80%. Dokladna ocista stien akvaria, krytu osvetlenia. Dno bude potrebovat este aspon raz ocistu. Rastliny zatial ocistene len "na hrubo" od sinice. Pri dalsej vymene dokladne docistim dno a pripadne ostatky na rastlinach. Dnes viac ani nestiham, vid mala komplikacia nizsie.

Parametre vody z kohutika:
gH - 6
kH - 2! (po tom obdbi sucha co bolo, som cakal vyssie hodnoty)
NO3 - 0
PO4 - 1 mg/l

Svetlo som uz dnes nezapinal, ale zakrytie plachtou budem pocitat az od dnesneho vecera.
Samozrejme sa vyskytli komplikacie. Musel som upravit prepad vody z akvaria aby zvladol pustat vyssi prietok spat do filtra. Nastastie je umiestneny zvonku. Tiez som kupil novu hadicu s vacsim priemerom. S povodnou, cez redukciu nedosahovalo cerpadlo pozadovany vykon.
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod trinitysk » 31 Mar 2012 20:46 pm

Super, chce to tie cisteni ako som pisal aspon 4x po 80% vody, takze pls. ziadne podmienovacie sposoby..:-) ale naozaj tak ako som napisal...;-) Od tej ocisty zavisi velmi vela, ak sa to teraz odflakne tak to nema zmysel...od dnes teda zatemnit a zajtra mat zatemnene az pokial nebudes cistit...pokial by si ani na 4 krat nemal akva uplne ciste tak treba pokracovat, len uz nemusis mat zatienene, nebudes ale stale svietit...Ziadna sinica tam nesmie byt ani kusok...vsetko odsat...a nesvietit..:-)
Komlikacie s KH 2 nie je vobec problem, staci pridat 1-2 polievkove lyzice jedlej soli za par centov...mat alkalitu na 4 je ideal...najma ked budes CO-ckovat, teraz to ale vobec neries...rob len vymeny vody a vsetko ako som pisal..:-) Jedine davaj bacha na teplotu novej vody aby si nepodchladil rybky...a max. 25st..ostatne je nateraz o.k.
Chvalim za filtraciu, silnejsia filtracia akvariu len prospeje ...;-) Nezabudni cely filter vycistit...ak si uz neurobil..:-)
Ako to vyzera s bodmi a) b) a c) z mojho mailu z 29.3. z 19:23?
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 31 Mar 2012 21:02 pm

JJ, vodu ohrievam na 26, kym ju precerpam do akva este trosku ochladne. Ohrievac v akava uz je (vylesteny a) nastaveny na 25.
a) Ozon, ako som spominal, nemam ziadneho znameho vaznejsieho akvaristu. Bod b) je v stadiu riesenia. Kolegova polovicka je lekarnicka, tak som jej poslal dotaz. Ak by to nahodou nevyslo bod c) nie je problem.
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod trinitysk » 31 Mar 2012 21:11 pm

Bolo by fajn to mat cim skor vyriesene aby si mohol pripadne uz aj objednat blue exit...rad by som to mal do tyzdna u teba..:-) aby ak bude treba sa dalo hned zakrocit...Ak by sa nedala ta vyssia koncentracia H2O2, tak postaci aj 3% (mal by byt kupitelny normalne v lekarni), budes potrebovat cca 120ml...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 612l trapenia

Odoslaťod hongi » 01 Apr 2012 00:01 am

hehe, mas zvlastny styl trinity, taky otcovsko - ucitelsky :lol:
hongi
 
Príspevky: 926
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod prasan » 01 Apr 2012 00:47 am

Mne sa to pozdáva.Náučné,praktické a k veci.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Giftzahn » 02 Apr 2012 13:44 pm

@Doggy: njn, jedno je iste ze tu navrhovane protiopatrenia istotne zaberu pokial sa ich budes drzat ... ono jedine co si snad treba zodpovedat ci nebude ovela efektivnejsie z hladiska effortu, penazi a casu ... akva "rozobrat" / t.j vypustit vodu, vyhodit sinicou zamoreny strk, rastlinky vycistit akva, filter trubice atd. a akva uplne "nerestartovat" t.j. zalozit na novo ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Doggy » 02 Apr 2012 15:04 pm

Zalozit akva nanovo nevyriesi problem zo sinicou. Ono uz v podstate bolo zalozene nanovo ked som menil strk. Vtedy preslo ocistou a nepomohlo, vhodne podmienky pre sinicu ostali. Uplne 100% sa sinice asi ani neda zbavit. Daju sa len vytvorit podmienky kde nebude mat sancu sa mnozit. A prave v tomto potrebujem poradit - usmernit. Btw, nie prave novo zalozene akvaria su nachylne na sinicu? :idea:
Doggy
 
Príspevky: 33
Obrázky: 24
Založený: 18 Jún 2009 10:30 am

Re: 612l trapenia

Odoslaťod Giftzahn » 02 Apr 2012 15:16 pm

@Doggy: njn, v akva musis mat take podmienky aby sa sinica resp. riasy nechytili ... ked im sancu nedas .... k tvojej otazke - na 100% nie ... :lol:

Uplne 100% sa sinice asi ani neda zbavit.


njn, ja mam ten dojem ze ty uz nejako dlho si mal namiesto akva "sinicarium" ... heh, tak toto si dobre "zaklincoval" ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.