Odchov Pseudotropheus zebra



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Odchov Pseudotropheus zebra

Odoslaťod Ancistrus » 16 Máj 2003 22:42 pm

Mam problem uz se mi vytrely dve P.zebra, jejich prvni treni.Po odloveni do odchovneho akvaria se stejnou vodou a teplotou. Vyplivly jikry a uz si jich nevsimali.Nevim kde delam chybu.Akvarium se trochu zakali, je snad chyba v novem filtru, ktery jeste nebyl zabehli.Dik za kazdou radu. :cry: :cry: :cry:
Obrázok používateľa
Ancistrus
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 16 Máj 2003 22:39 pm
Bydlisko: Ústí nad Labem

Reklama

Re: Odchov Pseudotropheus zebra

Odoslaťod skala » 20 Máj 2003 10:46 am

Neodlov ich, nechaj ich tak. Alebo ich odlov az ked budu mat v papuli vyliahnute ryby. Pripadne ich nejako
medzi ostatnymi oddel, napr. nejakou plavajucou porodnickou co sa pouziva pre bojovnice.

Osobne by som ich nechal 2-3 tyzdne po vytreni tak a az potom by som ich odlovil.

Sukr.: Asi si to ty uz mily prisavnik cital. Ja len pre ostatnych. Sorry.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Odchov Pseudotropheus zebra

Odoslaťod fefe » 16 Júl 2003 13:42 pm

Neviem páni. No všeobecne u tlamovcov je to dosť komplikované. Myslím, že na takéto otázky nikdo nikdy nenájde spoľahlivú odpoveď. Môžeš mať samicu v spoločnom akváriu a všetko bude O.K.. Môžeš ju odloviť a proste sa to pokašle. Tlamovce celkovo majú samozrejme rodičovské inštinkty a poznám prípady, kedy samica položila život za to aby dochovala mladé. Je to presne ako u ľudí. Zrejme záleží aj na tom, kde k rybám prídeš. U niektorých veľkochovateľov sa stáva, že po vyliahnutí samicu odlovia a mladé jej opatrne vyklepú s hrdlového vaku. Je to príroda a tak myslím, že sa kľudne môže stať, že taká rybka po jej dorastení stratí materinský inštinkt a aj keby si robil čo chceš, tak mladé nedochová. Samozrejme treba odskúšať čo sa dá aby sa to eliminovalo. Ak Ti dovoľuje osadenie nádrže ju oddeliť a predeliť tak asi to by som skúšal ako prvé.
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odchov Pseudotropheus zebra

Odoslaťod skala » 16 Júl 2003 14:02 pm

S tymi rodicovskymi instinktami by som to tak neprehanal. Skor by som povedal, ze ide o pud. Ved si len zober, ze po rozplavani sa mladych sa napr. rod Pseudotropheus alebo Melanochromis na mlade kasle. Este viac rod Astatotilapia. A to uz nehovorim o kaviare a kanibalizme.

Taketo prirovnania myslim su dost skreslene. Su totiz velmi subjetivne brane z pohladu cloveka. Napr. u takej Neolamprologus leleupi by som uz nevahal. Alebo pri niektorych americkych tlamovcoch.

Na a s tymi prirovnaniami by som to tiez tiez nesuhlasil. Ludia su zvery, takze uz sa pomaly aj u Homo sapiens vytraca biologicka opatera o svoje potomstvo. Skor sa to blizi k tym rybam, ze casta sa rodic na svoje deti s prehladom kasle.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Odchov Pseudotropheus zebra

Odoslaťod lubo rado » 18 Júl 2003 19:00 pm

Podobný problém mám aj ja s t. duboisi, samička si po 2-3dňoch zožerie ikry. :cry: Keď som ju odlovil, vypustila ich a ikry splesniveli. :(
Odchovať mladé sa mi podarilo, keď som ju nechal medzi ostatnými a cca 7dní som ich nekŕmil. potom som jej vybral ikry a 90% prežilo. :D
Zjavne ju pri kŕmení ostatné vyprovokovali svojou žravosťou.
Človek by si myslel,že ich málo kŕmim, ale podľa mňa nie, veď sa vytierajú pravidelne každý mesiac. :?:
Na druhej strane sa mi zdá blbé nekŕmiť ostatné pre 1-2 nosiace samičky. :?
Obrázok používateľa
lubo rado
 
Príspevky: 11
Založený: 30 Jún 2003 10:52 am
Bydlisko: Vráble

Cawte, mam Pseudotropfeus zebra red red samicu

Odoslaťod gojda » 02 Apr 2012 22:21 pm

Cawte poradte ako dlho nosi samica pseudotropfeusa mlade v tlame alebo ako dlho trva vivyn odkedy som zistil zema ikry v tlame su to asi 2tyzdne !! a mal by som ju odelit ci nie?? mam dost ukrytou v akva. Prosim poradte DAKUJEM!!!!!!
Obrázok používateľa
gojda
 
Príspevky: 12
Obrázky: 0
Založený: 06 Mar 2012 01:21 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.