Entizon/Entizol



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Entizon/Entizol

Odoslaťod marlo » 29 Júl 2002 17:23 pm

v poslednom cisle casopisu AQUATERRA som sa docital ze ako prevencia proti rôznym nakazam sa používa tabletka Entizon....../bezne dostupna v lekarnach/

:arrow: Ma s tym niekto nejake skusenosti ?
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Entizon

Odoslaťod hongi » 23 Mar 2003 20:14 pm

Servus. Nebol to nahodou entizol ?
Ten sa pouziva proti crevnym bakterialnym chorobam ryb.
Viem ze som to raz davno testoval ale nepametam si vysledok.
Par tabliet som dal aj kolegom, tiez na rybie crefka.
Ja mam ale s crevnymi ochoreniami skusenosti take ze vacsinou to ryba nezvladne. Nastastie to nie ja taka bezna vec.
Ci sa da pouzit ako prevencia to netusim ale myslim ze najlepsia prevence je spravit nasim oplutvenym priatelom co najlepsie podmienky.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Entizon

Odoslaťod mysko » 23 Mar 2003 21:13 pm

Entizol je ludsky liek na problemy s pohlavnym organom. Pre akva ucely sa najviac vyuziva na liecenie Krupicky a roznych parazitov. Takze ak je ryba napadnuta nejakymi crevnymi parazitmi tak ENTIZOL odporucam. Pomaha na 99 percent ale iba pri dobrom davkovani a spravnom lieceni. Klasicke davkovanie je jedna 250mg tabletka na 60 litrov vody a silne vzduchovanie v akvarku...atd...
Obrázok používateľa
mysko
 
Príspevky: 31
Založený: 16 Mar 2003 11:24 am

Re: Entizon

Odoslaťod gabriela » 24 Mar 2003 10:35 am

ENTIZOL TBL 20X250MG
Výrobca: POLPHARMA S.A., STAROGRAD GDAN
IS: ANTIPARASITICA (ANTIPROTOZOICA, ANTIMALARICA)
ATC: Metronidazol

entizol je inak na predpis. takze v lekarni si ho nepytajte, tak ako ja :o))

Entizol som nezohnala, ale zohnala som Metrozol

AKÉ JE ZLOZENIE ENTIZOLU? kOLKO UCINNEJ LATKY (METRONIDAZOLU) JE V TABLETKE, ABY SOM SI TO MOHLA PRERÁTAT?

METORZOL:
Zloženie:
Metronidazolum 20,00 g
Saccharum lactis 20,00 g
Saccharosum 60,00 g
Metrozol plv.sol. ad us.vet. je liek s obsahom chemoterapeutika 5 -nitroimidazolového radu - metronidazolu s dobrým účinkom na bežné anaeróby a protozoá.Účinný je najmä na kmene Bacteroides fragilis, Histomanas meleagridis, Fusobacterium, Clostridium, Trichomonas, Entamoeba a Giardia.
Povodne to je hlavne pre vystavne holuby :)
Ak sa v tom niekto vyzna.

A co pripravok s nazvom Bioverm alebo Concurat?
Ma s nim niekto skusenosti?
Mal by byt ucinny proti vnutornym parazitom a cervom.
A nie prilis toxicky aj pre citlive sumcekovite ryby.
Concurat sa mi nepodarilo zohnat.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Entizon

Odoslaťod hongi » 25 Mar 2003 21:28 pm

mysko , krupicka je crevne ochorenie ? A to s tym organom sa mi tiez nezda. :wink:
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Entizon

Odoslaťod mysko » 26 Mar 2003 19:44 pm

Mas pravdu... Rychlo som to pisal. Nemal som na mysli crevne ochorenie... ale ved sa chapeme. Podla toho co mi hovorila moja lekarka tak je ENTIZOL na liecenie nejakych pohlavnych problemov. ale nie som lekar. iba som pisal co mi hovorila ked som jej povedal co chcem predpisat :D
Obrázok používateľa
mysko
 
Príspevky: 31
Založený: 16 Mar 2003 11:24 am

Re: Entizon

Odoslaťod mysko » 26 Mar 2003 19:46 pm

A este predsa len nieco. Ja som Entizolom liecil aj Krupicku v kombinacii s malachytkou ktora sama nezaverala a ryby su teraz zdrave ako ryby
Obrázok používateľa
mysko
 
Príspevky: 31
Založený: 16 Mar 2003 11:24 am

Re: Entizon

Odoslaťod Boris » 02 Aug 2004 10:17 am

Urcite ten metrozol ma vyssiu koncentraciu ako entizol. A je to veterinarny liek. Mne metrozol odporucil jeden chovatel. Dnes ho otestujem a dam vediet blizsie.
Obrázok používateľa
Boris
 
Príspevky: 29
Založený: 10 Mar 2004 10:57 am

Re: Entizon

Odoslaťod gabriela » 02 Aug 2004 10:55 am

Akurat sa zle davkuje, ak neviem kolko odsypat zo sacka :)
Nezlakni sa ako ti po lieceni nabehne biely zakal.
mas nejake davkovane odporucene?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Entizon

Odoslaťod Boris » 02 Aug 2004 11:17 am

No dostal som radu ze 2g na 100l a za 3 dni vymenit vodu. Je travda ze v tych 20g sackoch je problem odobrat 2g. Asi si to nasypem do nejakej mini striekacky, zmeriam vysku vydelim 20timi a opatrnne tam 5 aj nieco g supnem. Mam 360l akva.
Obrázok používateľa
Boris
 
Príspevky: 29
Založený: 10 Mar 2004 10:57 am

Re: Entizon

Odoslaťod gabriela » 02 Aug 2004 11:24 am

No zda sa mi to dost malo. Nebude to 2g ucinnej latky?
Z toho mi vychadza ze v jednom sacku je 4g metronidazolu a to by tak mohlo sediet.
Obsahuje to ale sacharozu, koli tomu sa mi to zdalo ze sposobuje vacsi zakal ako by muselo.
Naposledy upravil gabriela dňa 02 Aug 2004 11:29 am, celkovo upravené 1 krát.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Entizon

Odoslaťod Boris » 02 Aug 2004 11:28 am

Urcite nie. Ked zoberies ze sa doporucuje 1tbl entizolu na 30l tak tam tej latky je este menej... a 1tbl urcite nama 1g.
Obrázok používateľa
Boris
 
Príspevky: 29
Založený: 10 Mar 2004 10:57 am

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod janko » 23 Máj 2008 14:54 pm

ako postupovať pri liečení entizolom??
poradí niekto dlžku trvania liečby, či je potrebné liečbu opakovať a v akom intervale, ako meniť vodu pri liečbe a podobne??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod vikino » 23 Máj 2008 15:15 pm

skus to tu niekde pohladat vo fore, pisal/o sa tu o tom. alebo na tej holandskej stranke je vcelku dobry postup.

http://article.discusnews.com/cat-02/spironucleus.shtml

hladaj v casti spironukleus.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod Kubo » 23 Máj 2008 15:47 pm

No ak dobre pamatam tak jedna tableta 250mg ide na 50L a lieci sa nejakych 5-7dni ?Samozrejme vymena vody plus doplnanie novych tabliet.Lenze tento postup bude asi pre silne napadnute jedince.Preventivku by som nedaval viac ako polovicu. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod vikino » 23 Máj 2008 18:01 pm

Kubo napísal:......Preventivku by som nedaval viac ako polovicu. :)


ziadne preventivne liecenie neexistuje! tak si len vypestujete odolne stadia a potom Vam uz nepomoze ani konska davka.... :?

na tej hol. stranke je to super popisane... ako aplikovat na pociatocne stadia, ako na pokrocile... je tam urcita davka na litre akva vody, ta sa po urcitom case z casti vymiena a aplikuje sa znova ta ista davka. presne je to na tej stranke. pre tych co ne "spikuju", (ako ja) :) treba pouzit eurotran na ako take prelozenie do sloviny.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod Kubo » 23 Máj 2008 20:33 pm

vikino napísal:
Kubo napísal:......Preventivku by som nedaval viac ako polovicu. :)


ziadne preventivne liecenie neexistuje! tak si len vypestujete odolne stadia a potom Vam uz nepomoze ani konska davka.... :?

na tej hol. stranke je to super popisane... ako aplikovat na pociatocne stadia, ako na pokrocile... je tam urcita davka na litre akva vody, ta sa po urcitom case z casti vymiena a aplikuje sa znova ta ista davka. presne je to na tej stranke. pre tych co ne "spikuju", (ako ja) :) treba pouzit eurotran na ako take prelozenie do sloviny.
vikino asi som sa vyjadril zle myslel som ze ak je podozrenie na nejake svinstvo urcite by som hned nedaval plnu davku.Ja somozrejme lieciva moc neuznavam a ked mi ochoreje ryba radsej ju utratim a nahradim novou.Iny pripad je ak chyti nejaku pliagu cela osadka co sa mi stalo mozno 2 krat za akva ''karieru''. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod janko » 27 Máj 2008 10:03 am

v metrozole je 20 g prášku, celkovo 4 g účinnej látky.
v 2 gramoch presne naváženej dávky ( v každej lekárni majú mikrováhy!!) je teda 0,4 g účinnej látky.
Ak porovnáme , že v entizole je 0,25 g lieku a dávkuje sa na 60 l vody, potom na L vody pripadá 0,004 g lieku.
Vychádza mi že na 100 l vody je potrebná dávka 0,4 lieku, ktorá je obsiahnutá v 2 g naváženého prášku.
Ak sa mýlim , opravte ma. Toto nie je môj výrok, niekde som to odkukal tu na fóre.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2008 11:24 am

Áno Janko, v podstate máš pravdu. Subjektívne sa mi však účinnosť humánneho preparátu Entizol zdá trochu lepšia.
Dávkovanie sa však môže bez obáv zvýšiť na objem 40 litrov H2O a to aj pri malých rybách / mám momentálne na mysli terčovce /, nakoľko ryby zvládajú Metronidazol veľmi dobre a pri tomto dávkovaní je rýchlejšia účinnosť a skôr sa vyhneme prípadnej recidíve nákazy. Osobne uprednostňujem hlavne prvú dávku v tejto koncentrácii.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod janko » 27 Máj 2008 13:50 pm

arowana napísal:Áno Janko, v podstate máš pravdu. Subjektívne sa mi však účinnosť humánneho preparátu Entizol zdá trochu lepšia.
Dávkovanie sa však môže bez obáv zvýšiť na objem 40 litrov H2O a to aj pri malých rybách / mám momentálne na mysli terčovce /, nakoľko ryby zvládajú Metronidazol veľmi dobre a pri tomto dávkovaní je rýchlejšia účinnosť a skôr sa vyhneme prípadnej recidíve nákazy. Osobne uprednostňujem hlavne prvú dávku v tejto koncentrácii.

to znamená 1 tbl entizolu, prípadne 2 g metrozolu do 40 l vody, ano??
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Entizon/Entizol

Odoslaťod arowana » 27 Máj 2008 23:39 pm

Janko, presne to som mal na mysli.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.