pogumovanie jazierka



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

pogumovanie jazierka

Odoslaťod leven » 04 Apr 2007 18:29 pm

Na zahrade som vybetonoval jazierko a chcel by som beton s niecim natriet,alebo pogumovat.V baumaxe maju tekutu lepenku sivej farby S-T8.no neviem ci sa z toho nebudu uvolnovat nejake latky,alebo ci to nebude toxicke pre ryby a rastliny.Nevie mi niekto poradit alebo s tym nema niekto skusenosti,lebo predavac bol mimo.Chcel by som tam v lete vypustit nejake rybky. 8)
Obrázok používateľa
leven
 
Príspevky: 36
Obrázky: 21
Založený: 08 Feb 2007 16:12 pm
Bydlisko: PRESOV

Reklama

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod icosom » 04 Apr 2007 20:53 pm

Moji rodičia majú skalku s jazierkom pri rodinnom dome a prv sme skúšali silážnu plachtu,čo je vlastne čierna folie ale sa totálne neosvedčila takže sme
použili nakoniec 1 mm hrubú gumu a jazierko vystlali ňou.Hlavne ale uvažuj o nejakom spôsobe filtracie inak z toho nebudeš mať pôžitok ale oštaru.Naše jazierko má 7.000l a používame biofilter ale máme ho spustený iba od nedele takže na výsledok si ešte počkáme.U kamoša to takto funguje už rok a má to
krásne čisté.
Obrázok používateľa
icosom
 
Príspevky: 51
Obrázky: 16
Založený: 29 Dec 2006 15:43 pm
Bydlisko: Komárno

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod leven » 04 Apr 2007 21:50 pm

Mal som uz jedno,ale mensie.Viem,ze filtracia je dobra vec ale mne to fungovalo aj bez nej.Boli tam aj zaby,mloky,uzovky a urcity cas aj riasy a dost,ale aj tie sa stabilizovali.Mal som tam aj lekna,ktore svojimi listami zaberali celu vodnu plochu a pod ktorymi sa skryvali vsetky moje rybky.Gubky,mecune,molynezie,neonky.Ked som ich tam v jari daval ,bolo ich asi 30 a ked som ich koncom leta vyberal,tak asi 130 :D .Toho roku by som tam chcel dat SEVERUSI.Moje jazierko nie je az take velke,ma len okolo 600l.Asi to pogumujem s tou tekutou lepenkou,ak mi nik ine neporadi,ved tie rybky jest nebudem a ak vodu zo zaciatku raz..dva..krat vymenim,malo by to hadam byt ok.
Obrázok používateľa
leven
 
Príspevky: 36
Obrázky: 21
Založený: 08 Feb 2007 16:12 pm
Bydlisko: PRESOV

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod Igypop » 05 Apr 2007 08:55 am

S filtráciou mám podobnú skúsenosť. Najprv som mal kopec rias, ale po horúčavách ostala voda čistá. Nemám tam žiadne lekná.
Začiatkom leta som tam dal párik rajovcov, na jeseň som vylovil cca 15 rýb :wink: . Objem má zhruba 500L.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod jzamko » 05 Apr 2007 09:33 am

to: leven
Moja firma sa zaoberá predajom stavebnej chémia, mám v ponuke izoláciu vhodnú pre teba, jedná sa však o nemecký výrobok ( i cena), ide o natieranú špecialitku, ktorá ma certifikát pre styk s pitnou vodou. Napíš SS, alebo meil, aby to niekto nechápal ako reklamu. Ten výrobok, o ktorom si písal bude určený asi iba na zaizolovanie kúpelne, teda použitie v interiéry a nie pri trvalom pôsobení vody. Je to matroš, ktorý slúži na to, aby vlkosť ( napr. v sprchovom kúte) neprenikala do stien, izolácia bazéna, či jazierka potrebuje iné parametre.
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod thomas111 » 05 Apr 2007 09:37 am

jzamko napísal:to: leven
Moja firma sa zaoberá predajom stavebnej chémia, mám v ponuke izoláciu vhodnú pre teba, jedná sa však o nemecký výrobok ( i cena), ide o natieranú špecialitku, ktorá ma certifikát pre styk s pitnou vodou. Napíš SS, alebo meil, aby to niekto nechápal ako reklamu. Ten výrobok, o ktorom si písal bude určený asi iba na zaizolovanie kúpelne, teda použitie v interiéry a nie pri trvalom pôsobení vody. Je to matroš, ktorý slúži na to, aby vlkosť ( napr. v sprchovom kúte) neprenikala do stien, izolácia bazéna, či jazierka potrebuje iné parametre.

Asi viem co myslis. Je to taky sivy maglajz. Drahy jak slak. Myslim ze to by mohlo byt aj dobre na taketo ucely. Ale cena je tiez dost "lakava"...
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod catfish » 05 Apr 2007 10:49 am

Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod leven » 05 Apr 2007 11:50 am

Ano je o ono.Teraz maju v baumaxe akciu za 680 sk 7 kilo
Obrázok používateľa
leven
 
Príspevky: 36
Obrázky: 21
Založený: 08 Feb 2007 16:12 pm
Bydlisko: PRESOV

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod jzamko » 05 Apr 2007 14:52 pm

Chlapi- už ten názov- tekutá lepenka- ( na báze asfaltu) do jazierka k živočíchom, určite nie, je potrebné nájsť výrobok, kde výrobca garantuje kontakt s pitnou vodou, vtedy je to o.k. aj pre ryby
Obrázok používateľa
jzamko
 
Príspevky: 120
Obrázky: 5
Založený: 02 Nov 2006 17:58 pm
Bydlisko: Poprad

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod Attila Szabó » 05 Apr 2007 15:03 pm

600 l jazero??? :shock:
Ty koxo. Akva mám v byte väčšie 8)
Attila Szabó
 
Príspevky: 244
Obrázky: 49
Založený: 04 Jan 2004 17:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod zvejk » 05 Apr 2007 16:58 pm

take mam na zahradce zapustenou starou vanu :)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod jojko » 05 Apr 2007 17:44 pm

podobnu hydroizolacnu hmotu ma aj murexin a robil som este z jenou teraz na nazov si nespomeniem. pouzivaju sa na bazeny sprch. kuty. balkony....
odporucam aby mal material styk s pitnou vodou. to ako sa vola ci tekuta lepenka.... to je jedno ved dostat tekute kline a nik ich nezabija kladivom :D
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod leven » 05 Apr 2007 22:32 pm

No neviem ci je tam nejaky asfalt.Pod asfaltom si predstavujem nieco ako smolu a tam je pisane o polymercementovej suspenziji.Neviem co to je,ale nepripada mi to ako asfalt.A riedi sa to vodou,co asfalt asi tazko.Ale trapi ma to,ze neni nic pisane o styku s pitnou vodou,ale pokial na tom nieje lebka s kostami....hadam to nebude take hrozne :shock: 8) :) :( :wink:
Obrázok používateľa
leven
 
Príspevky: 36
Obrázky: 21
Založený: 08 Feb 2007 16:12 pm
Bydlisko: PRESOV

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod catfish » 06 Apr 2007 11:12 am

leven napísal:No neviem ci je tam nejaky asfalt.Pod asfaltom si predstavujem nieco ako smolu a tam je pisane o polymercementovej suspenziji.Neviem co to je,ale nepripada mi to ako asfalt.A riedi sa to vodou,co asfalt asi tazko.Ale trapi ma to,ze neni nic pisane o styku s pitnou vodou,ale pokial na tom nieje lebka s kostami....hadam to nebude take hrozne :shock: 8) :) :( :wink:



Tady:
http://www.denbraven.cz/produkty/prohla ... ST8_d4.pdf
Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod leven » 06 Apr 2007 19:28 pm

Tabulky su super.Vdaka :) .Pozeram,ze skoro vsetky parametre su mierne prekrocene,ale nic hrozne.Tri mesiace v roku to hadam rybky preziju.Na Sirave je voda urcite v horsom stave :wink:
Obrázok používateľa
leven
 
Príspevky: 36
Obrázky: 21
Založený: 08 Feb 2007 16:12 pm
Bydlisko: PRESOV

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod lunimus » 06 Apr 2007 20:16 pm

Ak je nejaky vyrobok toxicky pre vodne zivocichy, musi tam byt v navode aj veta o toxickosti. (na to existuje zakon o ochrane prirody)
Ak tam takato veta nieje, da sa predpokladat, ze nesposobi uhyn, resp. vyrobok nesmie sposobit uhyn vodnych zivocichov. Ak by po aplikacii takehoto vyrobku doslo k nejakemu uhynu, ktory by bol aj preukazatelny na zaklade pouzitia konkretneho vyrobku tak vyrobca je zalovatelny ...
Ak tam vsak veta o toxickosti nieje, este stale to ale neznamena, ze vyrobok nebude mat nepriaznive ucinky. Moze napr sposobit neplodnost ryb, alebo v urcitej forme moze sposobovat nejake geneticke poruchy atd.

Aby som to skratil, tak pokial vyrobok nema exaktne uvedenu toxickost pre vodne zivocichy, tak je v principe pouzitelny, za predpokladu, ze neocakavas nejake velke chovatelske uspechy.
Obrázok používateľa
lunimus
 
Príspevky: 179
Založený: 21 Jan 2007 23:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod Milan666 » 07 Apr 2012 09:18 am

Zdravím všetkých vlastníkov jazier, jazierkov, aj mini jazierok! Trochu oživím tému, keďže sa to blíži. Začnem prosbou o pomoc, kde kupujete, alebo či neviete seriozného predajcu jazierkových fólií? Tu v mojom okolí to predávajú neskutočne draho, tak chcem porovnať s vašími skúsenosťami, vďaka
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod larix » 07 Apr 2012 09:26 am

EPDM 1 mm nakupujem po 4,50 €/m2 bez dane v Lužiankach pri Nitre. Rozvoz po Slovensku zdarma, len neviem, či to platí aj pre maloobchod, pravdepodobne záleží na množstve.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod Milan666 » 07 Apr 2012 14:43 pm

No ja som pod 7€ m2 nezohnal, zatiaľ
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: pogumovanie jazierka

Odoslaťod Pavligin66 » 02 Apr 2018 21:26 pm

Milan666 napísal:Zdravím všetkých vlastníkov jazier, jazierkov, aj mini jazierok! Trochu oživím tému, keďže sa to blíži. Začnem prosbou o pomoc, kde kupujete, alebo či neviete seriozného predajcu jazierkových fólií? Tu v mojom okolí to predávajú neskutočne draho, tak chcem porovnať s vašími skúsenosťami, vďaka
mam rovnakú otazku .
p.s. Milan666 dúfam že vám nevadí že som
použil váš príspevok ako základ pre svoj :D dakujem za pochopenie.
Pavligin66
 
Príspevky: 573
Založený: 06 Júl 2016 15:00 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.