375l - Cichlidy stredná amerika



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod ASUSKO » 07 Apr 2012 00:31 am

,,, natoč cele akvoško Pleas ( a do videa vlož nejaku muzičku ) .. pri tom krmeni to tvoje Akvoško vizera Tuctove ..

Poteš oči Cihlidarov :wink: 8) 8)
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Reklama

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod hongi » 07 Apr 2012 04:35 am

zdar, pocuj kolko tam mas ryb? isto vies ze amerika je teritorialna a slusne narastie, to sa tam bude mlatit jedna radost. casom by som to asi zredukoval. alebo sa to zredukuje samo... pripomenul si mi moje davne casy ameriky. octof. su krasne ryby. ja som skoncil s amerikou ked som pochopil ze to neni ono kym nebudem mat poriadnu nadrz. a na to neboli vtedy podmienky. no o podivanu sa dokazu postarat aj na cele hodiny
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 07 Apr 2012 09:23 am

S tou muzikou vo videu som to chcel už dávnejšie no neviem ako sa to robí :oops:

Ahoj hongi, o amerike mám dosť naštudované takže prerybnenia sa báť nemusíš. Je tam 8ks octofasciatov, 6ks eliotov a asi 10ks nigrofasciatov ale tie sú maličké tak do 3cm (potomstvo zo starého akva). Akurát včera som to rozoberal na cichlidportali (tam mám širšiu tému) kde som sa pýtal či tých rýb nie je veľa z hľadiska prerybnenia, lebo z agresivitou zatiaľ nemám žiadny problém, čo som milo prekvapený lebo som čakal že už sa budú tĺcť v takomto veku (1rok - 7-12cm). No a tam mi všetci kamoši jasne povedali že to nie je veľa. Samozrejme časom ked podrastú už z princípu zredukujem počet aj keby neboli agresívne aby to tam nevyzeralo natlačeno.
Ja som mal tiež maličkú 80l nádrž, tam som cichlidy ešte chovať nemohol, počkal som si na väčšiu 375l nádržku kde môžem mať aspoň zopár menších cichlíd, ale už aj to mi pripadá ako miniakva :mrgreen: . Ale do budúcna keď budem vo vlastnom je prvoradé akva min 1000l a viac kde už budú môcť byť väčšie kúsky :pivo:
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Dusky » 07 Apr 2012 11:42 am

jasne, akvarko je pekne aj s riasami, je to prirodzenejsie, sak riasy sa nachadzaju aj v prirode, len ta cierna stetinkova mi robi nervy v mojom akvarku :D ale v buducnosti ked budem mat svoje vlastne byvanie, tiez si spravim jedno take velke pre cichlidy
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Boris Bečár » 07 Apr 2012 15:07 pm

Walcott , máš to super . Páči sa mi to , aj keď , som skôr na tanganiku :D
O pár dní budem aj ja konečne zakladať 385ku , a neviem sa dočkať , mám ju v pivnici už pekne dlho :roll: 8)
Ja vkladám videá na YT , a po vložení si možeš video upraviť a je tam aj voľba hudby , buď z počítača alebo z ponuky z YT . Tiež si rád pozriem video . :wink:
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod hongi » 08 Apr 2012 01:44 am

sak pockaj jak podrastu a sa zacu vytierat. cista salenota. vtedy su agresivne.a vytieraju sa casto cize v jednom kuse bitky a ryby dobite :oops: lepsie nechat len po jednoom pari, ved uvidis
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 08 Apr 2012 13:41 pm

Už sa pár krát vytreli ale nebolo to nijak kruté, ale počítam s tým že bude treba redukovať, ale nenechám čisto páry ale jedného samca a k nemu po 2-3 samičky, lebo ako je známe pri amerike síce tvoria páry na celý život ale môže sa stať že samcovi prepne a bude chcieť samičku zabiť a bude lepšie ked bude mať na výber iné.

Videá vkladám na youtube, tak sa na to dneska pozriem diki.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 09 Apr 2012 13:23 pm

Včera som natočil celé akva, ale je to len mobilom takže sorry za kvalitu a hudba je pridaná náhodne čo ponúkol youtube takže tak :D

http://www.youtube.com/watch?v=nSzJ_23Mzms&context=C41672afADvjVQa1PpcFM6c0-3TD7R0ntQYbBZ6sKC2f5Vl247ilI=
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod ASUSKO » 09 Apr 2012 14:35 pm

dost casto použivam prislovie

:arrow:

Take niečo sa neda komentovat ale sa na to iba Stale pozerat :!:


Maš tam paradnu riasu :pivo: :pivo: Akva sa moc pači :pivo:
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 09 Apr 2012 17:19 pm

Vdaka, ono bude podľa mňa za další rok vyzerať ešte oveľa lepšie, lebo zo začiatku sa tvorila hlavne tá čierna škaredšia riasa a po zelenej nebol ani náznak a teraz sa to už obracia, takže za rok to bude možno čisto zelené. Tak isto aj rastliny začínajú rýchlejšie rásť ako riasa, čiže stíham strihať staré listy zarastené riasou rýchlejšie ako stihnú zarásť nové.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod pha » 11 Apr 2012 19:07 pm

ahoj, ryby parada, coraz krajsie... pozeral som aj video - slabu filtraciu tam mas, vela bordelu ti tam plava... teda mne by to riadne vadilo... tu riasu co tam mas - to nebude ako si predstavujes, ze o rok bude vyzerat ovela lepsie - moze to byt aj naopak...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod trinitysk » 11 Apr 2012 19:22 pm

Walcott asi ma nebudes mat rad, ale mas tam riadny humus, ani nechcem vediet ako ta voda musi po tych riasach a specialne po BBA hrozne pachnut. To ti nevadi mat to takto zahumusene?
Suhlas s pha, mal by si riesit silnejsiu filtraciu a hlavne to poriadne precistit, tak pekne ryby v takom humuse to je ako kraska a zviera...Nie je riasa ako riasa...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 11 Apr 2012 20:57 pm

V pohode :) Zapáchať? Vôbec, voda nemá žiaden zápach, odkaľujem každé 2 týždne takže viem koľko toho nakadia, krmivo nemá šancu dopadnúť na dno, inak to čo pláva vo vode sú mikro bubliny z tej cerpacej hlavice, na videu to pôsobí ako bordel to som si už aj ja všimol, naživo keby si to videl je voda čistá, sakra musím to lepšie natočiť, ešte tu budem vyzerať za humusáka. Inak pozri si videá na cichlid portale ľudí čo chovajú ameriky (admin, stiff...) tie vody majú daleko od kryštálovo čistých a myslím si že pri týchto rybách to nie je ani priorita ani možné. Stačí že sa dva 15 cm samce pobijú a môžeš mať neviem ako dokonale odkalené aj tak ti to zvíria a máš akva zašpinené na pár minút.

Čo sa týka filtrácie, mám Tetratec EX 1200 a myslím že prietok je dostatočne silný, zatiaľ čo som ho čistil nebol veľmi zanesený, ale ide hlavne o sieťku ktorú mám na diere v pozadí, je dosť hustá, rýchlo sa zanesie riasou, to musím poriešiť. Áno je pravda že tej riasy je veľa, ale to bol aj môj pôvodný zámer nechať to zarásť riasou, je pravda čakal som zelenú, čiernej by som sa rád zbavil, no zatiaľ mi neprekáža, dá sa povedať presný opak tých rastlinných akva (áno prešiel som si tu veľa tém kde mi sánka skoro padla aké to bolo pekné) kde sa každý náznak riasy okamžite ničí, resp. bojuje proti nemu.

Pre mňa sú prioritou ryby, aby sa mali čo najlepšie, nemyslím si že riasa im nejako škodí skôr naopak, sem tam vidím ako ju okusujú, mne sa to osobne veľmi páči ako je to zarastené, a každý kto bol pri mne osobne to chválil, to čo ste popisovali kalnú, resp. špinavú vodu to by som určite nezniesol a riešil to, no nie je to tak, ale uvedomujem si že by som mohol odkaľovať častejšie (každý týždeň).

ale aj tak ďakujem za názory, ja sa určite nenahnevám za negatívne reakcie. :pivo:
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod pha » 11 Apr 2012 21:59 pm

je pekne - ze mas rad ryby, skoda, ze si ich este nevidel v cistej vode... ta riasa znamena - ze nieco nemas v poriadku... to ze - ryby maju na haku a zvyknu si - nic neznamena... voda je zaklad akvarka a mas ju v izbe... je to jednoducha logika, mas zanedbanu hygienu z nejakeho dovodu, mne to je uplne fuk... na tvojom mieste by som poriesil filter, a castejsie upratoval. o nic viac nejde. chovam ryby ako ty, a na taketo podmienky sa nemozem pozerat... ale beriem - subjektivna vec, poznam akvarka co su na tom este horsie, ale vzdy - vsetci - stale to iste - ,,ved ide o cichlidy,, :pivo:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 11 Apr 2012 22:09 pm

Pomerám presnejšie parametre vody a podľa toho sa zariadim, hlavne NO2, NO3 a pod. čo vplýva na tvorbu rias. No áno máš pravdu v kryštálovo čistej vode som ešte cichlidy nevidel a už som zopár akvárií videl. Ona sa tá riasa nevytvorila za mesiac, už sa tvorí pomaličky rok postupne, takže nejaké kritické to s vodou nebude, ale poradiť si nechám. Mením každé dva týždne cca 40% vody, prerybnené to nie je, prekrmované tak isto nie, takže častejšie meniť vodu a uvidíme.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod pha » 11 Apr 2012 22:37 pm

nemusis nic merat a nemas to zatial prerybnene - staci vymenit kazdy tyzden 40% vody a vycistit filter, kedze ho mas slaby ... a uvidis ako sa ti ryby farbou a akcoskou odmenia... jaj a rastliny by ti vedeli pomoct - je vela rastlin z ameriky...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 11 Apr 2012 22:44 pm

Neviem no, mne bol poradený tento filter cichlidármi, snažil som sa aby bol obeh vody 3x objem akvária za hodinu, viem že reálne ten filter nemá prietok 1200l/h možno tak 800-900, čo je aj tak skoro 3x objem akvária lebo reálne je v ňom asi 280l vody to mám zmerané. Btw. filter som otvoril asi 2 mesiace po založení, to skôr tak zo zvedavosti, to bol ešte skoro úplne čistý, akva sa ešte len zabehávalo. Potom so ho mal otvorený už len raz, asi v januári alebo februári už neviem presne a bol zašpinený tak priemerne, ale tieto filtre sa bežne čistia len 2x za rok.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod pha » 11 Apr 2012 23:06 pm

myslel som si, ze to takto bolo... tak nach ti to plava do krasy...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod trinitysk » 12 Apr 2012 08:46 am

Walcott, tak to som rad, ze to neberies osobne. Tvoje argumenty chapem ale prevazuje u mna stale ten zanzor co som pisal. nikto nehovori, ze musis mat kristalovo cistu vodu..Ja hovorim, zbavit sa vacsiny rias tak aby to bolo decentne zarastene a iba zelenou riasou a uz vobec nie aby tam bola BBA...
Taktiez filter, je jedno aky je tam, dolezite je aby to plnilo ucel...iba bublinky v tej vode ja urcite nevidim, bud pozozmyslaj este nad jednym filtrom alebo vykonnejsim alebo lepsou mech. filtraciou v nom...Bola by skoda pri tak peknych rybach ich mat v takomto akva. Ja si myslim, ze ked poriesis filtraciu a budes vediet hodnoty vody (NO3 a PO4) tak behom 3-4T max. si schopny sa vacsiny rias zbavit tak, aby to vyzeralo decentne...proste tak ako to ma vyzerat...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 12 Apr 2012 10:41 am

A čo je to BBA? to je tá čierna štetinková riasa?
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod chnuro » 12 Apr 2012 10:59 am

Black Brush Algae - doslovný preklad: čierna štetinková riasa
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod ASUSKO » 16 Apr 2012 22:44 pm

Walcott napísal:S tou muzikou vo videu som to chcel už dávnejšie no neviem ako sa to robí :oops: :


možnno maš iny vkus .. no mne najlepši žaner pre tieto vida s akva tematikou pride Chill Out
toto ukažka :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=TBBD2A2EeBk&feature=fvst je to relaxačna huba a ak das do toho hd kvalitu s tvojim akva tak tomu nič nepokaziš .. :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Walcott » 16 Apr 2012 23:32 pm

Ešte som neprišiel na to ako dať vlastnu muziku, dal som to čo ponukol youtube a to si dopredu nevieš prehrať, až potom zistíš aká to je kravina :)
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: 375l - Cichlidy stredná amerika

Odoslaťod Boris Bečár » 17 Apr 2012 00:08 am

mne to na YT ide aj prehrat v ponuke :) a vlastnu muzičku je najlepšie vložiť v nejakom programe už v PC ... Tiež sa nato pri budúcom videu chystám , pretože ta YT muzička mi príde skor na typické jútjubácke "funny" videá :mrgreen:
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.