Zabka v akvarku



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Robo111 » 24 Mar 2010 16:43 pm

preto som sa pytal - prave to som chcel navrhnut v takom pripade;)

P.S. Zvysena citlivost na med je hlavne pri bezstavovcoch a pouziva sa na hubenie napr. nezmarov, ale v mojom pripade som zaznamenal aj loricarie, konkretne Red Parvy, teda zrejme sa to tyka aj inych prisavnikov - pri nich som nevedomky pouzil vodu, ktora vraj "pretiekla" cez med - dozvedel som sa to ked bolo uz neskoro. Privysoke mnozstvo medi vo vode je iste vo vseobecnosti toxicke, a to aj pre cloveka - v SR sa vraj rozvody takehoto druhy nesmu instalovat.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Barbora_ZA » 28 Nov 2011 11:50 am

Ahojte,

znovu otvaram temu - nie som si ista, ale je aj nejaka ina akva zabka okrem pazurnatiek a pazurnaciek?
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod kosican » 26 Mar 2012 08:48 am

Zdravím

nemá niekto skúsenosti s chovom Afrických pazúrnačiek....?
mám v akváriu 1ks mini africkej pazurnačky cca 1,5cm, nie tej velkej a proste celý čas sa zdala neškodná a plachá..dokonca sa stala mojou oblubenou....až kým som si nevšimol že akosi záhadne zdochýnaju ryby.
včera bola na filtry mrtva inak velmi živá gupka a dnes som našiel moju milú žabku ako sa pasie na bruchu mrenke ružovej....nieže žeby som jej nechcel dopriať, ale proste tých mrtvol je akosi vela naraz
... neviete náhodou ako ju naučiť žrať inú potravu, resp. aké máte skúsenosti s inou potravou....čital som že je dobre ju krmiť osobne, ale ako-? ked akvárko ma 60cm výšku proste ju nenakrmim a celý den sa skrýva, stačia granule na zemi?

má niekto s niečim takým skusenosti? alebo je lepšie milu žabku vrátiť? :)

ďakujem za reakcie
Peter
kosican
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Mar 2012 08:23 am

Re: africké pazúrnačky

Odoslaťod dedojozef » 26 Mar 2012 21:27 pm

Tá tvoja žabka je zrelá na vrátenie :-). Sú totiž dva podobné druhy. Jedna má na predných nohách plavacie blany a druhá nie. Ty máš pravdepodobne ten druhý druh. Dravý. A z toho ju nevyliečiš :-). Aj v názvoch sú si podobné. Ale presne ti to nepoviem.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: africké pazúrnačky

Odoslaťod Barbora_ZA » 04 Apr 2012 08:08 am

Toto ma zaujima... akoze dva druhy? Akoze mala hymenochyruska ma dva poddruhy, ci ako? Bo ja som sa docutala o boettegeri a curtipes, ale nikde som nenasla aky je medzi nimi rozdiel.. teda nasla som len, ze ziadny.. Ake zabky konkretne myslis Ty? Mohol by si nam, prosim, povedat viac?

Aj ta jedna moja utocila na ryby, ale ma blany... ale podla mna utocila preto, ze bola hladna. Ale neviem, radsej som este jednu prikupila a zabam zriadila vlastne akva, nez nechat ryby stresovat..
Naposledy upravil martin_s dňa 04 Apr 2012 09:10 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: Ak odpovedas na posledny prispevok, nie je potrebne ho citovat...
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Barbora_ZA » 04 Apr 2012 08:12 am

kosican napísal:... neviete náhodou ako ju naučiť žrať inú potravu, resp. aké máte skúsenosti s inou potravou....čital som že je dobre ju krmiť osobne, ale ako-? ked akvárko ma 60cm výšku proste ju nenakrmim a celý den sa skrýva, stačia granule na zemi?

má niekto s niečim takým skusenosti? alebo je lepšie milu žabku vrátiť? :)


Moja to robila tiez.. tak som jej zriadila vlastne akvarko a este dokupila kamosku. Podla mna to ale moja robila preto, ze bola hladna... realne si neviem predstavit, ze by nieco ulovila.. ale nevylucujem to. Cim krmis? My krmime nitenkami. Ale tym, ze ich mame v samostatnom akva, nie je s krmenim problem a zeru aj z ruky/pinzety... Su to zlaticka. :o Ale zaujima ma, co povie dedojozef..
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod dedojozef » 04 Apr 2012 22:34 pm

Toto je ten beťár, ktorý ti popreháňa ryby a najčastejšie v noci ich aj loví.
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatka_vodni

A táto je tá menšia a neškodnejšia varianta.
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala

Písal som to pre to, lebo ja sám som v akva predajni naletel predavačovi a kúpil tú dravú. No a najľahšie ich rozoznáš podľa tých plávacích blán na predných nohách. :wink:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod vsestranna » 07 Apr 2012 15:49 pm

Prepáčte, som tu nová a potrebujem sa spýtať či potrebuje žabka Hymenochirus, nejaký kamienok alebo niečo také, čo vyčnieva z vody? :shock: A ešte čím ich kŕmite?.. A ešte čosi :) ako jej je v spoločnosti Cichlazomi Zebrovitej? - a Mrenky Machovej :lol: ?

PS: Potrebujem dostať čo najrýchlejšie odpoveď.! :o :?
vsestranna
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Apr 2012 15:34 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod hofi » 07 Apr 2012 15:54 pm

vsestranna-už to je divná kombinácia cichlidy a mrenky machovej.Táto malá žabka obľubuje živé patentky,tubifex a pod.
V akom akváriu máš túto spoločnosť?Skús popísať faunu,flóru a techniku.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod vsestranna » 07 Apr 2012 16:14 pm

A mrazené by nezjedla? - Teda konkrétne artémie :D . Rastlinky mám rôzne Anubias, Valisnérie.. - Je husto zarastená, až moc. :( Filter je celkom výkonný. - Už neviem aký je to typ :( .Čo sa týka tých rýb, tak tam mám ešte aj 2 Gubky Dúhové (mladé - môj odchov), 2 Parmičky Dúhové (samček + samička) , 4 Prísavníci ( 1 samička + 3 samčekovia ( už som mala aj mladé :o )), ostriežik (mladučký). Okrem tých rastlín a filtra, sú tam rôzne drievka a kamene. - Myslím že ukryť by bolo kde, ale nechcem aby sa ukrývala stále. - To by bolo pre ňu asi nepríjemné. :( :? No a ako je to s tým vyčnievajúcim drevom? :lol: :o
vsestranna
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Apr 2012 15:34 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod vsestranna » 07 Apr 2012 19:59 pm

A ešte som zabudla,.. Ako zistím že či je to samec alebo samica? :D
vsestranna
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Apr 2012 15:34 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod dedojozef » 09 Apr 2012 22:07 pm

Až taká všestranná niesi :)
Stačí si prečítať predošlé príspevky.
A ak už naozaj nenájdeš, stríčko google ti napovie. Hneď prvé odkazy :
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapa ... eottgerova
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Barbora_ZA » 10 Apr 2012 11:48 am

dedojozef napísal:Toto je ten beťár, ktorý ti popreháňa ryby a najčastejšie v noci ich aj loví.
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatka_vodni

A táto je tá menšia a neškodnejšia varianta.
http://rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_mala

Písal som to pre to, lebo ja sám som v akva predajni naletel predavačovi a kúpil tú dravú. No a najľahšie ich rozoznáš podľa tých plávacích blán na predných nohách. :wink:


Ahaaaa. Tak to nist.. to ja mam Hymenochirusku a prehanala mi ryby... ale ako hovorim, asi len z hladu. Inak je to mile stvorenie.. Skoda, ze takychto akva zabiek nie je viac druhov (okrem tychto dvoch).

A k tym obchodom... ja rada "trapim" predavacov prave otazkou o druhu zabiek... Najma tych hypermarektovych... este sa mi bohuzial nestalo, aby mi vedeli povedat, co predavaju.. zvacsa pozeraju sokovane, sem-tam az pobavene, ze co po nich chcem.. Vsak je to druh: zaba. :o :evil:
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod vsestranna » 12 Apr 2012 10:04 am

Ona mi nechce jesť! Skúšala som úplne všetko.. :oops: :cry: :x
vsestranna
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Apr 2012 15:34 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Barbora_ZA » 19 Apr 2012 11:11 am

vsestranna napísal:Prosím pomôžte mi! 8)

Ach. No tak napis viac infosiek. V akom je akva, s akymi rybami, kedy krmis, ako krmis, cim krmis? Ako sa sprava zaba pocas krmenia?
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod missLady » 19 Apr 2012 15:05 pm

neviete niečo o žabe Bombina orientalis? Pri akých rybách by sa mohla chovať, keby mala súš? :?:
Ďakujem.
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod prasan » 19 Apr 2012 16:07 pm

Na to zabudni.Všetky Kunky sú u nás zákonom chránené a vzácne(ako aj iné žaby).Nenič to málo, čo ešte ostalo.
Je pár chovateľov čo ich chová no neviem či práve legálne.
U nás poznám pár lokalít kde žijú všetky 3 druhy.Sú ozaj nádherné,hlavne tie červenobruché.

Skús tu http://zvierattka.blog.cz/1001/kunka-vychodna
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Predchádzajúca

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.