Bijou 160



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Bijou 160

Odoslaťod bijou » 07 Apr 2012 20:49 pm

Dusky napísal::) az po napisani mojho prispevku som to zistil, ospravedlnujem sa


Dusky, ďakujem! veď to aj boli patálie s tými koreňmi. nie je to ideál, ten zvislý koreň trčí do svetla (rampa na nožičkách). možno časom poriešim závesné čosi.
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Bijou 160

Odoslaťod chnuro » 07 Apr 2012 22:15 pm

@bijou - pred tým, ako som zakladal moje najnovsie akvarium, mocil som korene asi mesiac v 20L vedre. Niečo z toho vedra aj trčalo a na rozhraní voda-vzduch ten koreň nebol veľmi pekný. Viem si predstaviť, čo to asi robí u teba.

Teraz ma čaká znovuzakladanie minička a tam budú korene trčať von úmyselne a permanentne. Už som premýšľal, čo s tým spravím a napadlo ma na to rozhranie uviazať nejaký anubias, mach, alebo microsorium, ktoré by využívali vlhkosť nasávanú koreňom, aby som zakryl nepekný prechod koreňa von z vody. Tieto rastliny dokážu rásť aj emerzne, tak prečo to skúsiť ;-). Navyše to takto presne funguje aj v ozajstnej prírode, nie len v tej našej v obývačkách.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Bijou 160

Odoslaťod bijou » 07 Apr 2012 22:28 pm

@chnuro: jáj, takto žeby? no len ja mám trochu problém, že tesne nad tým mám tú rampu... ale teoreticky by to šlo. skúsim tam prichytiť nové dcérske rastlinky microsoria, tie kým narastú, už budem mať aj to závesné svetlo.

nie je to nejaký brutál, ten pás plesne je široký asi 2cm. hlavne som rozmýšľala, či to neškodí rybkám alebo či sa do vody nedostáva niečo neželané...
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bijou 160

Odoslaťod larix » 07 Apr 2012 22:37 pm

Podľa mňa by sa na to rozhranie ideálne hodil nejaký mach.
Plesní na dreve sa netreba báť (až na veľmi vzácne výnimky) sú neškodné.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bijou 160

Odoslaťod bijou » 07 Apr 2012 22:44 pm

larix napísal:Podľa mňa by sa na to rozhranie ideálne hodil nejaký mach.
Plesní na dreve sa netreba báť (až na veľmi vzácne výnimky) sú neškodné.


niekde som si prečítala, že pomáha natrieť to miesto easy carbom. ale tak, to už sa podobá na čínsku mastičku na všetko.
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bijou 160

Odoslaťod larix » 07 Apr 2012 22:48 pm

O tom nič neviem (ja som na "low tech", takže okrem liečiv až taký prehľad v chemikáliách nemám) ale možné to je. Rovnako by pomohlo natrieť to napr. modrou skalicou :D V každom prípade si myslím, že by išlo iba o dočasné riešenie a navyše pleseň po spotrebovaní jednoduchších sacharidov z dreva zmizne sama.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bijou 160

Odoslaťod chnuro » 07 Apr 2012 22:54 pm

bijou napísal:@chnuro: jáj, takto žeby?...

to je moj nazor a plan, co s tym chcem robit ja s koreňon, kedze s tym pocitam, ze budeme na "rovnakej lodi". Na tej akvaristike ma bavi to, ze stale je co riesit tym, ako sa akvarium vyvija.

a tento prispevok ma fakt pobavil :-D
bijou napísal:s financiami problém nie je, páni (trinitko a giftzahnko). pre mňa je to investícia do duševného zdravia...
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Bijou 160

Odoslaťod Giftzahn » 08 Apr 2012 07:58 am

nie je to nejaký brutál, ten pás plesne je široký asi 2cm. hlavne som rozmýšľala, či to neškodí rybkám alebo či sa do vody nedostáva niečo neželané...


nie nie je to vacsinou ziaden problem, casom previt tak ci tak zmizne ... plus pokial su v akva prisavnici, krevetky o tu plesen sa velmi rychlo postaraju ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bijou 160

Odoslaťod trinitysk » 08 Apr 2012 11:20 am

Modra skalica bol urcite od larixa len vtip..:-) Teda dufam...Staci tu plesen ak to opticky vadi jemne odsat a vratit sa to uz nezvykne...a nicomu to neskodi, zmizne to bud samo alebo zlikviduju prisavniky/otici a pod.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Bijou 160

Odoslaťod bijou » 08 Apr 2012 11:29 am

trinitysk napísal:Modra skalica bol urcite od larixa len vtip..:-) Teda dufam...Staci tu plesen ak to opticky vadi jemne odsat a vratit sa to uz nezvykne...a nicomu to neskodi, zmizne to bud samo alebo zlikviduju prisavniky/otici a pod.


áno, ja som to tiež pochopila ako vtip "]
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Bijou 160

Odoslaťod larix » 08 Apr 2012 12:36 pm

Jasné, že to bol vtip :D Natierať drevo čímkoľvek chemickým sa mi zdá v akvárku ako dosť veľké "násilie". Osobne preferujem filozofiu odstraňovania príčin pred odstraňovaním následkov a keď už, tak prirodzenou cestou (krevetky, ryby, slimáky, zubná kefka :mrgreen: ). Preto som použil hyperbolu s modrou skalicou...
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Bijou 160

Odoslaťod Dusky » 08 Apr 2012 12:53 pm

ja som daval drevo vzdy len z prirody (borovicove korene) a zatial som s plesnami nemal, staci drevo vycistit pod tecucou vodou, maximalne mam problem ze mi drevo zarastie riasami (sice len v miniakvarku, vo velkom su zarastene machmi )
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.