Rexarova 30l radosť



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Rexarova 30l radosť

Odoslaťod Rexar84 » 08 Apr 2012 21:54 pm

Čaute včera som si založil 30l akva.
Dno mám obyčajný lávový štrk 3l zrnitosť asi 1-1,5mm ten ale nebol celkom čierny tak so ho posipal ešte čiernym čadičovým štrkom asi 1-1.5kg zrnitosť fakt neviem ale je dosť hrubý ale pod ním je veľmi jemný lávový štrk tak rastlinám to dúfam nebude vadiť. Filter je AQUAEL fan-1 nastavený na najnišší výkon ale veľmi sa mi tam nepáči vnútorný tak som rozmýšľal nad závesným atman hf-0100 a ak ten nebude stačiť tak môže byť aj atman hf-0300. Svetlo je 15W žiarivka pôvodne to bol taký aqael set ale bola tam len 11W žiarivka a tá ešte aj doslúžila po pol roku tak mi to oco celé prerobil a dal mi tam tú 15W čo je podľa mňa pre obyčajné rastliny dostačujúce. Rastiny sú tam len kryptokorýny neviem presne aký druh a javký mach. Takto by som sa chcel spýtať ake tam mám doplniť myslel som že anubias barteri na skalu by bol v pohode a do zadu nejaké vysoké ale fakt neviem aké.
Nad rybkami som už rozmýšlal aj keď viem že mám ešte 2,5-3 týždne páčil by sa mi tam taký malý húfik malých razboriek asi 8-10 ks dúfam že by to bolo v pohode. Vopred za rady aj krytyku ďakujem.

DSC_0080.JPG
DSC_0080.JPG (37.03 KiB) Zobrazená 3663 krát


DSC_00811.jpg


DSC_00822.jpg

Aká je to kryptokrýna?
Rexar84
 
Príspevky: 37
Obrázky: 0
Založený: 14 Aug 2010 00:00 am
Bydlisko: Tvrdošín

Reklama

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod Milan666 » 08 Apr 2012 22:03 pm

Tie kamene prešli octovým testom? S rybkami sa moc neponáhľaj, neviem do 30 litrov by som rybky nedával. Najprv zabehni akvárium cca 1 mesiac a potom pouvažuj či radšej nie krevetky ako rybky.
Povenuj sa zatiaľ vzdelávaniu tu na stránke, zábeh, filtrácia, rastliny, hnojenie a pod. Drž sa a nezaraď sa medzi tých, čo rybky utýrajú svojou nevedomosťou a nedočkavosťou
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod Rexar84 » 08 Apr 2012 22:22 pm

Áno kamene prešli dokonca dva krát a nesičali ani raz ani nebublali. K tým rybkám konkrétne som myslel tieto: razbora klínoskvrnná . Mohol by si mi poradiť pri výbere rastlín chystám sa po sviatkoch kúpiť a pridať aj Co2 pomocou burčiaku aspoň na to zabehávanie potom ho asi vyradím. A aký je to druh Kryptokorýny?
Rexar84
 
Príspevky: 37
Obrázky: 0
Založený: 14 Aug 2010 00:00 am
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod doors010 » 08 Apr 2012 22:41 pm

tak burciak na zabeh???nechapem ale dobre tak uz ak ho raz chcem robit tak hadam na stalo...tie kamene neviem su divne nepacilo by sa ti radsej nejaky pekny koren????pride mi to cele take odveci...ta hadicka zelena je co????dufam ze nie vzduchovanie...atman hf-0300 to by mohlo byt aj ked ja uz z vlastnych skusenosti by som dal nieco silnejsie...
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod Rexar84 » 08 Apr 2012 22:54 pm

Tak ak sa pre ten burciak rozhodnem tak bude na trvalo a áno tá zelená hadička je na vzduchovanie ale teraz ho nepoužívam keďže nemám prečo. Nad koreňom som rozmýšlaľ ale nemali žiadny taký aký by som tam chcel. Tak som to vyriešil takto a myslím že som urobil dobre mne sa to páči, ale sto ľudí sto chutí. Aj tak vďaka.
Rexar84
 
Príspevky: 37
Obrázky: 0
Založený: 14 Aug 2010 00:00 am
Bydlisko: Tvrdošín

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod doors010 » 08 Apr 2012 23:24 pm

vsak jasne sto ludi sto chuti ako chces...to vzduchovanie ti nebude treba ani teraz ani potom...mozes ho kludne zrusit
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod trinitysk » 09 Apr 2012 09:05 am

K nejakym minirybam...http://klub.akva.sk/akvarium.php cislo 9. Aj tu na portaly su uz rozoberane temy ohladom ryb do minicka, staci si to najst...
Razbora nie, potrebuje vacsie akva...
Cele akva posobi rozhadzane a vobec sa mi nepaci ani kompozicia, ani volba rastlin (absolutne nevhodne...) a vlastne nic z neho. Dalsie z narychlo pozliepanych "akvarii" len aby bolo...Bolo by fajn si najprv nastudovat co to o akva, je tu kopec peknych akvarii podobnej velkosti (azet,glitter,doors, rybka atd.) a az potom konat.
Na rybky za 2,5-3 tyzdne ako si pisal zabudni, minimalne mesiac...a pri takomto starte aj to je otazne...
Privital by som viacej snahy v podobe nastudovania si celej problematiky a az nasledne davat konkretne otazky kde sa uz tazsie hladaju odpovede ale nepytat sa na zakladne veci ktore maju byt jasne na prvy pohlad a hlavne odpovede na ne najdes vsade na nete ale aj tu, staci mat viacej snahy...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod lenin.sk » 09 Apr 2012 09:36 am

K tomu štrku taká otázočka prečo si nehodil na dno pod ten lávový štrk,nejaký výživový substrát pre nové akva by to bolo len plus.A tie kamene nehnevaj sa sú strašné,pripadajú mi ako nejaký stavebný obklad.
Obrázok používateľa
lenin.sk
 
Príspevky: 278
Obrázky: 9
Založený: 30 Nov 2010 20:56 pm
Bydlisko: piešťany

Re: Rexarova 30l radosť

Odoslaťod Rexar84 » 09 Apr 2012 14:41 pm

Mne sa to akvárium celkom páčilo tie kamene sa mi zdali celkom pekné ale budiš pokúsim sa ich nejako vimeniť prípadne popremiestňovať rastliny holám kúpiť nové samozrejme potom pridám foto. Fakt Vďaka.
Rexar84
 
Príspevky: 37
Obrázky: 0
Založený: 14 Aug 2010 00:00 am
Bydlisko: Tvrdošín


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.