Mini oáza pokoja (by chnuro)



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod hatamrc » 04 Apr 2012 22:03 pm

skoda ho bude ,bolo to pekne akva
hatamrc
 
Príspevky: 154
Založený: 22 Sep 2011 10:42 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod TTjopo » 04 Apr 2012 22:23 pm

Ak ho ma nahradit este krajsie tak ho skoda nebude a verim ze nove akva bude krajsie ako poznam Petra.Ten ide len dopredu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod Giftzahn » 05 Apr 2012 08:35 am

@chnuro: jj, tak svizne do toho do tej prerabky .... ked je zaklad doma .... :wink: no som zvedavy co s toho spravis ... drzim palec :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 05 Apr 2012 09:18 am

To akvarko ma uz nudi a stale ma stavlo niekolko zaciatocnickych chyb, ktore som spravil na zaciatku a nedaju sa uz zmenit. Navyse mám už druhé akvárium, tak je kam presunúť ryby.

Technika v tomto akváriu ostáva tá istá, neviem, čo by sa dalo na nej vylepšiť, nebude už vyhrievané dno, nádrž použijem novú zo skla CV a pridal som 5 cm na výške. Nasypem amazoniu, rastliny by mali prist na buduci tyzden, zamiešat a potom uz len cakat :-). Viac neprezradim, treba pockat na novu temu ;-).

Ja osobne verím, že to bude lepšie, ako toto súčasné, ale tiež som aj trošku smutný, že to idem rušiť. Žiaľ, s týmto ma už nebaví pokračovať ani ako s experimentom.

Aby som to zhrnul a pridal nejaký pokec k posledným obrázkom zo včera:
S hnojením som momentálne na cca 40% povodnych davok (pomerne dlho som prevadzkoval azetohnoj + zvýšené mikro), výkon svetla je znížený asi na polovicu, CO2 dávam non-stop a strážim kvapalinkou v DC s KH3, cize udrziavam stabilne okolo 20mg/l. Posledne fotky dokazuju, ze to ide aj tak celkom pekne a rybky su aktívnejšie, stúpol im aj apetít. Osobne som s výsledkami spokojný. Na tomto akváriu som sa naučil naozaj veľa.

V poslednej dobe som mal malý incident s PO4, ktorý som už ako-tak skrotil dvoma výmenami vody denne pocas niekolkých dní. Neviem si vysvetliť PO4>3,6mg/l (JBL), ale uz to kleslo do normalnu. Pri NO3 = 5mg/l sa cudujem, ze ma neprisla navstivit sinica. Ale ta ma rada zasaditejšiu vodu, co u mna nie je. Jeden koreň sa mi podarilo vytiahnuť, aby som skúsil v menšej nádobe, či neuvoľňuje fosfor, ale nič. Druhý teraz von nedám (je príliž zarastený). Ten otestujem, až keď akvárium vypustím. Chcem vedieť, prečo mi tak vyletel fosfor - spoliehal som sa na sinicu a zelene sklo pri davkovani makro prvkov, ale občas to treba asi važne premerať. Stalo ma to dvoch otíkov (jedného som našiel).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod Giftzahn » 05 Apr 2012 09:37 am

@chnuro: njn, tak je len dobre ze ides minicko prerabat, tez tie iste chyby uz istotne nespravis ... no sak vyhrievaci kabel zbalis niekam do krabicky a je poriesene ... ono jedneho dna mozno opat vyuzijes ...

Nasypem amazoniu, rastliny by mali prist na buduci tyzden, zamiešat a potom uz len cakat :-)


njn, uz som sa nejako zlakol ze chces varit polievku ... :lol: inak nevyletel ti ten P =Fosfor prave po tom ako si "presekal" tvoje akva ?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod trinitysk » 05 Apr 2012 10:54 am

Aby vyletel fosfor pro presekani akva na taketo hodnoty som este nezazil...a mozno si z nas chnuro len srandu robi...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 05 Apr 2012 12:10 pm

Ja som nic razne nepresekal. Uz velmi dlho to robim postupne, lebo inak je akvarium nachylne na zariasenie. Preco si narobit viac roboty, ked nemusim :-)

PO4 som meral JBL testom a verím, že funguje, lebo som skúšal testovať aj vodu z druhého akvária. Nerobím si srandu a dúfam, že najneskôr po rozobratí akvária zistím, čo to spôsobilo. Nechám luhovať zvlášť korene, zvlášť substrát. Keď to nebude nič z toho, tak jedine nesprávnym dávkovaním hnojiva.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod Giftzahn » 05 Apr 2012 12:42 pm

@chnuro: njn vzdy je este nejak ta sanca ze by to mohol byt jeden s tych dvoch korenov ... alebo ze si namixoval extra silny (silnu kavu) mix KH2PO4 z pmdd ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod peter-trnava » 05 Apr 2012 12:54 pm

Myslim, ze pri pravidelnej vymene vody by aj vyluh z kontaminovaneho korena nemal robit problem, najma ak v minulosti sa nic podobne nevyskytovalo. To by si bol zistil kedze si vtedy asi meral castejsie.
Skor to bude v hnojive, mozno si bol unaveny a pri miesani si usypal asi trochu viac :-)
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod trinitysk » 05 Apr 2012 12:58 pm

Moj koren mi zvysoval za 5 dni PO4 az k 5ppm...dosiel som na to az ked mi na nom zacala rast stetka...Ale ved uvidime co zisti chnuro..
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 05 Apr 2012 13:09 pm

peter-trnava napísal:Myslim, ze pri pravidelnej vymene vody by aj vyluh z kontaminovaneho korena nemal robit problem, najma ak v minulosti sa nic podobne nevyskytovalo. To by si bol zistil kedze si vtedy asi meral castejsie.
Skor to bude v hnojive, mozno si bol unaveny a pri miesani si usypal asi trochu viac :-)

aj toto sa mohlo stat. Takze si mozem preventivne namiessat novy PO4 koncentrat a so starým spraviť pokus riedením, aby som vedel zistit pribliznu koncentraciu roztoku.

jeden koren po 24h PO4=0ppm a to bol v pomerne malom objeme (cca 2L) vody.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod Giftzahn » 05 Apr 2012 13:42 pm

@chnuro: njn, sak ho nechaj luhovat povedzme 48 alebo 72 hod a potom omerj ci stale este mas PO4 na nule .... a jasnacka namiesanie noveho PO4 mixu a zistenie koncentracie je tiez vhodne riesenie ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 06 Apr 2012 13:03 pm

Koncentrácia hnojaceho roztoku potvrdená (test v 4L osmotickej vody a nahnojené na PO4=6,6ppm @JBL, namerané 6 - meranie zriedením 1:9, podľa mňa je to chyba merania a roztok je správny).

V akváriu som nameral dnes pred svietením a pred výmenou vody PO4=0,8ppm, cize sa to uz blizi k normalu.

Koncentrácia PO4 v akváriu klesá, spotreba sa zhoduje priblizne s mnozstvom, ktoré dávkujem. Cize PO4 sa podla mna z nicoho neuvolnuje. Tie prehnanné hodnoty PO4 boli spôsobené asi nejakou jednorázovou nehodou, alebo chvílkovým blokovaním príjmu živín. To uz nezistím, ale som celkom spokojný, že sa mi to podarilo stabilizovať. O to menej ma bude "bolieť" zrušenie akvária.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod Giftzahn » 06 Apr 2012 19:24 pm

@chnuro: jj, sak aspon ze to ide spat do normalu .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 11 Apr 2012 13:23 pm

9. aplíla 2012 - Akvárium zrušené. Bolo mi dosť ťažko, keď som vyťahoval rastliny, ale je to pre vyššie ciele a upgrade celeho akvaria. Link na novu temu prilepim aj sem, aby to malo svoju nadväznosť.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod fazyl » 11 Apr 2012 13:38 pm

no celkom sa tesim na novy design ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod trinitysk » 11 Apr 2012 15:16 pm

Som zvedavy na ten novy hardscape..;-) Asi viem ako to bude vyzerat ale necham sa prekvapit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 11 Apr 2012 15:33 pm

prezradim este to, ze svetlo mam uz nove, zavesne - LED, aby mohol trcat ten koren, kamene sa uz nezmestia. Trinitysk uz vie, o co ide ;-). Snad cez vikend spravim temu.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod trinitysk » 11 Apr 2012 16:57 pm

Pekne! Tak to si ma teraz uz uplne dostal s tou novou lampou...je to ako taky pomaly akva striptiz..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod Glitter » 11 Apr 2012 17:04 pm

Som zvedavý Chnuro.. Ak by sa ti hodili nejaké menšie fingerwoody, tak mrkni na tie moje.. Ak už ale máš, tak sa tešíme na nový layout .)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod trinitysk » 11 Apr 2012 17:32 pm

Myslim ze to drevko co ma nachystane sa tak casto nevidi pokial ide o jeho tvar...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 11 Apr 2012 22:53 pm

novy fingerwood je tak velky a sisaty, ze do minicka nema sancu vojst bez toho, aby netrcal. Po takomto drievku som tuzil do "finger garden". Celkovo, na fingerwood je to dost atyp, pokial ide o tvar.

Momentalne mi zacina ist akvaristika dost krkom, lebo jedno akvarium v zabehu a druhe tesne pred zalozenim mi berie absolutne vsetok volny cas, ktoreho mam pomerne malo.
Je to dost narocne, ked chcem mat obe pekné.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod trinitysk » 12 Apr 2012 08:37 am

V takom pripade je vhodne spomalit aby si sa zbytocne neuponahlal a aby si si to zalozenie a vsetko okolo toho uzil, inak to bude len zbytocny stres a to nepotrebujes...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Mini oáza pokoja (by chnuro)

Odoslaťod chnuro » 12 Apr 2012 08:52 am

mas pravdu, ale stale je to mini v stadiu príprav, cize pokial nebude vsetko na svojom mieste tak ako má, nezačnem. Na to sa oplatí počkať. Samotné založenie akvária chce kľud a čas na premýšľanie. Ponáhľanie nikam nevedie, je mi to jasné. Budem rád, ked do víkendu stihnem hardscape.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.