Cim umyt cerstvo lepene akvarium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod mardzo » 12 Apr 2012 11:11 am

Ahojte,

mam opat problem. Prislo mi cerstvo zlepene akvarko, a ja ho mam v izbe na stole, tj na druhej strane bytu od kupelne.
Je trochu zaspinene od silikonu, a flakate, preto ho chcem vydrhnut. Ako postupujete vy? Do vane sa mi nezmesti...

Staci ak nalejem vodu do plna, odrhnem ho hubkou, a vodu vylejem? Resp treba tam pridat aj nejaky pripravok na dezinfekciu?
Viem mozno debilna tema podla vas, ale chcem mat ciste akvarko, a neviem ako nato... Jar tam asi nemam davat, ci?

Ukamenujte ma :)
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Reklama

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod luko36 » 12 Apr 2012 11:36 am

kto ti to takto lepil? :-) silikon by som skusil odstranit starou kreditkou, ta ti sklo neposkriabe, a potom nalial trochu vody jarovej a vyumýval, kedže sa ti nezmesti do vane bude to pracne, bo to musis potom vždy vodu vylial a naliat cistu aspon zo dva-tri krat a oplachnut zvyšky jarovej vody.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod mardzo » 12 Apr 2012 12:41 pm

uf, to som si myslel ze to bude take pracne ako pises. Som potichu dufal, ze sa to da vyhaluzit aj jednoduhsie pridanim niecoho...

A lepili mi ho v AO.sk 8) mesiac namiesto 2 tyzdnov, a prislo uplne spinave od cierneho silikonu, a ako bonus bolo cele flakate. Cakal som ze mi pride akvarium a nie hnojarium. Krivo polepene, a niekde na vrchu je cierny silikon tak na tenko, ze je az priesvitny...
Co uz, treba zmenit asi dodavatela...
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod astro » 12 Apr 2012 12:49 pm

mardzo napísal:A lepili mi ho v AO.sk 8) mesiac namiesto 2 tyzdnov, a prislo uplne spinave od cierneho silikonu, a ako bonus bolo cele flakate. Cakal som ze mi pride akvarium a nie hnojarium. Krivo polepene, a niekde na vrchu je cierny silikon tak na tenko, ze je az priesvitny...

vrátiť, reklamovať
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod trinitysk » 12 Apr 2012 13:05 pm

mardzo napísal:Ahojte,

mam opat problem. Prislo mi cerstvo zlepene akvarko, a ja ho mam v izbe na stole, tj na druhej strane bytu od kupelne.
Je trochu zaspinene od silikonu, a flakate, preto ho chcem vydrhnut. Ako postupujete vy? Do vane sa mi nezmesti...

Staci ak nalejem vodu do plna, odrhnem ho hubkou, a vodu vylejem? Resp treba tam pridat aj nejaky pripravok na dezinfekciu?
Viem mozno debilna tema podla vas, ale chcem mat ciste akvarko, a neviem ako nato... Jar tam asi nemam davat, ci?

Ukamenujte ma :)

Akva ti musi dojst uplne ciste, bez akychkolvek smuh, flakov, zbytkov lepidla a pod. Vyztuze rohov bud umelohmotne alebo z lepenkoveho papiera su taktiez samozrejmostou. Pokial to takto nebolo a akva je v stave ako popisujes, tak mas narok na vymenu za ine alebo vratenie penazi...
Schvalne ak mas moznost tak sa pozri v Hornbachu napr. alebo v akomkolvek chovprodukte v okoli ako vyzeraju akvaria co predavaju...pripadne si aspon najdi na nete...Drzim palce pri vymene, nedaj sa, pravda je na tvojej strane...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod head » 12 Apr 2012 13:38 pm

mardzo napísal:uf, to som si myslel ze to bude take pracne ako pises. Som potichu dufal, ze sa to da vyhaluzit aj jednoduhsie pridanim niecoho...

A lepili mi ho v AO.sk 8) mesiac namiesto 2 tyzdnov, a prislo uplne spinave od cierneho silikonu, a ako bonus bolo cele flakate. Cakal som ze mi pride akvarium a nie hnojarium. Krivo polepene, a niekde na vrchu je cierny silikon tak na tenko, ze je az priesvitny...
Co uz, treba zmenit asi dodavatela...


Bohuzial mam presne rovnaku skusenost. Doniesli mi ho koncom minuleho tyzdna. Namiesto 2 tyzdnov to bol takisto mesiac. A este aj chlapik s donaskou meskal najprv den a potom dosiel 21:30 namiesto dohodnutych 18:00.

Okrem toho som si presne ako ty vsimol smuhy od silikonu... daco som dal dole ziletkou a na nieco som sa vykaslal. A ako bonus som si vsimol ze na dvoch hranach chyba kus silikonu (nie je po celej hrane skla). Nastastie to drzi bez problemov...
Naposledy upravil head dňa 12 Apr 2012 13:40 pm, celkovo upravené 1 krát.
head
 
Príspevky: 175
Obrázky: 3
Založený: 04 Feb 2004 01:54 am

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod mardzo » 12 Apr 2012 15:03 pm

takze asi vieme o com hovorime... ked bude tiect tak budem urgite strielat z gulometu, nakolko ocakavam aspon to aby drzalo pokope a neprepustalo! Davam im tymto padom poslednu sancu aby som nevybuchol. Kazdopadne to je dobry napad ist napr do hornbaXu :) a prezriet si kvalitu tam ponukanych akvarii, resp akvaristiky Ja mam velke akva, a v akvaristikach mali iba take mini tak somsa nane ani nepozrel.... Asi som trochu na hlavu ked ma to sameho nenapadlo ocekovat si to... Vdaka za tip :)

A vcul maly reportik... teda koho to zaujima co stvaram :)

1. Akvarko som umyl s minimalne penivou spongiou (JAR), pricom som mal napustenu 1/3 akva. Prebehol som rohy a steny akva, ale raz nakolko som stal na spickach.
2. Tu vodu som celu potom hadickou vypustil, a nasledne nalial az po vrch vlaznu vodu.
3. Nasledne to bolo prejdene preplachnutou hubkou, a teraz cakam nato az budem mat cas, a voda ide prec do wc....

Mam to preplachnut este raz???

A mam pouzit toto UVC svietidlo? ...je to 15W UV-C lampa, predchadzajuce akva som s nou presvietil, no neviem ci to malo nejaky vyznam. Mimochodom, ked svieti UVC, riadny smrad je z toho svetla, co vam poviem. Som sa bal aj nadychnut toho a hned som vetral ako drak...

m.
Prílohy
DSCN3984.JPG
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod Milan666 » 12 Apr 2012 16:50 pm

Takže si sa rozhodol nereklamovať?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod mardzo » 12 Apr 2012 17:39 pm

ja viem je to hlupost, ale ja to akvarium potrebujem, mam jedno prerybnene a rybky potrebuju pokoj, a nie dalsi mesiac sa tam tlacit v jednom :( navyse je uz umyte, teda este nie uplne. kaka ma to cele tiez, ...
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod mmm273 » 12 Apr 2012 19:13 pm

a nie dalsi mesiac sa tam tlacit v jednom :(

no ked ti neskor spoe nevydrzia a akvo sa ti rozleje do celej izby, posledne co ta bude trapit je ci sa tlacia v jednom akve :D

ja by som to urcite reklamoval... potom moze byt uz neskoro
mmm273
 
Príspevky: 123
Obrázky: 2
Založený: 26 Dec 2011 18:05 pm

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod luko36 » 12 Apr 2012 19:30 pm

tiež by som reklamoval, mne prislo dva krat po sebe puknute akvarium, clovek sa nevie dočkat na tu radost a potom toto,mesiac cakas na to kym donesu nove a rozbalis a zas pukle a zas mesiac cakania. na treti krat ho už viezli ako v bavlnke. netreba sa nechat.
treba dostat to za co si si zaplatil. ale je to na tebe.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Cim umyt cerstvo lepene akvarium

Odoslaťod mardzo » 12 Apr 2012 20:11 pm

kurnik, to ste mi dali zas chrobaka... Ze vydrzia sa tlacit este mesiac? shit...
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.