tenkrat podruhe



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: tenkrat podruhe

Odoslaťod trinitysk » 14 Apr 2012 07:48 am

Ona ma vcelku rada pohyb vody, preto sa castokrat robi na vyvode vody z filtrov a pod. skor by som skusil pozret na kvalitu vody, ked je ta uz o.k. tak ju manualne odsal, vyzberal a zbytok co nejde tak strekol..ale nieco by som s nou robil urcite, nevyzera to pekne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: tenkrat podruhe

Odoslaťod trinitysk » 14 Apr 2012 08:21 am

aha..:-) tak ten posledny prispevok bol pre larixa a jeho BBA, ...ospravedlnujem sa...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: tenkrat podruhe

Odoslaťod trinitysk » 14 Apr 2012 08:48 am

Aby som tu len nechtiac nespamoval tak moj nazor na to, preco vznikol problem a co by som s nim ja teraz robil.

Problem vznikol kvoli neadekvatne silnemu svetlu, nedostatocnej vymene vody kde prebiehal N cyklus a nevhodnej skladbe ako aj mnozstve pouzitych rastliniek...Na zaklade tohto je jasne co budem doporucovat na napravu akva...

Takto velmi zariasene akva uplne odriasit inak ako cielenym algicidom alebo totalnou vymenou najviac/najhorsie rastlin je pre zacinajuceho akvaristu skor iba zboznym prianim ako realitou. Skuseny akvarista by si s tym dokazal poradit, ale aj v tomto pripade je to beh na dlhu trat a stoji to aj nemale usilie a skusenosti...Rozhodne to nie je lavou zadnou..:-) Takze zbavit sa terajsich rias co mas v akva jednou z tych 2 moznosti ktore som uviedol, iank si, podla mna, nepomozes ...
Pri kazdom napadnuti akva riasami je nevyhnutne riasy najprv mechanicky odstranit a to maximalne ako sa da (+ pokracovat zaroven pocas celej doby "liecenia"akva) a nasledne zmenit podmienky tak, aby sa riasy nemnozili a nerozsirovali. U teba je to hlavne znizit intenzitu svetla minimalne o 50% a zaroven skratit dobu osvitu na 4h max...Pokial mas svetly byt, tak by som sa vobec nebal svetlo v akva v tomto pripade na nejaky cas uplne vypnut...
Nasledne je nevyhnutne dokupit stonkove rastlinky a aspon 30% plochy akva dosadit tymito rastlinkami (ake presne, si tu najdes na portaly, je ich dost druhov a mozes si vybrat podla vlastneho vkusu). Pomohol by aj nejaky pekny mensi echac, ktory sa ti urcite odvdaci a ma schopnost akva podrzat v krizovych situaciach...Pravidelne menit vodu, nicim zatial nehnojit...
Do buducna ti ulahcia urcite zivot a poznavanie suvislosti testy vody (taktiez je tu velmi vela popisaneho), je vhodne poznat hodnoty vody v akva a zo zdroja aby si vedel co a ako v buducnosti hnojit/nehnojit ...V neposlednom rade po zabehu akva by som sa zamyslel nad nejakymi rozumnymi riasozravymi rybkami (taktiez vela popisanena strankach), slimakmi ci krevetkami...Akvarium neprerybnit kedze ma byt low tech, nepresvietit, pravidelne cistit filter a radsej menej ako viacej krmit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.