Rybky do 112l akvaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Rybky do 112l akvaria

Odoslaťod laco77 » 14 Apr 2012 23:53 pm

Ahojte,
chcem sa opytat na nazor k zlozeniu ryb do 112l akvaria. Rozmery 80x40x35 cm. Podklad strk 3mm. Rastliny asi 15-20, zatial rastu poredsie a trochu oschynaju kocne, ale verim ze sa rozrastu a zahustia / rozmnozia - ak nie dokupim dalsie. Kazdopadne to chcem mat zelene:) Na spodku uz ziju 2 panciernicky, 1 sumcek a 1 prisavnik a plavaju tam dve mrenky denisonove. Chcel by som tam postupne dat Guramy (perletove. modre) v zlozeni asi 2 pary alebo 1 samec a tri samicky. Dalej som premyslal nad 3 parmi gupiek, ktorych mlade by mohli sluzit ako spestrenie stravy.
Zaujimalo by ma:
- ci je to z hladiska kapacity akvaria primerany pocet ryb - tych 6 ryb dosiahne cca 10-15cm
- ako sa budu znasat guramy s mrenkami - hoci tu nepredpokladam problem
- a ci je mozne k tymto mrenkam a guramam dat tych par gubiek, alebo mi ich pozeru skor ako sa rozmnozia:)

Vdaka za odpoved :pivo:
laco77
 
Príspevky: 20
Obrázky: 1
Založený: 14 Apr 2012 22:22 pm

Reklama

Re: Rybky do 112l akvaria

Odoslaťod Vlado21 » 15 Apr 2012 00:24 am

U mna guramy (perletove) malym gupkam velmi neublizili, skor tak tetry a cisti predatori - ramirezky. Mrenka denisonova je tusim mierumilovna az placha (plachejsia ako SAE), takze pri nej by gupky tiez mali byt v bezpeci. Panciernickov by si mohol mat aj viac, mrenky su rovnako spokojnejsie v hufiku, ale tie si uz vyzaduju vacsiu nadrz. Guramy s mrenkami by mali vychadzat ok. Co sa tyka gubiek, vid odpoved vyssie (+vsetko zavisi este ako bude zarastene akva a kolko prirodzenych ukrytov na dne aj na hladine v nom budes mat).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.