Ostriežik karmínový/červený



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: Ostriežik karmínový/červený

Odoslaťod MASHA » 26 Sep 2010 01:01 am

Áno mám ich už dosť dlho. V 100l akvarku jeden pár, ktorý sa pravidelne vytiera. momentalne ale mladé nemám.
MASHA
 
Príspevky: 1
Založený: 26 Sep 2010 00:38 am

Reklama

Re: Ostriežik karmínový/červený

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 24 Nov 2010 23:55 pm

Ja chcem dat do 120ky 3 pary, co vy na to? pojde to? ci ostanem pri dvoch paroch??
Nic ine ani nemam v plane davat do toho akvarka. Mozno 2 prisavniky.
Ak niekto moze nech sa vyjadri ocenim to. Pokial niesu kupene kludne mi poradte ci 3 pary niesu prilis vela do 120ky.
Kto ich choval kludne napiste co okrem anubiasov by som tam mohol dat.
A ozaj co sa tyka teploty pise sa ze 22-28C, ja mam v plane dat 25C. A pise sa (mam serioznu a novu knihu CZ o sladk. akvar. rybach) cize jej doverujem viac nez 150tim strankam na internete kde je na kazdej stranke pisane nieco ine. Tu mi pisu ze 7-15dGH pH. a tu niekto spomenul ze radsej makksiu vodu? Bo som mal v plane supnut tam veeela kamenov vapencovych.
Nazory sa lisia tak neviem som trosku v pomikove.
My sme ich mali v predajni a tam bola tvrda voda. cize asi by to mohlo byt, aj podla tych cisel.
No najlepsie by bolo keby mi sem niekto seriozne napisal ake hodnoty vody ci uz chemicke alebo i teplotne hodnoty mal doma pocat chovu tychto ryb. Vopred dakujem.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Ostriežik karmínový/červený

Odoslaťod missLady » 15 Apr 2012 08:38 am

Je pravda že je agresívny?
Ďakujem.
Obrázok používateľa
missLady
 
Príspevky: 91
Obrázky: 4
Založený: 26 Aug 2010 18:42 pm

Re: Ostriežik karmínový/červený

Odoslaťod Walcott » 15 Apr 2012 23:03 pm

Všetko záleží od podmienok v akých ho budeš chovať, ak budeš mať dostatočne veľké akva a vhodných spoluobyvateľov je to mierumilovná rybka, povedal by som že skôr jedna z tých kľudnejších, ak ho však dáš do malé akvária s nevhodnou osádkou (menšie ryby zabije, väčšie ho zabijú) tak sa nečuduj že je agresívna.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Predchádzajúca

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.