Odpudzovac komarov Rayd



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Adrian » 06 Aug 2004 11:54 am

Odpudzovac komarov Rayd
Chcem sa opytat ci mate niekto skusenosti s pouzivanim toho elektrickeho odparovaca proti komarom, co sa da do elektrickej zasuvky a odparuje to tu tekutinu. Moze to uskodit akvariu ? Na krabici je napisane ze akvaria a teraria treba zakryt.
Mozete mi poradit?
Adrian
Adrian
 
Príspevky: 8
Založený: 06 Júl 2004 10:41 am
Bydlisko: Bratislava (obcas NR, MT)

Reklama

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod pernik » 06 Aug 2004 12:25 pm

No je to pekne svinstvo. Ja to doma naprosto odmitam pouzivat v mistnosti, kde je akvarium.
pernik
 
Príspevky: 145
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2004 22:39 pm

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod rotwik » 06 Aug 2004 17:39 pm

Ja ho pouzivam uz druhy rok a v pohode. Zakry akvarko uplne, aby sa vypari nedostali na hladinu a je to OK. Aspon u mna to tak je 8)
Obrázok používateľa
rotwik
 
Príspevky: 33
Založený: 11 Júl 2003 16:57 pm
Bydlisko: Bánov

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Phantom » 06 Aug 2004 18:41 pm

Co sa stane ked sa to dostane do akvaria?Nastane otrava alebo daco podobne?
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Maja » 06 Aug 2004 22:27 pm

Preco ryby? Tvoje priedusky a pluca su prednejsie (riziko vzniku astmy). Kazda seriozna/y alergologicka/golog by ti poradila opatrne to polozit na zem a poskakat po tom.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Peter » 07 Aug 2004 15:14 pm

S tymto som mal problem pred rokom. Ja som ho vzhladom na ten napis nepouzil. Ale ked sa to uz nedalo vydrzat, tam spreyoval izbu a prchol. Rybam sa nic nestalo.
Teraz mam pri akvarku v zasuvke elektricky voniac/odsmradovac -som fajciar. Aj ten by mohol skodit? Zatial na rybach nic nevidim, a mam ho uz dost dlho.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Maja » 07 Aug 2004 17:43 pm

Ja som sa tieto, volam to "odsmradovace", bala pouzivat prave preto, ze kamaratka od Ziliny mi povedala, ze -niekomu- po tom vykapali ryby (predsa len aj keby to bola blbost, ale naco riskovat pri svojich milacikoch).
Preto navrhujem- Peter a ostatok pouzivajuci vonne sviecky, aroma lampy, odsmradovace, antikomarovky...- co mate neutralnu (ryby cele- komar kaput) alebo akukolvek skusenost, napiste prosim presny nazov vyrobku a vyrobcu, aby sme si my ostatni po skusenosti druheho bez obav kupili to iste co vy.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod andy.betta » 07 Aug 2004 18:28 pm

Vy mate problemy s muchami a komarmi a ja by som nejaku tu haved doma aj privital, lebo nemam s cim krmit nomorhampus. Nejako sa nasmu bytu vyhybaju a ked nejaka mucha ci komar vletia dnu, tak som cely stastny :wink: . Potom nastava chvila, ked sa zo mna stava lovec a ako zmyslov zbaveny to nahanam po celom byte, kym neodpadne od unavy haved alebo ja. Ked niekto vela nachyta, tak to dajte do sacku a poslite mi to postou :o
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Peter » 07 Aug 2004 20:55 pm

Andy-betta prosim ta ako to nahanas, ja potrebujem muchy pre motylkovce. Ved to sa neda so sietkou (hehe na rybky?) behat po byte. Ved iba mrtve ulovim..... capnem a hotovo. Fakt, ale teraz ma napadlo, ved hadam by aj mrtvu muchu zozrali. Raz som tam dal cvrcka. Sadol na kryptokorynu co mala listy na hladine a motylkovec si ho nevsimal... ale mozno mu bol privelky.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod andy.betta » 07 Aug 2004 21:57 pm

Peter, ja sa snazim hmyz iba omracit takym jemnym klepnutim klasickou muchobijkou. Mucha sa vacsinou o par sekund preberie , ale v tej chvili sa uz nachadza v zovreti pinzety nad akvariom. Nomorhampus sa priblizi(Pavlovov reflex), v tej chvili pustam obeť z pinzety a to co nasleduje je pastva pre oci :wink: Ale budem musiet zohnat nasadu drozofil, asi je to jednoduchsie.
P.S. V hypermarketoch som videl elektricku tlapku na hmyz. Ma niekto s nou skusenost ?
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Stuka » 08 Aug 2004 11:00 am

ked chcete muchy neni nic lahsie ako vylotiz teraz v lete na slnko kus niakeho mäsa/moze byt aj niaka zdochlina a nechat to tak cely den. Muchy tam nakladu vajicka. Potom to zobrat niekde do tepla a uz len cakat. Za par dni sa vyliahnu z tych vajicok najskorej take biele cervi (kostne cervy) a ked budu v teple tak sa pekne zakuklia a coskoro sa premenia na muchy...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod schumi22 » 08 Aug 2004 12:24 pm

ja mam jednoduchsi sposob chytania much jednoducho ked nejaku vidim sediet niekde tak ju chytim rukou ziadne omracovanie ani zabijanie potom jednoducho rukov pustim muchu do vody a potom uz je pekna podivana.. moje cichlidky sa za tym idu potrhat ale aj tak najkrajsie lovi muchy moja tetra cierna...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod alvarez » 08 Aug 2004 20:50 pm

ja pouzivam odkomarovas RAID v tej istej miestnosti mam aj akva a nic sa nestalo, samozrejme mam na nom kryt a vypnute vzduchovanie.

co sa tyka cigaretoveho dymu v miestnosti tak je to to iste ako naliat mlieko do akvaria, vykape vsetko.
alvarez
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 14 Júl 2004 23:16 pm

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod andy.betta » 08 Aug 2004 20:52 pm

Stuka napísal:ked chcete muchy neni nic lahsie ako vylotiz teraz v lete na slnko kus niakeho mäsa/moze byt aj niaka zdochlina a nechat to tak cely den. Muchy tam nakladu vajicka. Potom to zobrat niekde do tepla a uz len cakat. Za par dni sa vyliahnu z tych vajicok najskorej take biele cervi (kostne cervy) a ked budu v teple tak sa pekne zakuklia a coskoro sa premenia na muchy...

Si viem zivo predstavit ako na parapetu polozim rozkladajucu sa mrcinu a budem cakat . Ani by som sa necudoval , ak by moj sused z bytu o poschodie vyssie na mna zavolal chlapikov v bielych plastoch. Oni by sa ma opytali - na co cakate? Na muchy - odpovedal by som. A sup uz som v kazajke :wink:
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Ceco » 09 Aug 2004 13:53 pm

Ludia kde zijete? Ste este nepoculi o sietkach na okno? Ja mam v kazdej miestnosti na okne, ktore otvaram. Tie potom mozem mat otvorene aj cely den, celu noc a ziadne RAID-y a podobne svinstvo nepotrebujem.
Dnes sa uz daju zohnat kvalitne sklovlakenne s hlinikovym ramom (nedeformuju sa ako drevo a farebne sa daju dopasovat k ramu okna). Ja mam na moje dokonca 20 rocnu zaruku.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Adrian » 09 Aug 2004 14:32 pm

Ceco napísal:Ludia kde zijete? Ste este nepoculi o sietkach na okno? Ja mam v kazdej miestnosti na okne, ktore otvaram. Tie potom mozem mat otvorene aj cely den, celu noc a ziadne RAID-y a podobne svinstvo nepotrebujem.
Dnes sa uz daju zohnat kvalitne sklovlakenne s hlinikovym ramom (nedeformuju sa ako drevo a farebne sa daju dopasovat k ramu okna). Ja mam na moje dokonca 20 rocnu zaruku.


O sietkach som pocul dokonca ich doma aj mame ale ja momentalne zijem v BA v podnajme, kde nie je take jednoduche si len tak montovat co ma napadne. Jednym z rieseni je kupit sietku ktora sa uchytava na suchy zips, ktory je nalepeny na okeniciach, lenze taky rozmer som zatial nedostal a dost je to aj drahe.
Takze ked budem mat vlastny byt, co je v nedohladne, tak budem mat sietky a trapenie ohlado odpudzovacom urcite mat nebudem.
Adrian
 
Príspevky: 8
Založený: 06 Júl 2004 10:41 am
Bydlisko: Bratislava (obcas NR, MT)

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod skala » 09 Aug 2004 18:11 pm

andy betta, peter, ked chcete muchy, tak ja ich aj chovam. staci povedat, a nejako sa k nim dopracujete. a este aj nelietave. drozofily, musky jenom zlate. ;-)

v sobotu som ich skrmil aspon 2 tisic
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod andy.betta » 09 Aug 2004 18:53 pm

No sem s radami, skala. Daju sa muchy aj zamrazit?
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Peter » 09 Aug 2004 21:06 pm

alvarez napísal: sa tyka cigaretoveho dymu v miestnosti tak je to to iste ako naliat mlieko do akvaria, vykape vsetko.


Ale kdeze, uz roky fajcim v miestnosti kde mam dve akvaria. Jedine, co z toho vyplyva, je podozrenie, ze obcasny mastny flak je od cigaretoveho dymu.... lenze ten mavaju ho aj nefajciari....
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod skala » 10 Aug 2004 07:32 am

zamrazit muchy - no to urcite, ale to snad nikto nerobi. mozem ich nasypat do flase, zavriet a dat zamrazit. inak pohybujem sa v Piestanoch, v Bratislave, v Hlohovci, Pezinku a v Leviciach.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod Ceco » 10 Aug 2004 13:24 pm

Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Odpudzovac komarov Rayd

Odoslaťod zun » 19 Aug 2004 10:47 am

len nedavno som si kupila sprej Biolit proti lietajucemu a lezucemu hmyzu, ktory sa ma aplikovat priamo na hmyz. Minulu noc ma permanentne otravoval komar, tak som ho postriekala a tesila sa, ze som ho zneskodnila, ale v tom zapale som celkom zabudla na to, ze este nemam zakryte akvarium, kde chovam parik pseudotropheus kingsizei. Samcek si to dost odniesol, mam obavy, ze som ho otravila. Sice ako tak sa snazi bez chvostovej plutvy plavat,ale... tiez zerie, ale menej, vcera bol uplne biely a dnes rano zase strasne tmavy. Hovori sa, ze clovek sa uci na vlastnych chybach, tak toto je ta moja :(
Obrázok používateľa
zun
 
Príspevky: 1
Založený: 09 Aug 2004 10:10 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.