Moje 112L spoločenské akvárium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 17 Apr 2012 16:52 pm

Dakujem pokukám čo to a rozhodnem sa..martin..ja som na nete raz za čas nemam kedy hladat..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Reklama

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod martin_s » 17 Apr 2012 16:57 pm

Toto nie je argument. Ak mas cas sa stale dookola pytat na to co je tu popisane vela krat tak pochybujem ze by ti zabralo ovela viac casu si to najst a precitat...
Na pripomenutie:
Pravidlá diskusie napísal:9. Skôr než položím novú otázku sa vždy pokúsim nájsť odpoveď v skôr rozdiskutovaných témach. Aj tvoj čas je vzácny tak prečo nútiť ostatných aby svojím časom plytvali?

10. Ak mám otázku, na ktorú som nenašiel odpoveď a existuje tu téma, s ktorou otázka súvisí, položím ju v danej téme.


Tuto temu som zatial presunul do sekcie "Vase akvaria". Ak sa bude nadalej vyvijat ako zmes duplicit, presuniem ju dalej...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 17 Apr 2012 20:12 pm

Ok sorry...
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 19 Apr 2012 17:53 pm

No takže akvárium prešlo kompletnou prerábkou.
Akvárium: 112L (dlža:80cm,šírka:35cm,výška:45cm)
Substrát: riečny štrk (2-5mm)
Osvetlenie: Resun 15W(AquaGlo)
Juwel 2x18W
Rastlinstvo:Echinodorus Amazonikus,
Jávsky mach,
Vallistnéria Spiralis,
Vallistneria Gigantea,
Limnophila Sessiliflora,
Anubias Barteri.
Filtrácia:dočastné riešenie Aquael neviem aký je to tam zoškiabané ale viem že 6,5W a 450L/h
Ohrievač:75W
Rybky:8xTetra neonová
2x Mrenka nádherná
1x Mrenka žraločia
2x Prísavník
2x Skalár Amazonský
1x Bojovnica pestrá (samec)
Foto nižšie ale kvalita neni bohvie aká je to len fotené telefonom...al eej tam podstatné vydieť :D
Prílohy
DSC00235_PP (1).jpg
DSC00234_PP.jpg
DSC00231_PP.jpg
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Walcott » 19 Apr 2012 18:11 pm

No veľa si tam toho nezmenil, v podstate všetko zlé ostalo (skaláre, škaredý koreň, hrubý štrk, tapeta, o zábehu tiež dosť pochybujem) jedine čo vidím dal si tam pár rastliniek a nové skaly ktoré si ale tiež naukladal umelo (tá skrýša).
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 19 Apr 2012 18:25 pm

jako a teraz mám čo tie skaláre spláchnut do hajzla?? ja som si ich nekupoval dostal som ich...tak asi ich nevyhodím...no a že škaredý koreň..nemôžeš čakať že všetko naraz pomením to nejde to by som sa nedoplatil..a tie skaly nevedel som ako mám dat porad a dám ich tak..o yábehu pochzbuješ?? nechápem prečo ked som ho mal vyše 2 týždnou v yábehu dal som tam rastlny a další týžden..a potom som dal zábehové ryby 4x tetra neonova a bojovnica pestrá a až o dost neskor išli ostatné ryby..chapem že vy AKVARISTI to beriete tak že pre vas je toto blbé akvarium ale každý niako začína...ale aj tak dík..
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Walcott » 19 Apr 2012 18:47 pm

Ved sa nerozčuľuj, zábeh preto, že si napísal komplet prerábka pri ktorej sa vypustí asi väčšina vody a nezdá sa mi, že by si mal už natoľko zabehnuté akva aby to ustálo bez ujmy. Koreň nájdeš hocikde v lese, načo kupovať, skaly to je len detail, môžeš si z nich poskladať čo chceš, ja len vravím, že krajšie je to keď sú prirodzene poukladané. Skaláre neverím že by nezobrali v akvaristike.

Dal si sem akvárko po "kompletnej" prerábke, a čakáš čo ti na to povieme, ale dokopy si tam nič podstatné nezmenil. Je pozitívne že si dokúpil rastlinky, ak zmeníš do budúcna aspoň tie veci čo som ti spomenul bude to akvárko hneď krajšie vyzerať. Držím palce.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod doors010 » 19 Apr 2012 19:18 pm

do toho riecneho strku by som aspon nejake tablety napychal aby sa ti rastlinky prebudili ... najlepsie Denerle start tabs
tu foliu pories na ciernu ta modra je otras
kamene skus nejako prirodzenejsie dat
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 19 Apr 2012 20:23 pm

Dobre teda chce to troška času ale skúsim nájst niake korene a može byt aj dub?
Do toho štrku pôjdu tablety alebo ti vyživové gulky..ale chce to dalšiu výplatu..a kamene hmm skúsim niečo pozriet na váhu ale tam budu asi len okruhliaky :-(
Pozadie pôjde dole a ari tam dam zatial len čierny igelit ktorý prilepím na okrajoch páskou..zatial dakujem ;-)
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Walcott » 19 Apr 2012 20:34 pm

Koreň jasné môže byť aj dub, hlavne nech je suchý, nie živý, zbav ho kôry, poriadne vyvar, ak bude plávať tak ho nechaj namočený niekde v sude kým prestane alebo ho nejakým spôsobom zaťaž. Igelit nedávaj radšej počkaj kým budeš mať čiernu fóliu.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 19 Apr 2012 21:41 pm

Aha dobre takže tento výkend sa ide do lesa :-) pozriem tam v potoku aj kamene ak budú Pekné.Aha tak zatial ju iba strhnem a potom kupim foliu. Dík :-)
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Milan666 » 20 Apr 2012 09:19 am

Majklooo napísal:jako a teraz mám čo tie skaláre spláchnut do hajzla?? ja som si ich nekupoval dostal som ich...tak asi ich nevyhodím...no a že škaredý koreň..nemôžeš čakať že všetko naraz pomením to nejde to by som sa nedoplatil..a tie skaly nevedel som ako mám dat porad a dám ich tak..o yábehu pochzbuješ?? nechápem prečo ked som ho mal vyše 2 týždnou v yábehu dal som tam rastlny a další týžden..a potom som dal zábehové ryby 4x tetra neonova a bojovnica pestrá a až o dost neskor išli ostatné ryby..chapem že vy AKVARISTI to beriete tak že pre vas je toto blbé akvarium ale každý niako začína...ale aj tak dík..

Určite by si vedel tie rybky niekomu ponúknuť, nie hneď do hajzla!!! Príde mi to ako výhovorka, alibizmus
Zábehové ryby!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, no mám dosť, fuj!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 20 Apr 2012 15:46 pm

nemám komu čo majú kamaráti akvária tak majú len menšie nie podla Vás vhodné pre skaláre...a neni to výhovorka ty možeš tak vedieť :D :D čo máš proti zábehovým rybkám? čítal som to tu niekde na nete tak som ich tam dal a je všetko v pohode..Ale nevadí dakujem aj tak :D :D :D
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 20 Apr 2012 15:50 pm

Walcott napísal:Určite je lepšie počkať aspoň mesiac, preto som písal odolné, u mňa boli mečúne nasadené v druhom týždni a prežili všetky bolo to aj z toho dôvodu že som robil 3D pozadie a chcel som zistiť či nevypúšťa nejaké toxíny a to testami spoľahlivo nezistíš nuž boli to pokusné ryby, potom si chvíľu žili s novými obyvateľmi, následne som pochytal čo sa dalo a dal priateľke ktorá chová živorodky. Jeden tam ostal lebo som ho nevedel chytiť pekne si nažíval no pár mesiacov, keď cichlidy podrástli stal sa večerou. Teraz nosím od priateľky malé mečúne ako živú potravu. Týmto zbytočne dlhým komentom som chcel len povedať, že zábehové rybky tam môžu ísť podľa mňa aj skôr, aby pripravili lepšie podmienky pre skutočných obyvateľov na úkor vlastného zdravia. Aj keď ideálne by bolo počkať mesiac bez rýb, potom tam dať zábehové na ďalší mesiac a až potom skutočné to už môžme hovoriť že akva je ako tak zabehnuté :wink:
toto napísal v jednej téme Walcott
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Milan666 » 20 Apr 2012 18:03 pm

A to Walcott je vedec v obore?
To keď ti Walcott povie skoč do studne, tak.............
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Walcott » 20 Apr 2012 18:50 pm

Ano ja som tie rybky dá sa povedať obetoval, nie je to pekné ale čo už, našťastie nezdochla ani jedna, majklo nerob všetko tak ako ja, ja som tiež spravil a aj robím veľa chýb, preto sa ti snažím aspoň poradiť.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 20 Apr 2012 21:31 pm

Milan och s tebu mi je reč...walcott tak prepáč že som si z teba zobral príklad..ale aj u mňa to všetky rybky prežili :-D a inak chcem sa spýtať chcem si spravit co2 v pet flaši ale neviem koľko ho tam vpúšťať a ako to je ideálne a keď ho nebudem vpúšťať do akva tak ho môžem bez obáv vypúštať do izby?
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Milan666 » 22 Apr 2012 13:27 pm

Majklooo,
A čo tak si pohľadať tému o tom čo chceš vedieť, och, fúúú, s tebou je tiež reč............
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 22 Apr 2012 16:11 pm

Ale v téme co2 som nenašiel niake vypočty koľko co2 do 112 l akva alebo niečo také..prepáč za blbe reči..ale nevieš kde by som niečo take našiel?
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod trinitysk » 22 Apr 2012 16:21 pm

Naco ti je CO2 v akva, ktore je uz pri zakladnych veciach zle zalozene? Nebudem to tu teraz opakovat, ale uz to tu zaznelo...
Ked mas na dome zle postavene zaklady, tak pekne drevene okna ti budu vies asi na co..;-) Zamysli sa radsej nad moznostou prerobenia akva...(btw. nedoporucujem do takto hrubeho dna davat akekolvek tablety ci ine zasobne hnojiva, pretoze sa ti zacnu uvolnovat velmi rychlo do vody...a zacne problem s riasami...Takze uz tu mas velky problem, pretoze ti tato moznost velmi ucinneho hnojenia uplne odpada...)

K CO2 si nastuduj najprv chemiu vody tu...http://maniakva.sweb.cz/odkazy.htm a nasledne si vyhladaj pojem Tillmanova tabulka...

Pokial si ale nepochopil moj prvy odstavec, tak tu chemiu uz asi vobec nepochopis, bez urazky, chcem ti len dobre...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 22 Apr 2012 16:37 pm

No ved dobre ja tam budem dávať nový substrát o zrnitosti 1,5až3mm tento pôjde von len musím premysliet kam dat rybky a vodu z akvária aby som ju tam dal s5...dobre teda idem najprv študovať a až potom niečo praktizovat..dakujem
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod trinitysk » 22 Apr 2012 16:52 pm

Skus bud rybky dat ku kamaratom do akva, alebo ich jednoducho darovat do obchodu, pripadne ich niekomu inemu darovat...vo finale ta to cele bude stat menej casu, penazi a namahy ako ked sa s tymto co si v dobrej viere zalozil, budes trapit dalej...Hladaj moznost ako ich dat prec a co pre to urobit a nie dovod, preco sa tak neda...

Pozri si tu, ako by mohlo tvoje akva vyzerat...http://www.akvarko.cz/akvaria4.php pripadne tu http://www.akvarko.cz/akvaria3.php....
Da ti to pekny prehlad co sa da s akvariom ake mas urobit, ku kazdemu akva mas napisanu techniku, rastlinky, rybky a pod.
Vezmi si pero, papier a naplanuj si co sa ti na tych akvariach paci, co si mozes financne dovolit a kedy (casovo) si to mozes dovolit, rozmysli si kde to mozes kupit, porad sa tu na nete kde najlepsie kupit, pripadne si sam najdi na nete co ti najviac vyhovuje a vobec sa s tym celym neponahlaj...Uvidis, ze nakoniec dalej zajdes a budes spokojny ako to cele bude vo finale vyzerat...
A do toho samozrejme studuj, na tomto portaly su tony informacii...Az niecomu konkretnemu nebudes rozumiet, tak ti rad/i pomozem/e...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Milan666 » 22 Apr 2012 17:00 pm

Majklooo napísal:Ale v téme co2 som nenašiel niake vypočty koľko co2 do 112 l akva alebo niečo také..prepáč za blbe reči..ale nevieš kde by som niečo take našiel?

clanky/co2.php
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Moje 112L spoločenské akvárium

Odoslaťod Majklooo » 22 Apr 2012 19:06 pm

trinitysk:takže celé akva založit nanovo?..och joj..bude to ešte dost tažké ale pokusím sa to poriadne spraviť..všetko si poriadne naštudovať ohladne rozbiehania takéhoto akvária.Dakujem ti.
Obrázok používateľa
Majklooo
 
Príspevky: 797
Obrázky: 14
Založený: 01 Feb 2012 18:47 pm
Bydlisko: Trenčín/Tr.Jastrabie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.