Barčianska voda



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 23 Apr 2012 20:11 pm

:angel: Ahojte, prerobil som si svoje staré akvarko, lebo to nebolo ono. Ale stále mám pocit, že to nie je to, čo by som chcel:) som takmer začínajúci akvarista, preto Vás, skúsenejších kolegov veľmi prosím o nejaké rady a nápady, ako zlepšiť chod akvarka.

Takže tu o ňom bude pár info a foto pred a po prerábke.

Rozmery: š/v/h 70/36/30

Objem: 75l

Podklad: Aquaclay 1-4mm, dávaný nanovo, nechal som trošku starého štrku zo zrušeného AQ, aby sa baktérijkam lepšie darilo.

Rastliny: Vallisneria spiralis - 1x vačšia a potom asi 7x malé, čo mi vyrástli v starom AQ
Alternanthea reineckii 1x
Micranthemum umbrosum 1x zasadene v celku, skusal som to po kuskoch, ale v dne mi vobec nechceli drzat :evil:
Lilaeopsis mauritania 1x trs, rozdeleny na cca 4 mešie, rozhodil som to
Cryptocoryne wendtii green
Machová guľka
Jávsky mach - obviazal som ho okolo toho koreňa v strede.

Rybky: 10x Neónka červená (Paracheirodon Axelrodi)
1x Mečúň mexický (Xiphophorus helleri)
1x Labeo bicolor
1x Mrenka nádherná (Botia macracantha)
1x Nejaká taká z tých väčších sklovitých krevietok

Doplnky: Lávový kameň, kameň kombinácia žula a kremeň, drevo, koreň a 2 kamene tvoriace skrýšu, čo neviem aké sú :D,valec z vypálenej hrnčiarskej hliny

FIlter: externý Aquael Versamax FZN-1, 800l/h nastavený na prietok cca 200l/h

Svetlo: 37cm a 15w trubica Helia Fresh Water

Ohrev: 1x 25W

Hnojenie: Od prerábky 1x denne Easy Carbo 1,3ml a 1x týždenne 30ml Bioflor, výmena vody raz za týždeň, dva 15l

Hodnoty: PH od 6,5 do 6,9 a teplota 24 stupňov


Otázky: :D teraz mi trošku zbelela voda, dovtedy som to tak nemal, neviem prečo to je. Môže to byť tým, že vo filtry som mal doteraz kombináciu Siporaxu, uhlia a molitánu a dnes som uhlie nahradil Siporaxom?

Čo by som mohol zlepšiť? Hnojenie, rastlinky, osadenstvo AQ, svetlo... hocičo... píšte, vyčítajte mi chyby, poradte mi prosím, chcem sa zlepšovať a mať nejaké pekné AQ:)

Vopred veľmi pekne Ďakujem za pomoc :)

P.S.: pri oboch fotkách sorry za kvalitu, ale sú fotené len na mobil...
Prílohy
Po prerábke.jpg
Takto vyzerá moje AQ dnes, 23.4.2012 o 20:10
Pred prerábkou.jpg
Takto vyzeralo moje AQ pred prerábkou, ktorá sa konala 11.4.2012
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Reklama

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 23 Apr 2012 20:26 pm

V prvom rade hľadaj miesto pre mečúňa, pre labeo a mrenku nádhernú, je to pre nich málo, trpeli by.
Kamene si otestoval?
To gýčové pozadie vymeň, (prepáč, viem si nový) buď za tmavomodrú, alebo čiernú fóliu
Ak sa do budúcna rozhodneš pre viac rastlinné akvárium, budeš musieť uvažovať o pridaní svetla a pokiaľ neplánuješ pridávať CO2 do akvária, tak budeš musieť nájsť náhradu za uhlík pre rastlinky
To uhlie z filtra si mal vybrať už dávno, takže dobre si urobil
Ako často meníš vodu, myslím pravda 1/3 vody, prípadne viac
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 23 Apr 2012 20:35 pm

Aj pre mrenku je to málo miesta? :( škoda, lebo sa mi páči..:) ale skúsim nájsť pre nich nejaké vhodné miesto, podarujem alebo čo:) A čo by si mi poradil ako náhradu namiesto týchto rybiek? Plánujem ešte nejakých 5-8 neoniek dokúpiť, zbaviť sa tých troch a namiesto nich na dno? Stačia krevetky? Lebo ancistrusy ani panciernatky sa mi nepáčia...

Ako otestoval kamene? Lávový a tie dve v pravo sú z akvaristiky, ten jeden dvojfarebný nie, ale poriadne som ho poumýval, vyvaril a v akva je uz takmer rok.

CO2 pridávať chcem, ale nemám na to peniaze momentálne a burčiak sa bojím používať, lebo s tým nemám žiadne skúsenosti a nechcem narobiť viac škody ako úžitku, preto každý deň dávam Easy Carbo...

Vodu mením raz za týždeň, dva a mením 15 litrov. Viem, nie je to presne 1/3, ale mám takú veľkú bandasku a AQ je krížom cez celý dom od najbližšieho zdroja vody :(
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 23 Apr 2012 21:55 pm

Mrenka nádherná, resp. botia macracantha môže v zajatí, ( v optimálných podmienkách) dorásť v pohode do dĺžky 30 cm a viac.
O ancistrusoch tiež neuvažuj, je to veľká ryba rovnako.
Prečo nie pancierničky? Pohľadaj si corydoras hastatus, corydoras nanus, alebo corydoras sterbay, nádherné rybky a majú svoju nazastupiteľnú úlohu na dne.
Test s kameňmi, so substrátom: Vyber vzorku substrátu, napr. pol. lyžicu, nechaj uschnúť a pokvapkaj octom, ak to šumí je to nevhodné do rastlinného akva a do akva vôbec, okrem akvária cihlidového. rovnako vyber kamene, vysuš a pokvapkaj, to šumenie je dôkazom prítomnosti vápenca a ten následne zvyšuje pH
CO2 si skús pohľadať TIBI kryštáliky tu na stránke, bez rizika
Meniť 15 litrov je málo, pri 75 litroch je potrebné aspoň 30 litrov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 23 Apr 2012 22:37 pm

O tej mrenke to je vlastne pravda, v zoo v Prahe maju obrovske :)

Jaj, tak otestovať...:D hej, hej... s octom som všetko popolieval a nič nešumelo :)

No, to viem, že na dno potrebujem teda nejakú náhradu, mrenku a labeo som kupoval preto, že sú nádherná a presne ancistrusy a corydorasy sa mi nepáčia..:( ale asi to budem musieť nejak zvládnuť, keď nie je iná možnosť:) rozmýšľal som nad krevetkami... ale to mi zrejme plnohodnotne nenahradí corydorasa nie? A koľko by si doporučoval? Krevetiek, poprípade corydorasov?

TIBI kryštáliky som pozeral, hodne som o tom čítal a vyzerá to naozaj zaujímavo. Budem musiet najprv prioritne poriešiť svetlo (už študujem, ako ho spraviť zo 110tky rúry) a potom sa asi pustím aj do CO2, lebo robit to naopak asi nebude to pravé:) tapetu pojdem pozriet zajtra, dúfam, že niečo pekné nájdem :)

30? šak to skoro polka je.... :) okej, budem meniť 30... :) chcem mať pekné akva a žiadne riasy... ináč, nevadí, že tam trepem tú chlórovanú Košickú vodu? pretože inú nemám a nemám ani nejakú inú bandasku, kde by som to mohol 3 dni dopredu napúšťať a nechať tú vodu postáť, aby z nej aspoň chlór vyprchal, tak dávam rovno z vodovodu...

Ináč, fakt veľmi ďakujem za perfektné rady:)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 24 Apr 2012 07:55 am

Musíš mi vysvetliť čo od krevetiek očakávaš, v čom majú corydorasa nahradiť? Krevetka je živočích celého akvária.
So svetlom máš pravdu, najprv svetlo potom CO2
Keď dobre rátam, tak akvárium má 75 litrov a rozdelené na tri (1/3 vody), to je 35 litrov, odratáme substrát a tak tretina je cca 30 litrov.
Vodu treba nechať odstáť, chlór spôsobuje rybkám stres a ten je spúšťačom nepríjemných ochorení u rybičiek.
V dnešnej dobe v ktorej sme z každej strany ohrozovaní plastami je takmer nemožné, aby si nezohnal niejakú bandasku, stolové oleje, granule pre psy, laborátoria, nemocnice, skús sa popýtať upratovačiek, prípadne v hotely, všade a vo všetkom sú bandasky.
Potom stačí dobre vymyť a neutralizovať sódou rozpustenou vo vode, (v bandaske) a priliať ocot, vyšumí a máš neutralizované.
Potom už len nájsť doma kút a stačí vodu nechať odstáť 3,6, hodín, najlepšie však cez noc a máš to
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod martin_s » 24 Apr 2012 15:40 pm

Milan666 trochu si sa v tej matematike sekol... 1/3 zo 75 je 35? (urobme si skusku spravnosti: 3*35=105...) A po odratani substratu z hrubeho objemu 75l je 1/3 cca 30l? (urobme si znovu skusku spravnosti: 3*30=90 - stale sme dokonca nad hrubym objemom...)

V dnesnej dobe uz vodu odstavat ani moc nie je potrebne, pokial ju beries z verejneho vodovodu a nie zo studne kam si predtym nalial savo na dezinfekciu... Dnes sa uz tolko nechloruje ako kedysi...
A ked uz, tak bandasky od cistiacich prostriedkov, olejov a pod. by som nepouzival (ani po takom "ucinnom" vycisteni)...
A 1x mecun v 75l si myslim ze nie je taky problem...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Walcott » 24 Apr 2012 16:31 pm

Ja som priateľke podaroval 3 mečúňov do 100l a teraz to ľudujem, vyrástli z nich skoro 10 cm obre, takže do 75 (reálne 65l) by som nedával ani jedného.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 24 Apr 2012 17:08 pm

Milan666 trochu si sa v tej matematike sekol... 1/3 zo 75 je 35? (urobme si skusku spravnosti: 3*35=105...) A po odratani substratu z hrubeho objemu 75l je 1/3 cca 30l? (urobme si znovu skusku spravnosti: 3*30=90 - stale sme dokonca nad hrubym objemom...)


Jajáááj, óóóóó, sory, to teda bol sek, no ako som na to prišiel?????????
Ďakujem za opravu :pivo:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod martin_s » 24 Apr 2012 20:02 pm

:)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 25 Apr 2012 00:00 am

Takze, dnes som kupil ciernu tapetu, zajtra ju nahodim a poslem foto:)

V piatok odstranim mecuna, mrenku a labeo. V sobotu planujem nakup 10x red sherry krevetka a asi 4x ancistrus.

Krevetky mi nenahradia to, co vedia spravit ancistrusy? Lebo mne sa tie rybky nepacia:) ako, pisal si, ze krevetky su rybky celeho akva, ale predsa sa pytam:)

Zvysok budem asi riesit az o mesiac, lebo vtedy mam statnice a potreboval by som sa aj puocit trosku:) chcem sa este opytat, ci pri osvetleni a hnojeni, ktore mam to tie rastlinky zvladnu. Viem, ze valisnerka hej, skor ma zaujima mircanthemum a hlavne althernanthera, lebo ona potrebuje vela svetla co som pocul. Zatial to riesim tak, ze svetlo mam rovno nad nou, tak mam ten pocit, ze ho ma dost, ale vy ste odbornici:)

Dakujem za pomoc:)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod martin_s » 25 Apr 2012 09:03 am

4x ancistrus do toho akvaria urcite nie...
krevetky nie su rybky...
Co ocakavas od ancistrusov ze ti budu robit? Podla toho sa ti bude dat odporucit vhodna alternativa.
Citaj toto forum.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 25 Apr 2012 09:15 am

Tu, čo je vyššie uvedené, spomínam, že o ancistrusoch neuvažuj
barcianska-voda-t14106.html#p225128
No a o krevetkách píšem, že je to živočích celého akvária, nie rybka?!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 25 Apr 2012 10:23 am

Ach, no sekol som sa:) bol som po 12tke v práci a potom som ešte oslavoval Juraja:) tak sa ospravedlňujem :)

Nie ancistrus ale corydoras :) po tých radách, ktoré ste mi tu popísali by som bol blbec, keby že tam idem dať ancistrusa:) takže plánujem asi 4 až 6 malých corydorasov, zrejme nanus, alebo hastatus.

A krevetky nie su ryby? ich úlohou by bolo cistenie dna, tak, ako to robia corydorasy. Alebo oni také asi veľmi nevedia? či účinok bude zanedbateľný ked budú iba malické red sherry?

Neviem no, ale svojim laickým názorom si myslím, že keď to žije vo vode a nie je to rastlinka, korala a korytnačka, tak to je rybka :) ale ano, co sa tyka vyvinu krevetky a jej zatriedenia v biológii, tak rybka nie je. Ale mne tak pasuje, že je:)

A fakt Ďakujem, že sa mi venujete páni :) o takú hoďku pošlem foto s čiernou a modrou tapetou, ma zaujíma, že ktorá bude lepšia. Kúpil som takú obojstrannú :) hahodím ju zozadu na sklo, nechce sa mi ju dávať do akva pre komplikovanú inštaláciu a potom jednoduchú výmenu za inú. (videl som úplne tmavomodrú s bleskami :P :))
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod martin_s » 25 Apr 2012 10:43 am

Krevetky su clankonozce :arrow: korovce :arrow: desatnozce :arrow: ...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Barčianska voda

Odoslaťod astro » 25 Apr 2012 11:14 am

dyjoniz napísal:Neviem no, ale svojim laickým názorom si myslím, že keď to žije vo vode a nie je to rastlinka, korala a korytnačka, tak to je rybka :) ale ano, co sa tyka vyvinu krevetky a jej zatriedenia v biológii, tak rybka nie je. Ale mne tak pasuje, že je:)

kandidát na príspevok roka :mrgreen:
chudáci slimáci....
(peace)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 25 Apr 2012 11:32 am

jááj...:D vidíš...:D vodný slimáci...:D na nich som zabudol:) to asi preto, lebo ich v akva nemám:) a mal by som mať? pomožu? nebudú papať rastlinky? :) lebo ten problém už mám, teraz, keď mením tu tapetu, tak som si všimol, že Alternanthera je značne poškodená. V sobotu, či nedeľu som ju kúpil peknú, zdravú a dnes...:( myslím, že to má na svedomí mrenka... ale dôkaz nemám. Čo s tým mám robiť? Posielam foto rastlinky a aj foto tapety, že ktorá je podľa vás lepšia. Modrá, alebo čierna? :) Fotím to na mobil, tak prepáčte za kvalitu, v skutočnosti to vyzerá trošku ináč, ale šak viete asi aj podľa foto posúdiť, čo by sa viac hodilo. Ak by ste mali nejaké pripomienky k rastlinkám, layoutu, tak ma kľudne zvozte, chcem sa zlepšovať :)
Prílohy
Modrá.jpg
Modrá
ierna.jpg
A takto vyzerá čierna tapeta
Alternanthera.jpg
Ako toto môžem poriešiť? myslím, že ju mrenka popapala. Zvládne to rastlinka?
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 25 Apr 2012 13:23 pm

martin_s napísal:Krevetky su clankonozce :arrow: korovce :arrow: desatnozce :arrow: ...



ta ďakujem za vysvetlenie :idea: :pivo:
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 25 Apr 2012 16:05 pm

Máš náročné rastlinky a nehovoriac o allthernanthere, bez CO2 a silnejšieho svetla žiaľ rásť nebude. Dúfaj, že len zhadzuje emerzné listy
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 25 Apr 2012 16:17 pm

Listy práveže nezhadzuje žiadne, jedine sú také deravé, ako keby dokusané. To isté už dlhšie, aj keď oveľa v menšom pozorujem na valisnerii.

Tak zatiaľ to budem riešiť tak, že sa v piatok zbavím mečúňa, mrenky a labea, presťahujú sa do veľkého akva. Len ešte presne neviem, ako ich chytím, lebo už v prázdnom akva s asi 10cm vody som s tým mal problém, práve labeo a mečúňa chytit:D

Svetlo a CO2 začnem riešiť o mesiac, po štátniciach. Alebo keď mi v rámci učenia prepne a zacítim silnú potrebu kúpiť silné svetlo, tak ho kúpim:) ale radšej by som si niečo spravil sám, pretože chcem šetriť peniažky na iné veci:)

Aké iné rastlinky by si mi poradil? Ktoré by som mal vymeniť? v ľavo som chcel mať niečo červené, pôvodne tam mala byť miriophyllum mattogrossense rot, ale nebola v obchode, tak som bral tu alternantheru. Je nejaká taká nenáročná červená? :) pridávam ten bioflor od rataja a easy carbo. Nestaci? ci mam sa zacat obzerat po TIBI?

Ináč, po konzultácii s mamou, susedom a sesterkou som sa rozhodol pre čiernu tapetu, takže už je prilepená lepiacou páskou o zadnú stenu :) ale prúser, lebo všetko teraz bude na zadnej stene vidno. Pred tým, keď tam boli tie rastlinky, tak keď bolo vzadu trošku riasy, tak to nebolo vôbec vidno, ale teraz to bude horor s cistenim:)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 27 Apr 2012 16:03 pm

Mrenka, labeo a mečúň už sú von z akva a putujú do iného.

Onedlho ich nahradí pár corydorasov (5?) a nejaké tie krevetky. Plánujem dokúpiť aj cca 4-6 neoniek, ale neviem, či to už nebude moc. Alebo, či to nebude také jednofarebné, že len neonky budú dnu. Poradíte mi niečo, čo by mi pasovalo do akva a nenarástlo by to velmi a nepotreboval by som z toho kupovat vela kusov? :)

A celkom sa teším, že mrenka ide preč. Za 5 dní stihla úplne sničiť novú alternantheru:( rozmýšľam, či sa pozbiera a či lávový kameň, ktorý ju z časti kryje nenahradím niečim tiež červeným a relatívne veľkým a nenáročným. Rozmýšľal som nad Myrophyllum mattogrossense rot, ale nedočítal som sa o náročnosti tejto rastlinky. Akurát, že potrebuje hodne svetla, čo onedlho budem mať.

Prikladám aj foto tej časti akva, kde je ten kameň. Na fotke sa dá pozorovať aj stupeň okusania alternanthery:( Opäť sorry za kvalitu, ale hodne sa v tom akva všetko odráža kôli slnku.

Tak opäť veľká vďaka za rady :)
Prílohy
Lavovy kamen.jpg
Tu je ľavá časť akva s lávovým kameňom a alternantherou
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 27 Apr 2012 17:29 pm

Ja by som zvolil bez kameňov a viac rastlín, je to všetko také do červena, pýta si to zelenú, môj názor samozrejme. Rybky skús pozrieť galaxky, borarasky
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod trinitysk » 27 Apr 2012 19:27 pm

Daj si tam nejaku cervenu verziu echaca ak uz chces mat cervene akvarium (teraz je to cele do cervena vratane dna...) napr.indian red, red flame...plus nejake 2ks mensich echacov do popredia ci stredu (cordifolius mini, aschersonianus, harbich) a uplne dopredu trebars ech.tenellus ci saggitariu...Na Myriophyllum zabudni, nemas na to ani akva ani skusenosti, iba by si zbytocne minul peniazky...
Torzo Alth. by som vyhodil hned ako budes mat nove rastlinky...Egeriu ci rotalu alebo ceratopteris ci heterantheru by som si vedel predstavit tiez niekde v pozadi...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 27 Apr 2012 23:29 pm

Pisem len z mobilu, rastlinky zajtra ceknem na nete a zistim, co sa mi paci a utcite nieco z tvojho ziznamu nahodim:) ten lavovy kamen pojde asi von a namiesto neho rastlinky. Neviem ako to este nakombinujem, aby som mal pekny layout, ale pohram sa s tym a uvidim:) ale diki moc za rady:)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.