Ceratopteris siliquosa



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Ceratopteris siliquosa

Odoslaťod Marecko » 24 Apr 2012 21:02 pm

Chcel by som sa opytat ci mate skusenosti s touto rastlinkou a ak ano neviete mi poradit preco mi hnednu listy stale pusta nove rychlo rastie ale strare listy hnednu nerobi mi tovelmi dobry dojem v akva Co2 nepridavam hnojim easy life profito, Mam 25w na 45l vody
dakujem vopred za odpovede
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Reklama

Re: Ceratopteris siliquosa

Odoslaťod trinitysk » 25 Apr 2012 17:43 pm

To je preto, lebo rastinka transferuje svoje ziviny od starsich do novsich listov a starsie tym padom odumieraju...toto je typicke pri nizkych hodnotach NO3 pripadne PO4...
Pokial mas tie prekrasne disky v tom akva tak do vody rozhodne nehnoj...najdi si tu cez search osmocote (aby si bol v obraze/detaile..) a staci pridaj do substratu rastlinky 2-3 tobolky, za 2-3 tyzdne by si mal vidiet prve pozitivne zmeny...Pokial mas moznost hnojit aj do vodneho stpca tak si zakup KNO3 a KH2PO4 na dohnojenie makro...doporucujem si to zase najst aby si mal detaily...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Ceratopteris siliquosa

Odoslaťod Marecko » 25 Apr 2012 22:15 pm

Nie to neni v akva s diskami to je priatelkine akvarko a pokial to bude stym dusicnanom alebo fosforecnanom tak to moze byt lebo ma tam nizke hodnoty a nechcem ich velmi zdvihat ale skusim nieco do substratu dat a snad to pojde mozno menej casto vymienat vodu nech si to rybky zaserkaju Tak dakujem za odpovede ak by si mal nejaky postreh este napis mi potesi kazda informacia
dakujem
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.