Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri



Všetko okolo akvarijných rýb

Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 21 Apr 2012 19:59 pm

Mam taku otazku ohladom penoveho hniuezda a veci s tym spojenymi mam jasno.Mna len zaujima preco samec guramy perletovej oziera plutvu samici guramy perletovej.Zatial nevidim ani hniezdo ani nic len neustale ozieranie plutvy samici.Viete mi niekto povedat co to je respektive co to ma znamenat?
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Reklama

Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod spid3r » 21 Apr 2012 20:20 pm

Nenapisal si nic o akva ani o velkosti ryb atd, pricin moze byt mnoho - male akva, nedostatok ukrytov, malo rastlin, zla kvalita vody, nedospele ryby atd.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 22 Apr 2012 10:06 am

Tak kedze som sa rozhodol ich rozmnozit mam ich v 50 l akva.Vzduchovanie mierne zapnute aby moc nepohybovalo hladinou.Teplota vody 26 stupnou.Ryby mam uz vyse roka.Na hladine vody mam volne polozene rastliny cabomba aquatica nakolko nemam substrat sa mi zdali najvhodnejsie.Ukryty tu mam tiez.Testy som robil na no3 ph a gh pricom vsetky vysledky su vyhovujuce pre guramy.Testy mam od dajany.Vazne neviem cim to moze byt ze ju samec tak ohryza.Ale len spodnu plutvu.Co som si vsimol v poslednych dnoch tak sa viac schovava v ukrytoch prave on ako ona a druha vec je ta ze je viac do oranzova pod papulou co by mohlo naznacovat ze by to hniezdo mohol zacat stavat.V tomto akva su umiestnene tyzden.Ak by si vedel v niecom poradit bol by som rad.Dik
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod spid3r » 22 Apr 2012 11:11 am

Skus dat foto oboch :) ja len ci tam nemas dvoch samcov :P to potom tazko cakat na vyter XD

Jaj a vzduchovanie vypni, teraz ti je nanic, zapnes ho az po rozplavani poteru.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod Mariok » 22 Apr 2012 11:36 am

Samica nie je pripravená na trenie. (Choroba? Nevhodná strava? Zatvrdnutie ikier???)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 22 Apr 2012 11:48 am

spid3r napísal:Skus dat foto oboch :) ja len ci tam nemas dvoch samcov :P to potom tazko cakat na vyter XD

Jaj a vzduchovanie vypni, teraz ti je nanic, zapnes ho az po rozplavani poteru.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Prílohy
IMG119.jpg
obaja
IMG118.jpg
Samica
IMG117.jpg
Samec
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod Mariok » 22 Apr 2012 20:46 pm

Na môj vkus samica nieje dostatočne zaplnená, ale hlavne ryby mi pripadajú hoodne stresované. Chcelo by to tak týždeň - dva pokŕmiť niečim výživným (mrazené patentky?) a následne pripraviť útulnejšiu vytieračku (živé rastliny), ryby mi pripadajú úplne vyblednuté zo stresu.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 23 Apr 2012 20:23 pm

Taaaak a dnesnym dnom sa zacalo budovat hniezdo.Som zvedavy ze ako to bude pokracovat.
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 26 Apr 2012 21:17 pm

Taaak a prvy vecsi akvaristicky kusok je na svete.Tada dufam ale myslim ze to je to co by to malo byt.Ludia kolko meraju take male gurami?Cerstvo vyliahnute?Lebo ja som mal problem ich zbadat.To je vec jedna.Vec druha to hniezdo som si ani nevsimol ze by bolo vybudovane.Je mozne ze ten polystyren co som tam dal ho nahradil?Ja som myslel ze samec iba zacal hniezdo budovat a nakoniec zistujem ze tie bublinky niesu hniezdo ale ikry.Tie co sa uz vyliahli maju cca 2 milimetre.Je to mozne ze su to male gurami?Samec samicu uz nahanal ze jej az ublizoval to bola prva vec preco som si vsimol ze nieco nieje v poriadku.Tak teraz uz len dufam ze mi ich prezije co najviac.Ak mate niekto nejake otazky rad vam poviem ako a co som spravil ja.
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 27 Apr 2012 15:10 pm

este by ma zaujimalo ako cistit respektive vymienat vodu tak aby poter ostal v akvarku?Dalsia vec co ma zaujima ci je mozne ze gurama sa vytiera na etapy pretoze sa mi zda ze toho moteru mam malo.Poradi niekto?
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod spid3r » 27 Apr 2012 16:15 pm

Poteru je malo kedze su to mlade ryby a je to ich prvy vyter. Cistit mozes napr vzduchovacou hadickou prip. Si kup tenku hadicku v hornbachu a z tym jemne odkaluj.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 27 Apr 2012 16:21 pm

spid3r napísal:Poteru je malo kedze su to mlade ryby a je to ich prvy vyter. Cistit mozes napr vzduchovacou hadickou prip. Si kup tenku hadicku v hornbachu a z tym jemne odkaluj.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

No ved prave to som kupil hlavne koli nim aby nevznikol silny prud pri tahani vody ale aj tak som si vsimol ze par rybiciek to zobralo.A este jedna vec pisal som ti to aj v sukromnej sporave.Preco sa znizuje vyska hladiny respektive vodny sttlpec na 15 cm ?
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod spid3r » 27 Apr 2012 16:51 pm

Nepochopil, nevadi vysvetlim :F tu vzduchovaciu hadicku pouzi na odsatie zbytkov krmiva a bordelu z akvaria pri pravidelnej vymene vody :) vodny stlpec sa znizuje preto aby sa rybky nevysilovali v dobe tvorenia labyrintu zdlhavou cestou k vodnej hladine. Ja ju pri bojovniciach znizujem dokonca na 5 cm :) na margo toho molitanoveho filtriku - pokial je poteru malo a mas tam dost rastlin je to zbytocnost, filtrik davam len ak je malych vela :) odsavanie bordelu a pravidelna vymena za odstatu temperovanu vodu ti vpoho zaruci dobru kvalitu vody aj bez molitanaku, podmienkou je vela rastlin ako ceratopteris, ceratophylum, najas, riccia atd

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 07 Jún 2012 18:49 pm

este ma zaujima kedy presnejsie je samica guramy zaplnena a teda pripravena na vytieranie.Chcel by som to s tym vytrenim zopakovat.Inak male guramy uz maju labyrint a uz su cca 1 cm velke rastu ako z vody a co som prekvapeny omnoho rychlesie ako zivorodky.Len mi ostalo len 6 kusov zo 7 :)
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 13 Jún 2012 20:27 pm

takze super.Podaruilo sa mi druhy krat rozmnozit tuto rybku.Momentalne este len na 50 percent lebo ikry su este neni vyliahnute ale vypada to velmi dobre a myslim ze tych malych by mohlo byt podstatne viac ako prvy krat
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod petersmann » 16 Jún 2012 16:14 pm

Ludia najzaujmavejsie je to ze moj samec ziadne hniezdo nepostavil ale samica sa aj tak vytrela a samec zacal stavat hniezdo az ked boli uz na svete ikry.Ako je to mozne?No a ako som predpokladal.Malych je cca 200 a viac
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod mko » 28 Feb 2013 01:21 am

dobrý večer, akurád som si všimol, že sa mi po akváriu pod uz skoro rozpustenou penou hemžia malé guramy perleťové. Myslel som si, že to penové hniezdo pôjde aj tak do stratena a že sa samček len zabáva....ako vidím, tak som sa mýlil. Bol to prvý výter týchto rýb.
Ale k veci: nie som pripravený na malé rybky, čo s nimi? Neplánujem cielený odchov, ale je mi ich ľúto nechať len tak zdochnúť od hladu...majú šancu prežiť v spoločenskom akváriu? Treba ich dokrmovať, či si niečo nájdu? Keď kŕmiť, tak čím v spoločenskom aq.? Nechcem kŕmiť žĺtkom, lebo by som znečistil celú nádrž. Stačí podrvené vločky? Či už som čítal aj banánové šupky a nálevníkov z nich, to by možno šlo, keby som tam toho nedal priveľa? Čo podľa Vás?
V akváriu mám len 5 pancierničkov /tých sa nebojím/ párik gurám a 5ks mrenky dúhovej /tu sa bojím, že ich budú kradnúť, lebo sú schopné vyzbierať vlastné ikry do jednej/ Je šanca, že tu odrastú? Akvárium má 160l a je veľmi silno zarastené.
Stačí len silnejšie kŕmiť, nech si malé nevšímajú?
Samec guramy je strašne bojazlivý, neexistuje šanca, že mladé v strese požerie, keď budem častejšie kŕmiť a teda manipulovať s akváriom?
Ďakujem za odpovede...
mko
 
Príspevky: 1
Založený: 06 Jún 2010 14:35 pm

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod 000Erika000 » 04 Nov 2014 10:49 am

mam v 54L akva ..... 2ks Gurama modrá a 3ks Gurama perleťová ....... neurobyla som zle nejako tie modre gurami utlacaju tie druhe ......
000Erika000
 
Príspevky: 23
Obrázky: 2
Založený: 29 Júl 2014 15:21 pm

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod Vlado21 » 04 Nov 2014 11:01 am

http://rybicky.net/atlasryb/cichavec_sedy alebo http://rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry
Min.vel.n.: 100 litrů.
Samci jsou k sobě agresivní a v době tření svádějí urputné souboje.
V menší nádrži je proto možné chovat jen jednoho samce,
ve větších, dobře osázených nádržích, kde se slabší samec
může ukrýt, lze chovat více kusů...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod 000Erika000 » 04 Nov 2014 11:21 am

Zobrala som si 1parik modrich lebo viac ich nechcem a ktomu mi odporucili perletovich tam mam 3ks (1samcek a 2samicky) ........ akvarko je visadene s cca 6 ks rastlin a je tam drevo takze myslim zze ukritou maju dost ale idem este podokupovat nech je toho viac .....
000Erika000
 
Príspevky: 23
Obrázky: 2
Založený: 29 Júl 2014 15:21 pm

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod radorado » 04 Nov 2014 11:35 am

to nepomoze.
"ve větších, dobře osázených nádržích"

nie vo vacsich, alebo dobre osadenych, ale dokopy. Vo vacsich A dobre osadenych.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Poradte:zaciatocnik:gurama:trenie

Odoslaťod Peter Šufliarsky » 22 Máj 2017 23:50 pm

Dobry den prosim poradte,dost surne.
(Mam 13,uz dlhsie si pomaham touto strankov a gramatika nieje moja silna stranka vopred sa ospravedlnujem.
Mam zaciatoccnicke akva od vianoc 120l,2ks prisavnik,9ks tetra krvava (desiata zdochla na nejake plesne :cry: ) 10ks tetra neonova,3ks labeo dvojfarebne,1ks labeo cervenoplutve,4ks skalar,zopar otravnych kotuliek (ak sa tak tie slimaky volaju (nevieme sa ich zbavit chytame rucne ) a 4ks gurama modra,nazvy rastlin presne neviem no mam ich 6druhov spolu 8 ks.

Samcek gurami sa sprava dost agresivny,nahana samicku,stale sa okolo nej obkruca,natahuje plutvy no niekedy ju aj hryzie a pokusa aj labea, casto vypusta na hladinu bubliny ktore sa tam dlho neudrzia no vždy v jednom rohu v zatisi rastlin, samicka je dost tucna . Bude to ich prvy poter.
Dufam ze stoho budu male guramky no mame taky problem:na hladine sa mi objavuju okrem lesklych bubliniek od samceka aj biele gulky,neviem ci je to zaklad hniezda alebo armada slimakov poradte a ak je to hniezdo poradte s odchovom mladych a presuvanim samceka a samicky (ine akva nemam)
Peter Šufliarsky
 
Príspevky: 7
Založený: 22 Máj 2017 23:23 pm

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod Mirko1A » 31 Júl 2017 13:16 pm

ahoj, vedeli by ste mi určiť pohlavie gurám v páriku, mám podozrenie, že obe sú samičky. kupoval som ich malé, ešte nerozoznteľné čo sa týka pohlavia.

https://youtu.be/ofxaoNVsGmU

Sú v 65L akva už rok a nič...
okrem nich sú tam len pancierničky.
vďaka
Mirko1A
 
Príspevky: 291
Obrázky: 17
Založený: 19 Mar 2014 14:12 pm

Re: Gurama Perleťová - Trichogaster Leeri

Odoslaťod I.P. Pavlov » 06 Aug 2017 20:56 pm

Na odchov nestačí mať len párik. To chce úpravu vody, úpravu teploty-----------------
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.