prestavba akvaria



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

prestavba akvaria

Odoslaťod Peter Pallo » 22 Máj 2003 08:33 am

:arrow: Nazdarek. Chystam sa prestavat cele akvarium a dokupit kamene pre poskytnutie vecsieho mnozstva ukrytov pre mojich krasavcov.Zda sa mi ich tam primalo na ten pocet ryb. Coho by som sa mal pri prerabke, spusteni vody, vyloveni, doliati potom 50% vody novej, odstatej....... vyvarovat?Ked ho prerobim uz sa hadam aj odhodlam hodit fotky na internet, este sa zatial zan hanbim. Potom hodim aj tie stare a uvidim aky budete mat na to nazor.Caute a dik za odpovede..... :lol:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Reklama

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod Astrid » 22 Máj 2003 09:00 am

Peter Pallo napísal:Coho by som sa mal pri prerabke, spusteni vody, vyloveni, doliati potom 50% vody novej, odstatej....... vyvarovat?

JA sa rozhodne necitim ako odbornik v tejto oblasti, ale preco chces vylovovat ryby? Ak som ta spravne pochopila, chces odobrat 50 % vody, vylovit ryby, urobit nejake tie zmeny a potom doliat odstatu vodu. Ak nechces nejak brutalne menit vzhlad akvaria (menit vsetok substrat alebo pridavat nejake obrovske kamene), potom podla mna netreba vylovovat ryby a ani odoberat tolko vody. Ja ked som robila taku mensiu prestavbu: vybrala som vsetku dekoraciu aj rastliny, pridala strk a opät ulozila, ale inak, odobrala som asi 2/3 vody. Na ryby som pritom davala pozor, ale nic sa im nestalo. Podla mna mali omnoho mensi stres, ako keby som ich vylovovala do nejakej osobitnej malej nadrze. Neviem sice, co planujes ty konkretne robit so svojim akvariom... A ak ma niekto nazor, ze treba ryby vylovovat (a mozno pri cichlidach je to ine, ako pri mojich molly, daniach, Ancistrusoch atd), rada sa necham poucit.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod keso » 22 Máj 2003 11:06 am

Suhlasim s Astrid, ak moze nechat pri "rekonstrukcii" tretinu az polovicu vody v akvariu, nechaj ryby v akvariu. Stres ktory pri tom zaziju bude ovela mensi ako ked ich budes prelovovat do vedra a nasledne pustis s5.
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod Peter Pallo » 23 Máj 2003 13:24 pm

Nuz mal som na mysli cele spustenie akvaria, a s tym dopustenim som mal na mysli, ze si 50% vody uschovam a vratim spet -plus tu novu. Vodu spustit musim,lebo potrebujem vymenit pozadie- plagat z farebneho pozadia na cisto modry,myslim,ze pri takom pozadi lepsie ryby vyniknu.Pri tom momentalnom dost splyvaju. No a kedze ho mam zabudovane,potrebujem ho posunut a s polovyckou vody cca100l by to asi neslo. Dalej potrebujem prerobit hadicky na vzd.kamienok,pretoze mi ich povyhrebovali. a nie je to pekne,ket trcia. Nuz a musim aj dolozit kamene,co som uz spominal. Substrat sa nechystam premyvat, vzhladom na to,ze je novy a ma len 3 mesiace- i ked su na nom riasy.Asi tak.
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod salik » 23 Máj 2003 16:15 pm

Peter Pallo napísal:Vodu spustit musim,lebo potrebujem vymenit pozadie- plagat z farebneho pozadia na cisto modry,myslim,ze pri takom pozadi lepsie ryby vyniknu.Pri tom momentalnom dost splyvaju. No a kedze ho mam zabudovane,potrebujem ho posunut a s polovyckou vody cca100l by to asi neslo

nedavaj do vody nic, kup si modry-samolepiaci a nalep ho z vonkajsej strany :!:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod keso » 23 Máj 2003 19:55 pm

Ja mam jednofarebne pozadie riesene tak, ze z vonkajsej strany akvaria mam poprety namodro nastriekany polystiren. Sluzi ako pozadie a zaroven trochu aj ako tepelna izolacia kavaria.
Urcite by som nedaval pozadie dnu do akvaria pokial to nie je niec trojrozmerne co sluzi ako ukryt rybam ....
Obrázok používateľa
keso
 
Príspevky: 31
Založený: 17 Mar 2003 12:44 pm
Bydlisko: Stupava

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod marlo » 23 Máj 2003 20:07 pm

Asi mi to nejak uslo ale kde [quote="Peter Pallo"][/quote] ze to chce lepit dnu ? :twisted:
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod Astrid » 23 Máj 2003 20:28 pm

Presne ako pisal marlo....
Peter Pallo napisal, ze akvarium musi posunut, lebo ho ma zabudovane (to akvarium, nie pozadie- asi). Pochopila som to asi tak, ze to ma ako ja. Ja mam akvarium presne na mieru do policky. Takze ak by som mala nalepenu tapetu na zadnej stene akvaria a chcela ju odstranit, tiez by som musela cele akvarium posunut (co by som nerada robila). Ja mam vsak ako pozadie len vsunuty vykres namalovany na modro (nedavno vymeneny bledomodry za tmavomodry). Takze takto mozem pozadie lahko vytiahnut a zase zasunut. Problem mi robi zopar flakov od kvapiek vody na zadnom skle (bohvie, ako sa tam dostali) a mam velke problemy s ich odstranovanim. Takze ak budem mat niekedy v buducnosti akvarium, urcite ho zabudujem tak, aby som mala moznost dostat sa lahko ku vsetkym stenam akvaria...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod salik » 23 Máj 2003 20:38 pm

Peter Pallo napísal:No a kedze ho mam zabudovane


tak predpokladam ze to tam ma asi dnu cece :roll:
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod marlo » 23 Máj 2003 20:44 pm

salik napísal:
Peter Pallo napísal:No a kedze ho mam zabudovane


tak predpokladam ze to tam ma asi dnu cece :roll:
Peter Pallo napísal:Vodu spustit musim,lebo potrebujem vymenit pozadie- plagat z farebneho pozadia na cisto modry,myslim,ze pri takom pozadi lepsie ryby vyniknu.Pri tom momentalnom dost splyvaju. No a kedze ho mam zabudovane,potrebujem ho posunut a s polovyckou vody cca100l by to asi neslo


Takze ja to chapem tak ze tam ma vzadu nalepeny plagat a len ho potrebuje vymenit.
Ved nakoniec nam Peter Pallo povie ako to je :evil:
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod Astrid » 23 Máj 2003 21:05 pm

Preco by posuval pozadie-plagat, ak ho chce vymenit? Chce posunut akvarko... :lol: :lol: :lol: Nemozem si pomoct, ale je hrozne smiesne, ked sa tu dohadujeme, "co tym basnik vlastne chcel povedat". Ved hadam nam to niekedy sam povie.... :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod marlo » 23 Máj 2003 21:28 pm

:D Astrid ....je to tak ako som napisal uz prvy krat a aj ty si to napisala..j :arrow: a som len salikovy zvyraznil dolezite slova :)

Takze si to pre istotu zopakujeme :twisted:

Potrebuje posunut akvarium aby mohol vymenit plagat ktory ma nalepeny ako pozadie "na zadnej vonkajsej strane akvaria" ..A koli tomu musi posunut akvarium lebo ho ma
zabudovane "to akvarium"


A uz iba potrebujeme aby nam to Peter Pallo potvrdil ze sme to tak mysleli ako on....

Takze sme to uspesne vyriesili :oops:
Naposledy upravil marlo dňa 23 Máj 2003 21:43 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod Astrid » 23 Máj 2003 21:37 pm

Dobre, dobre, marlo.... :)
Ozaj, tato tema by mozno mohla byt skor vo Volnej diskusii, kedze sa to az natolko netyka cichlid (teda neviem, ci nemaju cichlidy nejake specialne naroky pri robeni zmien v akvariu, alebo co). No ale uz sa ma brat pytal, ci uz pisem aj ku Cichlidam :) K nim mam totiz ja bohuzial zatial dost daleko... Mozno niekedy v buducnosti :)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: prestavba akvaria

Odoslaťod Peter Pallo » 26 Máj 2003 13:20 pm

:arrow: No vazeni, vidim, ze tu ktosi chyta za slovicka :lol: Pociem vam tak som sa uz davno pri citani fora nepobavil.Ako som to myslel?Nuz marlo a astrid mali pravdu, pravdaz, ze nemam ten plagat nalepeny z vnutra,zas az taky krepy nie som. No a preto som hodil tuto temu do cichlid, pretoze mam v akva, ktore chcem prerobit cichlidy a chcel som sa dozvediet info, ako na to a co na to tie ryby.Nevien, ci topodavam tak nechapavo, ale verim ze po objasneni to uz teraz chapete.Teda este raz. Potrebujem odsunut akva. aby som sa dostal k pozadiu a vymenil ho.Mam ho dobre osadene a vchadzam k nemu cez bocne dvere, ale 5 cm je natesno pri konstrukcii a preto homusim posunut.Dufam, ze to je uz pochopene :lol:
Obrázok používateľa
Peter Pallo
 
Príspevky: 48
Obrázky: 9
Založený: 28 Feb 2003 12:10 pm
Bydlisko: Trstená


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.