koronerova kocka



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: koronerova kocka

Odoslaťod ASUSKO » 28 Mar 2012 22:43 pm

Giftzahn napísal:@triscene: njn, sak si skus tie kable do tej rurky napchat ... :lol: .... heh, to je rozhodne zabavka .... :wink:



hm .. preco do rurky :?: ved su na to listi dokonca sa daju kupit i samolepiace a roznych rozmerov pripadne i farbach a hned sa na to lepsie pozera tot :arrow: http://www.gme.sk/sk/f0115tc-3mw-p656-120.html

:arrow: Paradna Kocečka
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Reklama

Re: koronerova kocka

Odoslaťod ASUSKO » 28 Mar 2012 23:50 pm

.
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: koronerova kocka

Odoslaťod koroner » 28 Mar 2012 23:59 pm

trinitysk napísal:
Co mi ale nie je jasne je to, ze ked som to ja daval do AS tak s tym problem nikdy nebol...velkost tobolky 00, dokonca som ani nepocul, ze by s tym mal niekto niekedy taky problem ako si mal ty...

Ved to som si aj hovoril, ze to sa moze stat iba mne :o , pri druhej som to chcel vzdat, nemohol som to udrzat v pinzete :evil: rybarsky pean to vyriesil, ma vacsie zubky.
trinitysk napísal:Ta bonboniera nie je zly napad, len ked je zarastene dno tak je to pruser to tam pchat...idealne ale je dat osmocote uz pri zalozeni akva
Z dacopharmy sa bralo 2000ks v 3 farbach, absolutne bez problemu...

Ta bonboniera je husta. Potreboval som len 20ks toboliek ale viem zohnat aj 1000ks za 30eur :wink:
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: koronerova kocka

Odoslaťod koroner » 29 Mar 2012 00:04 am

gargamel napísal:Koroner: Parádní akvárko, myslím, že jsi z toho objemu vytáhnul maximum. Vypadá to opravdu super.
Jinak to osmocote je vážně dobré a hlavně účinné. Kdysi jsem o něm četl na ukaps.org a plánoval ho rozprostřít pod štěrk, ale nějak se mi nechtělo všechno vytahovat. Nakonec jsem dal pár těch kuliček do bonboniery a zalil vodou. Jakmile to zmrzlo, nebyl problém to strčit do akvária. Pak mi trinity řekl o těch kapslích a budu je používat i dál.
Osmocote jsi nesehnal? V Česku ho není problém sehnat, můžete pohledat po nějakých zahradních e-shopech kdyžtak. Prázdné tobolky se dají taky sehnat přes e-shopy, ale jenom ve větším množství. Teď zrovna zřizuji takový malinký e-shop s těžko sehnatelnými chemikáliemi apod. do akvaristiky tak můžu nějaké kapsle dát do nabídky, abyste nemuseli běhat po lékárnách. :)

Som rad ze sa ti paci. Osmocote nie je problem zohnat ani tu len skvor som kupil plantacote a o tyzden ho mali v tescu ale rozdiel zlozenia je minimalny, no vyrobny proces moze byt odlisny alebo pouzite chemikalie ale to mi je asi jedno. Uvidim v najblizsich tyzdnoch ako sa to bude spravat. Ten e-shop nieje zly napad.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: koronerova kocka

Odoslaťod Giftzahn » 29 Mar 2012 11:58 am

@koroner: njn, nic zle by sa nemalo stat ... ja som Osmocote dal primerane priamo do spodnej vrstvy pri zakladani akva ... a zatial sa nic zle nedeje .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: koronerova kocka

Odoslaťod chnuro » 30 Mar 2012 17:06 pm

Mozno uz trosku off-topic. Chlapi, ja som tie tobolky kupil za 1cent kus. Vo vseobecnosti mam velmi zlu skusenost, ked hladam "nieco" v obchodoch, co vo finale pouzijem pre akvaristiku (osmocote, sietka, male kusky zrkadla/skla, potreba spojit hadice, sifon pre akva, zasomnik pre RO...), tak nesmiem nikdy pvedat, na co to chcem, lebo casto sa predavac v tom momente prepne, ze to nemaju, to nemozem pouzit.... Akoby sa nemohli odosobnit od toho, ze si niekto doma kutilsky chce pomoct materialom bezne inak vyuzivanym. Sorry za OT.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2404
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: koronerova kocka

Odoslaťod koroner » 01 Máj 2012 16:03 pm

Update 29.4.12

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Posledne 2 tyzdne som nemenil vodu, nemal som cas, vcera uz som musel zakrocit, zobrat noznice a zostrihat rotalu a h.japan, machy som strihal naposledy, no vobec nepodrastli, lebo rotala a h.japan na koreni vsetko zatienily.
Po mesiaci s plantacotte v substrate mozem napisat ze zatial nic negativne sa nedeje prave naopak. Hnojim rovnako ako na zaciatku.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: koronerova kocka

Odoslaťod Milan666 » 01 Máj 2012 16:42 pm

Tak tomu hovorím podvodný svet, (s podvodom to nemá nič spoločné), ako z prírody vyňaté, nááádhera.

A z toho japana nemáš nazvyš?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: koronerova kocka

Odoslaťod chnuro » 01 Máj 2012 17:45 pm

@koroner - hydrocoryle japan som mal v minicku a viem, že nie je taký problém vypestovať s ňou takú divočinu, ako to potom udržať, však? :-) Inak veľmi pekné akvárium dokazujúce, že v jednoduchosti je krása ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2404
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: koronerova kocka

Odoslaťod Giftzahn » 02 Máj 2012 09:35 am

jj, pekna hydrocotylka sp.japan .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: koronerova kocka

Odoslaťod trinitysk » 02 Máj 2012 10:05 am

dneska som vyberal asi 0,5l...pokial ma dostatok svetla tak ide strasny sposobom, na hnojenei si az tak u mna nepotrpela...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: koronerova kocka

Odoslaťod koroner » 02 Máj 2012 16:49 pm

Milan666 vdaka, no vsetko som rozdal vsak o dva tyzdne striham znova ale ako by sisi po nu prisiel...

chnuro ako pises starat sa o nu je narocne uz som ju strihal asi 4krat, celkovo som volil rastliny, ktore mne rastu a niesu pre mna az tak narocne, vodu pouzivam z vodovodu a na neake testy a experimenty nemam cas, 1ml denne Tropica TPN+, 1ppm K sem tam easyferro, neaka ta riasa na skle ale to patri ktomu, mozno rastlinky niesu idealne vyfarbene alebo vyrastene ale to sa casom vsakne :)
a k tvojej marsilejke tiez snou budes mat nieco podobne uvidis ked sa rozbehne, rastie ako blazniva.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: koronerova kocka

Odoslaťod chnuro » 03 Máj 2012 08:17 am

kym sa naučím, čo všetko cez seba prerastie a čo nie, bude to ešte chvíľu trvať. Chce to len viac skúseností. Nevyskúšaš, nevieš ;-).
btw: ja som uz vsetku hydrocotylu japan rozdal - nebavilo ma to strihať.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2404
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: koronerova kocka

Odoslaťod astro » 03 Máj 2012 08:22 am

koroner krása :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: koronerova kocka

Odoslaťod Giftzahn » 03 Máj 2012 08:24 am

jj, je to proste burinka zlostna ta hydrocotyle sp.japan ... povodne bola doma v Australii ale nejaky dobrak ju "zavliekol" do Japonska a teraz im tam "dusi" povodnu floru v potokoch .... :lol:

@chnuro: jj, nic nie je nad empiricke skusenosti ...ze ano ... inak skoda ze si ju celu rozdal ... istotne by dobre aj v tvojej 60ke vyzerala ... plus ked sa pozeram na tie nehorazne ceny co za nu pytaju .... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: koronerova kocka

Odoslaťod chnuro » 03 Máj 2012 08:53 am

@Giftzahn - asi mam inu predstavu o svojom akva, ako ty ;-). Ale uzil som si jej dost, za co vdacim tebe. Skutocne asi najkrajsia rastlinka, ktoru som dostal do daru.

Problem s hydrocotylou japan je ten, ze ona si sama velmi rychlo vyboxuje dominanntonsť v akváriu, kde iný scape ako určí ona už pôjde udrzať iba veľmi tažko - zvlášť v menších akváriách. Brzdiť sa dá jedine svetlom. To tu spomenul už aj trinitysk.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2404
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: koronerova kocka

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 12:52 pm

Chnuro, musis ju aj velmi casto strihat, tvarovat a usmernit sa da bez problemu, musis strihat ale aj 2-3x tyzdenne...a to je piplacka...nakoniec ti ale aj tak prerastie na urcitych miestach, plus na starsich sa zbavi listov atd atd, takze dokolecka....
Ako doplnok ked je to iba kusok je to fajn a velmi mila rastlinka, ale mat to ako hlavnu rastlinku (co je bohuzial ambicia samotnej Hj ) tak to je proste zabijak...hold vsetko ma svoje pre a proti...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: koronerova kocka

Odoslaťod Giftzahn » 03 Máj 2012 13:10 pm

jj, je to vdacna rastlinka ... ale za zvysenu pracnost pri udzbe a zastrihu sa ti rozhodne odvdaci svoji stabilne dobrym rastom a peknym vzhladom ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: koronerova kocka

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 13:56 pm

O tom zadna gift...ale nezabudnem ked som sa vratil po 2 tyzdnoch z dovolenky co ma cakalo v akva...som myslel, ze ma porazi a nech je akokolvek pekna, tak vsetkeho treba s mierou...;-)
Dobra a rychle rastuca rastlinka aj pre zaciatocnika, ktory ma zakladne podmienky splnene (hlavne svetlo...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: koronerova kocka

Odoslaťod koroner » 03 Máj 2012 18:24 pm

No toho svetla moc nemam, tak myslim ze aj bez toho pojde, dole rastla ja ked bola hladina prerastena inymi raslinami, ale viac sa vytahovalo co je jasne. Podla mna potrebuje prudenie a co2, ale to uz vieme ci? :D
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: koronerova kocka

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 18:34 pm

Ano ide aj pri mensom svetle, ale cim viac svetla tym je hustejsia a hlavne rychlejsia v raste, prudenie a co2 su samozrejme dalsie startery...ked som ale utlmil vyrazne v svetle tak nebola az tak agresivna aj ked mala dostatok co2 a dobre prudenie...
Asi sa ale zhodneme, ze to nie je ziaden troublemaker a zvladne ju aj menej skuseny akvarista, to je hlavny message pre kazdeho komu sa paci a este sa ale neodhodlal...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: koronerova kocka

Odoslaťod koroner » 04 Máj 2012 07:34 am

Urcite, tak ako pises, ked som kupoval 2 kosiky mal som taky blby pocit, pojde nepojde, a pozrime sa burina ako sa patri. Dal som ju kolegovi do akva kde nieje co2, hnojenie a dokonca zatial ani ziadne svetlo (iba denne svetlo) tak uvidim ako pojde tam.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: koronerova kocka

Odoslaťod Giftzahn » 04 Máj 2012 08:21 am

@koroner: heh, je to riadna burinka a velmi dobre rastie aj emerzne ... ne svojho casu s 38cky "vyliezla" a tahala sa po stole .... :lol: .... a nakolko sa to mojej drahej polovicke prestalo po nejakom tom tyzdni pacit musel som ju zo stola odstranit ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: koronerova kocka

Odoslaťod astro » 04 Máj 2012 08:33 am

Giftzahn napísal: a nakolko sa to mojej drahej polovicke prestalo po nejakom tom tyzdni pacit musel som ju zo stola odstranit ... :wink:

...polovičku :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.