Barčianska voda



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Barčianska voda

Odoslaťod triscene » 27 Apr 2012 23:46 pm

toto akva je na neonky male, trpeli by a najlepsie sa citia vo vacsom hufe a na to akva momentalne nemas.
radsej do niecoho mensieho...napriklad kardinalka cinska alebo vietnamska su pekne kusky..sam mam 11 :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 28 Apr 2012 01:28 am

Tak momentalne je v akva 10 neoniek a jedna velka krevetka. Planujem este corydorasa nano tusim a ceresnove krevetky, vela:) a tie kardinalky na ozivenie je fajn napad:)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 28 Apr 2012 09:41 am

No tak zase nepridávaj, to buď neónky, alebo kardinálky a kardinálky vietnamské, nie zase tam všetko nabúchať.....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 28 Apr 2012 10:55 am

No ved toto som pisal uz vyssie, ze nechcem mnohodruhove akva. Ale triscene tvrdi, ze mam male akva na tolko neoniek... ta ja uz neviem, ze co, bo co akvarista to iny nazor:) no, dnes idem pozriet do ibchodu a uvidim. Zaklad, ze tych troch.vytrznikov som sa vcera zbavil:)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod Milan666 » 29 Apr 2012 14:57 pm

Na toľko neoniek máš malé akva a to je pravda, nič by som už nepridával. Myslené to bolo tak, že namiesto neoniek iný menší druh
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 02 Máj 2012 21:49 pm

No, neónky nechávam tak, lebo ich naozaj nemám kde dať a mám taký pocit, že sa im darí:) Čo ma ale trápi je to, že som kúpil desať čerešňových krevetiek a nejak sa stále od soboty skrývajú a videl som zatiaľ iba dve. (Možno len jednu, bo som sa pozeral v rôzny čas:( ) Takže oni buď pokapali, alebo neviem čo, lebo 10 krevetiek sa podľa mňa nemôže skryť tak, že ich nevidno nijak raz nie? :)

A ďalšie čo ma trápi je asi layout. Jeden kameň išiel von, druhý som prehodil. Podľa rád a toho, čo som čítal som kúpil Egeriu a Cabombu. Egerii sa asi celkom darí, ale z cabomby som mierne povedané na nervy, pretože mi z dna (aquaclay) stále vybiehala von a nechcela ostať tam, kde som ju zasadil. Tak som ju dal dokopy, priviazal som ju ku košíku, ktorý som zasypal aquaclayom a to som celé dal na dno a zahrabal, aby to nebolo vidno. Neviem, či som dobre spravil, ale ináč to naozaj nešlo. Teda, možno aj áno, ale neviem o inom spôsobe:)

Prikladám fotky, dajte prosím vedieť, či ten layout je teraz lepší, ako pred tým, alebo nie...

Ináč na koreni, kde mám jávsky mach sa mi spravila taká čudná bielo-priesvitná plieseň a neviem celkom, že čo s ňou. Aj na jávskom machu, ktorým je koreň obrastený sa objavuje nejaká hnedá riasa, ale zatiaľ to nechávam tak, lebo neviem, aká to je. Obmedzil som hnojenie a zvýšil výkon filtra, tak dúfam, že to pomôže.

Vodu mám peknú, čistú, fotka bola robená hneď po sadení cabomby, tak preto to vyzerá tak špinavo:)
Prílohy
S rastlinkami.jpg
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Re: Barčianska voda

Odoslaťod trinitysk » 02 Máj 2012 22:32 pm

Stale je tam velmi malo rastlin... na moj vkus velmi casto a zbytocne zasahujes do akva, nechaj ho uz trochu vydychnut, svoje planovane zmeny si dobre premysli a az nasledne ich urob...inak ta cakaju problemy...;-)
Pokial ide o aquaclay, tak keby si viacej cital forum, tak by si ho v akva teraz urcite nemal a rovnako nemal ani tie problemy ktore popisujes...Takze doporucujem viacej citat a menej rypat do akva...(+ konecne dokupit viacej rastliniek...ake konkretne som ti uz uviedol vo svojom predoslom prispevku...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Barčianska voda

Odoslaťod dyjoniz » 02 Máj 2012 23:14 pm

To viem, že do akva zasahujem priliš často, ale keď ja vždy na niečom čo spravím, nájdem chybu a potom to idem prerobiť a potom sa mi na tom opäť niečo nepáči:) a aj keď si niečo naplánujem, tak vo finiši to vyzerá ináč, ako v mojej hlave:( ale to je zrejme daň za začiatky tak, ako to je vo všetkom...

Aquaclay mi poradili viacerý akvaristi, ktorý ho tiež majú, že super na rastlinky, parádne sa v tom zakoreňujú, že ma dobré zloženie a že potrebujem zmeniť svoj podklad, lebo že je veľmi svetlý. A keď som sa v akvaristike pýtal na tento substrát, tak povedali, že je veľmi dobrý. Pričom som predavačovi hovoril, že chcem kvalitu, aj keď to bude stáť 3x toľko, ako aquaclay, ale aj tak mi ho doporučoval... fórum som čítal, ale bohužiaľ až potom, ako som to pomenil a taký brutálny zásah som nechcel robiť o pár dňoch, asi to nechám tak a uvidím...

A k rastlinkám. Z tvojho zoznamu som kúpil tú egeriu, nič iné v akvaristike nemali, ale myslím, že cabombe sa bude dariť tiež, nie je veĺmi náročná. Ten zvyšok tiež dokúpim, len tie rastlinky potrebujem nájsť, asi počkám na akva burzu, ktorú budeme mať v KE onedlho. A možno počkám aj trošku dlhšie, myslím, že cabomba a egeria by sa mi mali viac rozrásť a chcem z nich spraviť pozadie v akva a potom v predu napravo mám valisnerie, ktoré keď narastú, tak zakryjú filter a ohrievač. A v predu by mi lávový kameň mal porásť micranhemum, ktorému sa zatiaľ darí. Ale nejaké z tvojho zoznamu na 100% dokúpim :)

Naozaj veľmi pekne ďakujem za rady :)
Obrázok používateľa
dyjoniz
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Založený: 22 Apr 2012 15:09 pm
Bydlisko: Košice - Barca

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.