Galaxy Nanocube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod triscene » 27 Apr 2012 22:30 pm

myslim ze Glitter predaval prednedavnom nejake kusky co nazbieral u seba, ja mam nepouzitych par kuskov ale asi si ich necham v rezerve :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Reklama

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 28 Apr 2012 08:47 am

Tak som sa trosku hral s korenom a kamenmi a vznikolo z toho taketo čudo-judo tie kamene su asi neni moc dobre ulozene tak prijmem radu skusenejsich Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod trinitysk » 28 Apr 2012 09:27 am

Je to podla mna podstatne lepsie, akurat dno vpredu by som znizil o cca 2-3cm a nahrnul to este viac dozadu, kamen nalavo by som bud vyhodil alebo dal tam nejaky podlhovasty kamienok co pojde od korenu do strany akva, asi do tych priestorov niekde, kde je teraz ten lavy kamen co pisem ze ho vybrat alebo nahradit...
Inak je to velmi, velmi fajn, pekny koren...som zvedavy na finale s rastlinkami....
Pokial si si nie isty kamenmi, tak si jeden z nich daj na par dni do kybla s vodou a pomeraj vodu pred a po...bola by skoda keby si mal problem s vodou len preto, ze mas nekvalitny kamen...Drzim palce!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod Milan666 » 28 Apr 2012 09:38 am

Tak, tak drž sa trinity-ho poslednej vety, ja som to takto už skúšal v jednej nádobe a bol som veľmi, ale veľmi nemilo prekvapený čo spraví s vodou aj keď len mini kamienok
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 28 Apr 2012 12:53 pm

Tak som to nakoniec nejako dobojoval a vysledok je takyto Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod trinitysk » 28 Apr 2012 12:57 pm

Vyborne, s tym kamenom vlavo vpredu si to pochopil..mne sa to teraz o dost viacej paci...
Ten vrchny kamen je tam urcite ako len zataz, ten kamen uplne napravo je ale inak ako predtym, pozri si to na foto co uz si tu dal, tak ako je teraz mi tam nejde...Ale s tym vsetkym sa este mozes pohrat az si sadne ten koren tak ako ma...v prve dni by som tam velmi nesvietil...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 28 Apr 2012 12:58 pm

vrchny kamen je tam len na zatazenie korena, akonahle bude dost tazky pojde kamen prec. Takisto do praveho zadneho kuta pojde rotala tu som tam nenarval kedze mam kratku pinzetu, a napredok by som chcel este nejaku kobercovku bud HC alebo skusim glosu alebo mozno potiahnem to HMko aj na predok kde ju budem strihat a vzadu ju necham vyssiu. na koren by som chcel nejaky pekny mach uvidim co sa mi podari zohnat.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 28 Apr 2012 13:04 pm

trinitysk napísal:Vyborne, s tym kamenom vlavo vpredu si to pochopil..mne sa to teraz o dost viacej paci...
Ten vrchny kamen je tam urcite ako len zataz, ten kamen uplne napravo je ale inak ako predtym, pozri si to na foto co uz si tu dal, tak ako je teraz mi tam nejde...Ale s tym vsetkym sa este mozes pohrat az si sadne ten koren tak ako ma...v prve dni by som tam velmi nesvietil...

este skusim upravit ten kamen ako si pisal, ale momentalne sa uz musim venovat frajerke lebo ma tu zoziera ze sa nudi :? :o
trinitysk este raz dik za rady, svetlo planujem este doplnit ale az neskor kolko denne by som mal svietit 4-5 hodin bude stacit?? zajtra by som chcel vymenit polovicu vody urcite tam je vela sajrajtu..dufam ze nenastanu vaznejsie komplikacie.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod trinitysk » 28 Apr 2012 21:15 pm

ano stacit bude, hlavne tam vela nepraz teraz...Pomeral by som hodnotu vody ci je vsetko o.k. a zapol CO2 (ak mas, neviem, nechce sa mi to teraz spatne zistovat..:-)) Zislo by sa na zaciatok EC...
Doporucujem doorsovu temu jeho minicka, pochopis ako zacat a postupovat po zalozeni, aj ked on ma Amazoniu, tak tie zakladne veci budu platit aj u teba...
Men si tam teraz vodu aspon 50% kazde 2-3 dni...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod Glitter » 29 Apr 2012 10:07 am

Pekné, len ten vrchný kameň postupom času odstráň.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod Giftzahn » 01 Máj 2012 07:23 am

@Glitter: heh, predpokladm ze ten vrchny kamen tam este chvilku ostane ... inak ... sup by drievka vyplavali ... ale nic sa nedeje casom sa drievko napije ... cize kamenova varianta je moznost ... alebo chvilku trpezlivosti a "mocenia" dreva v kybli to tiez spravi ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 02 Máj 2012 23:08 pm

No korienok uz pekne otazieva, tak som skusil kamen odstranit a cuduj sa svetu koren stal jak kol v plote, lenze som nechtiac drgol do neho magnetickou stierkou a mily korienok vyplaval na hladinu takze este take tri dni a uz to bude bez korena
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod doors010 » 02 Máj 2012 23:48 pm

len davaj pozor aby si si nerozdrbkal substrat a nebola z toho sinica jak vysita
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod Giftzahn » 03 Máj 2012 08:27 am

@MaximusSk: njn, magneticku skrabku supni rovno do kosa ... :lol: a vezmi do drapov staru kreditnu kartu ... 100x lepsie ti cistenie skla s nou pojde ... ono, skoda toho korena ze ti vyplaval .... chce to o trosku viac trpezlivosti ... ta "ruze plodi" a nadherne akvarka prinasa .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod chnuro » 03 Máj 2012 08:40 am

MaximusSk napísal:No korienok uz pekne otazieva, tak som skusil kamen odstranit a cuduj sa svetu koren stal jak kol v plote, lenze som nechtiac drgol do neho magnetickou stierkou a mily korienok vyplaval na hladinu takze este take tri dni a uz to bude bez korena

a presne pre toto som na vsetky korene, co mam v akvarku navrtal "kotvy". Korene sú ako prikované a štúchnutie do nich pri údržbe s nimi ani nehne ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 03 Máj 2012 08:59 am

chnuro napísal:
MaximusSk napísal:No korienok uz pekne otazieva, tak som skusil kamen odstranit a cuduj sa svetu koren stal jak kol v plote, lenze som nechtiac drgol do neho magnetickou stierkou a mily korienok vyplaval na hladinu takze este take tri dni a uz to bude bez korena

a presne pre toto som na vsetky korene, co mam v akvarku navrtal "kotvy". Korene sú ako prikované a štúchnutie do nich pri údržbe s nimi ani nehne ;-)


to ma tiez mohlo napadnut skor lebo na prvych fotkach som fotil tie korene a ten prvy z nich mal zo spodu k sebe prisrobovany kus bridlice, ale vacsinou to upevenie korena riesim tak ze ho vzoprem o steny akvaria ale len jemne aby koren nevyplaval a zaroven aby akva nespravilo PUK :)
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod chnuro » 03 Máj 2012 09:24 am

Trosku to vidiet tu: (priskrutkovana lista o koren je biela a cele je to na bielom podklade)
Obrázok

Detail ineho koreňa je vidieť tu:
Obrázok
Všetok spojovací materiál je nerez a lišta má rozmer asi 7x20cm. To odsadenie je tam preto, aby sa to dalo skryť do substrátu a navyše čím hlbšie to je, tým lepšie koreň drží. Je to ten koreň vpravo v mojom akváriu Finger Garden
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod Giftzahn » 03 Máj 2012 09:42 am

@chnuro: jj, sak ja to stale vravim ...spravny technik sa nikdy nezaprie ... :lol: ... sikovne priamociare a hlavne funkcne riesenie proti vyplavaniu korienkov .... :pivo:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod MaximusSk » 03 Máj 2012 11:09 am

chnuro napísal:Trosku to vidiet tu: (priskrutkovana lista o koren je biela a cele je to na bielom podklade)
Obrázok

Detail ineho koreňa je vidieť tu:
Obrázok
Všetok spojovací materiál je nerez a lišta má rozmer asi 7x20cm. To odsadenie je tam preto, aby sa to dalo skryť do substrátu a navyše čím hlbšie to je, tým lepšie koreň drží. Je to ten koreň vpravo v mojom akváriu Finger Garden
hej celkom mudre riesenie ale v mojom pripade si neviem predstavit ze takyto koren s listou zahrniem substratom, co ak sa ti v akva nieco stane a budes musiet koren vybrat to si rozburas koli tomu komplet dno a kedze pouzivas ADA ktore niesu zrovna najlacnejsie tak by ma to dost mrzelo.. :?
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod chnuro » 03 Máj 2012 12:28 pm

Co by sa malo stat take, aby som musel vybrat koreň von? Ja som ho predtým močil asi mesiac, nič nevylučoval (mechanicky ani chemicky), akurát farbil vodu. Nie je to žiadne "hnilé drevo z lesa", alebo z brehu potoka. Myslím, že neriskujem veľmi. Všetko má svoje pre a proti. Toto ma podla mna viac pre, ako proti ;-).

Ak by som musel rozobrat akvarium skor, ako som povodne predpokladal, tak by som dokupil nejaku amazoniu a túto pôvodnú by som dal namiesto power sandu (lebo by tam bol už zamiešaný :-D ) a prekryl dostatočnou vrstvou novej Amazonie, aby som zabránil prenikaniu živín z dna do vodného stĺpca. Podla mna by to bola hlavne škoda času a námahy s layoutom a preto je dobré si všetko premyslieť a pripraviť. Tá moja 65-tka s Amazoniou sa mi vliekla asi 3/4 roka, kým bolo všetko 100% pripravené na spustenie. Základ je nič neuponáhľať a premyslieť si to, potom je roziko znehodnotenia materiálu a sklamania minimálne ;-).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod Giftzahn » 03 Máj 2012 12:34 pm

jj, dobre premyslenie si layoutu a kvalitna priprava je to najhlavnejsie ... potom clovek nemusi zbytocne akva prerabat ...tahat kamene, korene z neho atd. ... a predpokladam ze ani samotne tahanie korena von z akva by nutne nemuselo narobit bohvieaku extra sarapatu ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 12:37 pm

chnuro napísal:
MaximusSk napísal:No korienok uz pekne otazieva, tak som skusil kamen odstranit a cuduj sa svetu koren stal jak kol v plote, lenze som nechtiac drgol do neho magnetickou stierkou a mily korienok vyplaval na hladinu takze este take tri dni a uz to bude bez korena

a presne pre toto som na vsetky korene, co mam v akvarku navrtal "kotvy". Korene sú ako prikované a štúchnutie do nich pri údržbe s nimi ani nehne ;-)

Kedysi som to tiez takto robil, ale kedze sa rad hram s layoutom a menim ho cca kazdy rok aspon raz, pricom obcas stale nejakym drevkom posuniem sem tam ako mi to akurat vyhovuje, tak mam rad vacsiu volnost ked su proste len navolno, ked som to mal v dne prikotvene uz to bolo velmi tazke nieco menit...a navyse pri novom layoute musis rozbit cele dno, co je ako keby si akva nanovo zakladal...ked mas dno nedotknute a len opatrne povyberas a zmenis layout, tak ides dalej a bez dlheho zabehu...toto mam viackrat (a nielen ja) vyskusane...Preto stale aj vravim, ze do dna nerypat, len minimalne alebo len pinzetou pri sadeni...
Zaklad je mat napite drevo uz pred layoutovanim, aspon 1M ho nechat pekne neikde mimo akva mocit, uz vtedy chyti peknu patinu, zbavis sa zbytocneho zaciatocneho zakalenia/zhnednutia vody a dobre sa s nimi robi...Samozrejme predtym si to chce pekne nadesignovat layout, nalsedne upravit drevko a az potom namocit do vody na odstatie... pretoze verte mi, ze rezat mokre drevo je ina sila ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod chnuro » 03 Máj 2012 12:52 pm

Ja som k takejto uprave dreva dospel po skusenostiach s miničkom, kedy som si ho viac-krat nechtiac pohol a do pôvodného - želaného stavu sa mi ho nikdy už dať nepodarilo. S takýmto ukotvením mi koniec - koncov drží koreň v oboch súčasných akváriách v takej polohe, že by som ho prirozdene tak nedal ani keby som sa rozkrájal.

@trinitysk - neprotirečím ti, len som ešte nedospel do štádia poznania a skúseností, ktoré si nabudol ty ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Galaxy Nanocube

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 13:02 pm

Si tam, kde som ja bol cca pred 7-8 rokmi pokial ide o korene...ja som si tiez nevedel predstavit mat ich navolno, ale ked som videl u jedneho typeka ake to skyta moznosti tak som zmenil nazor, vyskusal a odvtedy nemam lepsie riesenie.....
Vsetko chce len cas a si vyskusat rozne veci..a kedze sme vsetci aj rozdielni ludia tak jednemu sa pozdava to a druhemu ono...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.