Pseudomugil furcatus



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod krto » 02 Máj 2012 15:31 pm

... oni samotné sú porovnateľné s dospelou samičkou Neocaridiny ...

Po niečo vyše roku by som povedal, že sú to mierumilovné rybky, ktoré sa zaujímajú len o seba, a jediný prejav "agresivity či nespolužitia" je imponovanie si samcov navzájom.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod paterlini » 03 Máj 2012 10:13 am

Podla zdrojov, co som pozeral na nete, tak by mohli byt vhodne do nano akvarii.
Nebudu sa trapit v Nano Cube 30l (30x30x35v)? Chcel by som 4 ks

Napr. podla,http://www.aquaticcommunity.com/blue-eye/spotted.php , by pH malo byt od 3.8 - 7.8, ale odporuca sa mat ich okolo pH 6 a teplota 23-30.

Hodnoty vody, po mesacnom zabehu:
pH 7,6
KH 15
GH 16
NO2 0
NO3 10

Mal by som si na nieco davat pozor, ked sa mi ich podari zohnat?
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod arowana » 03 Máj 2012 10:58 am

Pri pH 3,8 ich môžeš tak akurát pochovať. Je to ďalší bludný údaj z netu.
Optimálne pH pre túto skupinu rýb, je okolo neutrálu a mierne nad ním.

V Nano Cube 30l, ich kľudne môžeš mať aj 20 - 30 ks, pri dodržaní optimálnych kritérií.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod Vlado21 » 03 Máj 2012 11:14 am

pH 3.8... fuu, vsak to uz by musela byt vyzmykana ovocna stava! :shock: Rybicky.net uvadza optimalne pH pre tento druh v rozsahu 7-8, ale nadrz min. 60l. Asi z dovodu, ze starsi samci byvaju agresivnejsi ku prislusnikom svojho druhu, v mensom akva a malom pocte (do 6 ks) by sa mohli navzajom (aj samicky) ustvat... Inac je este narocnejsia na cistotu a prekyslicenost vody. Celkovo to nie je rybka pre zaciatocnikov. Tak zvaz svoje sily! :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod paterlini » 03 Máj 2012 11:54 am

Vlado21 napísal:pH 3.8... fuu, vsak to uz by musela byt vyzmykana ovocna stava! :shock: Rybicky.net uvadza optimalne pH pre tento druh v rozsahu 7-8, ale nadrz min. 60l. Asi z dovodu, ze starsi samci byvaju agresivnejsi ku prislusnikom svojho druhu, v mensom akva a malom pocte (do 6 ks) by sa mohli navzajom (aj samicky) ustvat... Inac je este narocnejsia na cistotu a prekyslicenost vody. Celkovo to nie je rybka pre zaciatocnikov. Tak zvaz svoje sily! :wink:


Presne preto sa radsej spytam a neskor kupim, co bude vhodne.
Hladam nieco male do nanocube, co pojde ku krevetam. Bohuzial malo ryb splna kriteria parametrom vody a aj akvaria.
Zatial tam su len rastliny a nejaki mali slimaci. O nich sa postaraju Heleny, co mi pridu buduci tyzden.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod Vlado21 » 03 Máj 2012 12:44 pm

Je chvalyhodne, ze sa najprv pytas a zvazujes vsetky za a proti, ako by si uz iba riesil nasledky chybnych rozhodnuti. Co sa tyka druhoveho obmedzenia miniakvarii, uplny suhlas, z toho mala, co je dostupne v beznom predaji, sa tazko vybera. Okrem toho, treba pamatat, ze v minicku voda rychlejsie meni parametre a bio-rovnovava je o dost krehkejsia ako vo vacsom akva. Preto by som don dal skutocne len nenarocne druhy, ktore aj vacsie zmeny kvality vody "rozchodia", teda ak sa to nestane pravidlom (to uz by bolo trapenie). Osobne by som ti doporucil zopar endleriek na bio-hnojenie, len sa musis zamysliet kam neskor umiesnis odrastajuci poter, ak by sa im u teba extremne darilo. :wink:

Ak uz teda ides do minicka, doporucujem prestudovat Akvarium c.3, kde urcite najdes par inspiracii. :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod paterlini » 03 Máj 2012 14:15 pm

Vlado21 napísal:Je chvalyhodne, ze sa najprv pytas a zvazujes vsetky za a proti, ako by si uz iba riesil nasledky chybnych rozhodnuti. Co sa tyka druhoveho obmedzenia miniakvarii, uplny suhlas, z toho mala, co je dostupne v beznom predaji, sa tazko vybera. Okrem toho, treba pamatat, ze v minicku voda rychlejsie meni parametre a bio-rovnovava je o dost krehkejsia ako vo vacsom akva. Preto by som don dal skutocne len nenarocne druhy, ktore aj vacsie zmeny kvality vody "rozchodia", teda ak sa to nestane pravidlom (to uz by bolo trapenie). Osobne by som ti doporucil zopar endleriek na bio-hnojenie, len sa musis zamysliet kam neskor umiesnis odrastajuci poter, ak by sa im u teba extremne darilo. :wink:

Ak uz teda ides do minicka, doporucujem prestudovat Akvarium c.3, kde urcite najdes par inspiracii. :pivo:


O endlerkach viem, ale nejako ich tam nechcem.
Ked som bol krpec, tak som mal rozne zivorodky a vtedy rastliny prosperovali 1 radost...lenze ich exponencialne rozmnozovanie, ako urcite etnikum skoro rymskeho povodu, nechcem.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod Vlado21 » 03 Máj 2012 16:10 pm

jj, niekto to riesi aj tak, ze si zaobstara iba samcekov. A potom nema problem s mnozenim. :wink: Len neviem ako to viac kohutov na malom "smetisku" (nebrat doslovne!) zvlada. U mna sa samcekovia v 100l prehanaju, ale nie je to nic agresivne, skor lahsia ziarlivost (ci skor jesitnost) voci konkurencii pri dvoreni samickam: kym jeden zalubeny endlerak nahana ineho slabsieho soka, uz jeho miesto pri samicke obsadi samcek dalsi. Je to zabava ich sledovat ako cely den lietaju po akva (uplny opak SAE, ktore vecer uz len polihuju na listoch a sleduju okolo sa nahanajuce endlerky)... :roll:

Btw, este ma napadlo, o Otikoch si neuvazoval? Tiez celkom mile stvorenia, bez extra narokov a zvladajuce aj mensiu nadrz...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod paterlini » 03 Máj 2012 16:19 pm

Vlado21 napísal:jj, niekto to riesi aj tak, ze si zaobstara iba samcekov. A potom nema problem s mnozenim. :wink: Len neviem ako to viac kohutov na malom "smetisku" (nebrat doslovne!) zvlada. U mna sa samcekovia v 100l prehanaju, ale nie je to nic agresivne, skor lahsia ziarlivost (ci skor jesitnost) voci konkurencii pri dvoreni samickam: kym jeden zalubeny endlerak nahana ineho slabsieho soka, uz jeho miesto pri samicke obsadi samcek dalsi. Je to zabava ich sledovat ako cely den lietaju po akva (uplny opak SAE, ktore vecer uz len polihuju na listoch a sleduju okolo sa nahanajuce endlerky)... :roll:

Btw, este ma napadlo, o Otikoch si neuvazoval? Tiez celkom mile stvorenia, bez extra narokov a zvladajuce aj mensiu nadrz...


Viem, ze takto sa to da obmedzit, ale endlerky sa mi nepacia.
1 Otto pojde, ale nakup bude az, ked najdem nieco, co bude zodpovedat hodnotam vody a bude sa mi aj pacit.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod Vlado21 » 03 Máj 2012 16:22 pm

si ty narocny kunsaft! :wink: kazdopadne, drzim palce aby si do minicka nasiel s cim budes spokojny a co sa ti paci! :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod paterlini » 10 Máj 2012 16:11 pm

Vlado21 napísal:si ty narocny kunsaft! :wink: kazdopadne, drzim palce aby si do minicka nasiel s cim budes spokojny a co sa ti paci! :pivo:


Endlerky som pouzival kedysi ako krmivo do akvaria, kde som mal sumcovite ryby: Clarias, Heteropneustes fossilis a Costatusy
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod Vlado21 » 10 Máj 2012 16:19 pm

kazdy podla chuti... :angel: ale od sumcov ku krevetkam, skutocne zaujimavy posun... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudomugil furcatus

Odoslaťod Finitko » 29 Okt 2012 10:49 am

Uz dlchsiu dobu mam jedneho samceka pseudomugil furcatus, snazila som mu najst nove miesto u niekoho kdo ich chova ale vcera jak som sa pozerala do akva vsimla som si ze nad okom ako by mal taku dieru nad obydvoma ocami. Do konca jedno oko ma na vrchu take cervene. Dlchsiu dobu je v mensom provizornom akvarku (20l) s malimi galaxi(4ks) a s parom ramireziek.
Prosim vas stretli ste sa niekto s touto "chorobou" u nich ? Nenasla som ju v prirucke o chorobach a ani tu na fore sa mi nedari.
Obrázok používateľa
Finitko
 
Príspevky: 21
Obrázky: 5
Založený: 29 Máj 2011 11:54 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 4 hostí.