My Cube 15



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

My Cube 15

Odoslaťod Michal89 » 03 Máj 2012 21:19 pm

My Cube 15
Doma som mal už dlhší čas nepoužitú nádržku a tak som sa ju rozhodol zariadiť.
Rozmery: 25x25x25
Objem: 15.6l

Rozhodol som sa pre akva v ktorom budú prevládať hlavne Cryptocoryne a mach.
Kedže Crypt. tovria bohatý koreňový systém, rozhodol som sa im patrične dopriať.
Dno: skladá sa z troch vrstiev-
1. cca 1cm DENNERLE Nano DepontMix
2. cca 2-3cm Rataj Staré dno
3. cca 2-3cm mix praného štrku zrnitosti 1-3mm

Ako dekoráciu som použil nalámaný lávový kameň, kt. som rozdelil akva na zadnú a prednú časť.

Do zadnej časti som zasadil:
Cryptocoryne undulatus a Cryptocoryne wendtii jahnelii
A do prednej:
Cryptocoryne petchii
Pribudne ešte mach, uvidím aký sa mi podarí zohnať, chcel by som niečo zaujímavé na pohľad.

Voda bude z väčšej časti dažďová miešaná s vodovodnou.
Svietiť budem zatiaľ úsporkou a ako pozadie bude slúžiť čierna tapeta.
CO2 začnem pridávať neskôr.

Sám som zvedavý ako sa to časom vyvinie.
Po zabehnutí plánujem túto osádku:
Krevetky a 2-3 páriky Endleriek.
Foto pridám časom.

Názory, rady alebo vylepšováky si rád vypočujem.
Obrázok používateľa
Michal89
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 09 Sep 2011 20:57 pm
Bydlisko: Dolné Saliby, okr. GA

Reklama

Re: My Cube 15

Odoslaťod Luker13 » 03 Máj 2012 21:57 pm

ryby by som tam nedaval... krevetky uplne stacia
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: My Cube 15

Odoslaťod Giftzahn » 04 Máj 2012 08:24 am

njn, 15,6L hrubeho objemu budes skutocne tak maximalne pre krevetky ... rybky aj napr. take borarasky potrebuju o "fuzik" viac ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Cube 15

Odoslaťod trinitysk » 04 Máj 2012 12:10 pm

Nevhodne rastlinky, krypta do takehoto akva, coskoro to bude uplna dzungla ale v negativnom slova zmysle...uvidis sam...Navyse zakladat akva s kryptami je uz pre trochu pokrocilejsieho akvaristu, castokrat cele odidu a zacnu od nuly, cize 'kazia"vodu a ako pomoc pri zabehu akva su dost nevhodne....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: My Cube 15

Odoslaťod Giftzahn » 04 Máj 2012 12:47 pm

@Michal89 : njn, ked uz krypto tak decentnu parvu ... ta by rozmerovo aj sadla .... pripadne rovno nejaku marsileu, ta je fesna a tiez celkom nenarocna ... Co2 by som pridaval ihned od zalozenia ... a teraz vidim ze sa planuju endlerky a este k tomu aj 2-3 pariky ..njn, tak tie ani zo srandy do 15,6 L hrubeho objemu ... plus Rataj stare dno najlepsie ked zostane v predajni u p.Rataja .... do akva by som ho teda nesukal .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Cube 15

Odoslaťod trinitysk » 04 Máj 2012 12:52 pm

Do akva by si nesukal rataja?..:-) Ty dnes fakt perlis...;-)
Ale ano suhlas, rataj dno je o nicom...ale na to prijde kazdy sam..K tej parve ano, ale zase je pomerne narocna a rastie pomalsie, takze nic pre zacinajuceho akvaristu resp. akvarko...Doporucujem krypta sadit skor uz do zabehnuteho akva....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: My Cube 15

Odoslaťod Michal89 » 04 Máj 2012 21:45 pm

@trinitysk :
Nepovedal by som práve nevhodné rastl., mojím zámerom je práve dzungla, samozrejme kontrolovaná, už sa venujem akvaristike asi 10 rokov a crypto. boli v podstate moje prvé rastlinky a odvtedy ich pestujem viacmenej stále, aj vo väčšom akva ich mám v hojnom zastúpení. S tým, že celé odídu, resp. zhodia listy kým sa adaptujú, skúsenosti mám, ale súčasne tvoria nové listy

@Giftzahn :
Uznávam endlerky nebol dobrý nápad, pribudnú časom len krevetky, CO-čko začnem pridávať hneď, so Starým dnom nemám žiaľ skúsenosti, ale už je tam a hádam tým nič nepokazím
Obrázok používateľa
Michal89
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 09 Sep 2011 20:57 pm
Bydlisko: Dolné Saliby, okr. GA

Re: My Cube 15

Odoslaťod Michal89 » 05 Máj 2012 22:13 pm

Tak pripájam prvé fotky akva, je to len začiatok, treba mu dať ešte veľa času kým dozrie, dnes som začal CO-čkovať cez cig. filter,
Svietim zatiaľ úsporkou, do pravého zadného rohu som zasadil Hydrocotyle leucocephalla, kt. by mala pokryť väčšiu čas hladiny a tým by som docielil v akva menšie šero, chýba tam ešte mach ktorý musím zohnať, keby mal niekto nejaký nazvyš, u mňa sa miesto nájde :pivo:
Prílohy
IMAG0472.jpg
IMAG0471.jpg
bočný pohľad
IMAG0470.jpg
v popredí Cryptocoryne petchii v pozadí Cryptocoryne undulatus a Cryptocoryne wendtii jahnelii, v pravom zadnom rohu Hydrocotyle leucocephalla, kt. by mal pokryť väčšiu čas hladiny
Obrázok používateľa
Michal89
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 09 Sep 2011 20:57 pm
Bydlisko: Dolné Saliby, okr. GA

Re: My Cube 15

Odoslaťod Giftzahn » 06 Máj 2012 06:18 am

njn, preco nie mozeu byt aj tie crypta ... ale casom ti pekne akva zaburinia .... plus tiez mohol si vyberat rastlinky trosku "proporcne" k velkosti tvojho akva .... co sa tyka strku ... njn, bol by snad aj jemnejsi substrat tosku vhodnejsi ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: My Cube 15

Odoslaťod Michal89 » 08 Máj 2012 17:11 pm

Machy už mám zajednané, do akva pribudne (ale až po 10.6. kedy bude Akvatera v TT)
- vesicularia dubyana-chrystmas moss : chcem ho pripevniť na nastrihanú sieťku čo sa používa pri zateplovaní s prirobenými prísavkami a umiestniť ho na zadnú polku pravej steny a pravú polku + vrchnú časť zadnej steny a docieliť menšie machové pozadie
- Phoenix moss : priviažem ho ku skale čo je cca v strede vpredu a k nejakému plochému kameňu popr. tiež k sieťke, kt. pripevním na dno
- Flame moss mám pre neho umiestenie vo väčšom akva, ale možno keď sa nájde miesto tak ho dám aj do 15-ky

Možno keby ste mali iné nápady :idea: tak si ich rád vypočujem a podiskutujem o nich. :pivo:
Obrázok používateľa
Michal89
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 09 Sep 2011 20:57 pm
Bydlisko: Dolné Saliby, okr. GA


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.