eheim akvarijny set



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Kruger » 03 Máj 2012 06:34 am

nechcem ich pichnut do toho 180l od juwelu, chcem ich mat v tom 240 od eheimu, prestudoval som si vsetky mozne ceske, slovenske a zcasu na ccas aj zahranicne stranky a na vsetkych sa pisalo, ze min. velkost nadrze pre discusi by mala byt 200-240l
Kruger
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Feb 2011 20:11 pm

Reklama

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Giftzahn » 03 Máj 2012 08:16 am

@Kruger: njn, 200 - 240L akva bude diskusom male ale sak to sam casom uvidis .... urcite bude pre tie "plavajuce CDcka" prilis nizke ... cize casom zistis ze rybky su nejake "podseknute" zakrpatene atd. .... minimalne 60cm na vysku by si mal diskusom, alebo skalarom poskytnut ... cize pokial do toho setu pojdes a "napchas" tam "plavajuce CDcka" ako sardinky do konzervy .... budu to cisto vyhodene peniaze ... ale na to tiez casom prides sam .... :wink:

ten MP set by bol isto vhodny na "fesne" rastlinne akva s napr. panciernickami, tetrovitymi rybkami atd. .... ale na pre diskusy to bude zial len "sardinkova konzerva" .... proste v ziadnom pripade naroky diskov neoklames .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 08:30 am

Navyse ked maju malo miesta tak zvyknu byt agresivne medzi sebou...plus treba ich fakt casto bombovat zradlom aby boli naozaj pekne velke, takze aj vody musi byt adekvatne aby sa kde sajrajt mal rozlozit kym neurobis vymenu vody/cistenie akva....
Proste 240l hruby objem akva, kde s cistym objemom si niekde na 180l max je velmi malo...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Kruger » 03 Máj 2012 14:55 pm

no dobre, tak ja teda necham tercovce byt tercovcami ...
dam tam teda nejake tetry a zopar panciernikov. co ma ale velmi uputalo je tato stranka www.akvarium.napady.net , spravuje ju jeden pan, ktory sa venuje rastlinnym akvariam. osvetlenie ma 0,4-0,6W na liter, ako dno nema ziadny vyzivny substrat iba samostatny kremicity piesok frakcia 2-5mm, pestuje rastliny ako utricularia, blyxa japonica, Alternanthera 'Splendida', ktore su myslim dost narocne na svetlo a jemu rastu pri takychto podmienkach, taktiez tam udava, ze si sam miesa hnojivo a kedze nema vyzivne dno a svetla tiez nema bohuvie kolko, vyplyva mi z toho, ze je to tym hnojivom. myslite, ze by sa oplatilo vyskusat ?
Kruger
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Feb 2011 20:11 pm

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod TTjopo » 03 Máj 2012 15:51 pm

V podstate sme za zhodli na tom ze pre taketo rybky toto akva nieje vhodne a o to islo.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Luker13 » 03 Máj 2012 16:24 pm

ja mam tiez 0,6 wattu na liter a bez vyzivneho dna a idu mi aj narocnejsie rastliny. Rastliny pojdu vzdy, teda vacsinou. Osvetlenie je len jeden z mnoha faktorou rastu rastlin a cim viac svetla, tym su rastliny hustejsie, popripade cervenejsie.... Ale musis im dodavat aj CO2 v potrebnom mnozstve a samozrejme aj hnojit podla potreby rastlin.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod TTjopo » 03 Máj 2012 16:40 pm

Nikto netvrdi ze to nepojde ale ak mas vyhnojene dno je to lepsie z toho dovodu ze rastliny ktore preferuju prijem zivin korenovim sistemom su krejsie a pestrejsie nehovoriec o zasobach pri nedostatocnom hnojeni alebo len chybani niektoreho prvku vo vodnom stlpci.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Luker13 » 03 Máj 2012 16:44 pm

navyse do dna existuju aj hnojivove tablety, ktore tiez dost pomozu
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod trinitysk » 03 Máj 2012 19:00 pm

Kruger napísal:no dobre, tak ja teda necham tercovce byt tercovcami ...
dam tam teda nejake tetry a zopar panciernikov. co ma ale velmi uputalo je tato stranka http://www.akvarium.napady.net , spravuje ju jeden pan, ktory sa venuje rastlinnym akvariam. osvetlenie ma 0,4-0,6W na liter, ako dno nema ziadny vyzivny substrat iba samostatny kremicity piesok frakcia 2-5mm, pestuje rastliny ako utricularia, blyxa japonica, Alternanthera 'Splendida', ktore su myslim dost narocne na svetlo a jemu rastu pri takychto podmienkach, taktiez tam udava, ze si sam miesa hnojivo a kedze nema vyzivne dno a svetla tiez nema bohuvie kolko, vyplyva mi z toho, ze je to tym hnojivom. myslite, ze by sa oplatilo vyskusat ?

Jeho hnojivo mozes skusit a co ja mam info tak naozaj funguje...nebudem/nemozem na nete v detaile rozoberat preco prave jeho funguje, ale naozaj funguje...takze dobra investicia pre tych co hnoja do vodneho stlpca...co ale nie je moj pripad...
Pet je jeden z najlepsich rastlinkarov v CR... :wink:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Giftzahn » 04 Máj 2012 11:57 am

njn, je to schodna cesta pokial si nechces vlastne hnojivo s pmdd namiesat sam ... ono ani autor sa nijako netaji ako sa k miesaniu hnojiviek dostal ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod trinitysk » 04 Máj 2012 12:06 pm

Nema tam ani zdaleka len PMDD ma to viacej vychytane...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod chnuro » 04 Máj 2012 13:02 pm

mna by aj celkom zauimalo, co tam vsetko dava. Vcera som pozeral zbezne jeho stránky - cena za hnojivo je viac, nez prijatelna.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod trinitysk » 04 Máj 2012 13:07 pm

Tak si sa tam iste docital aj to, ze presne zlozenie, logicky, si necha pre seba a vie ho teda iba on sam...:-)
P.S. Ja mam samozrejme len JPP info a tie osobne az tu budes...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod chnuro » 04 Máj 2012 13:31 pm

Ano, docital som sa. Uviedol iba spôsob použitia hnojiva START, OPTIMAT a INTESIVE (mozno som to nenapisal spravne) a v zápätí som si všimol ceny, tak som si povedal, že kto by s tým chcel experimentovať, tak nie je problém zásobovať sa originálm. Mám pocit, že je to iba cena chemikálií, cena je naozaj nezištná (aj to tam bolo vysvetlené). Ja som iba zvedavý :-). Aj JPP informacia zaujme/inšpiruje. Ja si musim napisat uz zoznam, o com vsetkom sa mame uz bavit ;-).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Kruger » 04 Máj 2012 14:07 pm

hmm ako si tak prezeram jeho stranky, nasiel som tam, ze to posiela aj na slovensko za 360kc za dobierku + 49kc za hnojivo, dokopi to vyde nieco cez 16€, co si myslim je za 0,5l hnojiva dost vela, ale ak by sa nas nazbieralo viac, urcite by sa to nejak dalo ...
Kruger
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Feb 2011 20:11 pm

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Giftzahn » 04 Máj 2012 14:36 pm

jj, to je dost ... sak postovne je v CR a v SR to najdrahsie ... podla mna by si mohol kludne zacat s pmdd a miesat si hnojivko sam ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod Kruger » 04 Máj 2012 15:45 pm

pmdd mam doma ma a mam ho odskusane, skor som si chcel vyskusat nieco nekomercne co naozaj pomaha rastlinkam ...
Kruger
 
Príspevky: 31
Založený: 02 Feb 2011 20:11 pm

Re: eheim akvarijny set

Odoslaťod trinitysk » 04 Máj 2012 17:29 pm

Musis mat aj ostatne parametre odladene inak ani najsamlepsie hnojivko nepomoze...pokial je toto splnene tak hnojiva od Pet-a su zaujimava a vhodna volba...ale opakujem ze pre tych co hnoja do vody...;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.