Miniakva +zaciatocnik



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 14 Máj 2012 20:09 pm

Zdravim! Je to trochu zamotany pribeh, no skoncilo to cele tak, ze sa v mojej izbe ocitlo 18l akva. Akvaristika ma celkom zaujima a viem ze pre zaciatocnika je 18 litrov velmi zla volba, no na jednej strane nemam doma priestor pre vacsiu nadrz (preto som si akva nikdy nezriadil), no toto som dostal ako dar a tak som sa pustil do boja.
Pred tym ako som veci dal do pohybu som sa snazil veci nastudovat, no i tak je tam dost vela problemov a potreboval by som poradit.
Pred tym nez som tam dal 4 rasborky galaxy a 4 krevetky, som ho zabiehal asi 2 mesiace. Povodne som si tam chcel pestovat iba rastlinky. Najprv som dostal 2 druhy, ktore nepoznam. a dokupil Glossostigmu a travicku eleocharis na koberec. Viac menej sa vtedy rastlinkam aj darilo, tak som tam dokupil spominane rybky. Su tam uz asi mesiac, no nejako mi to ide dolu vodou, resp. rybky a krevetky su celkom ok, no glossa s travnikom odumrela asi na polovicu. Viac menej pustaju aj nove listky, no tie mi zaroven dusi pravdepodobne sinica, no neviem s istotou povedat ze to je ona. Raz som ju tam uz mal (vyzeralo to viac ucebnicovo) no vyriesil som to zatemnenim akva, co si odnieslo dost vela rastlin. Teraz mi to iba obali listky rastlin a pomaly dusi. Nechcel by som znova akva prikryvat , boh vie ciu by mi tam nieco ostalo. Cital som vela diskusii, no tam je na jednej strane vela rieseni pre rozne akvaria, tak by som chcel poprosit o radu co by bolo naj pre moju situaciu. Nechcem velmi robit pokusy, aby si to zbytocne neodniesli stvorenicka v akva. Vseobecne to ani nie je len o tej sinici, chcel by som vediet co vsetko nerobim spravne.


Akva:18l
Svietenie : blau Mini Pl light 18w - 10h denne
Filter: Aquael mini fan plus (ten bez tej dlhsej hovadinky) ale menim ho za zavesny Blau FM 120 nech nespati.
Osadenstvo: 4x heteropoda + 4x Microrasbora galaxy

Vodu menim priblizne 2-3x tyzdenne cca 3litre. Voda je vodovodna nechavam ju odstat 24hodin a viac. Ten bordel zatial zberam pinzetou v ramci moznosti, nehnojil som ani nepridavam ziadnu chemiu. Parametre vody neviem, na rozne testy som cital rozne nazory tak som z toho cely popleteny. Coby ste mi opdporucali ?

diky moc za skore dopovede.

Obrazky:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Reklama

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod doors010 » 14 Máj 2012 20:23 pm

tak substrat co tam mas vlastne strk je nafigu pre kobercove rastlinky..je moc hrubeho zrna...co sa tyaka sinice a ostatneho co mas v akvarku je tazko povedat a pomoct mas tam nepomer N a P cize but sa ti tam hromadi moc fosforu alebo NO3...testy na vodu nemas ... kup si zakladne testy na NO3, PO4, Fe najlepsie od JBL,sera, tetra
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 14 Máj 2012 22:23 pm

Dik moc za skoru odpoved. Ja blb som mal asi radsej napisat sem skor jak som sa do niecoho pustal. V prvom rade zajtra padam kupit tie testy , uvidim co vypluvnu. Ked som dobre pochopil tak vacsina problemov je asi v substrate ze ?
Ako sa da vymenit substrat ked nemam inu zabehnutu nadrz ?
Nejako som prave spekuloval, ze ked kupim ten Blau 120, dal by som ho do povodneho akva so starym filtrom aby sa zabehol. Bolo by vsak mozne to riesit nejako tak, ze kupim dalsie mini akva a tam by boli docasne tvory kym by som dal novy jemny substrat a zabehol ho ? Len to by bola pre ryby asi poriadna brutalita, ze?
Druha alternativa co ma napada je ryby s krevetkami podarovat, potom si 5x veci premysliet a tak nieco zabiehat.
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Ajven » 14 Máj 2012 22:25 pm

druha varianta sa mi viac pozdava, hlavne s ohladom,ze je to pre tie ryby male
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod doors010 » 14 Máj 2012 22:44 pm

urcite by som to riesil druhov variantou...postuduj tu na akve hlavne ako zabehnut akvarko , pocitaj s tym ze ti bude treba aj nove rastlinky lebo to co tam mas neviem ci este daco z toho bude ...urcite na zaciatok nieco rychlorastuce a k tomu ak tak nejake kobercove...daj si pozor ake testy budes kupovat aby si neskoncil ako ja ze merias merias a pri tom bludy napr. znacka Rataj...cize bud JBL,SERA.tetra mohol by si rozbehnut aj co2 na tak male akvarko bude burciak alebo tibi ako stvorene postuduj ...pripadne ak mas peniaze kup si Easy life carbo je to hnojivko s obsahom uhlika a pomaha aj udrziavat riasy na uzde
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Tititos » 14 Máj 2012 22:52 pm

podla mna aj vzhladom na udrzbu ma silne svetlo ci? nedostatok zivin, silne svetlo a tak...
Obrázok používateľa
Tititos
 
Príspevky: 163
Obrázky: 1
Založený: 04 Máj 2012 11:31 am
Bydlisko: Žilina

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod doors010 » 14 Máj 2012 23:29 pm

tak svetlo tam ma v pohode ale treba s nim aj dobre narabat...napr. svietit 10h denne na nezarastenu plochu je raj pre riasy o zivinach ani nehovorim...
citze ak to bude zakladat na novo svetlo max na 5hod denne postupne pridavat cca po mesiaci sa dostat na 8hod.
vodu menit prvy tyzden kazdy druhy den aspon 60% druhy tyzden aspon 40% atd...
filter naplno ziadne skrtenie...
zive tvory nasadit po 1,5mesiaci
cim najmenej sa po zalozeni zasahovat do substratu to este zalezi co tam da...ci aj nejake vyzivne dno ...
co2 - ak chces kobercove rastliny mal by si nad nim rozmyslat
k hnojeniu zatial nic kym spravis to co som pisal poradime co dalej
ak budes mat cas pozri si moju temu my-mini-30l-t13364-144.html
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Giftzahn » 15 Máj 2012 07:14 am

@riasa-metalista: njn, 18L nemusi byt ani pre zaciatocnika zla volba ... teda pokial vie co ma robit ... u teba je to presne naopak nevies co s akva a ako robit ... :wink: ... cize uz to to bolo napisane strk ktory tam mas je vhodny do dobreho betonu ..cize ked satvias dom, rekonsktruujes byt ...je ten strk vhodna komponenta do velmi kvalitneho betonu ... :lol:

zhrnute a podciarknute ... akva by som restartoval kompletne ... vymena strku za vhodny substrat ( ktory aj velkostou zrna bude do minicka pasovat) ... dokupit rastlinky ( min. 80% plochy akva by malo byt pri zakladani akva "obsadene" rastlinkami) ... znizit osvetlenie na max. 5hod -6hod. v zabehu t.j. prvych 8 tyzdnov ... zakupit pmdd hnojivko a Co2 .... hygiena akva - menit vodu v zabehu min. 3x tyzdenne aspon 50 -80 % objemu ( cize ob den) a raz do tyzdna vycistit filter .... prve zivocichy naskor po zabehu cize po 4-8 tyzdnoch .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 15 Máj 2012 07:37 am

riasa metalista, že si nerobíš srandu? čo?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Daniel1234 » 15 Máj 2012 15:58 pm

Daniel1234
 
Príspevky: 64
Založený: 16 Apr 2012 19:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 15 Máj 2012 18:52 pm

Zdravim. Diky moc strasne ze ste sa tolki ozvali.
V prvom rade srandu si robim iba nickom ale akvarkom to myslim vazne. :D

Taaakze z toho co ste mi napisali tak myslim ze asi viem v com vsetkom je problem. Ak som pohocpil blbo tak ma opravte. Cely problem vidim viac menej v substrate. Ono je to dlhy pribeh, nebudem rozpisovat, skoncilo to tak ze po clankoch som siel na vychadzku a z prirodneho potoka nedaleko som preosieval "substrat" . Takze subsrtat bol blby velky, rastlinkam sa nedarilo bolo velmi vela zivin a kedze ich nikto nechcel tak prisli riasy a sinice a papkaju, nie?
Dnes som kupil zakladny test od tetry a tu su vysledky:

NO3 10
NO2 0
GH 10
KH 10
Ph 7.4

Fe, P zatial nemam.

Dnes som dostal ten FM-120 filter, uz ho zabieham v starom akva, dal som tam celu napln stareho filtra. Kupil som druhe akva 25l ktore je vacsie a asi aj najvacsie ake mozem mat. Nechcem ist velmi hi-tech cestou a s CO2 by mali asi doma problem. Kupil som Rataj profi soil pod ktory chcem dat cast stareho dna. Zatial co sa nove akva zabehne, do stareho som pridal aspon vacsiu egeriu.

Diky este raz za rady, urobili ste mi do toho poriadok, prisiel som na dost vela chyb pri zabiehani stareho akva, pri novom sa radami budem urcite riadit.
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Luker13 » 15 Máj 2012 18:59 pm

Ten najdolezitejsi test ti chyba .. PO4

Na tvojom mieste by som aj tak zacal odznovu ..rybky niekomu daruj a poriadne si nastuduj problematiku, ktoru este neovladas
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 15 Máj 2012 19:09 pm

Ono časom kvoli údržbe budeš chcieť väčšie akva. Menej sa okolo toho namakáš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 16 Máj 2012 23:18 pm

Zdravim. Takze po miernej depresii a vahani ci pokracovat alebo nie, som si povedal ze idem bojovat este raz. Ak sa to znova vymkne spod kontroly tak uz dam zivym tvorom pokoj. Rybky s krevetkami som uz daroval.

doors010: Diky moc za link k tvojmu akvarku. Zatial som precital cely tvoj prvy pokus a dostal sa na zaciatok toho druheho akvarka. V podstate ma skoro rovnake rozmery ako to druhe co som si teraz zohnal. (40x 25x25) takze asi sa toho budem dost drzat.
Zatial som este nic nerobil, v starom akvarku som akurat nechal provizorne bezat filter s uz zabehnutym molitanom + jednym novym aby sa "nakazil" bakteriami.

TAkze zhrniem moj novy plan z toho co som vycital, zaujimalo by am co si o tom myslis ok ?

1. Planujem dokupit tu glossu aby boo dost rastlin + ako rychlorastucu uz mam doma Egeriu (neviem ci je to dobry napad, uvidime Oo)..
2. Urobit zakladny layout posadit rastliny to planujem v piatok (zajtra hrame hokej a bude aj bez toho vela roboty :D) Vyzerat to bude skoro rovnako ako v povodnom akvarku. Teraz budem hlavne rad ked mi to bude aspon trochu fungovat. Vystavne to byt nemusi. SUbstrat uz samozrejme mam. Je dobry napad dat na spodnu vrstvu cast povodneho substratu ? Cital som ze to pomoze pri zabiehani dna. Ten povodny substrat bol inak iba na vrchnej casti taky hruby. SPodna cast bola o dost jemnejsia, tak by som pouzil tu.
3. Ked bude vsetko na mieste a zaliate vodou tak idem filter na plny kotol (to uz bude ten FM-120 ). Svietit max 5h denne postupne podla situacie kazdy tyzden pridat hodinu az dojdem na 8-10h.
4. Vodu menim prve 2 tyzdne cca 50% a viac vody kazdy druhy den, potom ak sa zazrakom neobjavi riasa a humus 2x tyzdenne.
5. Ak sa objavi riasa v ramci moznosti vsetku odstranit.
6. Co vsetko je treba davat do akvaria? Ked som phopil radu jeneho cloveka tam tak zo zaciatku iba EC
7. CO2 ma asi zatial se*ie najviac. Zajtra chcem postudovat ten burciak, ale to asi fakt ak to je maximalne nevyhnutna vec. V byte sa to osadenstvu nebude vobec pacit a ak by mi to tu strelilo alebo sa stala nejaka ina nehoda tak by mi to akvarko tu dali asi vypit a 25 litrov je dost :D


Dik vopred za rady
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 17 Máj 2012 15:14 pm

Mal by si sa stať vzorom ako sa robí naprava, samozrejme od teraz držím palce. Skús ako CO2 pouvažovať nad TIBI na 25 litrov v pohode a bez rizika, poprípade im dáš nápoj z TIBI vypiť ty
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Giftzahn » 17 Máj 2012 16:25 pm

@Milan666: jj, plan je nacrtnuty ...a teraz sa treb vrhnut na realizaciu ... zial plan to samotny nespravi ... ale je samozrejme dolezity ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod trinitysk » 17 Máj 2012 16:36 pm

Plan v zasade nie je zly ale ma viacero rizik..nechce sa mi teraz rozpisovat...chcelo by to kompletku od podlahy aby si bol tam kde glitter ci doors...neviem ale ake mas presny zamer s akva + vadi mi ze nemas flasku (Co2)...
Mas chut do toho ist? S giftom ti dostaneme akva kde potrebujes ale bude to tvrda skola..:-) Ak pojdes touto cestou co si navrhol tak vidim sance na 50:50 ale vo finale aj ked sa to podari, to akva bude prinajlepsom sedy priemer...ak mi rozumies..(a bez urazky..)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 17 Máj 2012 16:47 pm

Dik moc. To dufam i ja. By ma asi porazilo. Nedavno som poakzil jednu vec na ktorej som robil asi aj pol roka teraz som pokafral to akva, tak cloveku to neda moc dobru naladu. :/ Neviem, po tom co som cital vcera aj pred vcerom niekolko postupov ako boli zakladane niektore akva, tak som prisiel na dost vela blbosti ktore som porobil, otazne je ci som prisiel na vsetky. Druha vec je este rozpocet, ten som mierne presvihol, este k tomu dnes auto zastrajkovalo takze sranda.
CO2 - cital som dnes par veci o burciaku a mierne nad nim rozmyslam. Minimalne pri rozbehu akva by som mu asi dal sancu, popripade skusim mrknut na TIBI, porovnat. Dalsia vec asi bude to Carbo bez ktorej asi to bude dost zle...
Nejako nechcem do akva velmi vela liat, radsej by som nasiel nejaky ten system kde by to stabilne fungovalo... aj ked na jednej strane chapem, ze to je vysek kolobehu prirody akoby som zobral koleso a chcel aby slo aj bez auta :D
Je sranda, lebo ked sm bol maly prcek tak som mal asi 60L akva a proste som tam mal filter ryby, menil som vodu prd o tom vedel a vsetko sa zdalo ze funguje, ryby plavali :D Teraz o tom viem trosicku viac ako prd a zrazu to nefunguje :D
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 17 Máj 2012 17:00 pm

trinitysk napísal:Plan v zasade nie je zly ale ma viacero rizik..nechce sa mi teraz rozpisovat...chcelo by to kompletku od podlahy aby si bol tam kde glitter ci doors...neviem ale ake mas presny zamer s akva + vadi mi ze nemas flasku (Co2)...
Mas chut do toho ist? S giftom ti dostaneme akva kde potrebujes ale bude to tvrda skola..:-) Ak pojdes touto cestou co si navrhol tak vidim sance na 50:50 ale vo finale aj ked sa to podari, to akva bude prinajlepsom sedy priemer...ak mi rozumies..(a bez urazky..)


V pohode v pohode. Neviem. To ze nebude cele zelene alebo ze bude rast pomaly mi nevadi, ani ze to nebude nic s cim sa budem moct pochvalit. Ja by som najradsej asi prisiel na veci sam, pozoroval co sa deje v akva a podla toho reagoval. Budem mrkat co sa deje s rastlinami, ucit sa ako mam riesit situacie. Proste chcem sa skusenostou nieco naucit. Ked sa nepodari, tak sa nepodari uz s tym nic nenarobim.

Nad CO2 uz premyslam, pisal som vyssie.

Ak sa ti potom bude chciet tak napos hoci v skratke tie rizika, prestudujem porozmyslam, mozno nieco vymyslim. Kazda jedna pripomienka myslim pomoze.

EDIT:

Ako dolezite je pridavane CO2 v akva? Resp existuje moznost aby sa v akva vytvaralo CO2 prirodzene a bolo ho dostatok? Nejako neviem nikde najst clanky o tejto veci... vsade je proste CO2 bomba samozrejmost. Ako nespekulujem pravdepodobne sa dma minimalne na burciak. Len som nikde nenasiel nejaky clanok ktory by sa zaoberal tou myslienkou a ked to zoberiem tak niekedy ked neboli flase dostupne, sa to ako riesilo?
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod M.i.s.o » 17 Máj 2012 19:13 pm

CO2 vytvaraju ryby a rastliny v noci, ale to je malo. Ono samozrejme za to ide aj bez CO2 ale je to podstatne tazsie. Nieje dobre ak je CO2 limitujuci prvok, vecsinou to v takom pripade skonci riasamy, takze k tomu treba prisposobyt vsetko ostatne.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 17 Máj 2012 21:36 pm

M.i.s.o napísal:CO2 vytvaraju ryby a rastliny v noci, ale to je malo. Ono samozrejme za to ide aj bez CO2 ale je to podstatne tazsie. Nieje dobre ak je CO2 limitujuci prvok, vecsinou to v takom pripade skonci riasamy, takze k tomu treba prisposobyt vsetko ostatne.


Aha aha rozumiem. Vedel som sice ako to tam funguje, ale nevedel som ci si vedia byt rastliny s CO2 sebestacne. Uz som mrkal na TIBI a nejako to vyzera byt super vec pri ktorej ani neskrachujem, takze CO2 vyriesene, uz len musim potom najst tu mieru kolko ho tam mozem pustat.
A ciste teoreticky, cokeby som mal dlhe akva, rastliny na dvoch stranach a svietil striedavo ? rastliny, ktore by mali "noc" by robili CO2 pre fotosyntetizujuce rastliny?

Chcem este hodit taku vseobecnu otazku. Logicky mi to ide ze to je asi hovadina, ale tak strelim. Ovplyvnuje nejako osvetlenie v mistnosti akva? Hodim priklad. Mam ho sice hodene v rohu kde cez den slnecne svetlo skoro vobec nedopada, ale napr. casovac by vypol svetlo o deviatej vecer a ja budem svietit dlhsie. Tam z tej vseobecnej izbovej ziarovky dopadne len minimum energie ze? ALebo napriklad som uvazoval tych 5 hodin ktore budem zo zaciatku svietit... je lepsie svietit napr cez den a potom s priblizovat k nocnym hodinam, alebo svietit vecer ked svietia aj ziarovky a postupne zapinat o hodinu skor? Zaujimave o akej hovadine sa dokazem rozpisat na 10 riadkov, ze ? :DDDD

Okej uz nebudem davat dementne otazky uz idem len k veci :D Mne by sa len pacilo vytvorit akva, kde je velmi pomaly padajuci system (samostatne fungujuci asi dost tazko urobit, ze ? )a clovek je na to aby iba nevyhnutne tento system upravoval tak aby fungoval. Ani nie tak z lenivostneho hladiska ale skor z toho vymysliet tu srandu .
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod M.i.s.o » 17 Máj 2012 22:16 pm

riasa-metalista napísal:A ciste teoreticky, cokeby som mal dlhe akva, rastliny na dvoch stranach a svietil striedavo ? rastliny, ktore by mali "noc" by robili CO2 pre fotosyntetizujuce rastliny?

:D si ma pobavil, normalne ze Perpetuum mobile :D
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod chnuro » 17 Máj 2012 22:29 pm

ale este nikoho to nenapadlo :-D.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod trinitysk » 17 Máj 2012 22:36 pm

Je to hodne Jaru Cimrmana..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.