Baloghiho akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 12 Máj 2012 18:44 pm

takze dnes som sa stretol so svokrom a dostal som do daru nakoniec plny 6kg hasicak, takze po vyprazdneni povodneho CO2 setu uz budem pouzivat iba novu flasu....
set so starou flasou:
Obrázok

novy hasicak:
Obrázok
Obrázok
nova flasa bude umiestnena v garazi, co je o poschodie nizsie pod akvariom (je tam vzdy nizsia teplota a v pripade uniku by to nemalo sposobit ziaden problem), este budem musiet zohnat redukciu medzi flasou a redukcnym ventilom pretoze flasa ma zavit 26mm velky co som sa docital ze by mal byt G3/4 pricom terajsi set vyuziva pravdepodobne mensi "nemecky" zavit

vcera som v NR zhanal EC ale vsade kde som bol netusili o com hovorim, takze som ho radsej objednal z eshopu
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod trinitysk » 12 Máj 2012 18:54 pm

To je slusny zaklad tato flaska, ten rozdiel oproti kyvete sam pocitis...:-) mily svokor...umiestnenie mimo akva nie je zly napad, sam som nad tym premyslal mat to cele mimo...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 12 Máj 2012 19:04 pm

pri takto velkej flaske mi ani ine neostava len umiestnit to mimo akva kedze do skrinky sa mi to kvoli vyske nezmesti a aj keby sa to tam nejako voslo, mam tam uz spominane 2 filtre
dalsou okolnostou hovoriacou v prospech umiestnenia do garaze je, ze pri prerabani domu sme dali do steny presne v tychto miestach rezervne hrube chranicky kablov takze hadicku s CO2 nebude nikde vidiet :D
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Milan666 » 13 Máj 2012 09:33 am

Pozdravujem svokra! Redukciu pohľadaj vo vodoinštalačných potrebách, aby si zbytočne namiesto pár centov nedával pár eur
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 14 Máj 2012 08:28 am

@Baloghi: njn, v prvom rade treba uznat ze mas dobru svokru ... heh, za takyto darcek sa jej treba rozhodne podakovat ... :lol: ...po druhe na "velkosti nezalezi" ... presne tento problem idem riesit s mojou vyhliadnutou buducou 6kg flaskou Co2 ... do skrinky nevojde ... cize spravim pre extra nu ADA style skrinku ... tak aby pasoval k mojim ostatnym ADA style skrinkam ...a je po probleme .... s nevzhladnou flaskou ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Milan666 » 14 Máj 2012 09:55 am

Pri tých fľašách treba dávať pozor, aby dole nemala tkzv. sukničku, tie sú už vyradené, resp. sa vyradzujú z obehu.
Táto vyššie je dobrá a za doplatok 20€ vymenia za tkzv. nekonečnú, čiže na 40 rokov
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 15 Máj 2012 09:45 am

tu prechodku pojdem pozhanat, ale asi az o tyzden pretoze ma cakaju statnice :(

momentalny stav v akvariu je taky, ze sa vsetkemu dari...... CO2 flasa robi zazraky, kazdy vecer je nad HC "soda" z bubliniek.... neonky mi zacali plavat s bodkami po tele, moj prvy odhad bol ze sa mi nejakym sposobom vyskytla krupica (poznam tuto chorobu a vyzeraju teraz totozne), neskor som prisiel na to, ze su to bublinky zo "sody" :lol:

parametre vody:
ph 7,2
KH 9
GH 20
NO2 <0,3ppm
NO3 12,5ppm
Fe 0,5ppm
PO4 0,5ppm (este postupne zvysujem)

chcel by som sa este spytat, v poslednych dnoch som si vsimol ze anubiasu zacali zltnut dva listy....
trinitysk napísal:
pochopis vela veci a suvislosti...
http://www.aqua-rebell.de/wasserpflanzen.html
z tejto stranky som sa dozvedel ze pricinou su "mobilne" prvky.... je mozne, ze povodcom tohto zltnutia je PO4? jeho hladina v nadrzi pocas dna dost vyrazne kolise.... hnojivo do vody pridavam rano v okoli rozstrekovacej rampy a parametre vody meriam min. 2h po hnojeni, PO4 namerane vecer po vypnuti osvetlenia vsak ma niekedy aj polovicne hodnoty (0,25ppm)....
postupne budem musiet do vody zacat pridavat aj KNO3 kedze v priebehu tyzdna kleslo z 20-25ppm na 12,5ppm...

momentalne rozmyslam ako zosilnit osvetlenie a patram po bazaroch, len by som chcel zachovat aspon aku taku estetiku kedze nadrz je v obyvacke.... :)
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Máj 2012 10:42 am

Zltnutie starsich listov u anubiasu je bezne a normalne...pokial zacali zltnut predcasne tak to moze byt N alebo P najcastejsie...menej casto aj K...
Tie bublinky na neonkach nepodcenuj, az sa im to dostane na ziabre tak je problem...Takze opatrne s bublanim, pekne pomalicky...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 15 Máj 2012 10:51 am

njn, pokial su to starsie listy anubiasu ...nebude to problem ... pokial by to boli nove listky bol by to dovod na protiopatrenia .. .:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 15 Máj 2012 10:52 am

predcasne to nie je, su to stare listy mozno este tie z obchodu....
boblinky O2 su nebezpecne?
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Máj 2012 10:58 am

Ano, vobec akekolvek bublinky ked sa prichytia rybke na ziabre mozu sposobit komplikacie pri dychani a sposobit smrt...Rozhodne by rybka nemala mat na sebe ziadne bublinky...bublinky na dekore v akva, rastlinkach, skle akva atd atd su absolutne o.k.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod chnuro » 15 Máj 2012 11:00 am

bublinky na rybkach som este nevidel...
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Máj 2012 11:03 am

Tak treba pozret baloghiho akva...stava sa to malo ale stava...ale zase si to nepredstavuj ako obublinenu rybku, je to par bubliniek na povrchu tela...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 15 Máj 2012 11:09 am

chnuro napísal:bublinky na rybkach som este nevidel...


jj, to je preto ze len decentne pridavas CO2 30 mg/L .... ked to fuzik prezenies budu aj bublinky na rybkach ... ale potom mas v akva po chvilke len same "znakoplavky" .... :oops:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 15 Máj 2012 11:18 am

vcera ci predvcerom som sa to snazil odfotit ale ono to strasne blbo vidno....
ObrázokObrázok

tie foto su nanic a je mi jasne ze na nich vidiet malo ale pre ilustraciu by mohli stacit, na druhej foto sem tam tie bublinky na neonkach vidno
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 15 Máj 2012 11:19 am

Giftzahn napísal:
chnuro napísal:bublinky na rybkach som este nevidel...


jj, to je preto ze len decentne pridavas CO2 30 mg/L .... ked to fuzik prezenies budu aj bublinky na rybkach ... ale potom mas v akva po chvilke len same "znakoplavky" .... :oops:


gift DC mi ukazuje zeleno-modru farbu takze ani tych 30mg/l tam nemozem mat
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Glitter » 15 Máj 2012 11:20 am

Pridaj CO2 určite.. zelenomodrý musí byť tak pri výmene vody jedine :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Máj 2012 11:24 am

Podla toho co ja vidim tak je to Ichthyo...aj plutvy maju obkusane a vidim to na plutvach chrbotej a nalanej...ale je slaba foto...ako vzduch mi to neprijde...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 15 Máj 2012 11:35 am

ja nie som odbornik ale momentalne sedim vela nadrze a nevidim to ani na jednej.... za tie plutvy mozu s najvacsou pravdepodobnostou tetry cisarske, mam pravdepodobne dva samce a pokial sa nebiju medzi sebou tak nahanaju ostatne rybky
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Máj 2012 11:44 am

Tie bublinky na rybkach ak su plynove tak musia byt priesvitne, ak su mliecne alebo biele a akoby aj jemne strukturovane tak je to ichtyo...z tej foto na chrbtovej plutve neonky v strede zaberu tipujem na ichtyo + tie dve napravo od nej analna plutva...
Ako vravim, su to ale slabe foto, mozno video by mohlo pomoct...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 15 Máj 2012 11:46 am

njn, tych cca. 30mg/L je tak akurat ... v pripade ze tvoj Dc obsahuje kvapalinku KH4 ... a ked je slabozelny tak je to ok ... ked ide do zlta tak je uz vela CO2 ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 15 Máj 2012 11:59 am

vecer ak bude cas to skusim natocit, len ak je to krupica nechapem odkial sa vzala.... nerobil som ziadne vyrazne zmeny teplot (ohrievac funguje a voda ma stale okolo cca 25 stupnov) a nic nove som v poslednej dobe do akva nedoniesol (myslim nic zive)....

prave mi kurier dorucil EC a pytal sa ma, ze kde sa daju kupit cez net ploskacky ze aj on si kupi :lol:

jj v DC je kvapalina KH4 presne podla navodu
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Giftzahn » 15 Máj 2012 13:50 pm

njn, krupicka je holt previt ... ale nastastie vysporiadat sa snou ito nebude problem ... :wink: njn, ak by ten kurier "exol" tu "ploskacku EC" mozno ze by aj do 10 min. zakvitol .... :lol: :mrgreen: :lol: ... hmm, njn, sak ked ju mas omeranu ze je skutocne KH4 tak nie je problem ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Baloghiho akva

Odoslaťod Baloghi » 16 Máj 2012 20:58 pm

Baloghi napísal:vecer ak bude cas to skusim natocit


ospravedlnujem sa nic som nenatocil.... nevysiel mi cas :angel:
no co som sa dnes pozeral po nadrzi nenasiel som na rybach uz nic, ani "bublinky", a ani krupicu.... ak to bola krupica tak to prehrmelo bez strat
Obrázok používateľa
Baloghi
 
Príspevky: 258
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2005 10:34 am
Bydlisko: BA

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.