Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod hongi » 01 Máj 2012 01:57 am

chlapi majte rozum, ja by som ju cim skor vyhodil, uz z nej aj tak nic nebude a za medikamenty das ovela viac ako za niekolko novych neoniek :wink:
navyse uz nie je najmladsia.. treba rozlisovat ktore ryby sa vobec oplati liecit.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Reklama

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 01 Máj 2012 08:21 am

Fotky sa mi pekné s mojim telefónom robiť nedarí :/ spravil som video.
Neviem, na videu nevyzerá až tak tučná, ale je vidno tie odstávajúce šupiny vzadu..

remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod larix » 01 Máj 2012 09:10 am

Je to nejaké vnútorné bakteriálne alebo vírusové ochorenie (prípadne kombinácia) - možno infekčná vodnateľnosť ale podobné prejavy má viac ochorení. Odstávajúce šupiny, exoftalmus a veľké brucho sú prejavom zlyhávajúcej regulácie obsahu vody v organizme (obličky). Myslím, že liečba v tomto štádiu je už zbytočná a vzhľadom na možnú infekčnosť choroby by som odporúčal eutanáziu. Ak ti je ryby ľúto, môžeš skúsiť liečbu prípravkami Aquar Terap AB alebo Sera Baktopur direct (obidva sú pomerne drahé) ale šance na trvalé vyliečenie sú minimálne a v každom prípade by som rybu izoloval. Ak neónka ochorela až po dlhšom čase, zamyslel by som sa, ako to u teba vyzerá s hygienou nádrže, keďže pravdepodobnou príčinou prepuknutia choroby je vysoký obsah najmä dusíkatých látok. Neónka je síce nenáročná ryba ale na kvalitu a teplotu vody si potrpí.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 01 Máj 2012 09:40 am

Larix, neonka je už na druhom svete. Ochorela rozhodne po dlhšom čase, lebo ako hovorím - túto "sadu" resp. škôlku neónok mám už 2 roky. Mám aj mladšiu 1 ročnú škôlku, ale to sú zrejme tetry neónové.

Čo sa hygieny vody týka - 60L spoločenská nádrž - parametre nikdy nemerám. Vodu mením 1x/mesiac, filter preplacujem média tiež 1xmesiac. Snažím sa to striedať, aby každé 2 týždne bolo niečo.
Teda ak z filtra vyperiem aj užitočné baktérie, tak ich nasaje zase z vody. Ak vymením časť vody, zabehne ju filter atď..
Niekedy sa stane, že robím všetko naraz, teda v jeden deň vyperiem filter aj vymením vodu. Mením tak 2/3.
Žiadne zázračné vodičky nepoužívam, okrem preventin (modrá skalica ?), ktorého dám pár kvapiek občas po výmene vody. Kŕmim pravidelne (mám tam automat), lebo niekedy nie som doma aj 3-4 dni, tak nech nehladujú. Z pozorovaní, koľko to sype vidím, že rozhodne neprekrmujem. Je to tak akurát - keď im pridám ešte trocha, tak začne ich to množstvo nadnášať a musia plávať dole. Takže jedla je podla mňa správne.

Jediný a hlavný problém mám s riasami a slimákmi. Tvoria sa mi také riasy (nie čierna štetka) dlhé vlasovité. A robia sa z nich chumáčiky. - Najprv sa jeden vlas vyšplhá na egeriu, a potom tam vznikne "mrak" toho svinstva. Slimáky sa mi tiež množia hojne, aj keď mám opcit, že neprekrmujem. Nikdy neostane nič nezožraté v tej vode.
Akurát včera mi po skle lozili "čerstvo vyliahnuté"..
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod trinitysk » 01 Máj 2012 10:15 am

K tej riase bud clado (ak ma tvrdsiu strukturu...) alebo rhizoclonium (ak je jemnejsia, slizkejsia...a aj svetlejsia). O oboch je tu vela napisane, staci si to tu najst...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 01 Máj 2012 13:20 pm

Trinity, podla mňa by to mohla byť tá clado (dľa obrázkov na google). Má to niečo spoločné s Cladophorou ? Tá riasová gula ? Či to náhodou nie je nejaký pozostatok, lebo cladophoru som mal, a neskôr vyhodil z aq.
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod trinitysk » 01 Máj 2012 14:34 pm

Nebude to pozostatok zo starej ale nova...hlavnou pricinou je slabe hnojenie CO2 ci nizke hodnoty NO3...cize oboje zvysit, CO2 radikalne...Predtym dokladne poodkalovat kazdy jeden kusok, je dost krehka a lame sa, takze odstranovat a hned odkalovat, z kazdeho ulomeneho kusku ti vyrastie totiz dalsi chuchvalec...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod mmm273 » 01 Máj 2012 16:31 pm

ja mam tiez problem s touto riasov, aj ked ta moja je jemna a slizka... a drzi jak svina...
mmm273
 
Príspevky: 123
Obrázky: 2
Založený: 26 Dec 2011 18:05 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod trinitysk » 01 Máj 2012 20:47 pm

tak mas rhizoclonium a to sa tvori hlavne v zle a malo udrzovanych nadrzach s nedostatkom zivin....nastuduj si, je tu o nich dost popisane...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod Xcorpy » 15 Máj 2012 21:27 pm

neviete ci by sa neonky vytierali vo vytieracej rurke ? mate s tym nejake skusenosti ? Dakujem
Obrázok používateľa
Xcorpy
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 05 Dec 2010 14:12 pm
Bydlisko: Tovarnianská polianka

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod arowana » 15 Máj 2012 21:36 pm

Čo máš na mysli pod pojmom " vytieracia rúrka " ?
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod Xcorpy » 15 Máj 2012 21:40 pm

no niečo taketo http://www.shopakva.sk/vytieracia-rurka ... -3216.html
aby sa mi rybky mnozili... mate s tym skusenosti alebo je to blud ? .
Obrázok používateľa
Xcorpy
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 05 Dec 2010 14:12 pm
Bydlisko: Tovarnianská polianka

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod arowana » 15 Máj 2012 22:36 pm

Xcorpy napísal:no niečo taketo http://www.shopakva.sk/vytieracia-rurka ... -3216.html
aby sa mi rybky mnozili... mate s tym skusenosti alebo je to blud ? .


Dobre si pozri, čo uvádzajú, ako účel použitia danej keramickej rúrky.

Máš záujem o množenie Ch. axelrodi a nemáš ani hrubé tušenie nielen o spôsobe jej množenia, ale evidentne nemáš potuchy ani o tom, do akého rodu, nebodaj čeľade, daný druh patrí.

Všeobecný odkaz pre všetkých :idea: :

- viete na nete pohľadať kadejaké nepodstatné debiliny, ale namiesto toho, aby ste si prečítali niečo na konkrétnu tému, tak rovno drbnete idiotskú otázku na nejaké fórum.

Vždy sa nájde nejaký CH.J, ktorý vám vysype hotovú odpoveď bez námahy na tanieri... :twisted:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod Mariok » 15 Máj 2012 22:54 pm

arowana: :pivo: :pivo: :pivo:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod Xcorpy » 15 Máj 2012 22:57 pm

ale hej , akvarium nemam 1den , proste som po dlhsej sa dostal k takej veci tak neviem co je zle natom ci to niekto ma alebo pouziva. Hadam to nieje taky problem napisat ci to niekto ma alebo nie.
Obrázok používateľa
Xcorpy
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 05 Dec 2010 14:12 pm
Bydlisko: Tovarnianská polianka

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod arowana » 15 Máj 2012 23:06 pm

Xcorpy napísal:... Hadam to nieje taky problem napisat ci to niekto ma alebo nie.

Odpoveď stručná a jasná v mojom predošlom príspevku.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod larix » 15 Máj 2012 23:45 pm

Xcorpy napísal:Hadam to nieje taky problem napisat ci to niekto ma alebo nie.

Určite to niekto má :D ale nikto to nepoužíva na množenie neóniek. Je to rúrka pre sumce.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod spid3r » 16 Máj 2012 07:06 am

Nie nevytierali.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod remus » 10 Jún 2012 11:02 am

Neonky kapú a kapú... :(
Už ich mám len 8. Vodu teraz mením dosť pravidelne (každé 2 týždne +-polovicu viditelného objemu (nerátam štrk), vo vlažnej vode vyžmýkaný filter.
Príznaky zakaždým rovnaké - mierne zväčšené brucho, schováva sa vzadu, skoro sa nehýbe a len hýbe žiabrovými plutvami rýchlo. Už pošli aj nejaké tie malé z ročnej škôlky.
Za posledný týždeň (nebol som doma, nastavený automat na kŕmenie granulami) odišli na druhý svet 3 kusy.
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod tomino610 » 27 Aug 2013 19:45 pm

Je vhodne dat do 25l vytieračky asi 10 neoniek?Alebo len radsej len samca a samicu?A este otázočka,mám to dobre zatemnene?Alebo by som to mal este neako prerobit,aby bola neaka sanca na vytretie?Diky moc za neaku radu....
Prílohy
2013-08-27-172.jpg
2013-08-24-169.jpg
tomino610
 
Príspevky: 22
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2013 14:50 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod triscene » 27 Aug 2013 19:53 pm

Mas spravenu vodu aby si ich mohol vytierat?

Odoslané z môjho R800i
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod tomino610 » 27 Aug 2013 20:25 pm

No vodu som dal čisto z reverznej osm.taku dva mesiace odstatu a pridal som tam Torumin.Včera som to meral a má to PH 6,6,
DGH 1,DKH 0 stupnov.Vodivost neviem,ale RO asi nebude mat vysoku.Teplotu som nechal 24°C.Pod rostom sa mi uz začina robit bordel tak dufam ze s toho niečo bude.Aj ked to bude chciet trpezlivost,že?....
tomino610
 
Príspevky: 22
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2013 14:50 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod tomino610 » 30 Aug 2013 14:07 pm

Potreboval by som poradit s tym počtom neoniek...Dneska v noci sa mi začali hromadne vytierat(okrem asi troch),sledoval som to ako im pekne padali ikri,a ráno pozeram pod rost a nevidim tam jedinu ikru!!!To je jak mozne?Zeby nestihli ani popadat pod ten rost a hned ich pozrali?Diky vopred za neaku radu....
tomino610
 
Príspevky: 22
Obrázky: 3
Založený: 12 Feb 2013 14:50 pm

Re: Neonka červená/pravá [Paracheirodon axelrodi]

Odoslaťod rombul10 » 05 Nov 2013 22:23 pm

tomino610 napísal:Potreboval by som poradit s tym počtom neoniek...Dneska v noci sa mi začali hromadne vytierat(okrem asi troch),sledoval som to ako im pekne padali ikri,a ráno pozeram pod rost a nevidim tam jedinu ikru!!!To je jak mozne?Zeby nestihli ani popadat pod ten rost a hned ich pozrali?Diky vopred za neaku radu....


ako si pochodil?
rombul10
 
Príspevky: 54
Obrázky: 1
Založený: 17 Okt 2012 16:16 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.