Co s akvariem pres prazdniny?!



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Co s akvariem pres prazdniny?!

Odoslaťod Raviolka » 21 Júl 2004 18:01 pm

skala napísal:a nenapadlo Ta Ravi, to 12 litrove akvarium presidlit nacas cele? Naco volne akvarium, staci miesto na policke. Ja ho mam habadej. Napriklad. Akva vezmes do ruky, ryby to sacku, rastliny to tu chvilu vydrzia, alebo aj tie das do sacku. Ved si zariadovala toho mrnousa tot pred par dnami.

Skala stěhovat celé akvárium rozhodně nehodlám... To tam radši zkusím dát tabletky + plankton a vrátit se trochu dřív. Nejde o to nové akvárium, ale o jiné co jsem měla už předtím.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Co s akvariem pres prazdniny?!

Odoslaťod Ceco » 22 Júl 2004 08:54 am

A co tak oslovit vratnika na intraku. Co ak je nejaky akvarista - veteran? Ak nie, tak rychlo, rychlo ho zaskolit :mrgreen:
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co s akvariem pres prazdniny?!

Odoslaťod Raviolka » 16 Aug 2004 15:05 pm

Takže tady je moje zkušenost: použila jsem 14-denní tablety JBL (pro 20-25 středně velkých ryb)+ 7 malých ampulárií jako zdravotní policii. Výsledek: rybičky jsou všechny v pořádku :D ! Odnesly to křehké rostliny (Hemianthus micranthemoides a Glossostigma), ale snad časem dorostou.
Mimochodem byla jsem pryč nakonec 18 dní a tableta se rozpustila cca z 1/3 - asi se v tak malém akváriu příliš zvýšila tvrdost vody a pak se rozpouštění zastavilo. (Ve velkém akváriu po tabletě nezůstala ani stopa.)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Co s akvariem pres prazdniny?!

Odoslaťod xDodox » 16 Aug 2004 15:10 pm

Rori napísal:Ja napriklad musim pretrhavat skoro kazdy tyzden. Urcite kazde dva je z toho dost zarastena hladina. Ale urcite to rybky preziju :) a aj tie rastlinky dole ...


Cim hnojis?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.