Miniakva +zaciatocnik



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 18 Máj 2012 07:58 am

Okej okej ... tak mame to dlhe akva a rozdelili by smeho na 3 policka s rastlinami a CO2ojkovali by na 3smeny po 8 hodin. jedna cast by vzdy fotografovala a dve by jej dvaali double power CO2!

EDIT: a co sa tyka dizajnu tak by to bol aquascape japonskych ryzovych policok = 3 stvorce s eleocharis
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Reklama

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 18 Máj 2012 15:24 pm

Zbytočné úvahy, vždy sa nájde článok v reťazci, ktorý fungovať nebude
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Giftzahn » 18 Máj 2012 15:43 pm

Milan666 napísal:Zbytočné úvahy, vždy sa nájde článok v reťazci, ktorý fungovať nebude


jj, presne to je ta povestna "teoria kurvitka" .... v kazdom systeme sa vzdy nachadza "kurvitko" = moze to byt vec alebo aj clovek ... a system nefunguje ... cize ked identifikuje a s cinnosti vyradis "kurvitko" je vsetko v normale a funkcne .... plati aj v pripade akva .... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Luker13 » 18 Máj 2012 17:29 pm

to je teda vysvetlenie :D
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod trinitysk » 18 Máj 2012 18:28 pm

Mne sa paci, ze tato teoria tu este stale vobec zije..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod M.i.s.o » 18 Máj 2012 22:54 pm

sak toto :) ...riasa-metalista spravis uz s tym akva nieco alebo ne?

Giftzahn: to znie akoby sa ti dnes pokazila pracka tesne po zaruke ;)
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod trinitysk » 19 Máj 2012 10:51 am

Giftzahn napísal:
Milan666 napísal:Zbytočné úvahy, vždy sa nájde článok v reťazci, ktorý fungovať nebude


jj, presne to je ta povestna "teoria kurvitka" .... v kazdom systeme sa vzdy nachadza "kurvitko" = moze to byt vec alebo aj clovek ... a system nefunguje ... cize ked identifikuje a s cinnosti vyradis "kurvitko" je vsetko v normale a funkcne .... plati aj v pripade akva .... :mrgreen: :lol: :mrgreen:

U mna takyto ludia koncia okamzite vo firme...horsie je to s procesmi... :) Presne ale viem, co mas na mysli...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod chnuro » 19 Máj 2012 15:10 pm

@trinitysk - myslis Giftzahna, alebo "kurvitko"? :-D
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 19 Máj 2012 21:36 pm

Výborný názov, že "kurvitko" musím zapamätať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod spid3r » 19 Máj 2012 23:36 pm

Teoria Kurvitka bola pekne rozobrana v clanku Michala Rybku kedysi na pctuningu :)

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod ASUSKO » 19 Máj 2012 23:56 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Giftzahn » 20 Máj 2012 09:04 am

@trinitysk: njn, zial u mna v projektoch je "kurvitok" kadeakych habadej ( heh, procesy a hlavne "adherence to current proc." radsej ani nespominam bo by ma asi yabblo ) ... cize o srandu je po cely tyzden t.j. 8 x 5 postarane ... :lol: .... ale ked je raz "kurvitko" identifikovane ... ma pochlebe ... a jeho cinnost / nasledky jeho cinnosti sa da/daju "mitigovat" ..... :lol: :mrgreen: :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod trinitysk » 20 Máj 2012 09:17 am

chnuro napísal:@trinitysk - myslis Giftzahna, alebo "kurvitko"? :-D

Kurvitko, ved o tom bola rec... :)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod trinitysk » 20 Máj 2012 09:22 am

Giftzahn napísal:@trinitysk: njn, zial u mna v projektoch je "kurvitok" kadeakych habadej ( heh, procesy a hlavne "adherence to current proc." radsej ani nespominam bo by ma asi yabblo ) ... cize o srandu je po cely tyzden t.j. 8 x 5 postarane ... :lol: .... ale ked je raz "kurvitko" identifikovane ... ma pochlebe ... a jeho cinnost / nasledky jeho cinnosti sa da/daju "mitigovat" ..... :lol: :mrgreen: :lol:

To sice ano, ale otazne je, ako dlho to s kurvitkami vydrzia ti schopni a sikovni...nie raz sa stava ze jedno kurvitko ti rozhodi cely tim sikovnych ludi...a firma prichadza o to najcennejsie co ma...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 20 Máj 2012 10:28 am

A preto je ten výraz dobrý
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod spider30 » 21 Máj 2012 15:06 pm

trinitysk napísal: ...nie raz sa stava ze jedno kurvitko ti rozhodi cely tim sikovnych ludi...a firma prichadza o to najcennejsie co ma...
Trafil si do cierneho. Je to presny popis mojeho "kurvitka" na linke v praci :lol: Neviem sa ho zbavit :?
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod lubosmihula » 27 Máj 2012 22:25 pm

riasa-metalista napísal:Dnes som dostal ten FM-120 filter, uz ho zabieham v starom akva, dal som tam celu napln stareho filtra. Kupil som druhe akva 25l ktore je vacsie a asi aj najvacsie ake mozem mat. Nechcem ist velmi hi-tech cestou a s CO2 by mali asi doma problem. Kupil som Rataj profi soil pod ktory chcem dat cast stareho dna.


Dúfam, že nepíšem neskoro. Ja som mal v miničku Blau FM120. Daj na sací kôš silonku (punčochu) aby ti tam nevtiahlo kreveky, lebo ich filter rozseká. V pohode prejdú cez mriežku!

Rovnako som mal a mám profisoil, som s ním spokojný. No staré dno som dal raz a naposledy (myslím Rataja). Je to o ničom. Keď som chcel napr. vytiahnúť rastlinku, tak sa mi zas...o celé aq a to tak, že sa mi zdvyhol múľ (hmla z ílu) a skoro sa mi udusili ryby. Musel som ho nanovo prerobiť celé.
V starom dne je veľa ílu a ten ti to tam spoľahlivo za...e. (napr. pri pretrhávani zanesie aq tak, že ani filter si nedá rady). Skrátka odporúčam nedávať staré dno od rataja.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Giftzahn » 28 Máj 2012 13:55 pm

Dúfam, že nepíšem neskoro. Ja som mal v miničku Blau FM120. Daj na sací kôš silonku (punčochu) aby ti tam nevtiahlo kreveky, lebo ich filter rozseká. V pohode prejdú cez mriežku!


njn, dovolim si tvrdit ze to plati o kazdom zavesnom filtry ... :wink: ... pokial nechces mat kreveti coctail ...tak treba bud silonky alebo nieco ine vhodne na nasavaciu trubku pouzit ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod lubosmihula » 06 Jún 2012 22:04 pm

riasa-metalista ako sa darí aq? nič nepíšeš, buď bojuješ, alebo si to vzdal - ja dúfam, že to prvé :lol:
malé aq = viac starostí sám som si to overil.
No sinica má jednu obrovkú výhodu oproti ostatným riasam - ľahko sa odstraňuje. Povysávaš ju hadicou na konci zúženou úplne do čista.
Keď sa ti podarí prísť na príčinu tak sa jej zbavíš za pár dní. No len jej treba prísť na "kloub"
To PO4 si meral?
Je viac než pravdepodobné, že ak založíš aq nanovo s novým substrátom, sinica sa objaví znova.
Najprv je na substráte pri prednom skle a na okrajoch listov. Daj do qa jávsky mach, na ňom je viditeňá hneď.
Ak si založil všetko nanovo tak daj do aq veľa rastlín, nech je to džungľa.
Potom kontroluj NO3, PO4 a PH.
Sinica má rada: veľa PO4 (nad 1 mg/l), vyššie PH (nad 7,5), veľa svetla, málo rastlín, málo CO2. Ak zachováš takýto stav tak sa sinice nezbavíš. :lol:
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 10 Jún 2012 14:25 pm

Zdravim! Sorry nejako to boli nabite tyzdne tak nebolo casu a tiez som si povedal ze ked sa vsetko bude v akva darit tak prekvapim zmenou. Takze s akva bojujem este vzdy , zhrniem teda co vsetko sa udialo, koncom tyzdna dostanem spat fotak, tak postnem obrazky.

Povodne 18l akva som vymenil za 25l. Nevim ako v buducnosti ale teraz je zatial pocitovo take akurat , co sa tyka priestoru tiez nejako nemam na vyber. Co sa tyka rastlin trochu som asi urobil blbost, ze som nenasadil hned vsetky naraz ale k tomu sa vratim neskor. Podarilo sa mi zachranit nejako 3 povodne zvazky cryptocoryny pedofilie (premenoval som ich, lebo povodne meno bolo neesteticke), a tiez par glosostigmy pekne rastu. K tomu som nahodil kopu egerie. 2 kusy su zasadene v pozadi a pustaju nove vyhonky, zvysok cca 10 -12 kusov je na hladine nech pozieraju ziviny tak vseobecne. Ta blbost ktoru som urobil je ze som novu kupovanu glossostigmu sadil neskor ( pred tyzdnom) ako cryptocorynu a egeriu, neviem co to urobi.. uvidim. Dlhy to pribeh proste som to urobil tak a uz je neskoro. Prvy tyzden som uspesne prezil nalevnika , bordel po nom uz je davno prec. Jednoducho prisiel do akva, hačal si tam a po par dnoch si sam zbalil svestky a odisiel prec (asi bol nespokojny h.ajzel :((( ). Dostal som naspat povodne krevetky tak som ich tam minuly tyzden dal zatial vyzeraju spokojne, behaju po akva krmia sa...

Co sa tyka chemie tak CO2 veselo pomocou tibi. Mozem len podakovat Milanovi ze tuto dobru vecicku presadzuje, cital som kopu stran z roznych for (niektore kecy z radov "kritikov" trochu stazovali snahu sa o tom nieco naucit). Jednoducho neviem si vynachvalit. Neviem ci to pisat sem, ale tak mini offtopic nezabije nikoho. Mam 0.5l flasu ladoveho caju, tresol som tam asi 4 polievkove lyzice tibi (cca 1/4 tina flase) a 2 cajove lyzicky cukru. Najprv asi tyzden som isiel na burciaku kym sa rozbehli, ale teraz v pohode. Co mi pomohlo dost bola jedna cajova lyzica hroznoveho cukru. len tak pokusne som ju tram nasypal a na druhy den som zrazu odstavoval burciak a funmgoval na tibi. Co sa tyka bubliniek... nie je to uplne stale ale v priemere mam 1 bublinku za 5 sekund (to som meral asi pred 4mi dnami.. neviem ako je teraz, lebo este nesvietim tak tibi mam odkrutene. Ako difuzer pouzivam lipove drievko v odrezanej striekacke. Neviem este posudit ako efektivne je to ale... tak vacsinou vidiet ako po akva plavaju uplne mini bublinky.. tie vacsie idu rovno do zvona ktory je za filtrom tesne pod hladinou. Buduci tyzden ked budem mat cas a fotak urboim obrazky, poslem.
Co sa tyka burciaka.. tiez v pohode vec, chvilku som hladal dobre mnozstvo surovim ale na nejaky treti pokus sa podarilo tak ze bublalo asi tyzden. To som nechal este len tak bublat vo flasi po tom co som zacal fungovat na tibi. Aj ked to nie su moc skusenosti ale tak tibi sa mi pozdava viac. Inak dobra vec sa stala, ked som to tibi zhanal... najprv som kupil tibi od jedneho tipka ... na nete.. on to predaval na pitie a prisli mi necele 2 polievkove kyzice za 5 eciek + euro posta... to sa nedarilo nijako rozbehat tak som siel sem na akvaburzu a clovek pri kosiciach mi dal 7decku flasu za 3 evri, tak ze mi este celkom dost zvysilo na rozdavanie. Takze niektori si z toho robia dobre ksefty.. :/

Ok dost bolo kecov , idem dalej. hnojivo - Easy carbo . Kupil som na zaciatok 250 ml flasku, davam tzo do akva striekackou 0.4ml na den, cize dost dlhu dobu mi ta flaska este vydrzi. Davkovanie bolo napisane 1ml na 50l , ja mam 25l akva tak som to hodil cca takto. Prve dni som daval 0.2 ml a postune zvysil.

Osvetlenie mam este vzdy tu blau lampu mini pl light 18w. Teraz si nie som isty ci to bude dost, alebo staci kezde k tomu COckujem a tiez prihnojujem. :/ Uvidim co mi na to povedia rastlinky... egeria sa nejako nestazuje a rozvetvuje sa veselo len neviem posudit ci je to velmi dobre, dobre, dobre alebo normalne :D Ale kedze cryptocoryna, ktora bola pred tym skoro mrtva dnes sa uz aj podoba na rastlinku...
Svietim od 14:00 - 21:00 zajtra alebo v utorok pridam dalsiu hodinu. Zacinal som na 5h prve 2 tyzdne potom som pridaval po hodine/tyzden.
Vodu menim este vzdy kazdy druhy den. trochu viac ako 1/3 nadrze, hned pri tom cistim aj sklo hlavne pri dne, ale nejako vela bordelu nie je .. teda okrem od krevetich hovienok :D Riasa/sinica/bordel... nejako nevidim... sem tam je nejaky mini mini povlak na skle, ale ten davam dole zubnou kefkou ktorou si vecer potom umyvam zuby... (neumyvam :D)


Teoreticky myslim ze viem ake blbosti som narobil pred tym... nesvietil som postupne po hodine za tyzden ale naraz 9 hodin + urcitze som prekrmoval ryby + chybali rychlorastuce rastliny + po nalevnikovi to myslim nebolo uplne dokladne vycistene a tak vznikol dalsi bordel ktorym sa prisla nakrmt sinica. Cize mozno to bolo len kombinaciou zleho akvaristu a maleho akva :/

Diky inak za vsetky tipy a pomoc co mam robit a tiez za slovo "kurvitko", vzdy ked stretnem na ulici dieta tak ho to slovo naucim a vysvetlim mu aj kedy ho moze a kedy musi pouzivat :D
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 10 Jún 2012 14:51 pm

Nepíš také dlhé príspevky, lebo to odrádza od čítania a nemusí ti byť odpovedané. Ja som to nečítal, tak aspoň môj názor
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 10 Jún 2012 15:05 pm

Jaaj jasne :D Sorry..
Takze v skratke:
momentalny stav:
1. zmenene akva 25l, startovane nanovo . Subsrtat profi soil od rataja,
2. Rastliny 3 zvazky cryptocoryny, vela egerie (z toho 2 sadene zvysok na hladine) + pokus o travnik z glossostigmy
3. CO2 tibi cez lipu a zvon + easy carbo 0.4ml/den
4. svietenie 18w pl mini light 14:00-21:00 prve dva tyzdne 5h potom hodina kazdy tyzden.
5. menim vodu momentalne este vzdy kazdy druhy den cca 1/3 vody +cistenie skla,zatial ziadne problemy so sinicou alebo riasami. Nalevnik som prezil.. aspon to tak vyzera. Pred tym to bolo samozrejme 50 - 80% prve dva tyzdne
6. osadenstvo 3 povodne krevetky minuly tyzden vpustene, vyzeraju byt ok. Tento tyzden si pojdem pre 4 povodne galaxy rasborky.
7. tot asi vse... a dik za pomoc!
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod Milan666 » 10 Jún 2012 15:46 pm

Nóóó!, to sa lepšie číta! Tak sa ti vlastne darí a držím palce!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Miniakva +zaciatocnik

Odoslaťod riasa-metalista » 10 Jún 2012 16:08 pm

lubosmihula napísal:
Dúfam, že nepíšem neskoro. Ja som mal v miničku Blau FM120. Daj na sací kôš silonku (punčochu) aby ti tam nevtiahlo kreveky, lebo ich filter rozseká. V pohode prejdú cez mriežku!

Rovnako som mal a mám profisoil, som s ním spokojný. No staré dno som dal raz a naposledy (myslím Rataja). Je to o ničom. Keď som chcel napr. vytiahnúť rastlinku, tak sa mi zas...o celé aq a to tak, že sa mi zdvyhol múľ (hmla z ílu) a skoro sa mi udusili ryby. Musel som ho nanovo prerobiť celé.
V starom dne je veľa ílu a ten ti to tam spoľahlivo za...e. (napr. pri pretrhávani zanesie aq tak, že ani filter si nedá rady). Skrátka odporúčam nedávať staré dno od rataja.



Aaa tu som chcel este odpovedat!
Mno silonku som daval ale ta mi cez noc kruto znizila prietok, tak hladam novu alternativu... zatial som si z hubky vystrihol na ten koniec taku "čepičku" :D Ale tiez to dost spomaluje prietok... napadlo ma ze by sa to mozno daloomotat rybarskym silonom ale pre male krevetky to asi nebude problem preplavat :/
Obrázok používateľa
riasa-metalista
 
Príspevky: 18
Obrázky: 6
Založený: 14 Máj 2012 19:10 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.