Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 20 Máj 2012 12:25 pm

caute

po istom case sa zacali u mna kopit OW/CV akvarka roznych rozmerov ... cize bolo jasne ze to bude chciet ich aj niekam adekvatne umniestnit ... t.j. zorganizovat skrinky ... nakolko kupovat niekde v kamennej predajni potiazne na intenete predrazene skrinky s DTD dosak ( lisovana pilina) s designovou urovnou "mrtvej ryby" / "hupacieho konika" neprichadzalo do uvahy ... ostavali tada len dve moznosti draha a lacna ...

a.) zaangazovat stolara a dat si vyrobit skrinku na mieru ...

b.) "hej rup" akcia a poskladat si skrinku sam ...presne taku aku clovek potrebuje ...

po designovej stranke som si zvolil styl niekam smerom k ADA skrinkam ... cize vzniknut malo nieco na sposob "ADA style" ..dovody boli jednoduche - minmalisticky a jednoduchy design co znamenalo ze ani "hej rup" akcia skladania skrinky nebude komplikovana ( heh, a ani nebola ale o tom neskor )

moznost a.)

tato bola realizovana niekedy zaciatkom roku 2012 ... stolar "mojej dovery" bol vybrany a zadane boli dve ADA style skrinky o rozmeroch cca. 60x30x36 s navrtanim prilusnych dier atd. ... vysledok stal o necely mesiac u mna za 130,- EUR /ks a nebol zly ale ( ako isto chnuro potvrdi ) v detailoch to prostne nebolo ono ( aj vdaka zmrsenej komunikacii stolar - zadavatel ).... a teraz nejde len o tu cenu ... proste stolar sa sice snazil a odviedol cistu a super profesionalnu pracu .... ale na vysledku = skrinkach bolo jasne vidiet ze je to sice odbornik a pedant ten stolar ale zial nie je to akvarista ... plus naviac ja ich potrebujem asi 5 ks co pri cene cca. 130,- EUR / ks uz rozhodne je pekny "balik" ..... :wink:

a preto ostala uz len moznost b.) a to "HEJ RUP" akcia ....

k realizacii "hej rup" ADA style skrinky pre Mini-M o rozmeroch 41,7 cm x 23 cm x 80 cm ... bolo najskor nutne vypocitat presne rozmery dreva a nechat toto v Baumaxe ( aj v Hornbachu rezu :lol: ... ale Baumax mam po ceste domov ) na mieru zarezat ... cize rozmery pri hrubke DTD surovej dosky 18mm boli nasledovne :

2 ks 41,7 cm x 23,0 cm - spodok a vrch skrinky
2 ks 19,4 cm x 80,0 cm - bocne steny skrinky ( tu sme ubrali 18mm po oboch stranach kazdej bocnej steny ... )
1 ks 41,7 cm x 80,0 cm - zadna stena skrinky
1 ks 41,7 cm x 69,5 cm - dvierka skrinky ( tu bolo 0,5 mm ubrane aby sa nam dvierka aj zatvarat dali ... ze ano :lol: )
1 ks 41,7 cm x 10,0 cm - "okrasna lista"

k tomu by sa patrili aj nejake tie vystuhy do vnutra skrinky ... cize nareazne boli aj tie ....

a tak mame vsetok material narezany a dovezeny domov :

Obrázok

ako sme na tom cenovo ( oproti 130,- EUR ktore zinkasoval ujo stolar ) ... tak pozeram slepym okom na ucet za dosky a zarez v Baumaxe a ucet vravi ... 3,54 EUR aj s DPH ... ale ano :lol: ... cena je fajna, prehladna, chrumkava .... presne taku ako ju mam rad = minimalna :twisted:

Krok1: Potrebne nastroje a suciastky :
od tejto chvile cloveku nic nebrani pustit sa uvedomelo a rozvazne do "hej rup" akcie ... preto je nutne si najprv pripravit vsetky potrebne nastroje: srobovacka, meter, pravitko, lep na drevo, vhodne samozrezne sroby, frezka, vrtaky do dreva, vodovaha, uholnik ... atd.

na obrazku je ich jasne vidiet nic viac a nic menej zatial v kroku 1 nie je nutne ... teda okrem dosledonosti pri lepeni :lol:

Obrázok

v pokracovani bude Krok 2: skladanie ( lepenie ) skrinky, Krok 3: vrtanie dier
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Caiman » 20 Máj 2012 12:35 pm

som zvedavy najma na povrchovu upravu...farba ktoru som daval ja sa mi osvedcila,po zaschnuti velmi odolna voci poskodeniu (uz som skrinku suchol kade cim a ani jeden skrabanec) a takisto vodeodolna,pekne zatesnila hrany dosiek a nebol problem ani vyteceny filter v skrinke,len utriet a hotovo...
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Glitter » 20 Máj 2012 14:16 pm

Paráda Gift, teším na ďalšie kroky a foto..
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 20 Máj 2012 15:37 pm

Som zvedavy a tesim sa najma na povrchovu upravu ale aj kompletizaciu, zatial je za tebou ta podstatne jednoduchsia cast...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 20 Máj 2012 20:52 pm

takze rychlo spat k "hej rup" akcii .... aby rec nestala ... nakolko sa zial mrska skrinka sama neposklada .... pokracujeme plynule s druhym krokom ...

Krok 2: Skladanie ( lepenie) skrinky

skladanie skrinky je dost rychla a priamociara zalezitost ... na zlepenie som pouzil vodeodolny lep na drevo Pattex Wood ... ktory je sice biely ale zasycha "do cira" .... cize ak aj trosku lepu je vytlaceneho zo spojov po zaschnuti je ciry a nejako extremne oku nevadi ... a samozrejme vsetko ostatne zabezpeci spolahlivy borec Mr. Sandpaper ... vo variantach min. 180, 400, 600 ... a jemnejsi .... :lol:

2.2 uvod skladania patril nalepeniu bocnic na zadnu stenu skrinky ...

Obrázok

2.3 po zakladnom zaschnuti cca. 10 min som pokracoval s dolnym a hornym "deklom" skrinky ( samozrejme neradno zabudat ze lepidlo skutocne vytvrdne az za cca. 24 hod. )

Obrázok

2.4 potom nasledoval horny "dekel"

Obrázok

2.5 po nalepeni horneho "deklu" isla skrinka "na leziaka" a na radu dosla "ozdobna lista" a pri tej prilezitosti som aj pokusne prilozil dvierka na skrinku ... ze nech sa slepym okom pozrem ci som dobre ich rozmer vymeral ... co ocividne bol ten pripad ...

Obrázok Obrázok

takze po finalnom namontovani "ozdobnej listy" bol Krok 2: Skladanie ( lepenie ) montaze skrinky ukonceny ... bude treba akurat pockat kym lepidlo aspon trochu vytvrdne ( 24hod.) aby sa dalo pokracovat v Kroku 3 : Vrtanie dier

musim povedat ze Krok 2 teda nebol bohvieako narocny ... a predpokladam ze hravo zvladne kazdy kto ma aspon jednu ruku zdravu... islo tu akurat o presnost pri montovani jednotlivych casti ( a preto je vhodne pouzivat pri praci vodovahu a uholnik ... samozrejme ze to ide aj bez nich ale zial taky Chuck Norris teda nie som a radsej som ich s radostou aj pouzil ) ... tak aby vsetko do seba presne zapadlo a nebolo nutne v Kroku 4 : Spachtlovanie a brusenie kydat na skrinku kila "drevogitu" a hodiny travit brusenim .... :lol:

njn, sak nechame skrinku chvilu odpocivat a poskytneme lepidlu sancu "rozvinut" doplna svoje "jedovite chemicke kvality " a Krok 3: vrtanie dier nechame zatial na zajtra ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 21 Máj 2012 11:35 am

njn, akcia "Hej rup" pokracuje napodiv plynulo ... dokonca aj besne lepidlo "zatlo poriadne drapy" do spojov skrinky a ta ziskala potrebnu tevnost cize este vcera v noci sa realizovalo "rychle "pokracovanie ...

Krok 3: Vrtanie dier ( potrebnych, chcenych a nevyhnutnych ) ....

vrtanie dier nepredstavuje ziadnu komplikaciu ..samozrejme ze za predpokladu vhodnych nastrojov ako bola srobovacka, vrtacka ( samozrejme ze nie akciovy model z Tesco ...:mrgreen:), frezka a "vykruzovak" alebo ako sa im nadava .... samozrejme neboli pouzite ziadne profi nastroje typu napr. Metabo ... ale len bezne hobby nastroje Black&Decker, Bosh, Einhell .... :wink:

3.1 najprv som sa pustil do vrtania dvoch dier cez ktore budu "prevlecene" hadice od mojho oblubeneho EHEIM 2213 Classic filtra ( dnes zial v Mini-M z nudze cnost na docasnom stanovisku fici zavesne cinske chrastitko a EDEN 501 chrastitko spolu s glassware ) ... cize na vyvrtanie dier o priemere 24mm som na srobovacku Black&Decker nasunul 24mm "vykruzovak" ... a vysledok je celkom vzhadny a oku lahodiaci ...

Obrázok

3.2 potom nasledovala diera cez ktoru bude prestrcena predlzovacka ... tu som pouzil 54mm "vykruzovak" a silnejsiu Einhell vrtacku ... a opat podarilo sa bezproblemovo decentnu dieru vyvrtat .....

Obrázok

na zaver ostavalo uz len vyfrezovanie otvorov pre panty na dvierka skrinky ... tu som sa rozhodol pre 26mm panty ( existuje este aj varianta 35mm pantov ale to by som musel niekde zhanat 35mm frezku lebo na tych par pantov sa nova kupovat rozhodne neoplati )... pre tento rozmer mam zapozicanu frezku o priemere 26mm ... frezka bola nasadena na srobovacku a umiestnenie dier na panty bolo presne zamerane a mohlo sa ist s prehladom na frezovanie ... vysledok je opat napodiv celkom schopny ...

Obrázok Obrázok

celkovo vrtanie dier aj spolu so zameranim netrvali ani 30min ... a vysledok je ok ... tym padom je skrinka pripravena na Krok 4: Spachtlovanie a brusenie

Obrázok

po Kroku 3 by to chcelo opat aj nejaky ten financny update ( mimo dostrelu nepriatelskych diel) ... zatial boli naklady celkom prehladne ... a to:

1.) DTD Dosky + zarez = 3,54 EUR
2.) 2 x pant ( 26mm) = 2,40 EUR

zratane dokopy to cini 5,94 EUR co je opat chrumkava a minimalisticka cena .... presne taka aku ju mam rad ... ( samozrejme je to aj vdaka zapozicanym nastrojom - frezka a "vykruzovaky" ) ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod LaXo » 21 Máj 2012 11:51 am

fiha, parada, potom sa stavis aj umna? mam tiez nejaky zvysny material :D
si sikovny, tesim sa na finale!
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Máj 2012 12:35 pm

myslis ze to bude dostatocne drzat iba s lepidlom? ja by som dal aspon spojovacie koliky preistotu.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 21 Máj 2012 13:13 pm

@Miso: nedrazdi "kida" bosou nohou :mrgreen: ... njn, sak kto ti povedal ze tam koliky nie su ... :lol: ... a okrem toho by to 100% aj bez nich drzalo ( vsimni si ako je skrinka skladana ) ... celkova vaha Mini-M ( 19L) bude nejkych 25kg .... maximalne 30kg .... ale mas pravdu koliky su tam + vodevzdorne lepidlo + obe hrany potrete lepidlom a cele spojene .... plus este su pripravene vystuhy na stred skrinky .... ( ale asi ich nepouzijem nakolko su zbytocne ) .... len som ich nenafotil tie koliky/ kolikovanie ... a pre istotu som vcera vykonal zatazovu skusku 2 x 60L plne boxy (korenov a kamenov) som postavil na skrinku ... a bez problemov ... cize obavy o stabilitu nemam ani najmensie ..... :P
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 21 Máj 2012 13:19 pm

Aj bez kolikov to bude o.k., nebal by soms a toho, osobne by som ich tam ani nedaval...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 21 Máj 2012 13:28 pm

njn, nakolko mam asi zo 100ks roznych drevenych kolikov 5mm a 6mm .... zopar som ich aplikoval ... chcel som si vyskusat ci som pracovny postup za tie roky nezabudol ... presne navrtat diery do oboch dosak ... tak aby dosky pekne licovali .... :wink: ...ale pravda je isto ich tam vobec netreba .... ale pri 3tej ADA skrinke 50x30x80cm ... kam pojde akva 50x30x36 OV = 54L je uz aplikovana stredova doska ako vystuha, pouzite su koliky a aj samorezne sroby ... tu predsa bude vaha okolo do 80 kg ... ked bude z akva vypusteny vzduch a nalozene fesne ohko kamienky ..... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 21 Máj 2012 13:29 pm

Som zvedavy kolko toho vsetkeho chces robit, kde to budes mat, ako to chces mat atd atd., ale to si necham na teba az tu budes...takto cez net je to problemove rozoberat...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 21 Máj 2012 13:36 pm

njn, celkovo bude 5 ks ADA style skriniek .... a konecne budem mat svoj "akva-room" hotovy ... cize mam jednu izbu extra len na akvarka vyhradenu ... ale sak pomaly tu budem updatovat aktualny vyvoj .... :wink:

1 skrinka pre Mini - M 41,7 x 23,0 x 80,0 cm ( akva je uz zalozene a ma nieco cez 2 mesiace ... cize u mna este stale zabeh bez zivocichov az ked bude finalne na skrinke poto pridu obyvatelia )

1 skrinka pre Mini - L 45,0 x 24,0 x 80,0 cm

1 skrinka pre 50x30x36

1 skrinka pre 25x25x25 ( akva fici uz nieco cez 3 roky ... len sa presunie na skrinku a fici v pohodke dalej )

a este jedna ale rozmery este presne neviem .... teda v hlave ma dva rozmery len sa pre jeden rozhodnut .... :lol:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 21 Máj 2012 13:49 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod miku » 21 Máj 2012 13:37 pm

Giftzahn napísal:... chcel som si vyskusat ci som pracovny postup za tie roky nezabudol ... presne navrtat diery do oboch dosak ... tak aby dosky pekne licovali ....


Mohol by si prosím ťa pár vetami popísať ten pracovný postup. Dík
miku
 
Príspevky: 47
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2010 11:07 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Caiman » 21 Máj 2012 13:45 pm

Giftzahn napísal:njn, nakolko mam asi zo 100ks roznych drevenych kolikov 5mm a 6mm .... zopar som ich aplikoval ... chcel som si vyskusat ci som pracovny postup za tie roky nezabudol ... presne navrtat diery do oboch dosak ... tak aby dosky pekne licovali .... :wink: ...ale pravda je isto ich tam vobec netreba .... ale pri 3tej ADA skrinke 50x30x80cm ... kam pojde akva 50x30x36 OV = 54L je uz aplikovana stredova doska ako vystuha, pouzite su koliky a aj samorezne sroby ... tu predsa bude vaha okolo do 80 kg ... ked bude z akva vypusteny vzduch a nalozene fesne ohko kamienky ..... :wink:



Na tu 54litrovku tiez netreba vystuhy...Ja mam na "ADA" skrinke 90L akva 60*30*50 (povodne male paludarko) momentalne plne vody,kamenov a uplne bez problemov.Len par konfirmatov pre istotu treba dat :pivo:
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod M.i.s.o » 21 Máj 2012 14:06 pm

@Giftzahn: ono lepidlo casom zostarne + niekto do toho buchne atd., ale mas pravdu 30kg je vpohode. ;) ...som nevedel ze tie koliky vytiahnes zo zalohy :D
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 21 Máj 2012 14:22 pm

@Miso: jj, jasnacka ze vytiahnem ( tie koliky ) ... neboj hodnu chvilu som nad skladanim skriniek premyslal ... cize potrebny material a potrebne nastroje su vsetky po ruke ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod chnuro » 21 Máj 2012 22:26 pm

Zauimava tema. Konecne nieco prakticke od Giftzahna. Vsetci sme radi, ze ti uz funguje fotak a snad tutpo uzitocnu temu zakoncis fotografiou akvaroom-u plnou prosperujucich akvarii s naslednymi odkazmi na temy kazdeho akvaria, aby sme mohli sledovat aj tvoje výtvory ;-).

Osobne drzim palec a co sa tyka preferencii posledneho tajeneho akvaria, tak dufam, ze to bude ten rozmer, do ktoreho by som sa vošiel aj ja sam - a to su uz slusne poziadavky :-P
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 22 Máj 2012 07:47 am

Ale fotak je mozno pozicany..;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 22 Máj 2012 08:08 am

takze a mame tu treti den "hej rup" akcie ... napodiv ( aj ked vyslo nove Diablo III :twisted: ) sa mi dari po veceroch plynulo napredovat v zapocatej akcii ... takze vcera .... nakolko uz "lepidlo" dobre zaschlo sa dalo prejst ku ...

Kroku 4: Spachlovanie a brusenie

tento krok je jednoduchy a zarovej aj najkomplikovanejsi / najpracnejsi ... a dovolim si tvrdit ze aj najdolezitejsi z celej "Hej rup" akcie .... nakolko pokial sa pri "spachtlovani" a hlavne bruseni spravi chyba resp. sa nieco z oboch flakne ...bude to mat nedozierne nasledky pri nasledujucom Kroku 5: Povrchova uprava "aneb" lakovanie skrinky

4.1 na samotne spachtlovanie je treba "drevogit" a samozrejme nejake vhodne spachtlicky ... mne sa podarilo najst doma sadu cervenych "karosarskych spachtlicek" ( celkovo 5 rozmerov) ktoru som pred rokmi ani sam uz neviem preco kupoval ... a tym padom prisli celkom vhod...

Obrázok

postup je jednoduchy .... otvorime "drevogit" na spachtlicku dame primerane mnostvo "drevogitu" a patlame/spachtlime o dusu ... pruser je v tom ze do vyvrtanych dierok sa ziadnou spachtlickou nedostaneme ... a preto namocime prst do "drevogitu" a diery "patleme" zial prstom .... neoplati sa to prehanat ...cize nanasame primeranu vrstvicku "drevogitu" .... ako obvykle pri kazdej cinnosti sa v syteme / pri cinnosti musi nachadzat aj povestne "kurvitko" a tymto je v tomto pripade samotna "spachtlovana" hrana DTD dosky ... tym ze pozostava z "lisovanych plin" dobre saje vodu obsiahnutu v "drevogite" a preto je treba trosku hrubsiu vrstvicku .... resp. spachtlovat sa bude z velkou pravdepodobnostou po vybruse opat ... na obrazku dole je vidiet skrinky po prvom spachtlovani a vybruse ....

Obrázok

4.2 po vytvrdnuti naneseneho "drevogitu" co je asi po plus/minus 24hod. sa moze zacat brusit ... na zabrus som zvolil nasledovne "smirgel-papiere" ... 180ku na hruby zabrus ... 400vku a na finis 600vku ... vysledok nie je zly ale ako som predpokladal nie je dokonaly a po prvom zabruse bude treba opatovne "prespachtlit" skrinku a dokladne vybrusit .... tato "vesela a prasna" praca ma teda caka opat .... ale ked ma byt povrchova uprava perfektna musi clovek holt trpiet ... preto som skrinku / ky opatovne "prespachtlil" a snad vecer po praci bude "dervogit" pekne vytvrdnuty a mozme opat brusit .... :lol: ... na brusenie nepouzivam ziadnu el.brusku .... clovek potrebuje cit ... chytit "smigrel-papier" do ruky a brusit co to da .... :wink:

ako vzdy je tu opat zasadna otazka ... ako sme na tom z nakladom na material po Kroku 4: Spachtlovanie a brusenie cena drevogitu je 3,40 EUR za balenie a toto staci pohodlne na 4 skrinky cize 3,40 / 4 = 0,85 EUR priblizne na jednu skrinku ... napodobne je to aj so "smirgel-papiermi" 4ks = 2,60 EUR cize cca. 0,60 EUR na skrinku .... a celkovo

1.) DTD Dosky + zarez = 3,54 EUR
2.) 2 x pant ( 26mm) = 2,40 EUR
3.) "Drevogit" = 0,85 EUR
4.) "smirgel-papier" = 0,60 EUR

takze spolu to mame po tretom dni 7,39 EUR a opat je cena este stale chrumkava = presne taka aku ju mam rad ... t.j. minimalna ... :twisted:

na buduce ( po uspesnom 2 prip.3 spachtleni a zabruse) si dame dalsie pokracovanie Krok: 5 Povrchova uprava skrinky "aneb" lakovanie + "vodeodolnost"
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 22 Máj 2012 08:11 am

trinitysk napísal:Ale fotak je mozno pozicany..;-)


eee ... novy firmware ... a zatial fotak foti ... a nestrajkuje s hnusnou hlaskou "Internal Error" :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 22 Máj 2012 08:21 am

Tak postni nejake foto tych 2 miniciek...alebo ak nechces tak aspon do Prahy dones foto...ved vies, aby to nebolo ako s Columbovou zenou..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 22 Máj 2012 08:34 am

njn, sak bude aj Krok: x Postavenie zabehnuteho Mini-M na "ADA style" skrinku .... cize jedno po druhom .... Mini-M sa stale zabieha a .... potom bude velke finale .... :lol: :mrgreen: :lol:

tak tu je zatial jedna "vlhka" fotka ... :twisted: .... ADA Mini-M zakladanie ....

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod koroner » 22 Máj 2012 08:36 am

Dobra tema Gift. pekne spracovana, tesim sa na dalsie foto, dufam ze sa rozbehnes aj s akvarkami :wink:

a uz si sa rozbehol :D
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.