rozpad fuzika u panciernika



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rozpad fuzika u panciernika

Odoslaťod annnna » 20 Máj 2012 19:06 pm

Ahoj, neviem prist na pričinu a nasledne nasadiť liečbu pancierníkovi. Uz po kupe 3 ks, asi pred 4 mesiacmi v akvristike, po umiestnení do nádrže sa na nich objavil biely povlak a rozpad plutiev, cele akva som preliečila Baktopurom Direct liečba zabila jedneho, stav ostatným sa zlepšil, ale asi nie liečivom, ale nasledne po pridaní soli. Teraz sa jednému pancierníčkovi objavila mala biela bodka na konci jedného fuzika, nasledne mu fúzik odpadol a rozpad pokračuje na papuľku. Druhý fúzik má zdravý. Prosím o radu či sa s tým dá niečo robiť, aké liečivo použiť. Sera Baktopur uz do akva nikdy nedam vždy mi zabil jemnolisté rastliny, choré rybky dorazil a ostatné oslabil. eSHa2000 nezabral.
Prikladám foto.
annnna
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2011 08:50 am

Reklama

Re: rozpad fuzika u panciernika

Odoslaťod Giftzahn » 21 Máj 2012 07:39 am

@annnna: hmm, taka zasadna otazka ... ake dno mas v akva ? teda "frakcia" substratu a aky substrat je v tvojom akva ? ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rozpad fuzika u panciernika

Odoslaťod trinitysk » 21 Máj 2012 13:45 pm

No ta hlavna otazka je asi kde je to prilozene foto..:-) Bolo by fajn mat k alva viac info + jeho celu foto...resp. niekolko fotiek...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: rozpad fuzika u panciernika

Odoslaťod Milan666 » 21 Máj 2012 20:02 pm

To, to, chýbajú základné informácie o akváriu
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: rozpad fuzika u panciernika

Odoslaťod annnna » 25 Máj 2012 21:11 pm

Tak panciernik uz uhynul, foto sa mi vtedy nedalo prilozit-skusim ci to dnes pojde, ale mam aj iny druh panciernikov v tom istom akva a tie nastastie tieto problemy nikdy nemali. Ak sa niekto uz stretol s touto chorobou a vyliecil to, budem rada ak sa podeli o skusenosti. Vdaka
Prílohy
panciernik.JPG
annnna
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2011 08:50 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.