Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 22 Máj 2012 08:38 am

@Koroner: jj, sak preto to robim ... aby bolo kam CV akvarka supnut ... a samozrejme nech aj skrinky oko akvaristu potesia ... cize dufam ze coskoro bude moj "akva-room" hotovy ..... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 22 Máj 2012 09:04 am

Ked to tak sledujem tak sa vo mne po dlhom case zase zacina ozyvat tuzba po niecom podobnom..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 23 Máj 2012 07:37 am

njn, myslis teraz OW/CV minicka alebo "homemade" "hej rup" skrinky ... alebo oboje .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod chnuro » 23 Máj 2012 07:41 am

alebo akva-room?
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 23 Máj 2012 07:59 am

akva room je spravna odpoved...vcera som sa bol pozret tu...http://www.tanganika.cz/ a musim povedat ze ma to zacina tahat aj tymto smerom...:-) Vidiet tie rybky nazivo, v takom mnozstve a varietach je zazitok...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod chnuro » 23 Máj 2012 08:13 am

nepovedal by som, ze toto by som od teba cital. Myslel som, ze si zarytý rastlinkár... ;-)
Mozno raz uvidime od teba aj akvarium "bez rastlín".
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 23 Máj 2012 08:21 am

S vybranymi rastlinkami by som to urobil, samozrejme s mierou....trebalo by to vidiet live a aj zaryteho rastlinkara pochopis..:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 23 Máj 2012 08:27 am

aha, tak akva -room ... jj, sak aj mne ten spavat neda ... ale ked je volna miestnost nic nebrani zakladaniu "akva-roomu" ....

4 "Hej Rup" ADA skrinky su v roznych stadiach rozpracovane .... vcera som dve opatovne prespachtlil a dnes sa bude bursit o dusu .... :wink: ... tak snad bude vysledok 2 vybrusu bezchybny a tym padom by sa dalo pomaly aj lakovat .... 3 vrstvy sededeho vodou rieditelneho laku nad drevo 2v1 ... cize zakladovka a final faba ....

planovany postup bude 1 vrstva ... nechat zaschnut ... prebrusit jemnym smirglom vyssim ako 800vka .... 2 vrstva laku nechat zaschnut pripadne prebrusit ... a tretia zavercna ... na zaver pridu 3 vrstvy bezfarebneho laku aby cela skrinka bola ako tak vodeodolna a decentne leskla .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 23 Máj 2012 08:31 am

Dal by som polomat ako finalny lak, ani amano to nema vo vysokom lesku a navyse na vysokom lesku uvidis kazdy jeden odtlacok ruky a kazdu necistotu, nedokonalost ktor tam ostane po udrzbe na skrinke...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 23 Máj 2012 08:40 am

njn, to stoji za rozmysel .... ono ta seda je matna ..cize ak sa supne na nu lesky nemalo by to byt take hrozne ...ale 0,7 matneho vodou-rieditelneho laku nestoji tiez "majland" a do 30dni od kupy mozem leskly neotvoreny lak vratit do Baumaxu alebo zamenit za matny ( cize ani extra peniazky to stat nebude ) a kusky DTD dosiek mam kde sa da aj jedna aj druha varianta pred finalnym lakovanim skriniek vyskusat ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod trinitysk » 23 Máj 2012 08:46 am

Skusil by som este pred finalnou upravou nakolko sa s tym naozaj pekne hras a je za tym kus teba, prace a casu nafarbit si bokom nejaku vacsiu dosku, nejaky prebytok a skusit obe varianty laku na finalne rozhodnutie...dolezite je ale, aby to bola vacsia plocha, na malej ploche to dobre neuvidis a neda sa to dobre posudit...Takto pocitovo by som isiel do polomatu, sam mam polomat a keby som to mal v lesku ako to povodne chcela zena kvoli efektu kedze je akva v obyvke, tak by som sa zblaznil cistenim...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 23 Máj 2012 15:32 pm

jj, sak drievka zbytkove su ... cize isto vyskusam obe varianty a hlavne aj to 3jite prebrusenie ... ale myslim si ze ked sa nebudem nikam ponahlat aj finis sa zadari ... koniec-koncov nejde tu o rychlost ale o vysledok ... ktory rozhodne chcem mat perfektny ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod paterlini » 28 Máj 2012 12:06 pm

pekna praca, tiez nad takymto niecim rozmyslam.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod spid3r » 02 Jún 2012 10:46 am

Btw kolko ta stal ten lak?

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod larix » 02 Jún 2012 11:16 am

Pri čítaní tejto témy začínam, rovnako ako pár ľudí predomnou, uvažovať nad založením minička. Gift, píšeš to perfektne, inšpirujúco. Držím palce a sledujem ďalej.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 03 Jún 2012 06:12 am

@spidr3: njn, lak je z Baumaxu ...klasika vodou - rieditelny sedy matny ze nejakych do 8,- EUR a "pixlicka" na 1L a odhadujem ze dopohodky vydrzi na 4 skrinky .... bezfarebny lak na finis a vodeodolnost je tiez niekde okolo 6,- az 7 EUR a taktiez predpokladam ze vydrzi bohate na 4 skrinky .... teda pevne dufam ze nebude vyssia spotreba ...:lol:

@larix: njn, zatial robim skrinky len na mini-M, mini-L, 20L kocku a 64L akva .... ale posledna bude uz na "odrastene" akva cize to uz bude poriadny rozmer .... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 05 Aug 2012 18:33 pm

njn, tak po istej dobe som opat spat ... ( I'll be back ako vravieval Arnie ...v tomto pripade vsak I'am back .... :lol: ) s nejakym tym malym updatom k teme Hej Rup - "ADA Style" Mini M skrinka aj ked uz nie je sama ale pridali sa k nej dalsie 4 kusky ..ze je to take pekne ... ze ano .... :lol:

samozrejme ze sa ako vzdy ponaham pomaly cize aktualne su skrinky v roznom stadiu rozpracovanosti ... od skoro hotovej 27x27x85 az po 41x24x85 ktora caka este na prvy vybrus ... :wink:

Obrázok

a nakolko aj ked sa vravi ze prazdniny su uhorkova sezona ... zial u mna v praci tomu akosi zial nic nenasvedcuje cize z prace chodim utahany ako ....

( vid. foto moj havo )

Obrázok

a tym padom sa nikam neponahlam ...

napredujem skutocne len slimacim tempom co mi vsak nejako moc nevadi .... hlavne sa nikam neponahlat aby sa do procesu nedostalo to povestne "kurvitko" ... co by znamenalo len a len zvysenu pracnost ... pri nevyhnutnej naprave .... samozrejme ze medzicasom pomalicky riesim nejaky ten hardscape v ramci setrenia casu ... napr. tu je zarodok hardscape v Mini-L s fesnymi kamienkami od Glittera a jednym fingerwoodom ... a menej fesnym polystyrenom ... :lol: :mrgreen: :lol:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

plus pomalicky doplnam zasoby substratov nakolko do 5 tich akvariek "natlacit" ADA Amazoniu je predsa len nejaka ta financna zataz ...

Obrázok

a nakolko sa cez weekend zastavil aj chnuro u mna aby "skontroloval" progress projektu "Akva Roomu" a doniesol sebov svoj fajny fotacik tak tu su fotky dvoch miniciek ktore si najdu svoje miesta na dvoch "ADA Style" skrinkach ...

Obrázok

tu su dve minicka Aqualel kocka ( uz jej taha na piaty rok ) a cerstve Mini M cca. 6 mes. ( v zabehu :wink:) a tiez zopar detailov ADA Mini Mka .... s uhla pohladu ako ich videl a nafotil chnuro ... ( za co mu samozrejme ze dakujem :pivo: )

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a co rozhodne nemoze chybat ... :lol: ... je detailny zaber na ADA logo ... :mrgreen: ... faktom je vsak ze to ADA Mini M svetlo je slusny "suntik" ... a nemat ho za 50,- EUR ( kupene vo vypredaji) .. tak som rozhodne "nasrdeny" ... a to poriadne ... :wink:

Obrázok

plus este jedna krevetia momentka z Aquael Aqua ...

Obrázok
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod chnuro » 05 Aug 2012 20:08 pm

Fotky su priemerne, ziadna slava, ale vsetci su urcute radi, ze vidia tvoje nadrze ;-).
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 06 Aug 2012 07:30 am

njn, fotky su uplne super ... teda istotne lepsie ako ked ti mizerny fotak pri foteni zahlasi "internal HW Error" .... :lol: ...njn, budem s musiet poobzerat po nejakom kusku noveho fotaka ...nech mozem zaplavit temu novymi fotkami ... a ked bude vsetko ready bude isto co fotit ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Glitter » 06 Aug 2012 08:01 am

Špička Gift, niet čo vytknúť, ten koreň + kamene je bomba, snáď sa podarí niečo podobné aj mne.. Som rád, že poslúžili, keď chytia tú správnu farbu, bude to mať šmrnc :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod fazyl » 06 Aug 2012 21:36 pm

neviem ako sa mi podarilo nevsimnut si tuto temu doteraz, ale kalap dole Gift! :shock: normalne mam chut sadnut do auta a ist do Hornbachu narezat dosky :-D (inak ta cena dosky aj z rezom 3,54e je real? zda sa mi ze len jeden rez stoji 0,5e). Inak skvela tema a skvela praca. A konecne vidim nejake tvoje akva

ten AQshow room len ticha zavist :pivo:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod triscene » 06 Aug 2012 22:37 pm

Gift..od teba som nic ine ani necakal, smakovicky :)
takisto snad niekedy poriesim nejaku tu ADA style skrinku :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod doors010 » 06 Aug 2012 23:32 pm

niet co dodat krasa....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: Hej Rup - "ADA Style" Mini-M Skrinka

Odoslaťod Giftzahn » 07 Aug 2012 07:26 am

@Gkitter: jj, neboj istotne sa ti zadari ..sak po ruke mas kooopu fesnych kamienkov ..cize je s coho vyberat a hlavne spekulovat nad "sexi" hardscapami ... :wink:

@Fazyl: jj, tak je 3,54 za DTD dosku 18mm a aj zarez ... pri rozmeroch skrinky 27x27x85 ...cize skrinka pre Aquael Kocku ...:wink: njn, Aquaroom bude oddychova a relaxacna popracovna zona ... vzdy som chcel mat jednu izby kde by som mohol supnut akvarka ... :wink:

njn, snad bude opat fungovat moj fotacik ... a tym padom spravim este fotecky z dodavky 4 x 24 W T5 Hlinikoveho svetla za 35,- EUR ( clovek musi mat holt stastie a aj trochu vyjednavat ale s borcami z DE sa da vzdy dohodnut na vzajome vyhodnych cenovych podmienkach) a z uplne noveho CV 41x24x30 akva s fesnou jap. mliecnou foliou + skrinka + DIY skanibalizovane 2x8W svetlo .... ktore pripravujem ako darcek .... pre noveho nadejneho akvaristu .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.