rýchle vychudnuté rybky



Akvarijné ryby - choroby, liečba

rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod bodik24 » 20 Máj 2010 10:00 am

Ahojte,

mám problém s rybyčkami - dnes ráno som vyhodil z akvária jednu mrenku machovú - behom troch dní VYCHUDLA. Zostala apatická, nepríjímala potravu, zdržiavala sa na dne a ukrývala sa pred svetlom. Nemá žiadny rozpad šupín, žiadne biele fliačiky, vokajšie znaky choroby nie sú viditeľné. Ostatné rybky nejavili žiadne podobné znaky. Až teraz pred hodinou sa rovnaké správanie prejavilo u dalšiej mrenky štvorpruhovej. Ak to mám zhrnúť, počas posledných týždňov akonáhle zasvietim svetlo v akváriu, rybyčky okamžite vyhľadávajú skríšu. Keď svetlo vypnem, opäť plávajú po celom akváriu (to neplatí pre choré rybky)

akvárium založené v januári 2010 - 54L, T- 25°C, pH 7-8, ostatné parametre v norme, 6x mrenka štvorpruhová, 6x mrenka machová, 7x tetra neónová
výmena vody 1x týždenne - 15L, odkalovanie - 2-3x týždenne. 3x denne vločky, inú stravu neprijímajú.
bodik24
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 20 Máj 2010 08:56 am

Reklama

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod jiri sajar » 20 Máj 2010 10:48 am

správajú sa tak všetky ryby v nádrži, alebo len mrenky?
ak len mrenky, pozri či nemajú problém s fúzikmi (ako som písal v komentári iných tvojich fotiek) ak mrenka príde o fúziky, je na tom rovnako ako človek, ktorý príde o prsty na rukách ... mrenka má potom problém nájsť potravu a nakrmiť sa...
ak je problém u všetkých rýb v nádrži, problém je možno v pričastom krmení vo veľkých dávkách .... najmä ak ide o tak malý obsah nádrže ako máš ty - potom aj cez pravidelne čistenie nádrž prudko a rýchlo stúpa obsah škodlivín vo vode.... podľa mňa by stačilo krmiť max 2x denne a vždy len toľko krmiva, koľko stihnú rybky do 10 minút bezo zvyšku zožrať ... drž sa pravidla, že polosýta rybka bude na tom zdravotne a kondične vždy lepšie ako prekrmená rybka
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod bodik24 » 20 Máj 2010 11:05 am

ako som uviedol v popise mám tam ešte 7x tetru neónovú... substrát nie je problém, pretože rybky pozorujem veľmi často a viem, že sa v ňom nerypkajú, takže fúziky by som vylúčil. To náhle VYCHUDNUTIE rybyčky postihuje postupne. Dnes ráno som vyhodil jednu mrenku, teraz pozorujem vychudnutie a apatické správanie u dalšiej mrenky. Zvyšok je čulý, navonok zdravý. Rybky kŕmim tak 2-3x denne VEĽMI MALÝM množstvom vločiek. skúšal som aj inú potravu ale nič iné nežrali. Myslím, že to CHUDNUTIE je príznakom nejakej črevnej choroby. Potrebujem vedieť, ako to liečiť skôr než vyhynú všetky rybky, ak je to nákazlivé. Ďakujem
bodik24
 
Príspevky: 2
Obrázky: 3
Založený: 20 Máj 2010 08:56 am

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod petersmann » 22 Máj 2012 22:14 pm

Tak na tuto temu by som aj ja rad vedel odpoved.Dufam ze niekto nieco k tomu napise.Ja som tiez zufaly.Mam 600 l akva v nom su mecovky guramy perletove mrenky stvorpruhe a machove a neonky.Na neonkach a mrenkach sa mi prejavuju uz spominane priznaky.Su kazdym dnom chudsie a chudsie.S celkoveho mnozstva cca 20 ks mi ostalo poslednych 5 mreniek a uz aj tie maju priznaky ako tie pred nimi.Zdrave su len 2.Co je zaujimave ze kazdy tyzden sa nakazi dalsia.hned ako skapu uz nakazene.Proste neplavaju su na jednom mieste aj cely den.Vobec nezeru a su strasne chude.Mam pocit ze to bude nejaka choroba criev.Alebo fakt neviem identifikovat.Mozem pridat aj foto.Dufam ze mi niekto pomozete urcit problem lebo sa mi hrozne pacia tie ryby len ked mi akosi dochnu.Dik.Inak testy su v norme co sa tyka ph gh.Sviertim cca 5 hodin denne.Cerpadlo ma vykon 1400l za hod.Vodu menim kazde 2 tyzdne cca 1/3 akva mierne zarastenerastlinami nakolko je dost velke a rastlinky su neni lacna zalezitost.Hnojim pmdd hnojivom objednane s ciech.zmes je namiesana ja som len dolial vodu.Rastlinkam velmi prospieva.Rybkam nevadi co sa tyka mecoviek a guram.Teplota vody 26 st.Co nemam a v blizkej buducnosti asi aplikujem je vzduchovanie.Moze to byt sposobene aj tym?Inak no3 som meral ale nenameral som ziadnu hodnotu pretoze dajana test mi nejak nefuguje.Ak mozte poradte
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod Amanda25 » 22 Máj 2012 22:20 pm

bodík 24... vyhodil??? Ahojte, ja som mala niečo podobné s gupkami... mne pomohol bactopur direct.. podarilo sa mi zachrániť také rybky.. čo boli jednou nohou už v nebíčku.. :-) teda nejaká bakterialna infekcia..
Obrázok používateľa
Amanda25
 
Príspevky: 69
Obrázky: 0
Založený: 03 Sep 2011 16:40 pm

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod petersmann » 22 Máj 2012 22:24 pm

petersmann napísal:Tak na tuto temu by som aj ja rad vedel odpoved.Dufam ze niekto nieco k tomu napise.Ja som tiez zufaly.Mam 600 l akva v nom su mecovky guramy perletove mrenky stvorpruhe a machove a neonky.Na neonkach a mrenkach sa mi prejavuju uz spominane priznaky.Su kazdym dnom chudsie a chudsie.S celkoveho mnozstva cca 20 ks mi ostalo poslednych 5 mreniek a uz aj tie maju priznaky ako tie pred nimi.Zdrave su len 2.Co je zaujimave ze kazdy tyzden sa nakazi dalsia.hned ako skapu uz nakazene.Proste neplavaju su na jednom mieste aj cely den.Vobec nezeru a su strasne chude.Mam pocit ze to bude nejaka choroba criev.Alebo fakt neviem identifikovat.Mozem pridat aj foto.Dufam ze mi niekto pomozete urcit problem lebo sa mi hrozne pacia tie ryby len ked mi akosi dochnu.Dik.Inak testy su v norme co sa tyka ph gh.Sviertim cca 5 hodin denne.Cerpadlo ma vykon 1400l za hod.Vodu menim kazde 2 tyzdne cca 1/3 akva mierne zarastenerastlinami nakolko je dost velke a rastlinky su neni lacna zalezitost.Hnojim pmdd hnojivom objednane s ciech.zmes je namiesana ja som len dolial vodu.Rastlinkam velmi prospieva.Rybkam nevadi co sa tyka mecoviek a guram.Teplota vody 26 st.Co nemam a v blizkej buducnosti asi aplikujem je vzduchovanie.Moze to byt sposobene aj tym?Inak no3 som meral ale nenameral som ziadnu hodnotu pretoze dajana test mi nejak nefuguje.Ak mozte poradte
Prílohy
IMG131.jpg
IMG128.jpg
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod jarque » 22 Máj 2012 23:19 pm

Tie rybky co zeru.... Ake maju vykali ? Biele vlaknite, tahave alebo normal ? Mozno to budu dake crevne bycikovce.

Merenkam skodi monotona strava, zvyknu po nej bezbreho tucniet. Mne sa oplatilo im dopriat dva krat do tyzdna hladovku a krmit mrazenym vsetkym moznym okrem niteniek no vyzaduje to dobru filtraciu.

Odoslané z HTC Vision cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod petersmann » 23 Máj 2012 06:27 am

jarque napísal:Tie rybky co zeru.... Ake maju vykali ? Biele vlaknite, tahave alebo normal ? Mozno to budu dake crevne bycikovce.

Merenkam skodi monotona strava, zvyknu po nej bezbreho tucniet. Mne sa oplatilo im dopriat dva krat do tyzdna hladovku a krmit mrazenym vsetkym moznym okrem niteniek no vyzaduje to dobru filtraciu.

Odoslané z HTC Vision cez Tapatalk 2


No stravu maju mrazenu (patentky,dafnie,cyklop a hovadzie srdce) susene vlocky a granule.Jedli normalne vsetko bolo normalne az jedneho dna prestali plavat a nachadzali sa len na jednom mieste viacmenej akoby dole hlavou.Vyzeralo to akoby spali.Vykaly som posledny tyzden nezaznamenal ziadne nakolko nezeru vobec nic.
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod jarque » 23 Máj 2012 17:12 pm

Tak skus aplikovat Entizol o nom je napisane napr vnutorne-parazity-t4658.html#p54801. S Bactopur direct som este nemal skusenost no moze aj on zabrat.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: rýchle vychudnuté rybky

Odoslaťod Milan666 » 23 Máj 2012 18:57 pm

Na mrazené "veci" sa vybodni aj na srdce a krmi striedmo a všetko ako radí jarque
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.