rotala rotundifolia



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: rotala rotundifolia

Odoslaťod doors010 » 25 Máj 2012 23:42 pm

co ckujes?????
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Reklama

Re: rotala rotundifolia

Odoslaťod jarque » 26 Máj 2012 15:28 pm

Dneska sa k foto zial nedostanem, jasne co ckujem, ved som aj pisal ze je 10cm od co2 mixera

Odoslané z HTC Vision cez Tapatalk 2
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: rotala rotundifolia

Odoslaťod doors010 » 26 Máj 2012 19:59 pm

pozeral som tie namerane hodnoty vies ono aj tie rataj testy no neviem po skusenostiach im neverim a to nas tu bude strasne vela ktory tieto testy odpisali... tak ph 7 da sa ti to znizit???aspon na 6.8 .... DC co ukazuje???teda ak mas... to ze je rotala 10 cm od mixera nemusi znamenat ze ma aj dostatok co2 ... aku rastlinu mas vysadenu okolo nej????? nemas tam nejakeho zruta zivin...chce to foto
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: rotala rotundifolia

Odoslaťod jarque » 26 Máj 2012 21:20 pm

Tak pozical som si zrkadlovku, ale v mojich rukach je to k nicomu :(
no ale na predstavu hadam bude stacit
Obrázok

a "Krasna" rotlana, vkuse sa mi tam nadrbkali ryby...
Obrázok


akva som prestrihal naposedy v utorok, isli dole Cacomby, Hydrophily, Hemianthus micranthemoides a ricia
Rotlanu som naposledy strihal pred mesiacom, bola z nej len taka tenka stonka so zakrpatenymi listkami, karoliny pravidelne prestrihavam aby som jej doprial dostatok svetla, ale konkurencny boj o flek pravidelne prehra.
Hnojim dostatocne, lebo mam aj vela zrutov, ostatnym rastlinam sa dari a riasa je len sem tam, takze v nedostatku prvkov problem dako nevidim. DP nemam ani neplanujem mat, podla tillmanovej tabulky(ktoru teraz pred sebou nemam a cisla davam s pamati ) je Co2 cca 30 mg/l ak pridam co2 tak ze ph klesne na 6,8 pojdu dole aj zivocichy (cca 60mg/l co2)

Ako tak pozeram na excel merani param vody, vidim ze podla mojich testov sa aj petrzalska voda mierne zmenila, konkretne je tvrdsia. No ja mam len tieto nepresne akva testy navyse od rataja.

Ako som zacal hnojit po4 zbadal som sem tam prve priznaky sinice, ktoru som doteraz ani nepoznal.

V zaciatkoch tejto nadrze (rok 2010) som mal problemy s krupickov a po dvoj ci troj tyzdnovom chemickom utoku vyzerala rotlana asi takto
Obrázok

cize akva cele zle a patrila medzi prve rastliny co to rozbehali, po dalsom roku som mal rotlanu s priemerom aj 5cm a nic extra som nerobil, akva bolo tiez dost zarastene.
Obrázok

Len tak pre orientaciu, teraz hnojim priblizne dvojnasobnou davkou pmdd oproti rokom 2010/2011 (aj koli silnejsiemu svetlu a co2)
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: rotala rotundifolia

Odoslaťod doors010 » 26 Máj 2012 21:53 pm

neviem no ked sa dari inym rastlinkam vidim to len ze rotale kradne ziviny podla mna limnophila mal som podobny problem kedze je to rychlo rastuca rastlina zere ziviny rychlejsie ako rotala ktora nerastie takym tempom urcite by som radikalne odstranil limnophiliu ale nie len strihanim hlavne aj s korenovym systemom...a ako tak pozeram tak rotale kradne aj vela svetla....
doors010
 
Príspevky: 1245
Obrázky: 0
Založený: 26 Sep 2011 11:22 am

Re: rotala rotundifolia

Odoslaťod jarque » 26 Máj 2012 22:22 pm

no aspon si ma poopravil nemam cacomby ale limnophile :) no co uz clovek je tvor omylny ;-) na rybickach som to teraz checkol, no podla niektorych fotiek niesom sam kto ma v tomto hokej
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.