Vytierací rošt - materiál



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 23 Máj 2012 16:23 pm

Kupil som murarsku sietku (5euro-10m stvorcovych), a listu na elektricke kable tak ako je uvedene tu:

gallery/image_page.php?&image_id=15809

Lenze ta umela lista sa mi zda totalne labilna, preto chcem použiť drevenny ram. Vadilo by podla Vas keby som spravil ten ram z dreva z ihlicnatych stromov? Alebo dajte prosim vas typ na vyrobu vytieraceho rostu.

Alebo mozem pouzit ako konstrukciu na sietku neodizolovany kabel?
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Reklama

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Milan666 » 23 Máj 2012 18:52 pm

Veď tam máš návod celý aj s materiálom a keď dáš tie lišty kantom, tak nemôžu byť labilné. Kábel určite nie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 23 Máj 2012 20:20 pm

Milan666 napísal:Veď tam máš návod celý aj s materiálom a keď dáš tie lišty kantom, tak nemôžu byť labilné. Kábel určite nie


ano jasne, ved ja som to aj robil tak, ale akonahle sa ho ohne do praveho uhla, tak uz je to na pol ceste do ....
pouzil som bielu listu, ze ci je z ineho materialu neviem ale je to slabe
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Milan666 » 23 Máj 2012 21:08 pm

On to má tou tenšou časťou lišty vystúžené, ohýňať do vnútra tak, že sa vyreže vnútorná časť po oboch stranách 45° ohneš dokopy a to vytvorí 90°uhol
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 23 Máj 2012 22:26 pm

no mne sa to lame stale, bud to nahrejem trochu, alebo to spravim z dreva. Ocelove skrutky by snad problem nemali robit ked niektori tlcu na spodok driev v akva klince.
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 25 Máj 2012 01:08 am

mozem pouzit v akvariu takyto stipec??? obsahuje ocelovu sponu alebo ako sa to vola.
Nikto nic nenapisal na zelezo vo vode, takze mozem ho pouzit v akva?
Prílohy
DSCN4050.JPG
DSCN4049.JPG
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Ajven » 25 Máj 2012 05:43 am

Milan666 napísal:On to má tou tenšou časťou lišty vystúžené, ohýňať do vnútra tak, že sa vyreže vnútorná časť po oboch stranách 45° ohneš dokopy a to vytvorí 90°uhol


no neviem, ked pozeram ten obrazok, tak tam nie su ziadne 45 stupnove zarezy. Rez je jeden kolmy na casti ktora sluzi original ako krytka a ohnute je to do vonka.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 25 Máj 2012 13:40 pm

ludia mozem pouzit ten stipec na obrazku s kovovou sponou?
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod petersmann » 26 Máj 2012 09:11 am

Akym sposobom sa pripevni ten rost k akvu?On sa niecim podlozi alebo ako.Skusali ste to uz niekto spravit?
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 26 Máj 2012 15:54 pm

no ja niesom sice ziadny odbornik, ale sak to mozes polozit na nieco alebo zavesit na silon napriklad :) Mna skor trapi otazka, ci moze ist trochu kovu do akva, ale ocividne setci namna serkaju :)
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod martin_s » 26 Máj 2012 16:25 pm

petersmann napísal:Akym sposobom sa pripevni ten rost k akvu?On sa niecim podlozi alebo ako.Skusali ste to uz niekto spravit?

Mozes to podlozit na kraji, alebo to mozes urobit bud sirsie alebo dlhsie a dat do akva sikmo. Dolezite je to dat tak aby to nemali dospele ryby sancu podplavat a dostat sa tak k ikram...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Ajven » 26 Máj 2012 16:41 pm

mardzo napísal:Mna skor trapi otazka, ci moze ist trochu kovu do akva, ale ocividne setci namna serkaju :)


Ani ja nie som odbornik. Povedz z akeho materialu je ta spona. Je to iba ocel ? Nie je to nahodou aj pozinkovane ?
Nehrdzavujuca ocel je OK, ostatne z kovov strkat do akva je riziko. Hlavne ak to je vytieracka.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod petersmann » 26 Máj 2012 17:30 pm

mardzo napísal:no ja niesom sice ziadny odbornik, ale sak to mozes polozit na nieco alebo zavesit na silon napriklad :) Mna skor trapi otazka, ci moze ist trochu kovu do akva, ale ocividne setci namna serkaju :)


Tak odbornik som neni ani ja.A suhlasim s Ajvenom len ti mozem povedat ze mne spadlo do akva (vytieracka) drotik s baniek neviem akym sposobom sa to tam dostalo a bolo to tam cca 1 mesiac a rybam sa nic nestalo.Takze ak je to podobneho materialu mozes skusit.Ale nasledky si musis zniest ty sam.Ale myslim ze by to nemalo vadit.A dalsia vec je ta ze urcite bude zalezat ake velke to akva do ktoreho to chces dat je.Tak neviem ci som ti poradit ale myslim ze ryby to preziju
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod hofi » 26 Máj 2012 18:10 pm

Použi plastové záhradné pletivo 0,5 x 0,5 cm vystrihni ho o 1-2cm širšie a máš to hotové.Dĺžku nechaj rovnakú ako je vo vnútri akva.Drží to dobre.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Milan666 » 27 Máj 2012 11:45 am

Ten štipec je záhradnícka spona na uchytenie popínavých rastlín. Ten drôtik je zliatina ocele a železa a hrdzaveje. Do akvária zabehnutého by som sa nebál to dať, no do vytieračky len s vodou by som kvôli plodiku to určite nedával.
Strihni si plastovú mriežku o 10 cm dlhšiu ako je dĺžka akvária, šírka nech je rovnaká ako akva no a vlož ju dnu, vznikne ti oblúk a to je najvhodnejšie pre výter, načo vymýšľať niečo nové, keď toto je minimálne 40 rokov testované s úspechom
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 27 Máj 2012 12:18 pm

@milan, ja som kupil po odporucani murarsku sietku, a potreboval som ju upevnit. Keby mi odporucili plastovu sietku, tak by som to neriesil. Asi sa po nejakej fakt poobzeram, nakolko ta murarska sa neda poriadne tvarovat a je taka divna...

Pocuj Milan, a ta sietka podla toho co pises ma byt vypukla v akvariu ako kopec, alebo ako sedlo?

Mam doma este umelohmotnu sietku ktora sa pouziva na stromceky {aby zajace neobhryzli koru..}, to som videl aj u jedneho akvaristu, no on spravil z toho taku klietku, a mal som pocit ze rybka umiestnena v nej bola dost v stiesnenych podmienkach. A bola v tej sietke sama bez samceka, co tiez nechapem
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod martin_s » 27 Máj 2012 13:04 pm

Ja som stavbarsku sietku pouzil jednoducho - dal som na dno akva vyssi kamen, na to som dal sietku ktora bola dlhsia aj sirsia nez akva s tym ze som ju zahol smerom dole a pri krajoch som to zatazil kamenmi. Je tam vsak riziko ze to ryby podplavu (najmä mensie druhy)... Vyriesit sa to da aj vyrobenim uz spominaneho ramu (nie je to problem), pouzitim spominanej plastovej mriezky (myslim ze je to to iste ako spominas pre pouzitie na stromceky (ak nemas nahodou na mysli pogumovane pletivo)...
Naozaj neviem preco si komplikujes zivot hladanim zlozitosti v uplne jednoduchych veciach...
Byt tebou tak pozornost skor venujem tomu ako dosiahnut aby sa ti ryby ktore chces odchovat vobec vytreli a ako potom udrzat plodik pri zivote...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 27 Máj 2012 13:23 pm

nie nemyslel som to pogumovane pletivo. ja vsetko komplikujem, lebo to robim prvy krat :) a neviem este tie vase triky vselijake prakticke.
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod jarque » 27 Máj 2012 14:11 pm

ja tiez odrezem armovaciu sietku sirsiu ako akva. pod nu na stred vlozim kocky a=3cm zo stareho biomolitanu a po krajoch sietku zaistim prisavkami, vznikne tak "kopec", mam spraveny aj ten ram z instalaterskej listy, no uz mi nesedi rozmer... a na tie max dva dni co treba ikry uchranit pred rodicmi sa improvizaciiu medze nekladu, zaklad je ziskat "fugu" medzi dnom a sietkou tot vsio
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Milan666 » 27 Máj 2012 14:20 pm

Pocuj Milan, a ta sietka podla toho co pises ma byt vypukla v akvariu ako kopec, alebo ako sedlo?

No presne tak, buď kopec, alebo sedlo ako sa ti viac pozdáva
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 27 Máj 2012 14:35 pm

no moj prvy pokus os vytieranie dopadol tak, ze rybky sa mi nevytreli (lebo neviem rozoznat kotnu rybku :( ) ale pod sietkou mi ostalo kopec hovien... A to som vo vytieracke ani nekrmil. Chce to prax, zacinam tomu verit, ze univerzalny recept pre vytieranie moc neexistuje a treba trochu aj spekulovat.
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod jarque » 27 Máj 2012 14:50 pm

ake rybky si chcel vytriet ? cim si ich krmil pred trenim (iba pre zaujimavost preco sa ti na to vysrali :D )
ake su prama vody v akva a aku si namiesal vyterovu vodu ?
btw:
ikernacna nieje kotna, iba ak tak zaplnena ikrami, zivorodka moze byt kotna ale zase sa netrie (neneresi)
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod Milan666 » 27 Máj 2012 15:06 pm

Zrejme živorodky, tie vedia nasrať
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Vytierací rošt - materiál

Odoslaťod mardzo » 27 Máj 2012 15:17 pm

nie Milan, ikernacky su to :) ocividne potrebujem este trenovat...
Obrázok používateľa
mardzo
 
Príspevky: 357
Založený: 17 Jan 2012 13:38 pm

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.