30l nanocube - vsetko naokolo



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 28 Máj 2012 09:41 am

nastup znova nezmaru
uhyn 6/10 tigrov
pribudnutie 3x C. Japonica a 1x Otto.
Japonici vytrhavaju ricciu, co som pracne pripevnoval na korene, dohazali podhrabat koren. Stetinkovu riasu zatial napadaju, ale zabi vlas obchadzaju
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Reklama

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod triscene » 28 Máj 2012 10:42 am

so stetinkou ti japoniky nepomozu, mne po nej behaju ale skorej hladaju zvysky zradla a zabiak nechuti asi nikomu :)
zelenu vlaknitu ale zboznuju :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod Giftzahn » 28 Máj 2012 10:55 am

njn, nezmar nie je az taka tragedia ... uhyn tych tigrov vsak aj ano ... inak podla mna japonica v malo akva nevyzera dobre ... skor na tvojom mieste by som nasadil viacej "potkanich krevetiek" tie tiez dokazu riasu spasat ... cize "ocistia a neposkriabu" ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 28 Máj 2012 11:10 am

Giftzahn napísal:njn, nezmar nie je az taka tragedia ... uhyn tych tigrov vsak aj ano ... inak podla mna japonica v malo akva nevyzera dobre ... skor na tvojom mieste by som nasadil viacej "potkanich krevetiek" tie tiez dokazu riasu spasat ... cize "ocistia a neposkriabu" ... :wink:


Mas pravdu, ale skusil som to aspon takto, kedze sa mi nedari s zabim vlasom.
tigre ma dost stvu, ale este to s nimi vyskusam. Dufam, ze mi zostanu aspon 4ks.
Ked preziju par mesiacov, tak skusim znova kupit dalsie.

Este treba dohodit 2 heleny, na znicenie malych slimakov, lebo sa zacali extremne mnozit a nestiham ich vyberat z akvaria.

Dalsia vec, ze uz asi 4-5 dni sa mi objavili male cervene gulicky - na koreni, kde je tien, + na listoch mandlivnika. Su necely milimeter velke.

A posledna vec, vcera som videl v akvariu nejkake male cudo plavat - vyzera ako gulicka s chvostom. pohybuje sa mykano - ako larva komara. Videl som to aj vo filtri, je to tak male, ze sa mi to nepodarilo odfotit. velkost do 1 mm.
Moze to byt mala neocaridina? 1 tehotnu samicu uz mam, druhu som nevidel, ze by mala vajicka. Na tigroch som tiez nevidel vajicka.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod Giftzahn » 28 Máj 2012 12:34 pm

njn, tie slimaky kludne vyzbieraj mechanicky ... je to sice "piplacka" ale vysledok je podstatne rychlejsi ako pri helenach ... a treba si uvedomit ze ked ti heleny "vyzeru" vsetky slimaky co potom ... jasnacka ked nic ine pod zub nemaju tak aj zvysky krmiva ktore uniknu rybkam a krevetkam "zlupnu" ... ale nie je to proste ono ... heleny potrebuju lovit slimaky ... cize mechanicky zber je rychly a nebyrokraticky ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 28 Máj 2012 13:42 pm

nechcelo sa mi zberat kotulky 2 tyzdne, a teraz je ich po akvarku milion. na stastie mi len obzieraju rastliny, tj. nezeru ich, len cistia.

Napada ma 1 varianta, ale to by asi krevety skoncili ako krmivo. Jedna sa o Carinotetraodon travancorius - niektori ludia tvrdia, ze im krevety nejedia, ani nenapadaju a su prospesne pri ich chove...no mne sa nechce riskovat, ze mi ich do 1 jednej zahubia.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod Giftzahn » 28 Máj 2012 15:01 pm

njn, stvorzubec .... tak ten ma slimaciky rad .... ale opat ked slimaci dojdu ... ono,stale mi pripada manualny zber najjednoduchsi ... som som to praktizoval a ver mi po dvoch troch poriadnych zebroch nebudes mat slimaky v akva skoro ziadne respe. ak vobec nejake tak len par ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 28 Máj 2012 16:14 pm

Ti mali stvorzubci mi ucarovali. rozmyslam, ze dalsie akvarko spravim pre 2-3.
Chcem k tomu aj krevety, len v tom pripade budu musiet byt minimalne C. japonica.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 01 Jún 2012 11:31 am

Takze tigre prezili - 9ks som ich vcera naratal, ked som hodil Hikari.
C. Japonicy behali splasene a snazili sa to co najskor zjest.
Sakuram to stale nechuti, ale za to tie potvory cistia o 106.

Chcelo by to nejake male ryby, ktore by zacali sa krmit aj vseliakymi miniaturnymi zivocichmi, co poriadne ani nevidim volnym okom. Nieco mam zase nove v akvariu - vyzera to ako miniaturny cyklop. Nema to ani pol milimetra a chodi to po stetinkovej riase, ktora je na 2 listoch anubiasu.

Vedel by niekto pozicat digitalny pH a PO4 za nejakeho pivsona alebo panaka absolutky? ;-)
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 08 Jún 2012 10:19 am

Vcera dokupenych dalsich 5 tigrov ;-)
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 26 Jún 2012 11:54 am

od minuleho tyzdna vidim 2 male krevety. vyzera to na sakury, kedze samicka sakury uz nema vajicka a na zatial ziadna tigrica nenosila vajicka
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod Giftzahn » 26 Jún 2012 16:12 pm

njn, kde su dve male sakury ... tam ich istotne bude aj viac .... ono, sakury su tiez len lepsie vyfarbene "potkanie krevetky" ...cize o chvilku ich budes mat plne akva ... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod paterlini » 28 Jún 2012 15:33 pm

Je mi jasne, ze sakur bude asi viacej. Bude dalsie akvarko. Ked ich bude vela, tak ich vymenim za nejake rastliny, pripadne rozdam.

Vcera mi dosiel cinsky pH meter, ukazuje 7,4. Skoda, ze sa neda vypnut a stale to ukazuje potom sialene hodnoty od 0.1 az po 19 ph. Co uz, za 11 dolcov nemozem cakat zazraky.
Dostal som aj kalibracne 2 sacky, kt sa maju rozmiesat vo vode. Asi z destilky, ze? Nebolo to napisane v navode, ani v popise.

http://www.ebay.com/itm/260900592061?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

po pridani CO2, vitafloru a 5 kvapiek PMDD rastu rastliny perfektne.
CO2 ide cez Tibi, stabilne ide cca kazdych 6s 1 bublinka a Rotaly rastu ako besne, krasne sa vyfarbuju do cervena.
HC zatial sa nerozrasta, ale davam tomu este cas.
Este treba trochu udrzby a naviazanie javskeho machu na koren, kedze C. japonicy mi uspesne vsetku ricciu vytrhali.
Trochu prestriham a dam konecne foto.
paterlini
 
Príspevky: 129
Obrázky: 4
Založený: 28 Mar 2012 10:45 am

Re: 30l nanocube - vsetko naokolo

Odoslaťod Giftzahn » 29 Jún 2012 07:43 am

njn, sak si zakup uz rozrobene kalibracne roztoky .... ph4 a ph7 som niekde videl ... myslim ze u Rataja napriklad ... a potom si "11 dolacoveho cinana" nakalibruj a potom meraj ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.