Aky prostriedok na ochranu podlahy?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod ritmo » 19 Aug 2004 10:13 am

Neviem ci to suvisi s akva tematikou ale u mna urcite.
Ehm..... zacnem asi takto: pred pol rokom som si zaobstaral novu plavajucu podlahu (stala asi 25000 Sk z mojej studentskej pozicky :( ) Poctivo som ju cistil doporucenym pripravkom - tusim sa vola emsal a ma zabranovat prieniku vody do spojov.
Pri vymene vody v akva sa trochu dostalo aj mimo moj dosah a tak som si to nevsimol. utrel som to az po niekolkych hodinach.
Ale co, podlaha sa na spoji vydula! :twisted: :twisted:
Mamina bola nadsena a odvtedy mi furt rozpravala ake nebezpecne to akva je (aj ked inak sa jej paci)
Az do vcera, ked sa jej pri cisteni kobercov podarilo nieco podobne a myslim ze v este vacsom rozsahu :( :( :(
A preto sa pytam: poznate niekto prostriedok na osetrenie laminatovych podlah proti vode?
aj ked s tymi vydutinami mi uz asi nic nepomoze :(
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Reklama

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod skala » 19 Aug 2004 11:11 am

skus mozno LEXAN.SK, ale vraj existuje, ale je to zrejme nie pre teba. Na to sa este dava iny povrch, tazko mi hovorit. Reprodukujem kolegu. Aj mna to zaujalo. Vraj to je nejaka hmota co urobi akoby maltu a potom to vyzera ako guma. vraj to vodu neprepusti - firma JOPA
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod Maja » 19 Aug 2004 11:16 am

Je to zalezitost kvality materialu (lisovanie, nasiakavost...). Ja som kupila plavajucu podlahu do haly pred piatimi rokmi. Robila mi ju rodinna firma- romovia a nedam na nich dopustit- doteraz nemam na nej jedinu vydutinku a jedinu skarocku. Osetrovala som ju specialnym prostriedkom asi pol roka, ale rozdiel som nevidela a tak ju 4 a pol roka umyvam handrou/mopom. Za fotelkami mam 11 bandasiek na vodu do akvaria a obcas sa nieco vysplechne, no problem s vydutim nemam. Specialny prostriedok asi ani neexistuje. Hadam len pouzit vosk na klasicku palubovku a vtriet ho do kazdej skarky :-?.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod Eduscho » 19 Aug 2004 15:13 pm

Firma HG Internacional. Vyrába rôzne špeciálne prípravky. Aj na plávajúce podlahy.
Eduscho
 
Príspevky: 33
Obrázky: 17
Založený: 25 Jan 2004 18:28 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod Igypop » 19 Aug 2004 17:03 pm

Nie je to náhodou spájané bez lepenia, t.j system "click"???
Lebo laminát vodu nepustí, iba cez spoje. Kvalitné lepidlo, pokiaľ ho tam
bolo dosť by tiež nemalo. Tak neviem neviem.

Čo sa týka tých prípravkov, som trochu skeptický, lebo ani 5 vrstiev syntetického laku mi nezabránilo prechodu vody do dreva :?
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod ritmo » 19 Aug 2004 17:40 pm

Hmm.... je to lepene. a to lepidlo je normalne vodou rieditelne tak asi som mal chciet nejake lepsie ale co uz.
aj ked sam tomu nerozumien preco sa to oduva, minule som rozlial vodu a bola tam minimalne 10 hodin kaluz 40x40cm a nic a vcera troska vody a 6x vydutinky tak 4-7cm pozdlz spoja. :-(

A okolo akva to radsej natriem niecim mastnym na nabytok.

Aj by som tu podlahu reklamoval ale myslim ze je to zbytocne :-(
ritmo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 14
Založený: 09 Apr 2004 23:11 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod Igypop » 20 Aug 2004 09:44 am

Lepidlo môže byť vodou riediteľné, ja som takým lepil. Po vytvrdnutí však s ním už voda nehne.

V niektorých miestach možno naniesli menej lepidla a do tej škáry sa tým pádom môže dostať voda. Toť môj názor.

Neviem ako veľké máš medzery medzi jednotlivými plátmi, ale možno by pomohlo do nich dodatočne natlačiť tmel resp. lepidlo na parkety. Dosť piplavá robota :(
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod Martin11111 » 20 Aug 2004 16:09 pm

Toto riesenie sa ti mozno bude zdat ako vysmech, ale neber to tak. CO TAKTO IGELIT - zozenies ho barz de, je lacny a je s nym malo roboty.
Obrázok používateľa
Martin11111
 
Príspevky: 46
Obrázky: 8
Založený: 09 Okt 2003 15:39 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod salik » 20 Aug 2004 17:52 pm

ritmo, nebude to dobre zlepene, mozes skusit kupit hnedy silikon na parkety a tenuckou vrstvou prebehnut prstom spoje na parketach aspon okolo akvaria, ked silikon uschne, jemne ho prstom zacisti - nech ostane len v spojoch, nicim mastnym to nenatieraj, este sa tam na tom "prizabijes"

Igypop, mam doma klik bez lepenia, "neznackove", raz som zabudol dobre zavriet balkon, mlaka 40x40, nic sa nestalo
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Aky prostriedok na ochranu podlahy?

Odoslaťod fefe » 20 Aug 2004 21:56 pm

Ako si to myslel Skala. Ja som pracoval v JOPE. Asi si dostal hmlistú informáciu. Ak napíšeš bližšie, tak to môžeme rozobrať. To čo máš zrejme na mysli sú hydroizolačné hmoty, no tie sa dávajú pod povrch. Kto má záujem, tak na budúce stretko Vám môžem priniesť vzorky. Síce pracujem vo svojom no s tým istým sortimentom, takže prípadné dotazy rád zodpoviem. Samozrejme poznám aj HG, kto chce, môžem taktiež priniesť letáky a brožúry.
gallery/image_page.php?&image_id=2418
Obrázok používateľa
fefe
 
Príspevky: 78
Obrázky: 25
Založený: 28 Jún 2002 13:05 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.