sweter - 700 l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 23 Máj 2012 20:48 pm

Ahojte,
po prestahovani planujem zrusit svoju 240tku a pustit sa do 700 l divociny :), vela veci este nemam premyslenych, aj preto som sa rozhodol zalozit temu uz teraz.

hruby objem: 726 l
rozmer: 220 x 55 x 60 cm (druhy udaj je vyska, zvazoval som este 220 x 50 x 65 cm)
osvetlenie: chcel by som sa dostat nad 0,5 W/l, zatial je v plane vlastna vyroba krytov na T5
osadka a rastlinstvo: vacsina ostava z 240tky, nieco sa pomeni, doplni atd., toto ma cas
hnojenie: prisposobene PPS Pro ako doteraz, CO2 set z 240tky - akurat flasu vymenim za 6 kg
filter: asi externy skleneny komorovy

700l_01.jpg
nakres 1


Akvarko bude umiestnene vo vyreze v stene, s tym, ze z obyvacky bude licovat so stenou a v izbe na druhej strane bude precnievat do skrine, tzn. bude vidno len z obyvacky. Vyrez je vacsi ako akva (schvalne), tento priestor bude prekryty z obyvackovej strany (vyklapatelnym) ramom dokola, cize viditelna vyska bude niekde okolo 45 cm, ramom zakryjem vrchnu cast akva s vystuhami a spodnu so strkom, z bocnych zakryje v podstate iba hrubku skla + cast steny. Manipulacia v akva bude teda mozna ciastocne aj z prednej obyvackovej strany (pod vyklopeni ramu tam bude priestor na ruku - vyska cca 12-14 cm). Precnievajuca cast akva bude na kovovej konstrukcii ukotvenej do zakladov domu.

Filter by som chcel skusit zlepit sam, umiestneny by bol (vid lavy nakres = pohlad z vrchu) ten obdlznik vlavo hore, max. tam vychadza 90 l, ale rozmyslam skor o nejakych 35-45 l, nech sa s tym da lahsie manipulovat pri cisteni atd. Vysoky by bol rovnako ako akva a umiestneny v jeho rovine. Toto zatial nemam nastudovane, ale asi by som sa chcel vyhnut vrtaniu, cize skor by som asi vodu prehanal hadicami ponad skla. Velmi by som chcel vyuzit studnovu vodu, onedlho ideme dat navrtat, nasledne dam spravit testy, tak dufam ze bude v pohode. Odpad aj privod studenej a teplej vody bude zavedeny az ku akva, toto su veci ktore budem v blizkej dobe riesit, takze tu by som hlavne potrebovat poradit, aby bolo cistenie, vypustanie/napustanie co najkomfortnejsie :).

Kedze zatial vela veci nemam domyslenych, velmi by mi pomohlo keby ste dali vediet co sa vam zatial z uvedeneho nepozdava (alebo by ste riesili inak), pripadne mi hodili nejake linky na akva tu na fore (postupne prechadzam tie vacsie objemy), kde by som sa mohol inspirovat po technickej stranke. Ked doriesim tieto veci, tak pridu na rad tie prijemnejsie = ako bude akva vyzerat zvnutra :). Zatial tak, dakujem.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod pha » 29 Máj 2012 17:02 pm

ahoj, mne sa nepozdava dostatocny priestor nad akvarkom, zvacsil by som ho o cca 10-15cm, filter by som nerobil zo skla, radsej dva externe, plus koralia.. drzim palce - pekny objem...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 29 Máj 2012 21:16 pm

ahoj pha, diky, medzicasom som ten priestor nad akva zvacsil o 5 cm, je to uz vymurovane, takze uz s tym nepohnem :). Zo zadnej strany (tam kde akva precnieva mimo mur) by mal byt v pohode priestor na vacsie hrabanie sa v akva (+vkladanie a vyberanie korenov, kamenov atd.) a z prednej strany mi v podstate staci priestor na ruku: strihanie, sitkovanie, krmenie atd. Tiez som rozmyslal ze k tomu Eheim ecco pro 2036 co budem mat zo sucasnej 240tky este dokupim dalsi filter, ale ten externy skleneny ma dost laka, no este to zvazim. Momentalne spekulujem ze kde presne umiestnit privod vody a odpad (kde, v akej vyske, ci a ako to priamo napojit na akva atd)
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod astro » 29 Máj 2012 22:05 pm

sweter pekný projekt, držím prsty a sledujem. ja by som išiel určite do skleneného filtra, sám si vyčítam, že som tak neurobil so svojim. ten prístup zozadu do akva je fajn, nezababreš čelné sklo a polovička nebude frflať ;) z hľadiska výšky - ja mám 60 cm a je to tak akurát aby som nemusel liezť na stoličku, akurát dotiahnem zo zeme všade kam potrebujem. jednoduchá mierka - horná hrana nádrže je akurát pod pazuchu ale ak ti nevadí obsluhovať nádrž zo stoličky kľudne aj 65 cm, rozhodujúci je potom už len priestor nad nádržou.
pozri si v tejto téme, možno nájdeš nejaké inšpirácie, jojko riešil tiež nádrž medzi dvomi izbami, pozri aj jeho album
post2486.html#p2486
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod hongi » 29 Máj 2012 22:20 pm

nazdarek, zacina to zaujimavo.
ja by som siel tiez do skleneneho filtra, preco nie pha? mas vacsi objem filtra a vyjde ta este aj lacnejsie.
ono zalezi aj od dlzky ruky astro, napr. moja frajerka mala ruky dlhe jak zirafa krk. ta by dociahla na dno aj keby malo akva meter kua :lol:
ked budes zavadzat vodu a odpad ku akva tak uz teraz to znie dost komfortne. co viac chces?
to precnievanie do skrine myslis ako? odhrnies kosele a za tym akva? :shock:
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod astro » 29 Máj 2012 22:25 pm

hongi napísal:to precnievanie do skrine myslis ako? odhrnies kosele a za tym akva? :shock:

boduješ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Caiman » 29 Máj 2012 22:49 pm

no dobre to vsetko naplanuj,je to fajn kym mas moznost robit aj vacsie zasahy.

Takze za mna:

Privod a odpad vody priamo do akva (ak teda neplanujes RO kedze chces pouzivat studnu).Zvazil by som aj kontinualnu vymenu vody - v rohu spravit prepad na odpad (min dve diery-druha ako poistka keby sa hlavna upchala) a privod "cerstvej" vody 24hodin denne priskrtit na napr. 30percent objemu tyzdenne.Takto sa vyhnes pravidelnej vymene vody a s hadicou budes behat max pri odkalovani.Plus k tomu ziskas aj "automaticke" doplanie vody nakolko budes mat hladinu vody stale v rovnakej vyske

Filter pri tomto objeme celosklenka,vacsi filtracny objem a podstatne jednoduchsia udrzba.Ale urcite vrtat do bocnej steny.Nemusis sa toho obavat.Ked pouzijes kvalitne prechodky (ako aj v pripade privodu vody),tesnenia/silikon mas urcite mensie riziko ako to,ze ti vytecie ext. filter...A mozes pouzit aj prepad z hladiny (pri ext. filtroch som vyskusal uz vsetky mozne a aj tak stoja za prd)

No a osvetlenie - pri tomto rozmere a najma hlbke by som uvazoval skor nad HQI.Presvietit to T5kami bude problem.Ak chces aspon 0,5W/L tak ti kludne staci 2x150W.K tomu mas lepsiu efektivitu,mensie straty.Vzhladom na rozmer 220cm na dlzku by som zvolil 3x150W

Drzim palce :pivo:
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Giftzahn » 30 Máj 2012 06:57 am

jj, pekny zaciatok .... pri tom osvetleni by som skor uz rozmyslal nad niecim efektivnejsim ... napr. HQI plus LED pripadne plus T5 nejaku fajnu kombinaciu ktore ti do buducnosti zabezpeci dostatok svetla ... hmm, studnova voda znie rafinovane ... aj by to mohlo zafungovat ale rozhodne pred tym sa nevyhnes kvalitnemu rozboru studnovej vody ... nape. na Slovensku su oblasti kde je v spodnej vode aj cez 120mg/L No3 cize ocividne sa dlhy cas usilovne hnojilo ... a tak ci tak bez dodatocnej upravy "studnovky" sa nikam poriadne nepohnes .. :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 30 Máj 2012 11:45 am

ahojte, diky za komenty

@astro: vyskova pozicia akva / vyska akva / moja vyska 190 cm = vrchna hrana vychadza cca akurat pod pazuchu :). Nechcel som prilis vysoke akva aj kvoli narokom na svetlo, skor som zvazoval z vysky este ubrat a pridat do hlbky, tazke dilemy toto :). Inak tvoje akva uz davnejsie pozorujem, pekne - inspirujuce. A diky za link, pomohlo.

hongi napísal:ked budes zavadzat vodu a odpad ku akva tak uz teraz to znie dost komfortne. co viac chces?

hmm, no hlavne si nechcem najblizsich X rokov nadavat ze mohol som to spravit inak :)

hongi napísal: to precnievanie do skrine myslis ako? odhrnies kosele a za tym akva? :shock:

:mrgreen: hehe, take nieco, prihodim potom daky nakres

@Caiman & Giftyahn: diky, uvidim ako dopadne ta studnicna voda (podla toho sa uvidi, pripadne nejaka kombinacia studna RO + obecna). Ta kontinualna vymena neznie zle, neviem si trochu predstavit co to spravi s hnojenim (momentalne som zvyknuty hnojit denne - rano a vecer a 1x tyzdenne vymena casti vody). Co sa tyka svetla, planoval som povodne tie T5 lebo s otcom by sme to vedeli sami zbuchat (v plane boli 2 svietidla s dlzkou cca 1 m, s pripravou aj na trubice navyse, keby som si zmyslel navysit wataz, samozrejme s odrazkami a pod.), urcite zvazim vstupne aj prevadzkove naklady, o HQI viem, ale je to nieco s cim nemam skusenost, musim vsetko zratat a uvidime.

diky
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod pha » 30 Máj 2012 12:43 pm

hongi napísal:
ja by som siel tiez do skleneneho filtra, preco nie pha?


ahoj, kazda z tychto variant, ma ,,pre aj proti,, ide len o to, co chces ty...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod astro » 30 Máj 2012 12:59 pm

pridám pár motivačných linkov na Premovo akvárko "Rivněnské terasy II", má tam viaceré praktické technické vychytávky
http://premekairca.rajce.idnes.cz/Vysta ... rasy_II,,/
http://rybicky.net/nadrze/4059
http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=3674
+ keď dáš názov nádrž do google nájde ti to odkazy aj na pár videí a ďalších prezentácií na webe. škoda, že original odkaz na stránku o tomto akvárku nefunguje :(
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 30 Máj 2012 13:21 pm

bomba, prestudujem, velka vdaka..
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod hongi » 30 Máj 2012 22:43 pm

to mas pravdu sweter, sto krat prespekulovat a potom realizovat sa urcite vyplati. nez si potom hlavu tlct. tie HQI si pozri, svieti to paradne. spotreba a cena je druha vec.
to mas tak - ked si raz vezmes za zenu dievku s dvojkami a mesiac po svatbe zistis ze vlastne dvojky su na prd a chces trojky, je neskoro...
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 31 Máj 2012 22:42 pm

hongi... :pivo:

Spekulujem ako na ten skleneny filter, vsetky nakresy co som zatial nasiel boli na principe, ze filter bol umiestneny pod akva a z fotiek alebo popisov sa mi to tazko chape (navyse ak su tam pridane prepadove nadobky a pod. je to pre mna spanielska dedina), tak som si to skusil nakreslit (prosim nahodnych okoloiducich aby to nebrali ako navod, tipujem ze to nebude zrovna ok :)

horny nakres:
- takto nejak som si to povodne predstavoval, bez vrtania, vlavo je privod a odpad (pre manualnu vymenu vody), do odpadovej trubky (alebo hadice) by mi v tomto pripade stacilo raz dostat vodu a potom by som vypustanie vzdy robil uz len otocenim kohutika.
- neviem ci som spravne nakreslil tie hladiny vo filtri, chapem spravne ze celkove mnozstvo vody sa prejavi na vyske hladiny v poslednej pravej komore? A ze napr. pri vypnutom filtry budu hladiny akva a prvej lavej komory v rovine a pri zapnutom bude hladina akva o nieco vyssie?

dolny nakres:
- ta automaticka kontinualna vymena vody je chrobak do hlavy :), dalo by sa to napr. takto? (zatial som nezakreslil tu vrchnu poistnu dieru, neviem v ktorej casti by bolo vhodne ju napojit na odpad..). Odtok ma napadlo riesit nie dierou priamo v mieste prepadu, ale nizsie s vytiahnutou trubkou do zelanej vysky hladiny (predlzenim/skratenim trubky by som si vedel lahsie regulovat aj pripadny potrebny vyskovy rozdiel oproti odtoku co ide do filtra).
- vo filtri som v tomto variante zmenil poradie a pocet priecok, najskor prud smerom dole, tiez netusim ci ok.

Zaujima ma vas nazor a ludom, co toto maju v malicku, pripadne to tu uz viac krat rozoberali, vopred dakujem za trpezlivost :)
Prílohy
700l_02.jpg
nakres 2
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Caiman » 01 Jún 2012 11:33 am

odpad by som riesil prepadom vlepenym do akva + dve diery (jedna zalozna ak by sa hlavna ucpala),tym mas aj zarucenu stalu vysku hladiny vody v akva.

Privod vody by som dal zrejme na vystup z filtra aby sa cerstva voda rovno miesala,alebo aspon na opacnu stranu akva od odpadu - aby ti ta cerstva voda rovno neodtekala aj prec.

A vysku prvej komory vo filtriku by som dal o chlp nizsie ako bude vyska hladiny v akva - bude lepsie zberat bordel z hladiny.

PS:tu kontinualnu vymenu vody by som postil nejakym plavakom+elm.ventil.Keby sa nahodou uplne upchal odpad aby si nepretiekol :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 02 Jún 2012 11:30 am

@Caiman: Dakujem. Tie umiestnenia privodu odvodu atd som v nakresoch zatial dal len orientacne (najskor chcem premysliet princip, bude tam asi aj nejake vnutorne cerpadlo na lepsi pohyb vody atd, takze rozmiestnenia nakoniec). Zatial som nakloneny ist len do manualnej vymeny vody (tj. privod a odpad ako v hornom nakrese, pricom odpad neviem ci ponad akva alebo vrtat, ale nevidim prilis problem v tom ponad). Presiel som si tu temu o kontinualnej vymene, dozvedel som sa vselico zaujimave ale nie presne co som hladal. Neviem to nejako matematicky vyjadrit, ale zrejme je rozdiel ked napr. vypustim 30 % vody a nasledne doplnnim, ako ked sa tych 30 % zaroven vypusta aj napusta a neviem co by to znamenalo pri dennom hnojeni a ci nakoniec tiez nebude potrebna vacsia vymena vody raz za cas. Navyse ak by sa podarila ta studnicna tak zapnute cerpadlo bez prestavky tiez asi nie je moc ok (mozno potom riesit eml. ventil a dat to casovacom na etapy).

Co sa tyka filtra tak tu som zase nakloneny vrtaniu (spodny nakres), napr. aj kvoli cisteniu hladiny ako pises, ale neviem ci z toho prepadu mam viest do filtra trubku (cize poradie priecok tak ako v hornom nakrese) alebo bez trubky (vid dolny nakes kde ide voda v 1. priecke smerom dole). Cize skombinovat tie 2 nakresy. A tu vysku 1. priecky dat nizsue napr. do urovne spodnej hrany diery? ci este o nieco nizsie? diky diky
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Caiman » 02 Jún 2012 20:24 pm

Tak tu nonstop vymenu vody treba zvazit,ma to plus aj minus.U teba je minus cerpadlo v studni a system hnojenia.
Ked si to preratas povedzme 30percent vody raz za tyzden tak to mas pri cistom objeme cca 600L zhruba 30L vody denne.
Cize ked aj prihnojis,tak vela ti z toho zase neodtecie prec ale stale je tam to cerpadlo.
Mozes to vyriesit aj dalsim akva ako zasobarnou.
Ak budes mat filter vedla akva tak pod nim budes mat celkom dost miesta.Mozes pod akvarko umiestnit dalsie akvarko okolo tych 200L.Toto napustis raz za tyzden (alebo kludne aj viac krat pravidelne) z ktoreho budes cerpadlom doplnat vodu.Cerpadlo hodis na spinacie hodiny,spravis si par testov prietok L/min,nastavis potrebny cas a hotovo.

Odpad JEDNOZNACNE vrtany cez dno nadrze.Trubka ponad akva sa ti zavdzdusni a ked bude napojena rovno na odpad asi budes tazko na druhom konci cucat vodu :) ak budes riesit to automaticke doplnanie vody tak na odpad musis spravit prepad v rovnakej vyske ako bude prepad do filtra (pod akva ale namontuj nejaky sifon aby ti potom nesmrdel odpad do baraku).Ak budes riesit doplnanie vody manualne staci ti tam hodit na potrubie ventil a do akvarka len nasavaci kos,staci tesne nad substrat.

Prepad do filtra cez hreben po celej dlzke filtra,ziadne trubky - mozu sa upchat.Hladina v prvej komore kludne aj 2-3 centi pod urovnou v akva.Ide o to,ze ak vypnes filter (vypadne elektrika,odide cerpadlo atd.) tak po vyrovnani hladin bude hladina vo filtriku stale pod akva a nahromadeny bordel v prvej komore sa ti nedostane spat do akva.Tam ale konkretne vypocty az na zaklade definitvnych rozmerov akva+filtra
Prílohy
700Lb.jpg
700La.jpg
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod hongi » 02 Jún 2012 21:07 pm

pravdupovediac som taketo nieco nerealizoval takze moc do toho nechcem kecat. ak s niecim nemam skusenost radsej som ticho. no spekuluj aj nad tym aby si to neprepekuloval az moc :| menej je niekedy viac...
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 03 Jún 2012 10:17 am

diky za info a pekny nakres. Zatial som za manualnu vymenu. Myslis ze ten odvod do odpadu, kebyze ide ponad akva, by sa mohol zavzdusnit aj nejako sam od seba? Predstavoval som si to tak, ze tu vodu mi bude stacit do trubky dostat len raz (nemal by byt velky problem) a potom uz len vypustam kedy chcem, jedine ze by som vypustil celu vodu t.j. hladina by klesla pod nasavanie odpadu, ?. Hmm ale zase na druhej strane, kebyze je dopad od spodku akva vrtany, bolo by vidno menej trubiek..

Ta nadrz pod akva je dobry napad, zvazim ak by som isiel do miesania studna RO a obecna, odpadla by mi tym asi aj potreba ohrevu novej vody. (akurat viac by sa mi pozdaval nejaky umely kanister)

K filtru, paci sami toto riesenie s prapadom po celej sirke, povodne som myslel ze len dieru a nad nu dalsiu poistnu tak ako si spominal tu poistku pri kontinualnom odpade. Ten filter by som chcel mat ale ako samostany kus (chcem mat moznost cistit ho v kupelni alebo na dvore), myslis ze sa bude dat dobre poriesit tesnenie pri tom prepade ak by to bolo zvlast? A asi by som chcel aby bola medzi filtrom a akva aspon mala medzierka, lebo ak by sa dotykali mohlo by ho byt pri pohlade do akva vidno nie? Diky este raz.
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod chnuro » 04 Jún 2012 21:25 pm

ja by som rypol este do svetla: moc sa to neriesi, ale HQI tiez sa da poskladat z nejakego fittingu s reflektorom a samostatneho drivera. Asi by bolo problemom odvod tepla z krytu, ale s tym sa da tiez popasovat.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Caiman » 04 Jún 2012 21:43 pm

ja by som ten odpad ponad nadrz neriskoval,podla mna je tam velke riziko ze sa zavzdusni a naozaj vrtat dieru do akva nie je problem,stoji to par centov + prechodka par eur a mas pokoj.Kos schovas za nejaky kamen/rastliny a nebude ti tam ani trcat rura navyse

filter zvlast od akva by sa dal spravit ale tiez to vidim len ako komplikovanejsie riesenie.Ja nevidim dovod naco umyvat cely filter v kupelni.Do prvej,pripadne aj druhej komory das 3 stupne filtracnej peny,zvysok filtra hodis nejake bio filtracne hmoty (eheim substrat pro napr.) a pri tom objeme filtra ho budes cistit raz za rok,a aj to len tie prve filtracne peny.

Svetlo ako som uz pisal HQI,pripadne skombinovat s T5kami alebo LEDkami.Nove HQI su drahe ale napr. na reef.sk sa da natrafit na jazdenky (len vymenis vybojky za sladkovodne) za dobre ceny,taktiez homemade dnes uz nie je drahy.Nedavno som videl v hornbachu el. predradniky Kanlux na HQI vybojky 70W alebo 150W s Rx7 paticou za cca 40€,reflektor a patice uz su otazka par eur,bezne vybojky (Kanlux,Sylvania,Osram) su v cene cca 10-20€...a ked to budes mat vsetko schovane v stene nemusi ta velmi trapit esteticke hladisko vyhotovenia...
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Kajko88 » 05 Jún 2012 04:02 am

http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=2488 ak si este nevidel tuto prezentaciu...podla mna TOP akva. Urcite tam najdes troska inspiracie.
Obrázok používateľa
Kajko88
 
Príspevky: 90
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2010 21:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod sweter » 05 Jún 2012 13:15 pm

@hongi: presne, nechcem to prislis prekombinovat a idealne najst take riesenia ktore sa daju dodatocne aspon ako tak zmenit :) Rozpocet nemam neobmedzeny, ale ak to bude technicky nad moje sily, dam to mozno radsej niekomu spravit, ale princip tak ci tak chcem premyslet najskor sam s vasou pomocou :)

@Caiman: ten filter by som fakt chcel zvlast. Navyse si myslim, ze ak by to bolo v 1 kuse s akvarkom, pri pohlade do akva by som filter na boku videl, kdzeto ak je medzi filtrom a akva medzera tak ho neuvidim, iba zrkadlovy odraz v akva, je tak? Ten odpad si ma presvedcil, spravim asi vrtany od spodku akva.

@chnuro a Caiman: diky, to HQI si musim este prestudovat, urcite to vyzera na elegantnejsie riesenie ako trubice, uvidim ked si to zratam :)

@Kajko88: diky, na toto akva som narazil uz davnejsie v casopise Akvarium, pravidelne sa k nemu vraciam a obdivujem (kultove akva :). Aj technicky zaujimavo spravene, skoda ze to nemozem visiet osobne a spravit spionaz.. :)
Obrázok používateľa
sweter
 
Príspevky: 233
Obrázky: 45
Založený: 14 Feb 2009 20:33 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: sweter - 700 l

Odoslaťod Giftzahn » 05 Jún 2012 16:44 pm

@sweter: njn, HQI nemusis moc studovat skor naopak ... ver mi ... musis ho v akcii vidiet a potom postudovat a vybrat si ... potom neverim ze nebudes chciet HQI ... ked si ho v akcii "nazivo" videl .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.