spravanie Labidichromis caeruleus yellow



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 14 Máj 2012 14:03 pm

zdravim
mam problem s rybami Labidichromis caeruleus yellow.
bud len lezia na dne alebo su pri hladine
akvarium mam 200l, teplota 26-27 stupnov, dobre okyslicenie...

poradte ak viete
dakujem
http://www.freeimagehosting.net/xf5yy
http://www.freeimagehosting.net/37gdh
http://www.freeimagehosting.net/ju6ym
Naposledy upravil vajlo dňa 14 Máj 2012 14:14 pm, celkovo upravené 1 krát.
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Reklama

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod trinitysk » 14 Máj 2012 14:10 pm

Meral si hodnoty N latok? (No2,NH3/NH4,NO3...).
Urcite by som ako prvy pomoc teraz dobre precistil filter, vymenil aspon 50%, este lepsie 70% vody a robil tak kazdy den az sa situacia nezlepsi, nechal silne vzduchovanie, nekrmil, znizil osvit aspon o 50%, pripadne uplne....
Pomohli by:
a) fotky aby som videl rybky a akva...nejako sa to neda otvorit co si tam zavesil...
b) zakladne paramtre vody vratane N latok ako som pisal vyssie
c) historia akvaria vratane toho ci a co si v poslednej dobe menil
d) info o strave
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 14 Máj 2012 14:15 pm

nemeral som hodnoty N..
fotky som uz zmenil tak pozri
akvarium som zalozil tak pred mesiacom
stravu som davam - chichlid red pellets
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod trinitysk » 14 Máj 2012 14:27 pm

Este stale tam mozes mat zbytky N latok a neukonceni dusikovy cyklus...
To co som napisal plati, sleduj si rybky ako na to zareaguju...Predpokladam, ze mas pristup ku klasickej vodovodnej vode, mozes dat vodu priamo z vodovodu bez akychkolvek vodiciek, len aby bola +/- vytemperovana...
Hodnoty vody by pomohli...tusis aspon aku mas vodu? Predpokladam, ze vies o narokoch tejto rybky co potrebuje....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 14 Máj 2012 14:27 pm

este som zabudol ze asi pred 4 dnami mi zdochlol prisavnik netusim preco....
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 14 Máj 2012 14:35 pm

mam vymenit 70% vody a dat tam normalnu vodu z vodovodu? nebude to zle??...nebude potom akvarium ako znovu zalozene...a zas tam bude vela N?...
jasne ze mam pristup k vode :D... byvam na dedine takze tu nieje velmi vela chloru vo vode...
v akvaristike som zaciatocnik...
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod trinitysk » 14 Máj 2012 14:37 pm

Urob pekne v klude vsetko ako som napisal, nic tym nepokazis, skor naopak....Okamzite teda vymen vodu, vypisovanie sem ti uz nijako nepomoze a ani lepsiu radu na baze info co su k dispo od teba ti uz nikto ani neda...
Zakladne testy vody by si mal mat doma, minimalne na to aby si pochopil aj trochu chemiu vody a vedel co ti tecie z vodovodu...rybka potrebuje ph nad 7,5 tvrdost nad 10gH a teplotu do cca 28st...najlepsie okolo 25st....

Btw. dedinske vody aj ked z nejakej "vodarne" bvyvaju casto len o cosi lepsie a niekedy aj horsie ako studnicne vody...naozaj by som si na tvojom mieste aspon test na NO3 a PO4 zohnal +pH test (len znacky Tetra, Sera alebo JBL...ostatne su vyhodene peniaze...bohuzial..)
V neposlednom rade doporucujem si zacat studovat o akvaristike zakladne veci okolo udrzby akva...aj tu je toho vela aj inde na nete najdes slusne clanky, ktore ti minimalne teraz budu este stacit...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod martin_s » 14 Máj 2012 16:48 pm

vajlo z ktorej casti SR si? Predpokladam podla toho co pises ze mas vodu zo studne a napr. SC a okolie ma dokonca zo zakona udelenu vynimku co sa tyka maximalnych pripustnych hodnot dusikatych latok v pitnej vode, kedze tam su vyssie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod trinitysk » 14 Máj 2012 17:33 pm

pisal o normalnej vode z vodovodu, otazne ale je, ze co mu tam tecie...
Uz 5km od Prahy tecie gH 34 a NO3 okolo 100ppm...hruza... :x A to je voda z cisticky, ziadna studna...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod martin_s » 14 Máj 2012 20:39 pm

Ale ja som pisal o limitoch na pitnu vodu, kde je zakonom urcena najvyssia pripustna hodnota aj v CR rovnako ako v SR limit 50 mg/l... V pripade tvrdosti je to odporucana hodnota 2 - 3,5 mmol/l (v SR 1,1 - 5 mmol/l)... Cize to co popisujes v ziadnom pripade nie je pitna voda a uz vobec nie voda zo zdroja pitnej vody urceneho na hromadne zasobovanie obyvatelstva.
SC a okolie som spomenul preto, ze oni maju zo zakona vynimku a najvyssia pripustna hodnota NO3 v ramci tejto vynimky je 70 mg/l
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod trinitysk » 15 Máj 2012 10:19 am

ad a) si pisal ze predpokladas, ze Vajloma vodu zo studne tak som reagoval, ze pisal ze ma normalnu vodu z kohuta....
ad b) No tak vitaj v realite...ta je taka ako pisem a momentalne sa to riesi planovanym pripojenim obce Chyne na prazsku Veoliu koncom tohto roka...problem s vodou je tam dlhodoby a je drzost ze ludia platia za pitnu vodu (pitnu iba deklarovanu...) a dostavaju za to taky smejd...:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 16 Máj 2012 11:52 am

zdravim byvam pri Banskej Bystrici na dedine kraliky...voda nam ide priamo z hor do vodojemu alebo ako sa to vola a potom po uprave do vodovodou...myslim ze mame dost dobru vodu
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 16 Máj 2012 12:01 pm

inak po vymene 70% vody ryby prestali lezat na dne zacali sa spravat normalne, neviem ci je to normalne ale obcas sa obtieraju o dno rastliny.....
ale s jednou mam stale problem ....skoro stale je v zvislej polohe pri hladine...vid foto....
http://www.freeimagehosting.net/ynly1
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod trinitysk » 16 Máj 2012 13:26 pm

Je to pravdepodobne obet tych vysokych hodnot N...dalej men vodu a sleduj si to...mozes zvysit aj vzduchovanie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 22 Máj 2012 13:21 pm

aj po vymenach vody, sa situacia nezmenila... :/ ryba stale plava v takej polohe ako na foto...(vo zvislej, pri hladine)
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod MajloBB » 28 Máj 2012 23:15 pm

Skoda ze som si toto neskoro vsimol. Tiez som z BB a do tajova chodim n vodu do rastlinnych akva, tvrdost vody je tam 3-5. Takze uplne opacna aku potrebujes pre yelovky. Su dve moznosti, preorientuj sa na rastlinne akva so skalarmi alebo tercovcami., nato mas super vodu alebo velmo rychlo ist nakupit vapencove skaly. Super vyber maju pri Slovenskej lupci. Vapenec ti prida na tvrdosti vody, aj ked pochybujem ci ti to pre cichlidy bude stacit, pretoze mas velmo mäkku vodu. Pouzi google a dajsi: tvrdost vody kraliky, a je to odkaz s veoliou ;-)
MajloBB
 
Príspevky: 23
Obrázky: 9
Založený: 23 Dec 2011 23:28 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod vajlo » 04 Jún 2012 14:24 pm

nerozumiem tomu, keby im ta tvrdost vody vadila tak by neprezili nie? ... lebo jedna ryba(samec) sa sprava uplne normalne...a samica je stale utiahnute na kraji v zvislej polohe...
vajlo
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Okt 2011 13:03 pm

Re: spravanie Labidichromis caeruleus yellow

Odoslaťod MajloBB » 07 Jún 2012 13:53 pm

základ u tých rýb mas, vysoke PH 7,5-8 a tvdost vody mas 15 a viac ideal 20, ty mas PH okolo 6,5 a tvrdost 4, taaaaakze ? uplne opacna voda aku potrebuju. Ja som ti len napisal co potrebuju a to ze uz ako sa spravaju to neviem. Ja len vidim zaklad problemu vo vode (moj nazor). Radsej by som v tvojom pripade zacal chovat americke cichlidy pre ktore mas idealnu vodu a nie afriku.
MajloBB
 
Príspevky: 23
Obrázky: 9
Založený: 23 Dec 2011 23:28 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.