50l akvárium u Riany



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 09 Jún 2012 12:38 pm

No, korytka nebudu, priatel mi ich odprevadil na ony svet :D (totiz sa vyhrievali uz druhy tyzden unho v aute a myslel, ze ich nechcem, ked uz su tam tak dlho... :? )

A dnes som si kupila filtraciu - Fluval U1 je sice len do 55l, ale tak moje akva, aj keby bolo naplnene len vodou, tak to nebude plnych 50l a naviac, pojde tam strk, rasliny, tak sa ten objem zmensi.

Vcera som si nazbierala takyto strk (2-5 mm):
Obrázok
Mam zatial len trochu a caka ma proces preosiatia, premytia a prevarenia... Tesim :P A pojdem este o par dni uz rovno so sitkom, nech s tym neblbnem doma.
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Reklama

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod M.i.s.o » 09 Jún 2012 16:27 pm

Ten filter je slaby s minimalnou filtracnou hmotou, U2 by bol lepsi. Ak chces lacne a efektivne riesenie tak kup cerpaciu hlavu a biomolitanovu kocku ;). Alebo pozri bazar, za tie eura sa da zohnat celkom slusny filter.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod delilah.u » 09 Jún 2012 16:42 pm

Pozerala som tú fotku kde si dala aký štrk chceš dávať.Ja mám tiež nejaký taký mix štrku u seba ale teraz by som radšej išla do takého čisto len 3mm.Na preosievanie si zober sitá dve.Jedno s väčšími a jedno s menšími dierkami a budeš mať rovno veľkosť štrku akú potrebuješ bez piesku.A do tvojho akvarka takých 9-10l štrku určite.Mám podobný rozmer akvária ako si ideš zakladať.Ozaj neviem či som to tu prehliadla ale aké tam budeš mať svetlo?Koľko watov?
Obrázok používateľa
delilah.u
 
Príspevky: 41
Obrázky: 12
Založený: 12 Nov 2011 20:41 pm
Bydlisko: Okres Nové Zámky

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 10 Jún 2012 12:30 pm

Miso, filter kupeny, tak skoro do dalsieho nemozem investovat, nech je akykolvek lacny... Nemam strycka Drzgrosa a moje financie su tento mesiac uz takmer vycerpane :dead:
Delilah, zatial bude tento strk, uvidim, co a ako, ked bude treba, zmenim. Teraz kvoli jednemu strku nebudem kupovat x dalsich sit, aby som mala to naj, naj :wink: Svetlom sa budem zaoberat neskor :wink:

Ja viem, ze mi chcete poradit to naj a vase rady su len dobre mienene, ale nechajte mi aj trosku volnosti. Je to predsa len moje akvarium, tak sa chcem ci uz na chybach alebo uspechoch ucit iba na tych vlastnych, to je najlepsia skola, nechcem tu byt ako handrova babika, ktora robi, co jej druhi nadiktuju. Jasne, kym clovek nevie, co a ako, tak su mu rady ostatnych a skusenejsich velmi napomocne, ale su vhod len do isteho momentu alebo iba v urcitych oblastiach.

Clovek si robi akva hlavne kvoli sebe, nie kvoli ostatnym, nie tym, ktorych ani osobne nepozna. V nutnych veciach treba poradit, ale niekedy sa to tu az moc diktatorsky tvari :|

Celkom aktivne posobim na inom fore, z uplne inej oblasti zivota a castokrat vidim, ake chyby zeny robia, kazdej sa snazim poradit, ale nemozem predsa on nej chciet, ak to nie je v jej presvedceni ci financnych moznostiach, aby sa riadila len podla mojho nazoru. Spravi, ked uz v tu ideu veri aj ona.
Neberte to v zlom, len ako moje male vyjadrenie, lebo takyto styl komunikacie - urob toto, urob hento - vidavam skoro v kazdej teme a z dotycneho zaciatocnika sa spravi prinajmensom neschopak.

Nadalej si vase rady velmi rada precitam, len skuste niektori trosku prehodnotit styl vyjadrovania sa - mne to pripada niekedy velmi utocne - pisane slova vyznievaju uplne inak ako povedane... :|
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 10 Jún 2012 14:44 pm

Nikto ti tu nediktuje, naozaj, každý sa snaží poradiť a každý iným, teda svojím spôsobom, bez diakritiky a potom sa to môže zle chápať.
Každý ťa vedie k dobre fungujúcemu akváriu a to je najpodstatnejšie. po nefungujúcom akváriu kde sa nedarí rastlinkám, kde kapú rybičky, kde zeleneje voda a filter smrdí, určite netúžiš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 10 Jún 2012 15:03 pm

Milan, tak sa spytam - ked mi Delila napisala, ze strku cca 10 litrov, plus pojde do vody koren(e) a rastliny, voda sa bude pohybovat niekde na urovni 35 max 40litrov. Je teda filter do 55litrov tak strasne malo, aby som musela investovat na vykonnejsieho? Ci tento novy zahodit a vyrabat si nieco vlastnorucne?
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 10 Jún 2012 15:42 pm

Aj keď na to nejde odpovedať jednou vetou, pokúsim sa byť stručný.
Filtráciu musíš vnímať nie ako filtráciu vody v bazéne, či v domácej čističke, ale musíš ju vnímať ako biofiltráciu, čiže ide o filtráciu pomocou živého spolupracovníka a tým sú baktérie, tkzv. nitrifikačné baktérie. Filter je mechanická časť a baktérie rozkladajú tie odpadné látky, čiže ich premenia na pozitívnú látku, ktorá je už potom vhodná pre rastlinky a neškodná pre rybky.
No a teraz: Časom sa prietok filtra znižuje a znižuje sa viac a viac a to preto lebo vo filtri sa usadia kolonie baktérií. Kľudne sa môže stať, že z 55 litrov to bude 30 a tým pádom sa nebudú stačiť biofiltrovať odpadné látky, tie sa začnú hromadiť, čo v lepšom prípade naštartuje riasy a zelenú vodu a v horšom sa v nadbytku dusíka-čpavku udusí všetko živé
Viac si nájdi na hlavnej stránke v sekcií "články" niečo o biologickej filtrácií a filtrácií vôbec
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 10 Jún 2012 15:56 pm

Tak si odpoviem asi takto - co som doteraz kupila, mozem akurat tak predat niekde v bazari a viac sa s akvaristikou ani nezaoberat. Ja na to totiz tolko financii nemam...
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod M.i.s.o » 10 Jún 2012 16:24 pm

Naco hnet hadzat flintu do zita :), ak ten filter nebol pouzity nemal by ho byt problem vratit alebo vymenit za iny tovar. Za tu cenu sa da kupit napr. toto + toto, alebo atd. Ja som napr. za 25eur kupil pouzity EHEIM 2211. Ak sa uz vratit neda, tak to holt skus snim a casom mozno zostane na nieco lepsie.
Obrázok používateľa
M.i.s.o
 
Príspevky: 1707
Obrázky: 14
Založený: 20 Feb 2011 22:06 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 10 Jún 2012 18:51 pm

Presne tak, dobrá rada a ty riana vidíš, že k lepšiemu potrebuješ dokonca menej peňazí, čiže ešte si aj ušetríš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 11 Jún 2012 10:12 am

Ja si to radsej vyskusam s tymto novym kupenym a uvidim, co bude neskor.
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 11 Jún 2012 13:01 pm

Tak nahla zmena planov, z akva nateraz zislo (rodinne dovody), vsetko, co bolo kupene a objednane, sa vratilo a stornovalo. Pustim sa do toho neskor, asi az na jesen. Potom sa tu objavim zas :wink:
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 11 Jún 2012 17:42 pm

:shock: :shock: :shock: :?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 12 Jún 2012 09:43 am

Milan, co sa nepozdava?
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 12 Jún 2012 14:53 pm

Že na čo bola potom téma založená?
Prv nevieš to, potom to a nakoniec to všetko bolo vrátené stornované. Vieš ty vôbec čo chceš? Pripomína mi to tu niekoľko ľudí, : nebude po mojom, nebude nič!"
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod martin_s » 12 Jún 2012 15:11 pm

Milan kedze nevieme co je vo veci a aka pricina sa vyskytla pre takyto krok, tak by som to takto nebral...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 12 Jún 2012 15:22 pm

Milan, pisala som, aktualne rodinne zalezitosti mi nedovolia do akva teraz investovat. Ale rada by som, aby tu tato tema fungovala, pretoze sa v dohladnej dobe planujem vratit. A kedze sa mi podarilo vsetko vratit bez financnych strat, teraz mam len prazdne akva a pripraveny strk, pojmem dalsiu pripravu podla vasich rad. Mam kopu casu - totiz este do vcera ma v zariadovani tlacil fakt, ze som mala uz objednane rastliny. Rastliny sa mi podarilo este stornovat, takze ostatne uz neponahla. A kedze teraz treba financie na ine, tak som to proste zariadila jedno s druhym takto. Mozno uz o mesiac tu budem ukazovat fotky s cerstvo zriadenym akva :wink:
V nedelu ma mierne prudili niektore nazory, co som patricne okomentovala. Stojim si za tym.

Hm, vravi sa, "najprv si obuj topanky druheho a potom mozes sudit jeho kroky". Na zaklade jedneho-dvoch urcitych prispevkov sa budes pajedit akurat tak zbytocne.

Martin - dakujem za citlivy pristup :-)
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Giftzahn » 12 Jún 2012 15:32 pm

jj, jasnacka aj taka akvaristika je aj o financiach ... ale ako vravim treba sa "ponahlat pomaly" ... cize najlepsie je si naprv setup dobre premysliet , potom nejaku tu financiu to aj chce ... a ako posledny krok akva zalozit a sprevadzkovat ... cize ponahlat sa nikam netreba ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 12 Jún 2012 15:48 pm

Ked uz som teda tu, napisem, co som si pozerala vcera a dnes trochu:
- lacna verzia osvetlenia http://obchod.edison.sk/index.php?act=viewProd&productId=2438 - len by som potrebovala odklepnut, ci je to ok alebo idem zlym smerom
- tu by som teda dala na radu M.i.s.a - filtracia http://www.shopakva.sk/bioakvacit-filtracny-biomolitan-15x8x8cm-p-3382.html + http://www.shopakva.sk/cerpacia-hlava-power-head-400-400lh-6watt-p-2642.html
- v rastlinkach sa uz budem orientovat len na velkosti "kobercove", 1 a 2, mozno max. 3
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 12 Jún 2012 16:52 pm

Ja nič ja muzikant, človek úprimný, človek necitlivý....
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod spider30 » 12 Jún 2012 17:14 pm

@riana12: Takym svetlom svietim krevetkam a v pohode. vykon 12w 4600K
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 11 Júl 2012 13:09 pm

Takze maly update, zatial iba textovy, ale dufam, ze dalsi vikend budem moct prist s fotkami.
- filter bude zatial uz prvotne spominany Fluval U1 - totiz, ja som ten filter kazala vtedy vratit priatelovi, ale priznal sa mi tento tyzden, ze tak nespravil a schoval ho. Musim s nim teda ratat. Nebudem ho nikde v bazari predavat, pouzijem ho. No zaroven, ak zistim, ze je slaby, dokupim si filtracnu hlavu a molitan a bud budu ficat obe filtracie alebo Fluval odpojim a schovam, uvidim, podla okolnosti.
- svetlo bude 25w, kuchynska neonka, samozrejme uvidim, ako sa osvedci... dostala som sa k nej nahodne, takze kus zdarma, ak nie, obliadnem sa po inom osvetleni v obchodoch
- rastliny som prehodnotila, ako pociatocny stav bude vallisneria Torta 1ks, cryptocoryne axelrodii 2ks, cryptocoryne nevillii 3ks, hydrocotyle Japan 1vanicka a cladophora aegagropila 2ks - co sa osvedci, bude, co nevydrzi, nevadi, aspon sa naucim na vlastnych chybach...
- ohrievanie a vzduchovanie nebude, izba je celorocne s najstalejsou teplotou v byte a takisto som prehodnotila umiestnenie akva; nebude v rohu pri okne, ale az pri stene oproti oknu, takze uz tam vobec nehrozi prievan, ani kusok priameho slnecneho svetla...
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod riana12 » 21 Júl 2012 14:18 pm

Tak. Rastliny od Rataja doma. Na veľké prekvapenie, poslali mi aj 6ks navyše, ako darček. Pozerala som pri vybalovaní ako puk.
Na akva sa mi podarilo nalepiť fóliu. Ale uvidím večer, ako to bude vyzerať. Ešte má trochu jeduje koreň. Vyvárala som ho zatiaľ 2x, ale stále trochu púšťa.
riana12
 
Príspevky: 49
Obrázky: 1
Založený: 05 Jún 2012 11:50 am
Bydlisko: Galanta

Re: 50l akvárium u Riany

Odoslaťod Milan666 » 21 Júl 2012 14:52 pm

Púšťať prestane
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.