Opakovane prispevky



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Opakovane prispevky

Odoslaťod Shrimp » 08 Jún 2012 20:09 pm

Zdravim
Chcem sa opytat, preco su nove prispevky, ktorych obsah je podobny s predoslymi prispevkami maze alebo dava do kosa....
Clovek chce nieco zistit, zalozi novu temu a prve coho sa docka je ze ma hladat v inych temach... to je sice pekne ale niektore temy (napr. krevety) sa tiahnu uz 10 rokov a maju cez 120 stran prispevkov... kym najdem to co hladam tak to uz davno budem mat problem vyrieseny... a zacat od zadu je ako citat knihu od konca...
Je lepsie ked cloveku poradia s konkretnym problemom ako hladat podobnosti v milion prispevkov... Dalsi argument je aby som pouzil vyhladavanie... skuste si tam napisat krevety... dalsich 50 stran ... ja nechcem hladat 3 dni to, s cim mi moze niekto pomoct v novej teme za 10 min...
Zdar
Shrimp
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 19 Apr 2012 17:54 pm

Reklama

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Miloš » 08 Jún 2012 20:36 pm

hej ale ak ma niekto skusenejsi stale opakovat to iste tak ho to skor ci neskor prestane bavit a odpovede sa jednoducho nedockas navyse keby sa otazky neustale neopakovali tak by aj vyhladavanie bolo omnoho jednoduchsie
vyuzijem tvoje porovnanie s knihou neustale pisat do knihy to iste to ju netreba ani vydat
a k tvojim 3 dnom ak ty nemas zaujem hladat preco by mal niekto mat zaujem ti poradit? navyse ak mam problem tak ho popisem a nezadam do vyhladavanie krevety
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod TTjopo » 08 Jún 2012 20:42 pm

Vysvetlim ti to uplne jednoducho.V podstate si si aj sam oddpovedal.Co myslis preco najdes pri zadani vo vyhladavaci "krevetky" 50 tem.Preto ze kazdy komu sa to nechcelo citat zadal novu temu a stale tem pribudalo a vo vela tem ma vela podobnych diskuzii.Z tohoto dovodu sa temi zamikaju.Kludne mozes polozit otazku uz v danej teme aj ked je tam ta otazka zodpovedana urcite lepsie ako zakladat duplicitnu temu.Problem moze byt v niecom trosku odlisny a takto by si mal len dalsiu temu a nevedel by si kde to mas zasa hladat.
Dalsie vec je taka ze nazov temi "krevetky" je tiez dost hlupi.Davam len priklad nazvu pri zakladani temi.Ak by bol nazov temi konkretnejsi tak by sa to zasa lepsie hladalo.Ale to v podstate len tlmocim pravidla tejto stranky.
http://www.akva.sk/clanky/pravidla_diskusie.php
http://www.akva.sk/faq.php
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Vendo » 08 Jún 2012 20:45 pm

aj tak v tych mega temach CO2 , osvetlenie, a pod je minimalne polovica uplneho spamu a flamu o nicom a podstatne veci sa lahko stracaju takze si myslim ze by bolo vhodne koordinovat aj toto aby sa "prispevky od starych mazakov" drzali temy a potom by sa aj lahsie hladalo
Vendo
 
Príspevky: 131
Obrázky: 6
Založený: 15 Aug 2011 13:08 pm

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod TTjopo » 08 Jún 2012 20:47 pm

Ved presne o tom som pisal.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod hofi » 08 Jún 2012 21:11 pm

Otázku je možné položiť v súvisiacej téme.Nevidím v tom problém.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod martin_s » 08 Jún 2012 21:34 pm

Shrimp napísal:Zdravim
Chcem sa opytat, preco su nove prispevky, ktorych obsah je podobny s predoslymi prispevkami maze alebo dava do kosa....


Ak by si si precital pravidla diskusie s dodrziavanim ktorych si pri registracii suhlasil, tak si nemusel zakladat tuto zbytocnu temu a nepribudol by ti dalsi odkaz do vysledkov vyhladavania ak zadas slovo "krevetky"...
Na pripomenutie:
Pravidlá diskusie napísal:9. Skôr než položím novú otázku sa vždy pokúsim nájsť odpoveď v skôr rozdiskutovaných témach. Aj tvoj čas je vzácny tak prečo nútiť ostatných aby svojím časom plytvali?

10. Ak mám otázku, na ktorú som nenašiel odpoveď a existuje tu téma, s ktorou otázka súvisí, položím ju v danej téme.

18. Nepridávajte rovnaké príspevky viackrát, ani do rôznych fór. Váš príspevok či tému stačí pridať jedenkrát.


To ze sa ti nechce hladat nie je argumentom na zalozenie zbytocnej duplicitnej temy alebo opakovane pridavanie rovnakych prispevkov do fora... Je tu zaregistrovanych 8626 uzivatelov a predstav si ze kazdy z nich zalozi temu s nazvom "Krevetky" a kazdy sa v nej opyta napr. "Ake velke akva potrebujem?"...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod skala » 09 Jún 2012 01:20 am

Nuž, je to problematické. Asi to chce z oboch strán zhovievavosť. Navyše, vývoj ide dopredu a snáď by sa mohla vyvíjať aj schopnosť vysvetliť, pochopiť, vyjadriť :-).
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod vysluzil2 » 09 Jún 2012 10:33 am

skala napísal:Nuž, je to problematické. Asi to chce z oboch strán zhovievavosť. Navyše, vývoj ide dopredu a snáď by sa mohla vyvíjať aj schopnosť vysvetliť, pochopiť, vyjadriť :-).

Suhlasim, a urcite aj ti,ktori na tu istu otazku dokazeme odpovedat viackrat :)
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod luko36 » 09 Jún 2012 11:30 am

keby v každej teme nebolo 20stran spamu, isto by boli prehladnejsie a lahsie sa hladali informacie.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod petersmann » 09 Jún 2012 12:18 pm

Moj nazor je taky ze aj jedna aj druha strana ma pravdu.Je jasne ze ak nieco hladam a citam cca 5 stranku a stale sa nedostanem k podstate mojho problemu prertoze je tam stale pisane najdes to tam a tam musis len viac citat tak to cloveka trosku odradi citat dalsich xy prispekvok a stale o tom istom citaj lepsie kukni v googli najdes...Ale zasa na druhej strane ako tu bolo spomenute skusenejsi borci tiez maju len jedny nervy a ked problem popisu 10x ani sa im necudujem ze sa im nechce odpovedat dalsich 10x.V com by som videl ake take riesenie je to ze ludia ktori nechcu poradit alebo poradit nevedia nech aspon nepisu ze citaj alebo najdes to tam a tam.Tych porispekvov v kazdej jednej teme by bolo o 50 percent menej a urcite by sa clovek docital a nasiel aj nieco co tu ty borci napisali.Aspon tak nejak to vidim ja
Obrázok používateľa
petersmann
 
Príspevky: 86
Obrázky: 5
Založený: 12 Jún 2011 11:49 am
Bydlisko: Cadca

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod playman22 » 09 Jún 2012 12:36 pm

Shrimp napísal: ja nechcem hladat 3 dni to, s cim mi moze niekto pomoct v novej teme za 10 min...
Zdar

pri hladani odpovede na tu tvoju jednu otazku sa dozvies tolko dalsich veci, na ktore by si inac zalozil dalsich 5 tem... namiesto vypytovania sa od ludi, to vhod do vyhladavaca a je 95% pravdepodobnost, ze to najdes... bolo by to super, kebyze mas otazku a na hociktoru z nich by ti pohotove odpovedalo 10 ludi, lenze co by oni z toho mali? dobry pocit, ze uz odpovedali na tu istu otazku stykrat? ak sa ti zda, ze je to tu neprehladne a dlhe temy, tak sa pozri sem:

http://www.porada.sk/t71605-p1596-pesto ... hidei.html

su tam dobre informacie, ale mozno len kazdy 50ty prispovok ma aj nejaku vypovednu hodnotu... cize keby sa tu o to marti_s nestaral, tak by to dopadlo ako v tej teme...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod martin_s » 10 Jún 2012 19:20 pm

petersmann napísal:Je jasne ze ak nieco hladam a citam cca 5 stranku a stale sa nedostanem k podstate mojho problemu prertoze je tam stale pisane najdes to tam a tam musis len viac citat tak to cloveka trosku odradi citat dalsich xy prispekvok a stale o tom istom citaj lepsie kukni v googli najdes...

Okrem hlavneho vyhladavania na search.php mame vyhladavanie aj v jednotlivych temach (v kazdej teme vlavo nad prvym prispevkom na stranke)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod skala » 11 Jún 2012 00:15 am

Ja poviem za seba, a to plati nielen tu, ze moja odpoved zavisi aj od toho, ci mam pocit, ze ten, kto sa pyta, urobil nieco predtym, aby bolo lepsie pripraveny. Prist, a len ziadat je velmi jednoducha cesta, a z mojho hladiska, zla. Raz som dostal mailom vycitku, ze nechcem svoj verejne dostupny text na webe skopirovat a poslat dotycnemu mailom. Nuz pecene holuby do huby len vybranym ;-).

Socializacia na webe je divna vec. Mnoho z vas chodi aj burzy, kde mate moznost sa predstavit, vystupit z anonymity. Ale to sa deje len zriedkavo.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod martin_s » 11 Jún 2012 09:04 am

To je to podstatne, aby sami pre to nieco aj urobili, aby sa dozvedeli co potrebuju. A prave ti, co su lenivi sa sami trochu posnazit sa najviac ozyvaju, ako im je tu vo fore ukrivdene, ze im nikto nechce poradit a skaredy zly moderator im este zamkne ich temu a este ju aj drzo nazve duplicitnou...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Jozef I. » 11 Jún 2012 09:23 am

ja sa pýtam malo, ja veľa študujem a čítam ale je pravdou, že to niekedy trvá pomerne dlho, než sa čo to dozviem a nie vždy je na to dosť času a tiež mnoho tem by nebolo možno takych dlhych a čas na ich prečítanie by bol kratši, ak by tam nebol zbytočný spam a ak by sa tam neriešilo dokola to iste...
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Luker13 » 11 Jún 2012 13:08 pm

hlavny problem je v tom, ze ludia hladaju pomoc uz ked je neskoro a sposobia si vlastnou nevedomostou problem. Ked citam niekedy aj temy, ktore ma moc nezaujimaju, tiez sa dozviem vela zaujimavosti, ktore som uz neraz vyuzil a vdaka tomu som tu nespamoval temy.
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod vagascan » 11 Jún 2012 14:59 pm

chce to len tvrdu ruku moderatorov. Ale kedze forum je dobrovolne a dobrocinne.. tak to vyzera tak ako vyzera... ale chyba je v novacikoch jednodznacne.. a ich lenivost citat 80 str. temy...
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod TTjopo » 11 Jún 2012 16:40 pm

Nevedia si uvedomit ze pri hladani jedneho mozu prist aj na nieco ine o com nemali ani sajnu a co im do buducna moze pomoct
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Milan666 » 11 Jún 2012 17:37 pm

A neuvedomujú si, že "opakované príspevky", (názov témy) spôsobujú dlhšie čítanie a komplikujú tak samotné vyhľadávanie
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Shrimp » 12 Jún 2012 17:50 pm

A tu je dokonaly priklad toho, preco som polozil moju otazku. Otazka bola mierena tak, aby na nu odpovedal admin, kedze on to tom rozhoduje. Ale ako je vidiet, pridalo sa viacero "starych mazakov" co je super ale vsimnite si pocet odpovedi, ktore boli k veci (3-4), zvysok je len spam, zbytocne natahovanie temy...
Shrimp
 
Príspevky: 10
Obrázky: 0
Založený: 19 Apr 2012 17:54 pm

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod TTjopo » 12 Jún 2012 19:56 pm

Ak ti ide len o to aby ti odpovedal admin a odpoved si ocakaval bolo zbytocne zakladat takuto temu kedze odpoved bola uz zodpovedana v pravidlach tohto fora.Stacilo si precitat pri registrovani poriadne pravidla po pripade napisat adminovi ss priamo a nie zalozit temu.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod Glitter » 12 Jún 2012 21:14 pm

Ja neviem, nepomohli by tzv. "sticky vlákna" ako to vidím na iných fórach?
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Opakovane prispevky

Odoslaťod TTjopo » 12 Jún 2012 22:32 pm

V niektorych pripadoch nepomoze ani svatena voda
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.