erceho akvarium



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

erceho akvarium

Odoslaťod erce » 14 Jún 2012 21:25 pm

ahojte nie som taký macher v akvaristike ako poniektorý z vás ale som iba ubohý begginer :D :D Už je tomu asi 2 týždne čo som si zariadil aquarko. Ono všetko je myslím v poriadku postupoval som presne podľa pokynov od predavača aj niečo som si prečítal o tom tu na tejto stránke vo fórume pre začiatočníkov. Všetko myslím ok tak sa chcem s vami poradiť ako ďalej. A je tu jeden malý problém myslím mam rastlinku anubias len ma asi choré listy lebo sú na nich dierky a taktiež okolo listov sa robia ako keby male riasy tak neviem či je to ok alebo je to vada. Ďakujem chlapci

http://imageshack.us/f/72/dsc0868t.jpg

http://imageshack.us/f/856/dsc0869bb.jpg
erce
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Jún 2012 20:04 pm

Reklama

erceho akvarium

Odoslaťod spid3r » 14 Jún 2012 21:38 pm

Ach jaj :) never vsetkemu co ti radi predavac a viac citaj :)

Milan zhlboka dychaj :D

Hit the road...
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Re: erceho akvarium

Odoslaťod erce » 14 Jún 2012 22:17 pm

:) ved píšem že som začiatočník tak sa pýtam skúsených :))
erce
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Jún 2012 20:04 pm

Re: erceho akvarium

Odoslaťod martin_s » 14 Jún 2012 23:13 pm

erce napísal:...Ono všetko je myslím v poriadku postupoval som presne podľa pokynov od predavača aj niečo som si prečítal o tom tu na tejto stránke vo fórume pre začiatočníkov. Všetko myslím ok tak sa chcem s vami poradiť ako ďalej. ...
V poriadku nie je asi nic. Toho co si si tu precital asi vela nebolo, skor si sa asi spoliehal na rady predavaca...
Na zaciatok skus aspon popisat to akva (rozmery) a sposob akym robis udrzbu. Nechce sa mi opakovat to co je vo fore uz milion krat popisane (pouzitim search.php si to najdes), tak len nieco malo: Vysad vela zivych rychlorastucich rastlin, na ten pidifiltrik nasad aspon väcsi molitan (idealnejsie by bolo rovno filter vymenit za nejaky s väcsim objemom filtracnej naplne), kym sa ti rastliny (ktore je treba dosadit) neuchytia a nevytvori sa postupne rovnovaha potrebujes robit castejsiu vymenu casti vody a pouvazuj nad vymenou toho cukrikoveho substratu. Ak si ponechas tie ryby v tejto nadrzi tak rataj ze minimalne nejake tie neonky padnu...
search.php
zabeh-t10782.html
zabeh-novej-nadrze-naockovanie-filtra-t7838.html

Ten zariaseny anubias je teraz tvojim najmensim problemom...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Fatimka » 14 Jún 2012 23:18 pm

Predpokladám že to akva má 54 litrov, skalára dať do takéhoto akva je nevhodné. Ten anubias priviaž o nejakú dekoráciu či kameň, táto rastlinka má rada keď má voľné korene. Ten štrk či čo to je tiež vyzerá veľmi umelo. ...... Ale asi podobne som začínala ako ty :-)
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 15 Jún 2012 05:39 am

@erce: njn, pokial si skutocne postupoval podla "navodu" od predavaca tak je to kompletna tragedia ... a v poriadku nie je nic .... a to si dovolim zo 100% istotou tvrdit .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: erceho akvarium

Odoslaťod hongi » 15 Jún 2012 06:45 am

to sa mi mari alebo tam vidim v lavom rohu terce???? :shock:
hongi
 
Príspevky: 924
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Sunkafit » 15 Jún 2012 07:04 am

TO SA TI MARí JE TO SKALAR aj ked to neni o moc lepšie :mrgreen:
Sunkafit
 
Príspevky: 1335
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: erceho akvarium

Odoslaťod MirecPB » 15 Jún 2012 08:06 am

no ja tam vidim 3x terce, 2x skalar, 35x neonka a 1x prisavnik :(
MirecPB
 
Príspevky: 43
Obrázky: 3
Založený: 11 Sep 2010 21:51 pm

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 15 Jún 2012 08:20 am

njn, ja som vedel ze robim dobre ked si prilozene obrazky ani nepozeram ... mi uplne stacilo info .... "drzal som sa rad predavaca" ... :dead:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Glitter » 15 Jún 2012 08:26 am

1. vymeniť dno za zrnitosť 1-3 mm max., nemusí byť výživové (napr. Hagen štrk stačí)
2. nasadiť rýchlorastúce rastliny, "buriny", na začiatok sú dobré aj odsávače N látok - plávačky (egeria densa, limnobium ...)
3. zmeniť filtráciu ako ti radí martin_s (v budúcnosti najlepšie externý filter, ale stačí ako písal martin)
4. 2 týždne od založenia? => podaruj rybky akvaristike späť, najlepšie ich všetky vymeň za spomínané dno

Až toto budeš mať po poradí spravené ako som napísal, potom sa môžme baviť a radiť Ti ďalej ;-)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Glitter » 15 Jún 2012 09:27 am

Ešte som zabudol, tú "dekoráciu" v strede akvária - loď, to do akvária, ktoré ti má imitovať prírodu nepatrí, preč s tým. Vymeň za rastliny v akvaristike. Snáď budú takí zhovievaví a pochopia, že takto sa radiť nemá.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: erceho akvarium

Odoslaťod martin_s » 15 Jún 2012 09:44 am

Pozrel som sa znovu na tu fotku a skutocne su tam aj terce :dead: Vidno ich najlepsie v odraze na lavom bocnom skle v rohu... Predavacom si dal asi pekne zarobit...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 15 Jún 2012 10:18 am

:dead: uff... tak aj ja som si pozrel fotku ... cista hroza ... este tam chyba piratska truhla, umelohmotna skebla,umelohmotny potapac a umelohmotny hrad ... jaj, a uplne som zabudol chybaju tam aspon min. 2 karasy a moj "oblubeny sladkovodny zralok" .... cize akva ma rozhodne este potencial ...nejaky ... :dead: :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Glitter » 15 Jún 2012 10:36 am

Tak tie som si ani nevšimol, sprav aspoň reklamu tomu predavačovi, ktorý je taký hlupák.. Čím skorej ich mu zanes s5 do predajne, kým sú ešte ako tak "vo forme" .. Tak toto je sila.
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Milan666 » 15 Jún 2012 17:14 pm

erce, :oops: :oops: :oops: :cry: :cry:
Vždy mám chuť volať greenpeace keď vidím také voľačo, utieram si slzy a zapíjam liek na utíšenie nervov :?
Postupuj podľa rád, ktoré uviedol Glitter a potom chci ďalšie rady.
Budem naozaj veľmi jemný a napíšem ti, že máš 1. miesto v súťaži ako akvárium vyzerať nemá, no a zľutuj sa nad tými živými tvormi a predavača :dead:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: erceho akvarium

Odoslaťod Vlado21 » 15 Jún 2012 17:31 pm

:lol: :lol: :lol:

erce, mal by si v lete trochu posnorchlovat more, jazero, rieku, to je jedno, vsade, kde je voda zdravotne nezavadna a dostatocne cista... Nehovorim, ze najdes biotop, v akom plavaju tropicke rybicky ake mas aktualne v akva, ale urcite nikde nenajde na dne modro-biely strk alebo nejaky vrak vikingskeho drakkara, salupy, alebo co to tam mas... o systemovych vadach (napr. zalostne malo rastlin, pravdepodobne vapencovy suter na dne, prilis skoro osadene nezabehnute akva,... ) si tu este vypocujes...
Pozitivom je, ze sam seba oznacujes ako "ubohy beginner", takze teraz uz len urobit nieco preto aby si sa posunul do kategorie "slusny advanced" ... :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: erceho akvarium

Odoslaťod larix » 15 Jún 2012 17:55 pm

erce, nezačal si práve najlepšie ale netreba hádzať flintu do žita. Ak to s akvaristikou myslíš vážne, nyjlepšie by bolo všetko, čo sa dá (hlavne ryby) vrátiť do akvaristiky a začať úplne odznova. Najprv by si si mal prečítať čo najviac o zakladaní a fungovaní akvária tu na portáli a ak ti niečo nebude jasné, opýtať sa. Je tu plno skúsených akvaristov, ktorí sú ešte stále ochotní poradiť. Ale najprv akvárko založiť a potom sa pýtať je cesta z opačného konca. Riasy sú len prvý z radu problémov, ktoré budú pribúdať. Jeden vyriešiš a objavia sa dva nové, najbližšie to bude pravdepodobne "nevysvetliteľný" úhyn rýb. Záleží len na tebe ako sa k tomu postavíš.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: erceho akvarium

Odoslaťod vagascan » 15 Jún 2012 18:35 pm

ja som zacal pred 2 rokmi skoro rovnako ako ty.... hlavu hore.. hlavne vela trpezlivostia kritiku brat ako vyzvu a rady ako rady.. ci co.. no verim ze sa postuplne dopracujes vyssie. Drzim palce.
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: erceho akvarium

Odoslaťod spider30 » 15 Jún 2012 20:30 pm

Chce to kompletnu rekonstrukciu... Od strku az po filter. A ta osadka,ach jaj. Predavacom never. Ja som si jedneho testoval a mal som dost. Ked mi poradil karasa do 20l akva! Ty len studuj a studuj. Tu dostanes cennejsie rady ako u predavaca. Vela stastia ;)
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.